Vistal pokonał mistrzynie Polski

mik
21 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Próby Moniki Kobylińskie (na zdjęciu rzuca) w drugiej połowie były nie do zatrzymania dla rywalek. To w głównej mierze dzięki trafieniom prawej rozgrywającej Vistal odwrócił losy spotkania. Próby Moniki Kobylińskie (na zdjęciu rzuca) w drugiej połowie były nie do zatrzymania dla rywalek. To w głównej mierze dzięki trafieniom prawej rozgrywającej Vistal odwrócił losy spotkania.

Szczypiornistki Vistalu pokonały w Gdynia Arenie Selgros Lublin 23:20 (9:12) w zaległym meczu 2. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Pawła Tetelewskiego po słabej pierwszej połowie, po przerwie zagrały koncertowo w obronie, dzięki czemu mogły uruchomić kontratak. W ataku klasą dla siebie była Monika Kobylińska, która zakończyła mecz z 8 bramkami.

Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Urbaniak 1, Dorsz 1, Kobylińska 8, Stanulewicz 3, Olszowa, Kozłowska 1, Matieli 1, Szarawaga 2, Borysławska, Macedo 1
Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski (Szczecin)
Widzów: 400
Gawlik, Gruszecka - Rola 2, Kowalska 3, Gęga 6, Matuszczyk, Repelewska 2, Kozimur, Drabik 1, Mihdaliova 2, Nocuń, Skrzyniarz 2, Uzar 2

Pomeczowy komentarz trenera Vistalu Gdynia, Pawła Tetelewskiego: Zadecydowała gra w obronie. W drugiej połowie zaczęliśmy funkcjonować w defensywie jak jeden organizm, stąd dużo liczba bloków i przechwytów, dzięki którym mogliśmy wyprowadzić kontry. Chwała dziewczynom za to, że po dwóch przegranych meczach z Albą nie załamały się i dziś po słabej pierwszej połowie i potrafiły odwrócić losy spotkania i wygrać.

Mecz z lubliniankami będzie z pewnością sporym przeżyciem dla kołowej gospodarzy - Joanny Szarawagi (VISTAL) . Obrotowa przed sezonem zamieniła Selgros na Vistal.

JOANNA SZARAWAGA: CELEM MISTRZOSTWO POLSKI
W Gdyni zakończyła się prezentacja zawodniczek. Za chwilę powinniśmy dowiedzieć się, w jakich składach drużyny rozpoczną starcie na szczycie PGNiG Superligi Kobiet.
Na trybunach niestety pustki. Niedzielna porażka z Albą Fehervar KC nie zachęciła kibiców do odwiedzenia Gdynia Areny w środku tygodnia.
Wyjściowy skład Vistalu: Gapska (VISTAL) - Stanulewicz (VISTAL), Kozłowska (VISTAL), Mateli, Koylińska, Janiszewska (VISTAL), Szarawaga (VISTAL)
Wyjściowy skład Selgrosu: Galik - Uzar (SELGROS), Mihdaliova (SELGROS), Drabik (SELGROS), Gęga (SELGROS), Repelewska (SELGROS), Kowalska (SELGROS)
1'
Nieskutecznie z drugiej linii Kozłowska (VISTAL)
3'
[1:0] Bramkę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL).
4'
Świetna interwencja Gapskiej (VISTAL) przy rzucie ze skrzydła Uzar (SELGROS)
4'
[1:1] Bramkę z koła zdobywa Drabik (SELGROS).
5'
Nieskuteczny rzut Kozłowskiej (VISTAL) z drugiej linii, w odpowiedzi niecelna próba przyjezdnych.
5'
Żółtą kartką otrzymuje Drabik (SELGROS).
6'
Żółtą kartką otrzymuje Gęga (SELGROS).
7'
[1:2] Bramkę z kontry zdobywa Kowalska (SELGROS). Wcześniej po raz trzeci Gawlik nie potrafiła pokonać Kozłowska, której rzut trafił w słupek.
8'
Błąd kroków Matieli
8'
[2:2] Bramkę po szybkim ataku zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL), która otrzymała świetna podanie od Gapskiej, która najpierw obroniła rzut z daleka.
9'
Żółtą kartką otrzymuje Mihdaliova (SELGROS). Wcześniej lublinianki po raz kolejny straciły piłkę, próbując współpracować z Drabik.
10'
[2:3] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Kowalska (SELGROS). Wcześniej Kobylińska rzuciła wysoko ponad bramką.
11'
Piłkę traci Janiszewska (VISTAL), która na kole szukała Szarawagi (VISTAL).
12'
[2:4] Bramkę zdobywa Gęga (SELGROS).
12'
[3:4] Szybka odpowiedź Vistalu. Bramkę po zbiegnięciu na koło zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL).
12'
Żółtą kartką otrzymuje 17 Olszowa (VISTAL) i Selgros ma rzut karny.
12'
[3:5] Z rzutu karnego nie pomyliła się Gęga (SELGROS).
13'
[4:5] Koronkowa akcja Vistalu do skrzydła. Bramkę zdobywa 3 Janiszewska (VISTAL).
14'
Gęga (SELGROS) zablokowana przez Szarawagę (VISTAL). Piłka w posiadaniu Selgrosu.
14'
[4:6] Tym razem nikt nie zatrzymał Gęgi (SELGROS), która atomowym rzutem w okienko pokonała Gapską.
15'
[4:7] Bramkę po kontrze zdobywa Uzar (SELGROS). Całe nieszczęście gdynianek rozpoczęło się od straty Kozłowskiej.
wykluczenie
15'
Pierwsza dwuminutowa kara w tym meczu. Ukarana Gęga (SELGROS) po faulu na Kobylińskiej.
16'
Kroki Szarawagi (VISTAL). Na razie gra Vistalu nie napawa optymizmem.
17'
Długo grały lublinianki, ale nie potrafiły przedrzeć się przez defensywę gdynianek. Niestety, po drugiej stronie parkietu ze skrzydła pomyliła się Stanulewicz (VISTAL), której przerzutka spadała na poprzeczkę.
18'
Gapska (VISTAL) broni rzut z drugiej linii Repelewskiej (SELGROS).
czas
18'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
18'
[5:7] Bramkę po odważnym wejściu w strefę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL). Tak grającą Monikę chcemy oglądać zawsze.
wykluczenie
19'
17 Olszowa (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Drabik. Dodatkowo, Gęga staje na linii 7. metra.
19'
[5:8] Bramkę z karnego zdobywa Gęga (SELGROS). Bardzo pewny, mocny rzut.
19'
[6:8] Bramkę w osłabieniu zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL).
20'
[6:9] Bramkę zdobywa Uzar (SELGROS), którą świetnie na prawym skrzydle dostrzegła Gęga. Podanie przez dwie pozycje.
20'
Gawlik (SELGROS) po złym rzucie Macedo (VISTAL) rzucała z bramki do bramki, ale nie trafiła. Wcześniej Gapska (VISTAL) opuściła parkiet na rzecz zawodniczki z pola.
21'
Karny dla Vistalu wywalczyła Szarawaga (VISTAL). Faulowała Mihdaliova (SELGROS).
21'
Kobylińska (VISTAL) myli się z 7. metra. Rozgrywająca posłała piłkę obok lewego słupka.
wykluczenie
21'
Druga dwuminutowa kara dla Olszowej (VISTAL) i znów rzut karny.
21'
[6:10] Gęga (SELGROS) trafia w pierwsze tempo. Gapska bez reakcji.
23'
Gawlik (SELGROS) broni rzut Kobylińskiej (VISTAL). Na szczęście Vistal przy piłce.
23'
Znów Gawlik (SELGROS) lepsza od Kobylińskiej (VISTAL).
23'
Gapska (VISTAL) zatrzymuje rzut Uzar (SELGROS) ze skrzydła! Ależ ważna interwencja "Ryby".
23'
Klub kibica robi co może, aby pomóc gospodyniom. Z trybun niesie się: "Vistl, Vistal"
wykluczenie
24'
Mihdaliova (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.. Zawodniczka z Lublina zaatakowała Macedo, gdy ta była w wyskoku.
24'
[7:10] Bramkę zdobywa 91 Macedo (VISTAL). Prawdziwa bomba Brazylijki z 10. metra.
25'
Gęga (SELGROS) potężnie, ale w słupek. Vistal może zbliżyć się do rywalek na odległość dwóch trafień.
wykluczenie
25'
Drabik (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
25'
[8:10] Bramkę z rzutu karnego zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL).
czas
26'
Przy grze swojej drużyny w podwójnym osłabieniu o czas prosi trenerka Selgrosu, Sabina Włodek.
26'
[8:11] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS). Rozgrywająca jednym zwodem oszukała środek gdyńskiej defensywy.
27'
Nieskutecznie Kozłowska (VISTAL).
27'
Tym razem Skrzyniarz (SELGROS) wywalczyła dla swojej drużyny rzut karny. Do bramki wchodzi Kordowiecka (VISTAL).
27'
[8:12] Na nic to się zdało. Czwarty raz z karnego nie myli się Gęga (SELGROS).
28'
Złe rozprowadzenie szybkiego środka i strata Vistalu.
28'
"Twardo w obronie" niesie się z trybun
28'
Pojedynczy blok Olszowej (VISTAL), ale błąd podania Kozłowskiej (VISTAL) i strata.
28'
[9:12] Bramkę zdobywa 3 Janiszewska (VISTAL). Skrzydłowa doczekała się podania i lobem pokonała Gawlik.
29'
Gapska (VISTAL) broni rzut Gęgi (SELGROS) z drugiej linii.
30'
Ostatnie 30 sekund. Vistal w ataku.
czas
30'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Do końca 22 sekundy. Ciekawe, jaką akcję Paweł Tetelewski rozrysuje swoim podopiecznym.
30'
Po upływie kilkunastu sekund zawodniczki Selgrosu wróciły na parkiet i oczekują na gospodynie.
30'
"Jeszcze jeden, jeszcze jeden" - zdają się prosić kibice
30'
Niestety, zatrzymana Kozłowska (VISTAL) i tylko rzut wolny pośredni.
30'
Kobylińska (VISTAL) nie dokonała cudu i nie zdobyła bramki. Do przerwy Vistal przegrywa w Gdynia Arenie 9:12. Nie do zatrzymania jest Gęga (SELGROS), która jak dotychczas zdobyła 6 bramek, w tym 4 z rzutów karnych.
W ekipie Vistalu jak dotąd na parkiecie nie pojawiła się trzecia bramkarka - Kamińska (VISTAL), skrzydłowa Urbaniak (VISTAL) oraz rozgrywająca Borysławska (VISTAL). Ta ostatnia obiecywała o meczu z Albą gdynianki szybko zapomną.

BORYSŁAWSKA: SZYBKO PODNIESIEMY SIĘ PO ALBIE
Na parkiecie trwa konkurs celności dla publiczności. Pod drugiej stronie rozgrzewają się szczypiornistki mistrzyń Polski.
Dziś na parkiecie oglądamy 6 zawodniczek, które otrzymały powołania od trenera Leszka Krowickiego na najbliższą konsultację szkoleniową reprezentacji Polski w Zielonej Górze. Mowa o: Monice Kobylińskiej (VISTAL), Weronice Kordowieckiej (VISTAL) i Katarzynie Janiszewskiej (VISTAL). Miejsc w kadrze mają również Weronika Gawlik (SELGROS), Joanna Drabik (SELGROS) i Marta Gęga (SELGROS).
Obie drużyny wróciły już z szatni.
czerwona kartka
31'
17 Olszowa (VISTAL) dostaje czerwoną kartkę, po otrzymaniu trzeciej dwuminutowej kary. Faulowana przy wejściu na 6. metr była Gęga.
31'
Gapska (VISTAL) broni rzut karny Kozimur (SELGROS)!
31'
[10:12] Bramkę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL). Rozgrywająca przebiegła pół boisko i znalazła lukę między dwoma lubliniankami.
32'
Gęga (SELGROS) blokowana! Dobrze w osłabieniu w obronie radzą sobie gdynianki.
32'
[11:12] I druga bramka zdobyta w osłabieniu! Autorką bramki Janiszewska (VISTAL), która świetnie pobiegła do kontry. Wcześniej blok zatrzymał rzut rywalek.
33'
Vistal już w komplecie.
33'
Kobylińska (VISTAL) jedną ręką blokuję Gęgę (SELGROS). Vistal ma piłkę.
34'
Rzut Kozłowskiej (VISTAL) broni Gawlik (SELGROS), ale dobrze na skrzydle zbiera Janiszewska (VISTAL).
35'
Rzut karny po faulu na Szarawadze. Tym razem dobre zagranie Kozłowskiej (VISTAL) na obrót.
35'
Z 7 metrów obok bramki Stanulewicz (VISTAL)! A mógł być remis.
36'
[12:12] Przechwyt Szarawagi na bramkę zamieniła 3 Janiszewska (VISTAL). Remis!
37'
Faul w ataku mistrzyń Polski. Vistal może wyjść na prowadzenie po serii 4-0.
37'
[13:12] I stało się! Z 10. metra trafia Kobylińska. Vistal na prowadzeniu po raz pierwszy od...2 minuty.
czas
37'
Przerwa na żądanie (SELGROS). W krótki słowach Sabina Włodek wytłumaczyła swoim zawodniczkom, czego od nich oczekuje.
38'
Gawlik (SELGROS) broni kontrę Janiszewskiej (VISTAL). Cóż za szkoda, wcześniej świetnie w obronie Szarawaga (VISTAL).
38'
I znów błąd w ataku mistrzyń Polski.
38'
Kobylińska (VISTAL) swoim rzutem prawie trafiła...w tablice wyników.
wykluczenie
39'
3 Janiszewska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Drabik. Na szczęście, sędziowie nie gwizdnęli karnego.
39'
Kowalska (SELGROS) nie trafia ze skrzydła. Impas strzelecki lublinianek trwa już 9 minut.
wykluczenie
39'
Gęga (SELGROS) po raz drugi ląduje na ławce kar po faulu na Kobylińskiej. Monika świetnie zaatakowała strefę.
39'
Karny dla Vistalu. Obrona w kole. Kozłowska (VISTAL) ponownie dobrze podała do Szarawagi (VISTAL).
39'
[14:12] Bramkę zdobywa 49 Matieli (VISTAL). Brazylijka znalazła sposób na Gawlik.
40'
Blok Kobylińskiej (VISTAL) na Repelewskiej (SELGROS). Przy piłce jednak rywalki.
41'
I kolejna strata! W ataku Vistal zacznie od rzutu wolnego, bo faulowana była Borysławska (VISTAL).
42'
Ponownie nieskuteczna jest Kozłowska (VISTAL).
43'
Ale szybko rehabilituje się skutecznym blokiem. Lublinianki walą głową w mur, a tak właściwie blok gdynianek.
43'
[14:13] Niemoc przyjezdnych rzutem ze skrzydła przełamuje Kowalska (SELGROS).
44'
[15:13] Bramkę z koła zdobywa 66 Szarawaga (VISTAL). Świetnym podaniem z wyskoku obsłużyła ją Kobylińska.
44'
Faul w ataku Repelewskiej (SELGROS).
45'
Kozłowska (VISTAL) znów w Gawlik (SELGROS), ale piłka wracając w pole uderza w nogi lublinianek. Piłka dla Vistalu.
45'
[16:13] Bramkę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL). Ręce arbitrów były już w górze, a Monika rzutem z 11. metra szczęśliwie trafia do bramki.
47'
[16:14] Bramkę prawą ręką z prawego skrzydła zdobywa Rola (SELGROS), nieco uciszając miejscowych kibiców.
47'
Gęga (SELGROS) dostaje czerwoną kartkę po trzeciej karze dwuminutowej. Sędziowie uznali, że rozgrywająca nieprzepisowo popychała Matieli.
47'
[17:14] Bramkę z koła w ekwilibrystyczny sposób zdobywa 7 Dorsz (VISTAL) po podaniu Kobylińskiej.
48'
Faul w ataku Skrzyniarz (SELGROS). Piłka dla Vistalu. 12 minut do końca.
48'
Gdynianki nie wykorzystały gry w przewadze. Szkoda.
48'
[17:15] Bramkę rzutem bieżnym zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
49'
[18:15] Bramkę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL). Cóż za druga połowa w wykonaniu Moniki!
50'
Rzut karny dla Selgrosu. W kontrze faulowana Kowalska (SELGROS).
50'
[18:16] Z rzutu karnego bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS). Spokojny rzut pod uniesioną nogą Gapskiej.
51'
To nie jest mecz Kozłowskiej (VISTAL). Jej rzut z biodra ląduje na słupku, ale sędziowie uznali, że piłka należy się gospodyniom.
52'
[19:16] Przełamuje się Kozłowska (VISTAL).
53'
[20:16] Bramkę rzutem z drugiej linii zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL). Do końca jeszcze 7 minut.
53'
Zaczarowała bramkę Gapska (VISTAL). Repelewska (SELGROS) obok słupka!
53'
"Vistal gol, Vistal gol, Vistal gol" - intonują kibice.
54'
Nie trafia Kozłowska (VISTAL). Rzut nad bramką.
wykluczenie
55'
14 Stanulewicz (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę za trzymanie w pół Drabik.
55'
[20:17] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) rzutem z 9. metra. Piłka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się od słupka.
56'
[21:17] Bramkę z koła zdobywa 66 Szarawaga (VISTAL) (VISTAL). Do końca 4 minuty i 15 sekund.
56'
Borysławska (VISTAL) odzyskała piłkę w obronie.
57'
Nieskuteczni z drugiej linii Matieli (VISTAL).
57'
[21:18] W odpowiedzi Rola (SELGROS), która ze skrzydła pokonuje Kordowiecką.
wykluczenie
58'
66 Szarawaga (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i Selgros ma rzut karny. Do końca meczu nie zobaczymy jej na parkiecie.
58'
[21:19] Bramkę z 7 metrów zdobywa Repelewska (SELGROS).
58'
Indywidualnie pilnowana Kobylińska (VISTAL). Gdynianki nie mają pomysłu na grę w ataku.
59'
Kozłowska (VISTAL) nie trafia, ale ważną interwencją popisała się Kordowiecka (VISTAL). Obroniła rzut z 6 metrów Repelewskiej (SELGROS).
czas
59'
Przerwa na Pawła Tetelewskiego (VISTAL). Do końca 33 sekundy.
59'
[22:19] Bramkę zdobywa 3 Janiszewska (VISTAL).
59'
[22:20] W odpowiedzi trafia Skrzyniarz (SELGROS).
60'
[23:20] Równo z ostatnim gwizdkiem trafia 5 Urbaniak (VISTAL).
To drugie zwycięstwo Vistalu w tym sezonie. Po pokonaniu Metraco Zagłębia Lubin gdynianki poradziły sobie z mistrzyniami Polski. Wielka w tym zasługa Moniki Kobylińskiej (VISTAL), która w drugiej połowie grała genialnie.

Wyniki 3 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - KPR Jelenia Góra 31:21 (14:12)
  • Pogoń Baltica Szczecin - VISTAL GDYNIA (przełożony na 9.11)
  • Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 23:26
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia 31:30 (16:18)
  • UKS PCM Kościerzyna - Selgros Lublin 17:30 (10:14)
  • Start Elbląg - KPR Kobierzyce 33:18 (13:12)
  • Zaległy mecz 2. kolejki:
  • VISTAL - Selgros 23:20 (9:12)
mik

Opinie (23) ponad 10 zablokowanych

• Brawo!

W poniedziałek wygrała Arka, dziś Vistal i Puszcza.