Futsaliści AZS UG przegrali akademickie derby

Rafał Sumowski
29 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Futsaliści AZS UG nie sprostali akademikom z Katowic i po dwóch kolejkach ekstraklasy wciąż pozostaję bez punktów. Na zdjęciu o piłkę walczy Tomasz Poźniak. Futsaliści AZS UG nie sprostali akademikom z Katowic i po dwóch kolejkach ekstraklasy wciąż pozostaję bez punktów. Na zdjęciu o piłkę walczy Tomasz Poźniak.

Zespół AZS UG Gdańsk wciąż pozostaje bez punktów w Futsal Ekstraklasie. Podopieczni Szymona Hartmana przegrali na wyjeździe w akademickich derbach z AZ UŚ Katowice 2:4 (0:0). Poziom niżej rozgrywki udanie rozpoczęli za to zawodnicy Politechniki Gdańskiej, którzy wygrali na własnym parkiecie z Unikatem Osiek 4:1 (1:1).

AZ UŚ Katowice - AZS UG Gdańsk 4:2 (0:0)
Bramki: Korczyński 21, Jasiński 26, Piskorz 29, Piskorz 38 - Broner 36, Poźniak 39

AZS UŚ: Bednarczyk, Urbańczyk - Hyży, Jasiński, Gładczak, Krzywka, Barański, Korczyński, Bartyzel, Tosik, Kowaluk, Piskorz

AZS UG: Kartuszyński - Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Borkowski, Broner, Ziarko, Wesserling, Gonda, Pawicki, Depta

Zespół AZS UG do Katowic pojechał mając za sobą nieudaną inaugurację ekstraklasy we własnej hali. W akademickich derbach gdańszczanie liczyli na poprawienie sobie nastrojów po porażce z GAF Jasną Gliwice.

NIEUDANA INAUGURACJA SEZONU AZS UG

W poniedziałkowym meczu od początku bardzo aktywny był kapitan gdańszczan Wojciech Pawicki. Najpierw jednak minimalnie chybił, uderzając przy słupku, a następnie zmarnował doskonałą okazję po zagraniu Dominika Depty. Pomylił się o centymetry.

Błyskawicznie po tym Michała Kartuszyńskiego pokonali gospodarze, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką przy strzale i nie tylko nie uznał gola, ale też ukarał za to zagranie żółtą kartką Jędrzeja Jasińskiego. Kolejne zagranie ręką gospodarzy sprokurowało przedłużony rzut karny dla gości, ale techniczne uderzenie Pawickiego obronił ich golkiper.

Do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis. Zaledwie 90 sekund po powrocie graczy na parkiet prowadzenie katowiczanom dał jednak Błażej Korczyński. Szansę na remis zniweczył niecelnym strzałem Tomasz Poźniak, a chwilę później po rzucie rożnym było już 2:0 dla gospodarzy. Na 10 minut do końca gry gdańszczanie przegrywali już różnicą 3 bramek.

Goście nie poddawali się i wycofując bramkarza szukali pierwszego gola. Udało się Tomaszowi Bronerowi, któremu dogrywał Pawicki. Riposta była natychmiastowa i piłka znów wylądowała w niestrzeżonej bramce przyjezdnych. Na 20 sekund przed końcem spotkania na raty uderzał Poźniak, który najpierw trafił w poprzeczkę, ale przy dobitce już się nie pomylił. Wystarczyło to jednak tylko do zmniejszenia strat.

Najbliższy mecz gdańscy akademicy rozegrają również na wyjeździe w niedzielę o godz. 17. Ich przeciwnikiem będzie Wisła Krakbet Kraków.

12. Gwiazda Ruda Śląska 2 0 0 2 4:9 0

Politechnika Gdańska - Unikat Osiek 4:1 (1:1)
Bramki: Urtnowski 11, Wardowski 25, Kozakiewicz 31, Wardowski 38 - Elwartowski 5

PG: Bucholc, Ciesielski - Grącki, Iwosa, Kopecki, Kozakiewicz, Martynowski, Mikucziński, Nowicki, Osiński, Pawlicki, Rathnau, Urtnowski, Wardowski.

POLITECHNIKA GDAŃSKA PRZEJĘŁA ZESPÓŁ VAMOS

Zespół Politechniki Gdańskiej rozpoczął sezon w I lidze od zwycięstwa we własnej hali. Zespół Politechniki Gdańskiej rozpoczął sezon w I lidze od zwycięstwa we własnej hali.
W I lidze od zwycięstwa rozgrywki rozpoczął zespół Politechniki Gdańskiej. Podopieczni Michała Janiaka wygrali w hali Centrum Sportu Akademickiego z Unikatem Osiek.

Od pierwszych minut debiutujący w I lidze goście rozpoczęli grę wysokim pressingiem na połowie gdańszczan i szybko zdobyli prowadzenie. Gospodarze zdeprymowani słabym początkiem złapali rytm dopiero po tym, gdy o czas poprosił szkoleniowiec.

Przyniosło to skutek, bowiem gra gdańszczan poprawiała się z minuty na minutę, a po rozegraniu rzutu rożnego niemal do pustej bramki piłkę skierował Maciej Urtnowski po podaniu Marcina Pawlickiego.

Wyraźnie podbudowani takim przebiegiem miejscowi na prowadzenie wyszli po przerwie. Dwa gole i asystę zaliczył Piotr Wardowski, a bramkę ustrzelił także debiutujący w futsalowych rozgrywkach Marek Kozakiewicz.

W sobotę o godz. 19 Politechnika Gdańska zagra na wyjeździe z KS Gniezno. Kolejny mecz we własnej hali czeka ich natomiast 11 października o godz. 17, gdy zmierzą się z MOKS Białystok.

Pozostałe wyniki 1. kolejki I ligi (grupa I)

• brawo

Brawo dla Politechniki :P może awans się uda zrobić i małe derby z UG :P=) bo na Lechia - Arka nie ma co liczyć :P

• 7 0

• Brawo za walkę

Widziałem mecz AZS UG w telewizji szkoda pierwszej połowy, gdzie było dużo sytuacji bramkowych. Brawo za walkę i odważna decyzję trenera Hartmana z wycofaniem bramkarza. Przy stanie 1:3 była szansa na 2:3 i kontakt - sytuacja zmarnowana i bramka gospodarzy. Cóż taki futsal...

• 3 0

• ug-pg

To bylyby derby! Oby w Ekstraklasie. Życzę awansu PG i utrzymania UG

• 3 0

• Oglądałem !

Naprawdę pierwsza połowa fajna chciało sie oglądać szkoda tych zmarnowanych sytuacji , ale walczyliscie chłopaki będzie dobrze !