Szczypiornistki bez sukcesów w kadrze

23 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Uczący się na co dzień w SMS Gdańsk Maciej Majdziński (nr 14) i Jan Piekarski zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych z MTS Kwidzyn. Uczący się na co dzień w SMS Gdańsk Maciej Majdziński (nr 14) i Jan Piekarski zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych z MTS Kwidzyn.

To nie był udany weekend dla gdyńskich piłkarek ręcznych, które grały w drużynach narodowych. Seniorki przegrały z Francją oraz Danią i międzynarodowy turniej ukończyły na ostatnim miejscu. Juniorkom zaś drogę do finałów mistrzostw Europy zagrodziła porażka z Portugalią. Natomiast z brązowych medali mistrzostw Polski do lat 19 cieszyli się uczniowie SMS, którzy w klubowej rywalizacji grali w barwach MTS Kwidzyn.

Pierwsza reprezentacja Polski udanie rozpoczęła start w towarzyskim turnieju we Francji, gdyż pokonała aktualne mistrzynie Europy - Norwegię 27:26 (13:11), a po jednej bramce zdobyła każda z piłkarek ręcznych Vistalu grających w tych rozgrywkach w narodowych barwach: Iwona Niedźwiedź, Aneta ŁabudaPatrycja Kulwińska.

BIAŁO-CZERWONE OGRAŁY MISTRZYNIE EUROPY

Na Ergo Arenie zegar odlicza już czas do mistrzostw Europy 2016 piłkarzy ręcznych.

Niestety, okazały się to być miłe złego początki. W kolejnym spotkaniu Polki uległy Francji 20:26 (10:13), a z gdyńskich zawodniczek jedną bramką zapisała się w grze Kulwińska. Natomiast na zakończenie rozgrywek biało-czerwone przegrały z Danią 21:30 (10:12). Kulwińska zdobyła dwie, a Niedźwiedź jedną bramkę. W końcowej tabeli podopieczne Kima Rasmussena zajęły ostatnie, czwarte miejsce.

Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu tego roku najważniejsze mecze czekają reprezentację w czerwcu. O awans do finałów mistrzostw świata w dwumeczu zmierzy się z Ukrainą. Przed tym starciem biało-czerwone mieć będą tylko jeden sprawdzian. Pod koniec maja u siebie dwukrotnie towarzysko zmierzą się z Węgrami.

Natomiast Superliga wznowi rozgrywki 28 marca. Tego dnia o godzinie 15:30 w Gdynia Arena Vistal zagra pierwszy mecz ćwierćfinału play-off z Ruchem Chorzów.

VISTAL Gdynia
Ruch Chorzów

99% 350 typowań VISTAL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
1% 2 typowania Ruch Chorzów

Nie powiodło się także juniorkom, które grały o awans do mistrzostw Europy juniorek. W kadrze były m.in. dwie szczypiornistki Vistalu: Jagoda BłaszkowskaMałgorzata Granicka. Polki w Chorzowie pokonały Włoszki 24:15 (9:7) oraz uległy Portugalii 28:31 (12:17). Pierwsze miejsce, które tylko było premiowane awansem, zajęła ta ostatnia drużyna, która ograła także Włoszki 29:28 (16:6). Błaszkowska zdobyła 4 bramki przeciwko Włoszkom, a Granicka punktowała w obu spotkaniach, zaliczając łącznie 3 trafienia.

SPOKÓJ ZGUBIŁ LICEALISTÓW

W lepszych nastrojach do Gdańska wrócili dwaj uczniowie SMS. Maciej MajdzińskiJan Piekarski z MTS Kwidzyn zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych. W decydującym meczu o najniższym stopniu podium drużyna gdańskich licealistów wygrała po dogrywce z Vive Tauron Kielce 32:28 (26:26, 11:11).

Najlepsza trójmiejska drużyna w tej kategorii wiekowej skończyła rozgrywki w ćwierćfinałach. Wybrzeże Gdańsk w tej fazie uznało wyższość właśnie Vive Tauron (26:37) i MKS MOS Wrocław (22:30).

Mistrzem Polski została ekipa Orlen Wisła Płock, która w finale pokonała Siódemkę Miedź Legnica 27:24 (13:12).

Opinie (1)

• Mimo wszystko jest postęp w stosunku do ME, skoro po raz pierwszy od niepamiętnych czasów udało się ograć Norwegię. Szkoda tylko, że to nie wystarczyło nawet do 3. miejsca w turnieju.