Unia AZS AWFiS Gdańsk wicemistrzem Polski

10 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Wicemistrzowie Polski 2017 (od prawej): Piotr Szafranek (trener), Kaii Konishi, Mattias Oversjo, Patryk Zatówka, Wang Yang Wicemistrzowie Polski 2017 (od prawej): Piotr Szafranek (trener), Kaii Konishi, Mattias Oversjo, Patryk Zatówka, Wang Yang

Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk zostali wicemistrzami Polski. W meczu finałowym Lotto Superligi, który odbył się w podwarszawskiej Kobyłce akademicy przegrali z zespołem Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3. To rozczarowanie, gdyż w dwóch poprzednich sezonach podopieczni Piotra Szafranka, jeszcze grając w barwach Grudziądza, dwa razy z rzędu sięgali po złoto, a w bieżącym sezonie byli najlepsza drużyną rundy zasadniczej i z numerem jeden przystąpili do play-off.

0-1 Wang Yang - Ning Gao 2:3 (11:6, 11:8, 3:11, 9:11, 4:11)
0-2 Kaii Konishi - Panagiotis Gionis 1:3 (11:4, 10:12, 5:11, 7:11)
0-3 Patryk Zatówka - Daniel Górak (3:11, 0:2 krecz)

Na nic się zdało aż 8 punktów w sezonie zasadniczym Unii nad Dartomem. Numer jeden do play-off nie dał nawet hapdicupu w finale. Tym razem w meczu o złoto decydował tylko jeden mecz, w dodatku na neutralnym terenie. Obie ekipy ściągnęły najsilniejsze składy. Byli rywale przy zawodniczym stole, a obecnie trenerzy Piotr SzafranekTomasza Redzimski głowili się nad ustawieniem składu, gdyż siły wydawały się wyrównane i właśnie takie szczegóły mogły decydować.

Ostatecznie nie doczekaliśmy się rewanżu za tegoroczne mistrzostw świata, w których Wang Yang przegrał z Panagiotisem Gionisem 3:4 i na przewagi w siódmym secie. Chińczyk, grający dla Słowacji i Unii wyszedł do pierwszej gry, gdzie jego rywalem był inny Chińczyk - Ning Gao.

Przedstawiciel Gdańska rozpoczął kapitalnie. Wygrał w Kobyłce dwa pierwsze sety, ale potem nawiązał z rywalem walkę jeszcze tylko w czwartej partii. Niestety, wedle niemal tego samego scenariusza potoczył się także pojedynek lidera akademików. Kaii Konishi gładko pokonał w pierwszym secie Gionisa, ale kolejną partię oddał Grekowi na przewagi i już nie wrócił do tego meczu.

Po porażce zagranicznych gwiazd Unii trudno było liczyć, że losy walki o tytuł odwróci pojedynek reprezentantów Polski. Patryk Zatówka nie tylko jest mniej doświadczony od Daniela Góraka, ale w sezonie zasadniczym obie gry przegrał z tym rywalem po 1:3.

Tym razem pojedynek był bardzo krótki. Gdańszczanin poddał się po przegraniu pierwszego seta, przy wyniku 0:2 w drugim. Powodem były dolegliwości zdrowowtnych. Patryk do Kobyłki dojechał dopiero w dniu mecz. W piątek był zaś u chirurga, który usunął z jego pleców czyrak.

Górak jest jedynym zawodnikiem, który pozostał z ostatniej mistrzowskiej ekipy Bogorii. Złoto zdobyła ona w 2014 roku, wygrywając w finale z Unią-Olimpią Grudziądz. Ponadto ta ekipa mistrzem była w latach 2009-12. Natomiast w dwóch ostatnich sezonach ze złota cieszyli się podopieczni trenera Szafranka, którzy w pierwszym sezonie występów dla Gdańska poprzestali na srebrze.

Już wiadomo, że w akademickich szeregach był to mecz pożegnań. Yang na nowy sezon podpisał kontrakt w Działdowie, a Zatówka grać będzie dla Jarosławia. Umowa nie zostanie także przedłużona ze Szwedem Mattiasem Oversjo, który był podstawowym zawodnikiem gdańszczan w Lidze Mistrzów.

Opinie (9)

• Co kogo obchodzi Grudziądzki ping-pong (1)

Unia Grudziądz nigdy nie będzie gdańska

• 6 6

• :D

I tyle z tego wyszło, nie obronili majstra i ekipa też się trochę posypała, życzę chociażby fazy play-off w przyszłym sezonie :))

• 2 4

• Trzeba zmienić trenera i tyle.

• 5 5

• Prezes Moska

Co Panie Prezesie jak będzie z mistrzem ?? Przyjąć za nic i będzie splendor ? A tu kicha. To jest drużyna z Grudziądza a nie Gdańska.

• 7 4

• Na tej uczelni liczą się tylko kijki.Czyli prywata.Już wszystkie sekcje albo doluja albo ich już nie ma.

• 6 5

• Pierwsza drużyna to nie wszystko

Panowie i Panie.
    Dziękujemy za miłe słowa ale zespół Unia AZS AWFiS Gdańska to nie wszystko w naszej sekcji.
    Plan jest o wiele szerszy....
    Przypominamy tylko że w tym sezonie podczas Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych i seniorskiej zdobyliśmy 9 medali: