Koszykarze Trefla ulegli wysoko mistrzowi

29 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Michał Kolenda zagrał bez kompleksu przeciwko utytułowanym koszykarzom Stelmetu w Zielonej jak na przykład Thomas Kelati (na zdjęciu). 20-letni sopocianin w ciągu niespełna 17 minut na parkiecie zdobył 16 punktów, w tym cztery razy trafił za trzy. Michał Kolenda zagrał bez kompleksu przeciwko utytułowanym koszykarzom Stelmetu w Zielonej jak na przykład Thomas Kelati (na zdjęciu). 20-letni sopocianin w ciągu niespełna 17 minut na parkiecie zdobył 16 punktów, w tym cztery razy trafił za trzy.

Stelmet BC Zielona Góra pokonał Trefla Sopot 102:78 (24:21, 32:17, 24:13, 22:27). Dla koszykarzy Zorana Marticia to pierwszy mecz w tym sezonie Tauron Basket Ligi, w którym stracili więcej niż 100 punktów. Natomiast dzięki ambitnej grze w czwartej kwarcie żółto-czarni uchronili się przed najwyższą porażką w bieżących rozgrywkach, choć zanosiło się na to gdy w 28. minucie było już 77:46. W szeregach gospodarzy z dobrej strony przypomnieli się zawodnicy, którzy niegdyś grali w Trójmiejskich klubach, w tym Adam Hrycaniuk, którego w 2012 wygraliście Ligowcem Roku.

STELMET: Moore 15 (2x3, 5 zb.), Kelati 12, Hrycaniuk 11, Gruszecki 10 (2x3), Koszarek 8 (10 as.), oraz Djurisić 14 (2x3), Zamojski 13 (2x3), Vaughn 7 (7 zb.), Majchrzak 7, Florence 5 (1x3, 6 as.), Der, Zywert

TREFL: Ireland 16 (2x3), M.Kolenda 16 (4x3), Karolak 10 (1x3), Marković 6 (1x3), Dylewicz 6 oraz Laser 7, Kulka 6, Mielczarek 5 (1x3), Śmigielski 4 (5 zb.), Stefański 2, Majewski

Już w pierwszych akcjach drużyny zademonstrowały, że chcą grać ofensywnie. Wynik został otworzony trzema "trójkami". Pomiędzy rzutami Thomas Kelatiego zza łuku przymierzył także Michał Kolenda. Jako się okazało był to jego pierwsza z czterech udanych tego dnia takich prób.

Potem przypomnieli się byli trójmiejscy koszykarze. Łukasz KoszarekAdam Hrycaniuk poprawili rezultat na 12:5 dla miejscowych. Przewaga mistrzów Polski utrzymywała się do 9. minuty, gdy były 24:13.

"Trójka" Artura Mielczarka oraz pięć punktów z rzędu Jakuba Karolaka ustaliły wynik inauguracyjnej kwarty na 24:21, ale także nieco zaciemniły obraz gry, z którym mieliśmy do czynienia w tej odsłonie.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ NA INAUGURACJĘ SEZONU. TREFL - STELMET 69:84

W drugie części pojedynku Stelmet już nie pozostawił żadnych złudzeń Treflowi. Julian Vaughn od razu popisał się efektownym wsadem. Po chwili sopocki kosz regularnie zaczął dziurawić Nemanja Djurisić. Impet rywali punktami próbował powstrzymać Filip Dylewicz, zdobywając 4 punkty z rzędu

Jednak gospodarze mieli długą ławkę wartościowych graczy, a ponadto grali tego dnia bardzo zespołowo, o czym świadczyła stale rosnąca liczba asyst. Ostatecznie zatrzymała się na liczbie 27, w tym 10 nich należało do Koszarka. Dla porównania Trefl kończył mecz z 16 takimi podaniami.

A w drugiej kwarcie udanymi akcjami przypomniał się m.in. kolejny, były koszykarz z Trójmiasta - Przemysław Zamojski. To on poprawił rezultat na 49:34 w 18. minucie. Pierwszą połowę równą z końcową syreną zwieńczył wsad Hrycaniuka na 56:38.

Taki rezultat jasno definiował cele Trefla na drugą połowę. Ekipa Zorana Marticia grała już tylko 0 uratowanie twarzy oraz uniknięcie pierwszej w tym sezonie porażki z trzycyfrowym bilansem po stronie strat, a także już trzeciej różnicą ponad 30 punktów. W listopadzie przegrała bowiem w Dąbrowie Górniczej różnicą 37 punktów (55:92), a dwa tygodnie później w Słupsku uległa 31 punktami (58:89).

KOSZYKARZ TREFLA TŁUMACZYŁ SIĘ PO REKORDOWEJ PORAŻCE

W Zielonej Górze już pod koniec trzeciej kwarty przewaga Stelmetu przekroczyła tę barierę (77:46), a w 33. minucie było 87:56. W obu przypadkach te rezultaty wyświetlały się po celnych rzutach Zamojskiego.

Jednak potem gospodarze spuścili z tonu, nie śrubowali już wyniku. Czwarte 10 minut spotkania zakończyło się nawet korzystny wynikiem dla ambitnie grającego do końca Trefla.

Natomiast "setka pękła". Na 47 sekund przed ostatnią syreną Wojciech Majchrzak trafił na 100:75.

Dla Trefla to trzecia porażka z rzędu. Po raz ostatni wygrał 6 stycznia w derbach Trójmiasta z Asseco Gdynia. Wówczas to sopocianie byli blisko 100 punktów (96:66).

Wyniki 16 kolejki

• ASSECO GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 90:89 (15:22, 25:20, 11:16, 39:31)
  • Stelmet BC Zielona Góra - TREFL SOPOT 102:78 (24:21, 32:17, 24:13, 22:27)
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 89:79 (16:20, 25:13, 27:26, 21:20)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 80:63 (19:20, 19:20, 21:8, 21:15)
  • AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 60:62 (15:16, 18:19, 18:12, 9:15)
  • PGE Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 97:71 (30:22, 21:12, 22:16, 24:21)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Rosa Radom 82:61 (22:14, 24:21, 9:15, 27:11)
  • Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk 69:70 (20:14, 4:21, 24:20, 21:15)
  • TBV Start Lublin - King Szczecin 77:79 (13:27, 30:14, 22:24, 12:14)
  • Polpharma - TBV Start (przełożony na 9.02)

Opinie (19)

• Brawo Trefl za postawę w Zielonej Górze !

• 6 13

• brawo ten młody ze zdjęcia

natomiast cały Trefl ile by miał przegrać byś go nie chwalił ?

Stelmet wyhamował na 3 kwarcie inaczej byłoby 40-50 różnicy

• 15 3

• W budżecie róznica 30 % w poziomie gry ..... 80 %

• 13 0

• Osowa (3)

Kolenda duży postęp, widać to na treningu. Zaangażowany na maxa. Poza tym przyrost masy ciała, moze byc z niego duży pożytek na przyszłość. Szkoda ze Kulka sie zatrzymał bo to tez był/jest potencjał. Tu jednak brak ambicji, dostał kontrakt przestał grac. Grzesiu do roboty

• 7 2

• Ale bzdury....

Nie brak ambicji tylko ciężka kontuzja. Podpisał kontrakt, ale na meczu reprezentacji młodzieżowej doznał kontuzji pęknięcia mostku!!! Po takiej sprawie nie wraca się szybko do dyspozycji.

• (2)

równia pochyła dla trefla. Szczęścia nie ma to i miernota mocno przegrywa.

• 10 6

• więcej magznezu , więcej optymizmu:) (1)

• 2 2

• więcej gruzu

• 3 0

• A to Wszystko po meczu z Asseco (1)

Sędziowie wygrali treflowi mecz z Asseco, aoni cieszyli się że wygrali z dzieciakami z II ligi. Myślą, od tamtego meczu, że kaziu im załatwi im sędziowanie na wszystkich meczach i nic już nie muszą?

• 12 12

• No faktyczni sędziowie zalatwili ale miala byc roznica 28 pkt a wyszlo innco innego!Muszą zwrocic kase!A tak na powaznie to Asseco moglo tylko po meczu posprzatac parkiet!