Arka odebrała Bałtykowi noworoczny puchar

Marcin Dajos
1 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Tak oldboje Arki świętowali zwycięstwo nad oldbojami Bałtyku.

Po raz 28. naprzeciw siebie w noworocznym meczu stanęli oldboje Arki i Bałtyku Gdynia. Po raz pierwszy od 2009 roku biało-niebiescy bronili pucharu za noworoczne derby. Aby go utrzymać wystarczyło, aby w niedzielę zremisowali. Arka zagrała jednak świetny mecz i wygrała 4:2 (3:1). Pierwszego gola w Gdyni zdobył w tym roku Dariusz Ulanowski o godz. 12:12.

Rzepka 15, Broner 65 - Ulanowski 9, Turski 11, Kowalski 19, Wilczyński 50

BAŁTYK: Stanik - Jakus, A.Sobczak, Freiberg, Cirkowski - Broner, Adamus, Budziwojski, Czuk - Wasilewski, Rzepka oraz Koziara, Lewandowski, Waszkowicz
Trener: Bussler

ARKA: W. Żemojtel - Kowalski, J.Szewczyk, Hoppe, Laskowski - Dampc, Gruchała, Ulanowski, Tiurski - Hebel, Korynt oraz Głąbiński, Kaszubowski, Glaza, Hering, Wilczyński, Pawlicki, Meronow, Rutkowski
Trener: Kaszubowski

Starcie rozpoczęło się tradycyjnie od toastu, a piłkę ze środka boiska zagrał Roman Korynt. Od początku Bałtyk prowadził grę, ale Arka miała w swoich szeregach Dariusza Ulatowskiego. Były pomocnik pierwszej drużyny w 9. min. zdecydował się na strzał z około 30. metra od bramki rywali. Piłka była tak precyzyjnie uderzona, że obejrzeliśmy gola z serii "stadiony świata". Na zegarze była wówczas godzina 12:12.

W 2016 ROKU BAŁTYK ODEBRAŁ NOWOROCZNY PUCHAR ARCE

Tegoroczny gol był więc 6 minut szybszy niż w 2016 roku. Wtedy worek z bramkami w Gdyni otworzył o godz. 12:18 Dariusz Hebel.

Wracając do niedzielnego spotkania, to koledze z drużyny trafienia pozazdrościł Robert Turski, który 2 minuty później podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich także po ładnym strzale.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. Zadbał o to Piotr Rzepka, który strzałem z woleja zdobył kontaktową bramkę. Nadzieję na remis w pierwszej połowie odebrał jednak Bałtykowi już cztery minuty później Łukasz Kowalski.

- Szczególnie w pierwszej połowie pokazaliśmy się z dobrej strony. A po przerwie już kontrolowaliśmy przebieg gry. Myślę, że w przyszłym roku podobnie podejdziemy do meczu i utrzymamy puchar w naszych rękach - twierdzi Tomasz Korynt.
  • Dariusz Ulanowski
  • Łukasz Kowalski
  • Paweł Budziwojski
  • Kibice

Po zmianie stron nie brakowało podbramkowych sytuacji. Dobrze między słupkami spisywał się w Arce Andrej Głąbiński. A gdy na boisko wszedł trener rezerw żółto-niebieskich Robert Wilczyński, po chwili zrobiło się 4:1. Bałtyk podobnie jak w pierwszej połowie odpowiedział jednym trafieniem. Asystę zaliczył Rzepka, a gola Tomasz Broner.

- Arka była wyjątkowo skuteczna. Niemal każdy strzał wpadał do bramki, ale właśnie na tym polega piłka nożna. Za rok będziemy mieli kolejną szansę, aby odzyskać puchar. W końcu po to się wybiega na boisko. Choć zdrowie już nie te, to każdy z nas chce wygrywać. Teraz zazdroszczę Arce, ale za rok będę chciał, żeby to oni nam zazdrościli - mówi Rzepka.
Po meczu zwycięzcy świętowali przejęcie pucharu, a następnie zrobili sobie wspólne zdjęcie. W składzie Arki zabrakło m.in. korzystających z krótkich urlopów trenerów pierwszej drużyny Grzegorza NicińskiegoGrzegorza Witta.

- Rok temu puchar nam uciekł z rąk i zapowiedziałem, że w 2017 będzie o niego zażarta walka. Wszyscy wiedzieliśmy, ze jest to dla nas bardzo ważny mecz, każdy podszedł do niego konsekwentnie. Widać to było na boisku jeśli chodzi o dyscyplinę, zaangażowanie, piękne bramki. Mecz mógł się podobać i tylko się cieszyć, że przygotowaliśmy się do niego bardzo dobrze, a Bałtyk nie mógł sobie z nami poradzić - uważa Jacek Kaszubowski, trener i zawodnik oldbojów Arki.

Opinie (48) 6 zablokowanych

• Arka przez ostatnie 10 lat była 9 razy w posiadaniu Noworocznego Pucharu (4)

dominacja Arki w Gdyni nie podlega dyskusji na każdym szczeblu - od juniorów, przez seniorów, aż po oldbojów.
    Nie dziwię się emigrantom spod znaku spadającej mewy że są tak sfrustrowani

• 56 56

• jednak to (2)

kibice Baltyku wspolnie z wszystkimi Oldboyami swietowali w stadionowej kawiarni.Gdzie byli Ci drudzy?