W Chorzowie zimno i bez goli

Krzysztof Klinkosz
26 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Przeciętnie wypadła inauguracja piłkarskiej wiosny w wykonaniu gdańskiej Lechii. Biało-zieloni zremisowali bezbramkowo z trzecią drużyną minionego sezonu - Ruchem Chorzów. Mecz tylko chwilami można było uznać za ciekawy. Gdańszczanie nie strzelili bramki nawet wówczas gdy pod koniec meczu trener Kafarski "hurtowo" wpuścił na murawę zawodników ofensywnych.

RUCH: Perdijić - Djokić, Stawarczyk, Grodzicki, Bronowicki - Grzyb (75 Janoszka), Komac, Szyndrowski, Zieńczuk - Olszar (58 Piech), Jankowski (82 Lisowski).

LECHIA: Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - Bajić (72 Nowak), Surma, Poźniak (78 Lukjanovs) - Sazankow (84 Wiśniewski), Buval, Traore.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Pietrowski, Bąk, Wiśniewski (Lechia)

90+2' Koniec meczu: Ruch - Lechia 0:0.

90+2' Zółta kartka dla Wiśniewskiego.

90+1' Bronowicki uderza obok bramki Lechii.

90' Sędzia doliczył dwie minuty do czasu gry.

87' Nowak pada w polu karnym Ruchu ale "z własnej inicjatywy" i sędzia nakazuje grać dalej.

84' Zmiana w Lechii za Sazankowa wchodzi Piotr Wiśniewski.

82' Zmiana w Ruchu za Jankowskiego wchodzi Paweł Lisowski.

80' Lechia zamknęła Ruch na jego połowie ale na razie nie ma efektów bramkowych.

78' Zmiana w Lechii za Poźniaka wchodzi Ivans Lukjanovs

77' Sazankow zagrywa w pole karne ale za plecy Traore.

75' Zmiana w Ruchu za Grzyba wchodzi Łukasz Janoszka.

72' Zmiana w Lechii za Bajicia wchodzi Paweł Nowak.

71' Djokić z prawego skrzydła centruje w pole karne, ale nikogo z graczy Ruchu tam nie ma.

68' Zieńczuk z ostrego kąta przenosi piłkę nad poprzeczką

65' Piłkę przejmują gdańszczanie, z głębi pola zagranie do Buvala ale ten na spalonym.

65' Traore miękko w pole karne ale gospodarze wybijają.

64' Pietrowski zagrywa w pole karne ale koledzy gdańszczanina nie wykorzystują tego.

62' Traore wywalczył rzut rożny ale po kornerze piłkę wybijają gospodarze.

59' Zółta kartka dla Bąka za faul na Piechu.

58' Zmiana w Ruchu za Olszara wchodzi Arkadiusz Piech.

57' Mecz stał się wolny i wręcz nudny, obydwie ekipy wygladają tak jakby ich piłkarze zamarzli na boisku.

55' Tym razem Grzyb leży na murawie stadionu Ruchu.

54' Składna akcja Lechii ale Buval na spalonym.

52' Gdański obrońca już na nogach i gra będzie kontynuowana.

50' Na murawie po starciu z Olszarem leży Bąk.

49' Szarżę Olszara zastopował Pietrowski.

47' Ruch zaatakował ale Jankowski na spalonym.

46' Rozpoczyna się druga połowa.

45+1' Koniec pierwszej połowy: Ruch - Lechia 0:0

45' Sędzia doliczył 1 minutę do czasu gry w pierwszej odsłonie

44' Maciej Jankowski chciał przelobować Małkowskiego ale bezskutecznie.

43' Ruch ruszył do ofensywy w końcówce pierwszej połowy, jest w posiadaniu piłki ale groźnych sytuacji brakuje.

41' Grzyb uderza obok bramki Lechii.

40' Traore powstrzymuje szarżę Grzegorza Bronowickiego.

38' Gra znów przeniosła się na środek pola, straciła dynamikę.

35' Po raz kolejny Zieńczuk z rzutu rożnego ale gdańszczanie skutecznie się bronią.

33' Po raz kolejny Sazankow, pikę łapie bramkarz Ruchu.

30' Traore uruchomił w polu karnym Sazankowa, po strzale głową Białorusina piłkę łapie bramkarz Ruchu.

29' Zółta kartka dla Marcina Pietrowskiego za faul na Bronowickim.

27' Traore bardzo dobrze przymierzył z rzutu wolnego, nad murem, pod poprzeczkę i Matko Perdijić miał olbrzymie problemy z opanowaniem piłki.

25' Aleksandr Sazankow osaczony przez dwóch graczy gospodarzy nic nie wskórał.

24' Zieńczuk po raz kolejny próbuje zaskoczyć Małkowskiego, na razie bez efektu.

23' Nieporozumienie Bąka i Małkowskiego na szczęście tylko rzut rożny.

21' Kamil Poźniak z wolnego miękko w pole karne do Abdou Traore, ten zagrał na środek ale tam nikt z biało-zielonych nie opanował piłki.

20' Lechia atakuje z rzadka, ma kłopoty ze sforsowaniem defensywy Ruchu.

18' Olszar w polu karnym Lechii ale pogubił się.

17' Gra przeniosła się na środek pola.

15' Dośrodkowanie Grzyba nie trafia do żadnego z "Niebieskich".

13' Ruch próbuje szarpać głównie lewą stroną w początkowym okresie gry widoczny jest Zieńczuk.

12' Małkowski wybija przed siebie, ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnują defensorzy.

11' Uaktywnił się Marek Zieńczuk, w ostatniej chwili piłkę na aut wybija Krzysztof Bąk.

6' Marko Bajić w odpowiedzi próbował strzału z dystansu ale dalego obok bramki.

4' Kilkadziesiąt sekund później wynik próbował otworzyć Wojciech Grzyb, ale również bez rezultatu.

2' Lepiej rozpoczął Ruch, na początku meczu szczęścia próbował Sebastian Olszar ale Sebastian Małkowski na posterunku.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
, Cracovia - Legia Warszawa 3:3 (1:1), Polonia Bytom - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (1:1), Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 0:0, Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0 (1:0), Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (przełożony na 8.03)

Opinie (194) ponad 50 zablokowanych

• Po 10 minutach... (2)

... wszyscy zasnęli , zero emocji, kiepski doping i gra....

• 68 12

• (1)

mam takie pytanie. Dlaczego nasi nie pojechali na ten mecz? Wogóle ich nie było słychać. jest jakiś zakaz czy co?