Koszykarze Trefla sparowali znów publicznie

14 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Średnio 14 pkt na mecz zdobywał podczas toruńskiego turnieju nowy obrońca Trefla, Willie Kemp. Średnio 14 pkt na mecz zdobywał podczas toruńskiego turnieju nowy obrońca Trefla, Willie Kemp.

Tylko jedno zwycięstwo w trzech meczach udało się odnieść koszykarzom Trefla podczas XII Memoriału Wojciecha Michniewicza w Toruniu. W nieco lepszych humorach wracają z Hiszpanii trener i rozgrywający żółto-czarnych. Darius Maskoliunas oraz Sarunas Vasiliauskas zdobyli z kadrą Litwy 4. miejsce.

Koszykarze Trefla mają za sobą pierwsze, otwarte mecze sparingowe przed sezonem 2014/2015. Wcześnie zagrali za zamkniętymi drzwiami z AZS Koszalin i dwukrotnie przegrali. Bilans sparingów poprawili już podczas pierwszego dnia XII Memoriału Wojciecha Michniewicza w Toruniu. W nim zmierzyli się z Polskim Cukrem.

JEDYNY POLAK JAKO WZMOCNIENIE TREFLA

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 80:81 (17:8, 8:21, 18:26, 25:13, 12:13)

Trefl: Leończyk 16, Michalak 16, Painter 15, Kemp 14, Bendzius 10 oraz Stefański 8, Sikora 2, Dzierżak 0, Kulka 0

Choć początkowo żółto-czarni mieli problem ze wstrzeleniem się do kosza, to z biegiem czasu wychodziło im to coraz lepiej. Po trzech kwartach sopocianie prowadzili już 55:43. Następnie ponownie przestali trafiać i dali się dojść gospodarzom. Na cztery sekundy przed końcem czwartej kwarty dwa rzuty wolne na punkty zamienił Willie Kemp. Dzięki niemu Trefl prowadził 68:66. Sopocianie pozwolili jednak wejść pod kosz Marcinowi Nowakowskiemu, a ten przedłużył mecz o dodatkowe 5 minut.

W dogrywce najpierw torunianie wyszli na 5 punktów przewagi, ale po chwili całą stratę zniwelował DeShawn Painter. Zwycięstwo zapewniła natomiast dobra skuteczność z linii rzutów wolnych Pawła LeończkaEimantasa Bendziusa.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 77:68 (16:20, 17:13, 24:25, 20:10)

Trefl: Leończyk 16, Michalak 15, Kemp 10, Bendzius 10, Painter 9 oraz Stefański 6, Kulka 2, Dzierżak 0

MICHALAK ZASTĄPI WACZYŃSKIEGO?

W drugim starciu sopocianie zmierzyli się z Anwilem. Drużynę rywali prowadzi Mariusz Niedbalski, który w dwóch ostatnich sezonach był asystentem, jak i pierwszym trenerem Trefla. Dobrze w mecz wszedł Bendzius, który już w inauguracyjnej kwarcie trafił dwa razy za trzy punkty. Później jednak sopocianie stopniowo oddawali pole rywalom. W ostatniej kwarcie żółto-czarnym zaczęło brakować koszykarzy w rotacji. Poza wyłączonym z gry z powodu rehabilitacji Marcinem Dutkiewiczem, nie mógł wystąpić również Sławomir Sikora.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 84:69 (15:11, 27:20, 15:20, 27:18)

Trefl: Kemp 18, Bendzius 13, Painter 11, Leończyk 9, Michalak 6 oraz Dzierżak 6, Stefański 4, Kulka 2, Włodarczyk 0

Na zakończenie turnieju sopocianie zmierzyli się z Energą Czarnymi Słupsk. Trzeci mecz na dobrym poziomie zagrał nowy obrońca Trefla, Amerykanin Kemp. W całym starciu z Czarnymi zdobył 18 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. Dzięki jego postawie żółto-czarni przegrywali w trzeciej kwarcie tylko 47:51 i wydawało się, że przejmują kontrolę nad starciem. Podobnie jak w sobotę zabrakło im jednak sił i to rywale schodzili z boiska jako zwycięzcy.

AMERYKANIN BĘDZIE RZĄDZIĆ POD SOPOCKIM KOSZEM

W dobrych humorach wracają z mistrzostw świata w Hiszpanii Litwini. Co prawda nie udało się im wygrać meczów o medal, ale 4. pozycję mogą uznać za sukces. Zespół, w którym rozgrywającym był Sarunas Vasiliauskas, a drugim trenerem Darius Maskoliunas, grał pewnie do półfinału. W nim uległ USA 68:96, a w meczu o brąz przegrał z Francją 93:95.

Vasiliauskas na boisku nie pojawił się jednie w ostatnim starciu mistrzostw. Wcześniej, w ośmiu spotkaniach spędzał na boisku średnio 9 min, w trakcie których zdobywał: 2,2 pkt, 1,2 asysty i 0,8 zbiórki.

Opinie (3)

• Oj z taim składem to można się przenieść do Hali 100-lecia.

• 14 3

• Ciekawe przetarcie

Widać, że już w niezłej formie są Leon i Stefan. Ciekawie wygląda gra i widać, że całkiem nieźle w defensywie rozumie się duet Kulka - Stefan. Bendzius ma papiery na granie - nie odpuszcza w obronie, choć nie potrzebnie łapie faule. Ważne pytanie jak u niego z celownikiem. Kemp trochę zbyt indywidualnie, ale jak się wstrzeli i rozegra może być ciekawy. Painter widać, że jeszcze musi popracować przed sezonem, złapać zespołowości więcej i pokory - tendencja do łapania głupich fauli, a pod koszem brakuje jeszcze pewności siebie i ciut bliższego przepychania się z piłką o jeden dwa kozły przez co potem rzut nieskuteczny. Michał kolejny rok gra prawie cały rok przez kadrę potrzebuje złapania dystansu, tak żeby głowa była tak szybka jak ręce. Paweł mam wrażenie nie wykorzystał szansy z grania większej ilości minut, choć fakt to jeszcze nie sezon. Po dołączeniu Szarka może to wyglądać tylko lepiej, a jak jeszcze Marcin odzyska formę po kontuzji będzie ciekawiej w rotacji. I oby do stycznia jak najwyżej w tabeli ;)

• 11 11

• Z tym składem to będziemy zasilać tyły tabeli. Ledwo wygraliśmy z Cukrem, równie dobrze mogło być bez zwycięstwa. Obawiam się, że powrót Litwinów niewiele tu zmieni.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)