Arka II odpadła z wojewódzkiego PP

20 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Tomasz Wojcinowicz zdobył dla rezerw Arki w Kwidzynie wyrównującą bramkę, ale to trafienie nie pomogło gdynianom awansować do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Tomasz Wojcinowicz zdobył dla rezerw Arki w Kwidzynie wyrównującą bramkę, ale to trafienie nie pomogło gdynianom awansować do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Rezerwy Arki Gdynia przegrały na wyjeździe z Rodłem Kwidzyn 1:3 (0:1, d.2:0) i odpadły w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego przez większość dogrywki grali zaledwie w dziewiątkę, gdyż po dwie żółte kartki otrzymali Maciej Dampc i Damian Matys.

Bramki: Górka 21, 109 Riese 102 - Wojcinowicz 54

ARKA II: Kotkowski - Izdebski, Lisowski, Wojcinowicz, Dampc - Matys, Koziara - Patok (80 Hebel), Bach (80 Kupczyk), Tomczak - Karłowicz (69 Węsierski)

Przeciwko V-ligowcowi gdyńskie rezerwy w Kwidzynie zagrały z pojedynczymi wzmocnieniami z pierwszej drużyny. Miejsca w "osiemnastce" na mecz z Zagłębiem Lubin zabrakło tam m.in. dla Piotra Karłowicza.

Początek spotkania w Kwidzynie to przewaga Arki II, która rywali próbowała jednak zaskoczyć głównie uderzeniami z dystansu. Kolejne niepowodzenia zemściły się jeszcze przed przerwą, gdy kontrę gospodarzy wykończył Mateusz Górka.

Pomocnik, który jesienią 2012 roku występował w rezerwach Lechii Gdańsk, minął w polu karnym Kamila Kotkowskiego i strzałem do pustej bramki zdobył prowadzenie dla Rodła. Gdynianie nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na ten cios, a bynajmniej nie do zmiany stron.

Niespełna 10 minut po wznowieniu gry do wyrównania po stałym fragmencie gry doprowadził Tomasz Wojcinowicz. Zacinający deszcz nie sprzyjał składnym akcjom.

Te udało się jednak stworzyć gospodarzom. Gdy mogli objąć prowadzenie, najpierw arbiter odgwizdał jednak spalonego, a w kolejnych sytuacjach obronną ręką wychodził Kotkowski, w tym na krótko przed upływem regulaminowego czasu gry.

O awansie zadecydować musiała dogrywka, w której Arka II zagrała w osłabieniu. Jeszcze w końcówce podstawowego czasu drugą żółtą kartką ukarany został bowiem Maciej Dampc. W jeszcze większych opałach gracze trenera Wilczyńskiego znaleźli się chwilę po rozpoczęciu dogrywki za faul na Górce wyrzucony z boiska został także Damian Matys i Rodło grało już z przewagą dwóch zawodników.

Gospodarze zmienili ustawienie na jeszcze bardziej ofensywne, a bramki na ich konto były tylko kwestią czasu. Po trafieniach w drugiej połowie dogrywki Adama Reise i kolejnym Górki spotkanie można było praktycznie zakończyć.

Arka straciła za to szansę na to, by na wiosnę wystawić dwa zespoły na szczeblu centralnym w Pucharze Polski. Natomiast Rodło 10 czerwca w Kwidzynie (miejsce finału ustalono wcześniej) zagra z lepszym z pary Jantar Ustka - GKS Przodkowo.

Opinie (8) 6 zablokowanych

• Powinno się rozwiązać ten klubik, dziś pokazali klasę. (3)

Hańba dla Gdyni.

• 15 15

• Arka (2)

Z tego co wiem bałtyk i lechia już dawno owiały się hańba odpadając w przedbiegach pucharu regionalnego

• 8 3

• sledzik (1)

przegrana jest przegrana. martwisz sie o baltyk i lechie? nie masz o co . bo wy kolejny sezon bedziecie gnic w I Lidze. bez perspektyw na cos lepszego . i tyle w temacie

• 3 7

• kasa kasa kasa

No tak skończy sie PO i Tusk skończy sie zabawa w Gdansku macie sponsora dzieki temu ze gracie na PGE, piłkarzy kupujecie na potęgę . A Arka sama kolejnych piłkarzy młodych swoich wypuszcza do ligi, nie dawno Formella do Lecha , Szwoch Legia , Budziński Cracovia . Kolejny Najlepa którym się Ekstraklasa interesuje :) Ona sie nie martw Arka wychodzi z długów to teź będzie mogła wskoczyć na wyższy bieg :)