Vistal ograł Olimpię i jest blisko 3. miejsca

18 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały we własnej hali Olimpię-Beskid Nowy Sącz 36:26 (18:14) w zaległym meczu PGNiG Superligi. Do 25. minuty rywalki stawiały zacięty opór, ale później wszystko potoczyło się po myśli gospodyń. Dla podopiecznych Pawła Tetelewskiego to czwarta wygrana z rzędu. W sobotę o godz. 17:30 zagrają na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin, a stawką meczu będzie 3. miejsce w tabeli. Natomiast gdyńskie juniorki w hali Akademii Marynarki Wojennej przy ul. Śmidowicza 69 walczyć będą przez trzy najbliższe dni o awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski. Dla kibiców wstęp wolny.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 7, Łabuda 2, Janiszewska 3, Urbaniak 2, Kozłowska 2, Stanulewicz 2, Galińska 3, Dorsz, Olszowa 3, Kulwińska 5, Tasić 3, Matieli 4

OLIMPIA-BESKID: Szczurek, Sach - Stelmach 4, Leśniak 5, Figiel 1, Janik, Lesik 2, Olejarczyk 1, Stokłosa 2, Smbatian 9, Nocuń 2, Golec

Gdyńskie szczypiornistki po pokonaniu lidera Superligi Pogoni Baltic Szczecin, wciąż są na fali. Vistal poradził sobie ze znacznie niżej notowaną Olimpią-Beskid, która podjęła równą walkę, ale tylko do przerwy.

VISTAL POKONAŁ LIDERA, UDANY DEBIUT BRAZYLIJKI MATIELI

Początek meczu nie wskazywał na łatwą przeprawę dla gospodyń. Aż do 25. minuty oba zespoły szły "łeb w łeb" przerzucając się praktycznie bramka za bramkę. Przyjezdnym po drodze udało się nawet uzyskać przewagę dwóch trafień.

Vistal ucieczkę rozpoczął wraz z celnym rzutem karnym Moniki Kobylińskiej (15:14). Do przerwy gdynianki trafiły w sumie cztery razy z rzędu, a w bramce dwukrotnie znakomicie spisała się Małgorzata Gapska.

Zobacz jak rzuca i asystuje Patricia Matieli (nr 49), brazylijska rozgrywająca Vistalu Gdynia

Po zmianie stron Vistal znów zaczął spokojnie. W końcu zaliczył kolejną serię trafień. Eskalacja nastąpiła pomiędzy 38 a 48 minutą, gdy gdynianki zaaplikowały rywalkom 6 bramek pod rząd. Po trafieniu Magdaleny Stanulewicz było już 29:19. Właśnie przewagę 10 trafień udało się utrzymać do końca.

Gdynianki nie będą miały wiele czasu na odpoczynek. Już w sobotę o godz. 17:30 zagrają na wyjeździe w Lubinie, gdzie czekać je będzie znacznie wymagający rywal w postaci Metraco Zagłębia. Stawką pojedynku może być 3. miejsce w tabeli.

godz. 12.15 Vistal Gdynia - Korona Handball Kielce

Od piątku do niedzieli oglądać będziemy mogli natomiast juniorki Vistalu, które powalczą o awans do finałów mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej są gospodyniami turnieju półfinałowego, który odbędzie się w hali Akademii Marynarki Wojennej przy ul. Śmidowicza 69.

Gdynianki zmierzą się z Koroną Handball Kielce, Truso Elbląg i Ruchem Chorzów. Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze drużyny. Wstęp wolny.

Wyniki 19 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (13:8)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Piotrcovia 26:27 (15:11)
  • Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna 36:25 (19:10)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 35:24 (16:13)
  • Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 25:19 (12:9)
  • Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 24:32 (9:16)
  • Zaległy mecz 16. kolejki
  • VISTAL - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 36:26 (18:14)
  • Awansem z 20. kolejki
  • Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 27:28 (13:16)
  • Jelenia Góra - Ruch 23:30 (15:14)

Opinie (16) 2 zablokowane

• Ciekawe kogo (3)

Mańkowski chce podebrać Vistalowi razem z Paszkem. Dzisiaj siedzieli na meczu.
    Komu w Gdyni kończą się kontrakty a manadzarem jest pan Paszke?
    Zychowa? Kobylińska? Niech mnie ktoś poprawi w temacie.

• 4 2

• niech biorą (1)

cóż, z całym szacunkiem dla niegdysiejszych sukcesów, ale Zychową niech biorą :-/

• 8 3

• zychowa faktycznie, nic nie gra. Komu kończy się kontrakt jeszcze?

• 2 3

• Ja myślę że pytał Ptaszka o kolejną Brazylianę, w naszym kraju brak talentow

• 5 2

• Pewne zwycięstwo

Taki solidny sparing przed play offem, znów z możliwością pogrania dla całego zespołu (nawet Szwonki). Mecz bez historii ale trzeba go było wygrać i cel zrealizowano. Podoba mi się ta Brazylijka, świetna technicznie, zwinna... Ale i Dunja przy niej dobrze zagrała, podobnie jak Patrycja - najlepszy od dawna jej mecz. Na swoim poziomie, wysoki, Monika Kobylińska i Ryba. Chyba jedynie Kordowieckiej mecz dzisiaj nie wyszedł.

Z drugiej strony rewelacyjna Smbatian - może warto ją ściągnąć do Gdyni?

• 9 1

• olka (5)

Nie łam nic, jak cię podbiorą skrzydła rozwiniesz i się zdziwią.. Fajna babka jesteś broda do góry cycki do przodu i przed siebie dziewczyno biegnij.. Ludzie to podłe padliny jednak, chwila kryzysu i jak uwielbiali tak nienawidzą .. Wstyd

• 9 4

• dokladnie (2)

Zych gra teraz słabo. Ale to nie powód, żeby pastwic się nad Nią i wypychac do innego klubu! Dziś niezle zagrały wszystkie dziewczyny, które były w składzie. Brazylijka prezentuje się bardzo dobrze. Patrycja była dziś jednak najlepsza w Vistalu.

• 9 1

• zeby jej tylko kolana wytrzymaly, one maja jakies slabsze . Ale faktycznie fajnie chodzi na tym srodku.poki co jak mowia pozyjemy zobaczymy

• 5 1

• A tak nawiasem mówiąc, czemu Ola Zych dziś nie grała? Nawet nie było jej w składzie. Znowu jakiś uraz? Wie ktoś może?

• 1 0

• gdzie ty masz oczy? (1)

• 3 0

• OLEŃKO

Kibic to bardzo dziwny stwór.Nie myśli że zawodnik to człowiek, że może mieć gorszy okres, że miewa też swoje kłopoty. Kibic wymaga od zawodnika 100% w każdym szczeblu jego popularnośći, jest mi przykro , że pojawiają się takie nieprzyjazne opinie ale pamiętaj dziecko, jeśli w Twoim istnieniu jest choć jedna osoba , która w ciebie wierzy to warto zrobić dla niej wszystko aby tej wiary nie utraciła . Powodzenia i głowa do góry

• 9 1

• mecz (1)

grą stateczną nie wygrywa się,gdy w drugiej połowie PANIE trochę podkręciły tempo to powoli odskoczyły rywalkom,no i ta agresywna zdecydowana obrona.Łabuda też się rozruszała i bramki strzeliła,oby tak dalej

• 6 0

• mecz

autor,dodawaj aktualne fotki z meczowe,a nie starocie,wypada pisząc być na meczu

• 4 0

• Ola Zych to przyszłość Vistalu !!! (1)

Świetnie że "Messi w spódnicy" - Monika Kobylińska gra w Gdyni, to wielka przyjemność oglądania jej w akcji, ale po sezonie powinna iść do dobrego klubu zagranicznego, w Polsce już niczego więcej się nie nauczy.
    Ola Zych to numer 2 w Polsce na prawej połówce, ma pecha że numer 1 też gra w Gdyni, w nowym sezonie będzie liderką drużyny jak na jesieni zeszłego sezonu.

• 4 3

• Jak kobylinska ma kontrakt na 2 lata wiec to zychowa szybciej odejdzie :)

• 1 1

• mecz

jeśli któraś z PAŃ studiuje na AWFiS to głupota by było to przerwać,piłka ręczna nie daje takiej kasy co noga,kosz trzeba mieć na uwadze co po ręcznej to nie balanga to życie nie każdemu zmywak pisany