Szczypiornistki Vistalu na podium MP U19

27 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Juniorki Vistalu Gdynia z brązowymi medalami mistrzostw Polski do lat 19. Juniorki Vistalu Gdynia z brązowymi medalami mistrzostw Polski do lat 19.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski juniorek. Najlepszym zespołem do lat 19 w kraju został ponownie Ruch Chorzów, który pokonał gdynianki w półfinale. W meczu o 3. miejsce podopieczne Agnieszki Truszyńskiej ograły Varsovię. Tym samym powtórzyły wynik sprzed roku.

Mecz półfinałowy: Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 28:24 (15:11)
VISTAL:
Kamińska, Chodakowska - Bieńkowska 1, Błaszkowska 1, Gajtkowska, Granicka 3, Chrapusta, Kowalczyk 2, Maciejska, Malankowska 1, Małecka, N.Murawiecka 1, P.Murawiecka 3, Śliwińska, Uścinowicz 7, Wtulich 5

Mecz o 3. miejsce: Vistal Gdynia - Varsovia 25:22 (14:14)
VISTAL:
Kamińska, Chodakowska - Bieńkowska 1, Błaszkowska 4, Gajtkowska, Granicka 4, Chrapusta, Kowalczyk 4, Maciejewska, Malankowska 2, Małecka, N.Murawiecka, P.Murawiecka, Śliwińska, Uścinowicz 3, Wtulich 5

W finałowym turnieju w Kwidzynie wzięły udział cztery zespoły, które wywalczyły w nim miejsce podczas wcześniejszych eliminacji. Obowiązywał format pucharowy, a Vistal w półfinale trafił na Ruch Chorzów.

Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej do przerwy przegrywały różnicą czterech bramek. Po zmianie stron chorzowianki obroniły przewagę i awansowały do finału. W drugiej parze półfinałowej MTS Kwidzyn pokonał Varsovię.

W finale górą był Ruch, który pokonał MTS wygrywając w niemal identycznych rozmiarach co w meczu przeciwko gdyniankom. Vistalowi pozostał mecz o 3. miejsce. Przeciwko Varsovii do przerwy był remis, ale w drugiej części spotkania gdyński zespół zagwarantował sobie miejsce na podium.

Tym samym kolejność na podium była identyczna jak przed rokiem, gdy turniej finałowy odbył się w Chorzowie

Indywidualne wyróżnienia zostały zdominowane przez zawodniczki Ruchu, ale w siódemce "All Stars" znalazła się lewoskrzydłowa Vistalu Jagoda Błaszkowska. W barwach MTS Kwidzyn zagrała występująca tam na użyczeniu zawodniczka AZS Łączpolu AWFiS Joanna Gędłek, którą wyróżniono na pozycji środkowej rozgrywającej.