Srebro koszykarek z Gdyni

5 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Srebrne medalistki mistrzostw Polski U-16. Srebrne medalistki mistrzostw Polski U-16.

Koszykarki VBW GTK Gdynia zostały wicemistrzyniami Polski do lat 16. W turnieju finałowym, który odbywał się w Tarnowie, wygrały wszystkie mecze grupowe, aby następnie zmierzyć się w finale z MKS MOS Procom Systems Wrocław. Niestety, rywalki okazały się znacznie mocniejsze. Podopieczne Karoliny Wieczorek wróciły więc do domów ze srebrnymi medalami.

Skład VBW GTK Gdynia
Julia Kopeć, Zuzanna Kulińska, Małgorzata Byczkowska, Zuzanna Klugmann, Wiktoria Ginda, Izabela Filipek, Joanna Byczkowska, Klaudia Broniewska, Martyna Rogowska, Aleksandra Teler, Daria Semerak, Alicja Żytkowska

Kadetki Gdyńskiego Towarzystwa Koszykówki - VBW GTK Gdynia zajęły 2. miejsce, choć po fazie grupowej mogły mieć apatyty na złoto. Wygrały bowiem w niej wszystkie spotkania. A to sprawiło, że wychodząc z pierwszego miejsca awansowały do półfinały rozgrywek. W nim pokonały UKS La Basket Warszawa 73:63 co dało im finał.

Tam poniosły jednak jedyną porażkę, przegrywając z bardzo silną ekipą MKS MOS Procom Systems Wrocław 50:94. Najlepszą zawodniczką gdyńskiej drużyny została Zuzanna Kulińska, która znalazła się również w najlepszej piątce turnieju. W caej imprezie zdobyła łącznie 77 punktów, co daje średnią 15,4. Przypomnijmy, że zespół ten dwa lata temu w Mistrzostwach Polski U14 zajął trzecie miejsce.

Kadra trenerska oraz zawodniczki VBW GTK są również podstawą reprezentacji Polski do lat 16. Karolina Wieczorek - asystentka trenera kadry, Monika Lelek - fizjoterapeutka, Zuzanna Klugman, Zuzanna Kulińska, Alicja Żytkowska - reprezentantki.

• (1)

Gratulacje za drużyny i Sztabu Szkoleniowego.
    Jak widać w Szkole Sportowej w Gdyni nadal wychowuje się i szkoli najzdolniejszą młodzież w Polsce.

• 4 2

• Ahahahahaha chyba Nie

• 2 0

• Zgadza się. gratulacje.

• 6 1

• Dobre ale krótko

Pokończą szkoły i już ich nie będzie.Tak to w tej Gdyni jest.Jesteśmy najlepsi w szkoleniu a potem nie możemy utrzymać dobrych koszykarek

• 4 5

• Świetnie dobrany zespół i zawodniczek i sztabu szkoleniowego (2)

Chwała za ich przygotowanie należy się klubowi w pierwszej kolejności a nie szkole bo to on zatrudnił dwie trenerki, trenera od motoryki i świetną w swoim fachu fizjoterapeutkę. Cztery osoby to rzadki przypadek w tej kategorii wiekowej, ale w tym przypadku bardzo uzasadniony i dobrze rokuje na dalszą przyszłość dziewcząt.

• 4 0

• Z pomorskich klubów tylko VBW GTK Gdynia jak narazie zdobywa medale w młodzieżowych MP 2017

Najpierw juniorki starsze U-22 brąz a teraz kadetki U-16 srebro. Brawo!!!
      Takie potęgi jak Trefl czy Asseco bez sukcesów. Szkoda.

• 2 0

• Powstaje fajna sztafeta Agnieszka Bibrzycka, Kamila Podgórna i Zuzanna Kulińska

Choć dla mnie odkryciem turnieju była Wiktoria Ginda. Brawa dla całego zespołu!!