Tymczasowy trener przegrał w ligowym debiucie

Marta
27 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Karolina Sulżycka rzuciła dla gdynianek siedem bramek, ale i to nie wystarczyło, aby w Lublinie mistrzynie Polski uchroniły się przed porażką. Karolina Sulżycka rzuciła dla gdynianek siedem bramek, ale i to nie wystarczyło, aby w Lublinie mistrzynie Polski uchroniły się przed porażką.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia nie zdołały wygrać pierwszego meczu pod wodzą nowego pierwszego trenera, który ma prowadzić zespół tymczasowo po niespodziewanym rozstaniu z Andrzejem Niewrzawą. Podopieczne Adriana Struzika przegrały na wyjeździe z liderem PGNIG Superligi - SPR Lublin 31:35 (15:19). To druga porażka mistrzyń Polski w piątym ligowym pojedynku.

SPR: Gawlik, Baranowska - Majerek 8, Małek 6, Repelewska 5, Wojtas 5, Kocela 4, Stasiak 4, Wilczek 3,

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 8, Sulżycka 7, Andrzejewska 5, Krnić 3, Petrinja 3, Mateescu 2, Zych 2, Duran 1, Białek 0, Janiszewska 0, Koniuszaniec 0.

Nie był to udany debiut w charakterze pierwszego szkoleniowca dla Adriana Struzika. Lublinianki przez całe spotkanie utrzymywały kilkubramkową przewagę. Zespół z Gdyni nie potrafił przełamać gospodyń i choć kilka razy wydawało się, że ich pogoń może być udana okazywało się, że gospodynie "uciekały" znów na 3-4 bramki.

W pierwszej połowie największą przewagę gospodynie uzyskały w 21. minucie, było wówczas 14:9 przed dalszym powiększaniem przewagi uchroniła gdynianki Małgorzata Gapska, która kilka razy wychodziła obronną ręką z dużych opresji.

Niestety do formy swojej bramkarki nie dostosowały się zawodniczki z pola i po 30 minutach gdynianki przegrywały 15:19.

Nie inaczej było w drugiej połowie. SPR kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Wydawało się jednak, że Vistal Łączpol może jeszcze wrócić do gry, kiedy w 51 minucie było tylko 30:27 dla SPR-u. Niestety seria błędów indywidualnych gdynianek zaowocowała tym, że zamiast niwelować w dalszym ciągu przewagę gospodyń, "pomogły" im one przetrwać chwilowy kryzys. SPR triumfował ostatecznie 35:31.

Tabela wprowadzona: 2012-10-28
Pozostałe wyniki 6. kolejki spotkań ekstraklasy szczypiornistek: KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 28:30 (13:17), KSS Kielce - Aussie Sambor Tczew 31:24 (15:12), Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:25 (16:11), KPR Ruch Chorzów - AZS Politechnika Koszalińska 28:26 (13:14), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 24:20 (8:11).
Marta

Opinie (24)

• co wyprawiała rumunka...

zaczyna się to samo co szwed z orneborgiem. Nic nie grała i i tak jest na parkiecie. Pytanie czemu?

• 18 3

• co na to Aduś?

W końcu dostał swoje 5 minut, Lublin grał słabo był w zasięgu dziewczyn, ale tylko dobra atmosfera się liczy źle gra Rumuna, a trener boi się posadzić ją na ławę aby nie popsuć sobie układu ?

• 15 11

• po pierwsze

Aduś - uzdrowić atmosferę. i jeszcze raz uzdrowić atmosferę.

• 14 4

• Mateescu zepsuła mecz

Mecz nie był zły. Vistal zagrał najlepiej od początku roku. Gdyby jeszcze wyeliminować beznadziejne, głupie błędy Zych i Petrinji byłoby zdecydowanie lepiej. Celowo nie napisałem w tym zdaniu o Mateescu, bo to co ona odstawiała to się nadaje na pierwszą ligę, a nie na ekstraklasę. Tylko co Struzik ma zrobić? Mateescu nikt nie wyrzuci i będzie grała w Vistalu do emerytury, albo do rozstania z Matyką. Tylko jakie są konsekwencje? Inne laski się denerwują, bo one nie mają takiego limitu błędów. Żałosne i koszmarne.

• adek hehe wiecznie drugi, dzisiaj qpa a nie granie

no adek seria rozpoczęta, spałeś, spałeś i się sam obspasz, nawet ciepły(twój guru) z ciebie polewa. zawsze byłeś dla niego 2-2 =... ale tego już nie sqmasz. jeszcze 2-3 mecze i pa pa. i co dalej? opinia o tobie jest już znana :) chyba kotwitzki poczebuje pieśniarza do swoich rymuf.