W niedzielę losowanie Pucharu Polski

Marta
24 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Bartosz Flis po raz drugi w spotkaniu I ligi zdobył 2 bramki. Poprzednio sztuka ta udała mu się w październiku w wygranym przez Arkę 5:2 meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Bartosz Flis po raz drugi w spotkaniu I ligi zdobył 2 bramki. Poprzednio sztuka ta udała mu się w październiku w wygranym przez Arkę 5:2 meczu z Zawiszą Bydgoszcz.

Piłkarze Arki zrealizowali wszystkie cele, które postawili sobie na pierwsze cztery mecze wiosny, które musieli rozegrać w ciągu dziesięciu dni. Gdynianie poprawili tegoroczny dorobek w I lidze do sześciu punktów po wyjazdowej wygranej nad Olimpią Elbląg 4:1 (1:0). O sukcesie przesądziły bramki młodzieżowców Bartosza Flisa i Patryka Jędrzejowskiego. W niedzielę, w dobrych nastrojach żółto-niebiescy będą oczekiwać na rywala w półfinale Pucharu Polski. Ceremonia losowania rozpocznie się w Warszawie o godzinie 19.50.

Szamotulski - Borsukow, Derbich, Nadijewskij, Kaczmarczyk, Derbich - Scherfchen, Tiszkiewicz, Bartosiak, Ljubenow - Chałas - Kołosow
Sędziowie: Siedlecki oraz Kuśmierz i Wójcik (wszyscy Warszawa)
Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Wallace, Radzewicz - Jarzębowski - Surdykowski, Pruchnik, Kuklis, Tomasik - Flis
  • 52' Bartosiak Zmiany Miecznik
  • 57' Tisz Zmiany Matwijów
  • 67' Kołosow Zmiany Czoska
  • 46' Radzewicz Zmiany Jędrzejowski
  • 72' Surdykowski Zmiany Ivanovski
  • 80' Krajanowski Zmiany Bochenek
  • 60' Chałas karny
  • 39' Flis
  • 65' Mazurkiewicz
  • 75' Jędrzejowski
  • 90' Flis
  • 45' Szamotulski
  • 62' Kołosow
  • 88' Borsukow
  • 45' Kuklis
  • 60' Tomasik
  • 68' Surdykowski

Pomeczowy komentarz Petra Nemca:
Przez całe 90 minut mecz mieliśmy pod kontrolą. Do drugiej połowy wyszliśmy za spokojnie, zadowoleni z prowadzenia. Piłkarze chyba myśleli, że nic złego nie może się nam stać, ale jednak doszło do tego, gospodarze wyrównali. Ten karny sprowokował nas ponownie do gry, którą założyliśmy sobie od początki. Końcówka, w której rozstrzygnęliśmy ten mecz trzema golami, była już taka, jaką sobie wyobrażałem.

Którego rywala Arka może wyeliminować w półfinale Pucharu Polski?

Po ciężkim meczu we Wrocławiu musiałem robić zmiany. W przerwie zdjąłem Radzewicza, a pod koniec meczu Krajanowskiego. To też były roszady wymuszone. Cieszę się, że reszta piłkarzy wytrzymała te obciążenia. Radość jest także z tego, że ten mecz rozstrzygnęli młodzieżowcy. Pod koniec meczu było ich aż trzech na boisku, co też jest bardzo fajne.

Damian Krajanowski o losowaniu Pucharu Polski:
Na pewno to losowanie mamy w głowach, nasze apetyty w tych rozgrywkach wzrosły. Osobiście nie mam życzeń, na kogo najlepiej trafić, a kogo uniknąć. Wszyscy rywale to świetne drużyny i z każdym z nich będzie nam z pewnością bardzo ciężko. Będziemy się starali jednak sprawić niespodziankę, zdobyć w Gdyni bramkę i zagrać dobrze na wyjeździe, niezależnie od tego, z kim przyjdzie nam grać.

Wierzę, że będą mógł zagrać w tych spotkaniach. W Elblągu zszedłem z boiska z kontuzją, ale mam nadzieję, że to nic poważnego. Kluczowe będą najbliższe godziny, które - mam nadzieję - pokażą, że będę mógł normalnie trenować.

1'
Początek spotkania i od razu ostro zaatakowany Kuklis (ARKA)
1'
Chwilowa przerwa w grze z powodu odpalanych i rzucanych rac
4'
Sytuacja opanowana, gra toczy się dalej na razie na środku boiska
7'
Kontra Arki ale na posterunku Szamotulski (OLIMPIA)
8'
Poza chwilami ostrym traktowaniem się piłkarzy nawzajem na boisku na razie nic ciekawego się nie dzieje, drużyny "badają się" wzajemnie
12'
Szczęścia próbował Scherfchen (OLIMPIA) ale wynik pozostał bez zmian
15'
Gdynianie coraz częściej utrzymują się przy piłce ale na razie sytuacji podbramkowych brakuje
16'
Tomasik (ARKA) z wolnego w pole karne ale piłkę wybili obrońcy Olimpii
17'
Po rogu dla żółto-niebieskich ponownie gospodarze ratują se wybiciem na oślep i znów piłka w posiadaniu gdynian
20'
Gdynianie zamknęli Olimpię na jej połowie, jednak ostatnia instancja gospodarzy w osobie Szamotulskiego (OLIMPIA) spisuje się jak na razie bez zarzutu
21'
Gdynianie niedokładnie wykańczają akcje, po jednej z nich piłkę do gry wprowadza golkiper elbląski
22'
Tomasik (ARKA) zaatakował lewym skrzydłem ale sam sobie za mocno wypuścił pikę
22'
Około 500 osobowa grupa kibiców gości na razie nie może doczekać się gola swoich idoli, choć w meczu przeważają oni wyraźnie
27'
Jedna z niewielu akcji ofensywnych Olimpii, szybko jednak została przerwana.
30'
Dośrodkowanie Ljubenowa (OLIMPIA) z lewej strony do piłki nie doszedł jednak żaden z jego kolegów klubowych a choć defensorzy Arki też mieli z tym kłopoty ostatecznie udało się im zażegnać niebezpieczeństwo.
31'
Ponownie Ljubenow (OLIMPIA), tym razem z wolnego ale znów zagrał za mocno i znalazł zrozumienia wśród kolegów
32'
Gdynianie dali się na chwilę zamknąć we własnej połowie, ale nie stracili bramki
34'
Gra znów przeniosła się na środek pola
34'
Kuklis (ARKA) zdecydował się na centrę w pole karne, był tam Surdykowski (ARKA) ale zareagował zbyt późno
37'
Ljubenow (OLIMPIA) chyba bardzo chce pokazać, że niepotrzebnie skreślono go w Gdyni, po raz kolejny stworzył groźną sytuację, jego strzał z wolnego z trudnością wybił Szlaga (ARKA)
39'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Flis. Gdynaianie przejęli inicjatywę po nieudanej próbie Ljubenowa. Flisa w polu karnym "znalazł" Kuklis i strzelec bramki nie miał innego wyjścia jak tylko umieścić piłkę w bramce
40'
Szybka odpowiedź Olimpii ale po raz kolejny Ljubenow (OLIMPIA) gorszy od Szlagi (ARKA)
43'
Kolejna akcja Olimpii ale tym razem gospodarze zagrali zupełnie bezładnie
44'
Końcówka pierwszej połowy już spokojniejsza piłkarze czekają na gwizdek sędziego
44'
Niestety, emocje zwyciężyły jeszcze w pierwszej połowie zamieszanie w polu karnym Olimpii, na murawie leży Surdykowski (ARKA), w czasie interwencji sfaulowano Szamotulskiego (OLIMPIA), który nie czekając na decyzje arbitra sam chciał wymierzyć sprawiedliwość
45'
Żółtą kartką został ukarany Szamotulski (OLIMPIA).
45'
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA).
45'
Koniec pierwszej połowy: Olimpia E. - Arka 0:1.
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Jędrzejowski.
48'
Olimpia zaatakowała, tym razem Szlaga (ARKA) uratował Arkę piąstkowaniem piłki
50'
Rzut rożny dla Arki
51'
Pruchnik (ARKA) po kornerze posyła piłkę wysoko nad bramką
52'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartosiak, w jego miejsce wchodzi Miecznik.
54'
Szarżował Flis (ARKA) ale bezskutecznie
57'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tisz, w jego miejsce wchodzi Matwijów.
60'
Rzut karny dla Olimpii za faul na Kołosowie (OLIMPIA)
60'
[1:1] OLIMPIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chałas. Strzela pewnie z rzutu karnego
60'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA). Za faul, o którym sędzia podyktował rzut karny
62'
Żółtą kartką został ukarany Kołosow (OLIMPIA). Tym razem poszkodowany przy karnym sam faulował szarżującego gracza gości
65'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. Po zagraniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskakuje Mazurkiewicz i strzela bramkę głową
67'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kołosow, w jego miejsce wchodzi Czoska.
68'
Żółtą kartką został ukarany Surdykowski (ARKA).
68'
Znów próbował szczęścia Ljubenow (OLIMPIA) ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
70'
Gdynianie znów kontrolują sytuację na boisku, dłużej utrzymują się przy piłce
72'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Ivanovski.
75'
[1:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jędrzejowski. Akcja Arki lewą stroną, Tomasik odegrał w pole karne do wprowadzonego po przerwie Jędrzejowskiego a ten z łatwością podwyższył
77'
Pełna kontrola wydarzeń na boisku przez żółto-niebieskich, akcje gospodarzy chaotyczne i szybko przerywane przez gości.
77'
Kiks Szlagi (ARKA), który podał wprost do nadbiegającego gracza Olimpii, na szczęście golkiper z Gdyni szybko naprawił swój błąd i zatrzymał piłkę już niemal na linii bramkowej
80'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krajanowski, w jego miejsce wchodzi Bochenek.
83'
Czoska (OLIMPIA) dośrodkowywał w pole karne ale bez trudu przejął bramkarz gospodarzy
85'
Olimpia atakuje już bez wiary w powodzenie, gdynianie uspokojają grę, "szanują piłkę"
87'
Gra cofnęła się na środek pola
88'
Żółtą kartką został ukarany Borsukow (OLIMPIA).
90'
[1:4] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Flis. Na zakończenie spotkania Flis przelobował Szamotulskiego podwyższając na 4:1
90'

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Piast Gliwice - Warta Poznań 3:0 (1:0), Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0), KS Polkowice - Kolejarz Stróże 1:0 (1:0), Dolcan Ząbki - Bogdanka Łęczna 0:0, Flota Świnoujście - GKS Katowice 0:0, Ruch Radzionków - Zawisza Bydgoszcz 4:1 (1:0), Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 3:3 (3:1), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom 1:0 (1:0).