Ostatnie szlify szczypiornistek Vistalu

Rafał Sumowski
21 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Patricia Matieli została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w Hodoninie. W piątek i sobotę w Elblągu szczypiornistki Vistalu czekają ostatnie towarzyskie gry przed rozpoczęciem sezonu. Patricia Matieli została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w Hodoninie. W piątek i sobotę w Elblągu szczypiornistki Vistalu czekają ostatnie towarzyskie gry przed rozpoczęciem sezonu.

Piłkarki ręczne Vistalu zajęły trzecie miejsce na turnieju Slovacki Pohar w Hodoninie. Gdyńskie szczypiornistki wygrały trzy z pięciu spotkań, a Patricia Matieli została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. W piątek i sobotę podopieczne Agnieszki Truszyńskiej zagrają na turnieju w Elblągu, a w niedzielę o godz. 12 zaprezentują się kibicom wspólnie ze szczypiornistami Spójni Gdynia na okręcie Muzeum ORP "Błyskawica".

VISTAL: Weronika Kordowiecka, Małgorzata Gapska, Oliwia Kamińska - Katarzyna Janiszewska, Patricia Matieli, Paulina Uścinowicz, Aneta Łabuda, Magdalena Stanulewicz, Joanna Szarawaga, Joanna Kozłowska, Martyna Borysławska, Patrycja Kulwińska, Kinga Gutkowska, Aleksandra Zych, Marta Śliwińska, Alicja Pękala, Jagoda Błaszkowska, Natalia Kowalczyk

ZOBACZ TERMINARZ SUPERLIGI KOBIET

Na silnie obsadzony turniej do Hodonina trenerka Agnieszka Truszyńska zabrała 18 zawodniczek. Na granicy Czech i Słowacji gdynianki rozegrały pięć spotkań. Na otwarcie pokonały mistrzynie Szwajcarii LC Bruhl Handball, a następnie zwyciężyły czeskiego Sokoła Poruba i białoruski BNTU Mińsk.

Gdynianki zastopowała dopiero Lokomotiva Zagrzeb, a w ostatnim meczu Vistal uległ triumfatorkom turnieju MKS Lublin i ostatecznie zajął 3. miejsce.

- Poziom turnieju był bardzo wysoki, zagrałyśmy trzy naprawdę dobre mecze. W pozostałych zabrakło chyba ciut doświadczenia. Indywidulane wyróżnienia odebrały Patricia Matieli jako najlepsza zawodniczka turnieju i Weronika Kordowiecka, która uznano najlepszą bramkarką. Muszę jednak przyznać, że jestem zadowolona z postawy całej drużyny, bo pokazała ambicję i wolę walki - podsumowuje trenerka Truszyńska.
PRZYSPIESZONA INAUGURACJA VISTALU

Wyniki:
Vistal Gdynia - LC Bruhl Handball 30:26 (16:14)
Vistal Gdynia - DHC Sokol Poruba 26:22 (13:15)
Vistal Gdynia - BNTU Mińsk 25:19 (9:14)
Vistal Gdynia - Lokomotiva Zagrzeb 19:22 (6:11)
Vistal Gdynia - MKS Lublin 19:24 (14:9)

W piątek i sobotę gdynianki zagrają na turnieju w Elblągu. Pierwszego dnia o godz. 16 zmierzą się z miejscowym Kram Startem, a drugiego zagrają ponownie z MKS Lublin (godz. 12), a także z Energą AZS Koszalin (godz. 16).

- Będzie to ostatni szlif przed rozpoczęciem sezonu, które czeka nas 6 września kiedy zmierzymy się właśnie z elblążankami - zapowiada Truszyńska.
Zaraz po powrocie z Elbląga, Vistal zaprezentuje się przed kibicami wspólnie ze szczypiornistami Spójni Gdynia. W niedzielę o godz. 12 obie drużyny wspólnie zobaczyć będzie można na okręcie Muzeum ORP "Błyskawica".

MECZE VISTALU I SPÓJNI NA JEDNYM KARNECIE

Opinie (20) 4 zablokowane

• Gratki :)

Teraz czas na podbój Elbląga :)

• 9 2

• (1)

Niestety, ale poziom polskiej ligi kobiet idzie systematycznie w dół...

• 10 1

• Jesteś Expert nie ma co

• 0 6

• Piłka ręczna dla kibiców nie Vip -ów (2)

2 lata temu 80 zł
    karnet rodzinny 1+2 (jedna osoba dorosła + dwójka dzieci do 13 roku życia)
    dziś 450 zł
    (190 plus 2 razy 130)
    na 1 mecz
    2 lata temu 12 zł
    bilet rodzinny 1+2 (jedna osoba dorosła + dwójka dzieci do 13 roku życia)
    teraz 35
    (15 plus 2 razy 10)

• 8 1

• Trzeba jakoś odbić sobie pulę darmowych biletów.

• 4 0

• Było minęło teraz trzeba bólić na zespół Mistrza Polski.

• 1 4

• O biletach już było.
    Na prezentację przyjdziecie

• 2 2

• 190zł to nie tak dużo (2)

W Lublinie kosztuje 200zł a tu za 190zł masz Vistal i jednoczesnie na superligę mężczyzn możesz chodzić np mecz z Vive lub Wisłą.

• 0 2

• kk kupiles karnet?

to kup karnet jak to nie tak dużo
      ale pewnie cwaniak kk ma kartę klubu kibica za 40 zł i się wymądrza
      dlaczego mam płacić za spójnię jak mnie nie obchodzi lub za vistal jak chodzę na spójnię

• 2 3

• Tylko w Lublinie ulgowy sprawiedliwie jest za pół ceny 100 zł a nie 130 zł.
      Dyrekcja to pisze nie klub kibica.
      Klubowicze nie wypowiadają się na temat cen. Proszę się nie podszywać pod klub kibica.

• 2 0

• (5)

Do boju Vistal

• 2 2

• Od was zależy czy zdobędziemy mistrza nasze złotka (1)

NOWI GNIEWNI

• 2 4

• Pisz po Polsku Gniewny

• 0 2

• (2)

Zagłębie Lubin zostało zaproszonych na pierwszy mecz Vistalu. Robimy z nimi układ

• 2 0

• (1)

Nie podszywać się

• 0 2

• Czubku Forek dawno temu już zrobił układ z Zagłębiem w piłce ręcznej kobiet

• 1 0

• 3 miejsce w dobrze obsadzonym turnieju nie jest złe, ale z drugiej strony porażka z MKS Lublin 5 bramkami to fatalny rezultat. Jak ogłoszono, że pani Agnieszka Truszyńska zostaje trenerką mówiła w wywiadzie, iż drużynę wzmocnią doświadczone zawodniczki, a takich na razie brak. Vistal w tym roku jest strasznie pasywny na rynku transferowym. Oby najbliższy sezon nie był powtórką tego z 2012/2013.
    "Dojdą do nas nowe zawodniczki zarówno młode jak i bardziej doświadczone" jak i "Musimy mieć duże zaplecze w związku z Ligą Mistrzyń".