Udany debiut Abdou Traore

28 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Lechii odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy. Gdańszczanie na własnym stadionie zasłużenie wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:0 (1:0). Bardzo dobry debiut w biało-zielonych barwach zaliczył Abdou Traore, pozyskany z Rosenborga Trondheim. Udane okazały się zmiany, których dokonał Tomasz Kafarski w porównaniu z ostatnimi meczami. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta

.

Wiśniewski 40, Buzała 62

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Andriuskevicius - Nowak, Surma, Bajić (83 Pietrowski) - Wiśniewski (72 Lukjanovs), Buzała (88 Dawidowski), Traore

ŚLĄSK: Kelemen - Celeban, Spahić, Fojut, Pawelec - Ćwielong (60 Gancarczyk), Kaźmierczak, Mila, Sobota - Diaz (70 Madej), Sotirović

Sędzia: Szulc (Warszawa). Widzów: 6900. Żółte kartki: Traore (Lechia), Spahić (Śląsk)

Dopiero po zakończeniu meczu z trybun rozlega się skandowanie "Lechia Gdańsk!"

90+3' koniec meczu LECHIA wygrała 2:0

90+2' kontra Lechii dwa na dwa, ale szansa przepadła po niecelnym podaniu Dawidowskiego

90' sędzia doliczył trzy minuty

89' Mila podał w pole karne do Sotirovicia, ten uderzył obok słupka

88' trzecia zmiana w Lechii, zszedł kolejny zdobywca gola - Buzała, na boisku Dawidowski

85' kolejny strzał Buzała, łapie piłkę Kelemen

83' Buzała przed szansą na gola, po dobrym podaniu Nowaka Paweł wychodził sam na sam z bramkarzem, potrącił go Fojut, sędzia puścił grę, a napastnik próbował lobować bramkarza, a wyszło mu podanie do Kelemena

83' druga zmiana w Lechii, za Bajicia wszedł Pietrowski

82' Błażej Słowikowski, rzecznik Lechii podał odczyt z bramofurt. Tzw. kołowrotki zarejestrowało obecność na trybunach 6900 kibiców

80' drugi celny strzał Śląska, Kapsa łapie piłkę po uderzeniu Gancarczyka

78' strzał Traore po nodze obrońców i zdążył z dobrą interwencją Kelemen

77' strzał Nowaka nad bramką

75' żółta kartka dla Spahicia po faulu na Lukjanovsie

72' pierwsza zmiana w Lechii, Lukjanovs zastąpił Wiśniewskiego

70' druga zmiana w Śląsku, Madej za Diaza

65' Wiśniewski prawym skrzydłem pociągnął, zagrał w pole karne, wrocławianie wybili piłkę przed "16", a nadbiegający Nowak posłał ją nad poprzeczką

62' Lechia prowadzi 2:0! Po dośrodkowaniu Traore obrońcy Śląska nie zdołali wybić piłkę, a nawet Spahić przedłużył ją do Buzały. Paweł uderzył mocno i celnie z woleja. To drugi gol w tym sezonie tego napastnika

60' zmiana w Śląsku, Gancarczyk za Ćwielonga

57' po faulu Bajicia na Kaźmierczaku był wolny dla Śląska z 25. metra na wprost bramki Lechii. Strzał Mili w mur

54' Buzała mógł strzelić gola, Paweł uderzył głową niecelnie po dośrodkowaniu Andriuskieviciusa

49' strzał Surmy, Kelemen pięściami wybił piłkę przed siebie

48' w dobrej sytuacji Bajić, ale ostatecznie skończyło się na rogu, po wznowieniu gry Marko uderzył już na bramkę, ale za słabo, aby zaskoczyć Kelemena

46' drugą połowę rozpoczął Śląsk, obie drużyny bez zmian

45+1' koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 1:0

45' niewiele zabrakło, aby Buzała z blisko wepchnął piłkę do siatki

44' sędzia doliczył jedną minutę

42' Fojut w polu karnym zagrał ręką, ale sędzia uznał, że stopera Śląska faulował Buzała i zamiast jedenastki był wolny dla wrocławian

40' GOL dla LECHII! Zespołową akcję gospodarzy, którą rozpoczęli Traore i Wiśniewski zwieńczyło uderzenie z około 17 metrów tego ostatniego. Piotr otrzymał piłkę od... Pawelca, który wybił ją tak niefortunnie spod nóg Nowaka w "16"

38' Pawelec uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie

36' Mila potrzebował pomocy masażystów

33' dwa rzuty rożne dla Lechii z rzędu, niewiele zabrakło, aby przedłużenie dośrodkowania Traore przez Bajicia dotarło do Wiśniewskiego

30' kolejna dynamiczna akcja Traore, trudno tylko powiedzieć, czy chciał strzelać, czy dośrodkować, bo piłka przeszła daleko od bramki

29' uderzenie Traore mocno niecelne

29' rzut wolny na wysokości pola po faulu Ćwielonga na Deleu

28' strzał Deleu, ale niecelny

27' Wiśniewski zmienili się stronami boiska z Traore, ten drugi teraz z prawej strony boiska

25' pierwszy celny strzał w tym meczu, sprzed pola karnego uderzył Sotirović, Kapsa pewnie złapał piłkę

25' Buzała próbował opanować piłkę w polu karnym, ale wybił mu ją Spahić

23' po wybiciu obrońców Śląska dośrodkowania z rogu Traore, do strzał z woleja przed "16" złożył się Deleu, piłka przeleciała nad poprzeczką

21' jedna z nielicznych póki co akcji prawym skrzydłem, jednak dośrodkowanie Deleu zbyt głębokie i bez problemu piłkę złapał Kelemen

19' Bąk w ostatniej chwili zablokował strzał Diaza, do którego dobrze piłkę podawał Mila

18' Lechia stara się przeprowadzać akcje lewą stroną boiska, gdzie gra Traore i niezwykle ofensywnie dziś ustawiony Andriskevicius

11' ładna akcja Lechii, Buzała - Nowak - Traore, strzał tego ostatniego zablokowany i piłka wyszła na róg

10' próba strzału z woleja z dystansu Sotirovicia, piłka również wysoko nad poprzeczką

7' pierwszy strzał tego meczu, ale Nowak posłał piłkę nad poprzeczką

6' Traore zabawił się w aktora, atakowany przez Celebana w polu karnym przewrócił się, ale było to zbyt czytelne wymuszenie faulu, nowy piłkarz Lechii miał szczęście, że nie otrzymał kartki

5' Lechia stara się atakować, ale na razie bez zagrożenia dla bramki Śląska, kolejną akcję przerwał faul Wiśniewskiego w polu karnym

3' nadal nie ma flag, ani zorganizowanego dopingu. Jedyny transparent, który się pojawił jest skierowany do Sebastiana Mili. "Seba witaj w domu" - napisali kibice

1' mecz rozpoczęła Lechia

0' zmiana jest również przy obsadzie sędziego. Zamiast awizowanego Siejewicza z Białegostoku przyjechał Szulc z Warszawy. Ponoć nie nastąpiła nieoczekiwana zmiana, a błąd był we wcześniejszych obsadach podanych do mediów

0' na rozgrzewce kontuzji doznał Sergejs Kożans. W miejsce Łotysza po raz pierwszy w tym sezonie zagra były kapitan Lechii, Hubert Wołąkiewicz

0' Tomasz Kafarski dokonał trzech zmian w porównaniu do "11" z ostatniej niedzieli. Do gry wrócili Marko Bajić i Piotr Wiśniewski, a debiutuje Abdou Traore, pozyskany z Rosenborga Trondheim.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
, Korona Kielce - Cracovia 1:0 (1:0), Legia Warszawa - GKS Bełchatów 0:2 (0:2), Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1 (2:0), Widzew Łódź - Polonia Warszawa 0:0, Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:0 (0:0), Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (0:0).