Gdynia Arena znów gości siatkarzy

Marcin Dajos
18 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Trefl Gdańsk

Wojciech Grzyb zagrał przeciwko Zenitowi we wszystkich czterech setach. Jako jeden z dwóch siatkarzy Lotosu Trefla wykonał w meczu z Rosjanami punktowy blok - drugi punkt tym elementem zdobył Damian Schulz. Wojciech Grzyb zagrał przeciwko Zenitowi we wszystkich czterech setach. Jako jeden z dwóch siatkarzy Lotosu Trefla wykonał w meczu z Rosjanami punktowy blok - drugi punkt tym elementem zdobył Damian Schulz.

Siatkarze Lotosu Trefla zebrali we wtorek doświadczenie w meczu z najlepszą drużyną świata Zenitem Kazań. Starcie, w którym byli skazywanie na porażkę potraktowali jako dobre przetarcie przed kolejnym ważnym meczem w PlusLidze. W sobotę, o godz. 14:45, po raz drugi w obecnym sezonie zmierzą się w Gdynia Arenie z Jastrzębskim Węglem. - Jesteśmy w stanie wygrać za trzy punkty i dalej dyktować warunki w walce o drugie miejsce w fazie zasadniczej - mówi Wojciech Grzyb, środkowy Lotosu Trefla.

LOTOS TREFL Gdańsk
Jastrzębski Węgiel

98% 400 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
2% 10 typowań Jastrzębski Węgiel

Marcin Dajos: Meczem z Zenitem dobrze rozgrzaliśmy się przed starciem z Jastrzębskim Węglem? Po rywalizacji z gwiazdami światowej siatkówki łatwiej będzie o zwycięstwo w PlusLidze?

DLACZEGO LOTOS TREFL GRA W GDYNIA ARENIE?

Przede wszystkim przegraliśmy z Zenitem i trzeba najpierw o tym zapomnieć, a później szybko przestawić się na ligę polską. Starcie z Jastrzębskim Węglem będzie dla nas bardzo ważne pod względem układu tabeli. Jesteśmy w stanie wygrać za trzy punkty i dalej dyktować warunki w walce o drugie miejsce w fazie zasadniczej.

LOTOS TREFL URWAŁ SETA GWIAZDOM Z KAZANIA

Trener Andrea Anastasi podkreślał przed Zenitem, że podchodzicie do meczów z tym rywalem na luzie i myślicie w większości o Jastrzębskim.

Oczywiście podeszliśmy na luzie, ale porażka nigdy nie jest przyjemna. Może gdybyśmy wygrali jeszcze jednego seta, a różnica w dwóch ostatnich partiach nie byłaby taka miażdżąca, to wszystkim zrobiłoby się sympatycznie. Nikt jednak nie stawia nas w roli faworyta w dwumeczu play-off Ligi Mistrzów z Zenitem. Oczywiście jest jeszcze drugi mecz, ale mało kto wierzy, że uda się nam awansować do grona siedmiu najlepszych drużyn Europy. Bez względu na wszystko wymagamy od siebie dobrej gry i zaangażowania w każdej akcji. To zrealizowaliśmy we wtorek, ale i tak Zenit nas przewyższał.

MATEUSZ MIKA JAKIEGO NIE ZNACIE

MATEUSZ MIKA O GRZE NA GITARZE, KONSOLI CZY O PIOSENKACH W SZATNI SIATKARZY

Tak stało się dwóch ostatnich setach? W końcu w pierwszym i drugim daliście nadzieję na urwanie rywalom choćby punktu.

W pierwszym secie gdybyśmy jeszcze dołożyli na naszą korzyść kilka piłek po wyblokach, z których powinniśmy zaatakować, to byłoby ciekawiej. Uważam, jednak, że tak ta, jaki i druga partia mogą napawać nas optymizmem. Natomiast trzeci set pokazał, że rywale mają bardzo dużą rezerwę. Jak wygraliśmy partię to dołożyli porządnie z pola zagrywki i różnica pomiędzy dwoma zespołami była duża. Należy podkreślić, że taką zagrywkę to w zasadzie się broni, a nie przyjmuje. Trudno grać przeciwko drużynie mające siatkarza potrafiącego huknąć 7-8 razy pod rząd z zagrywki. Nią właśnie Wilfredo Leon zrobił różnicę w trzecim i czwartym secie.

Przeciwko tak grającej drużynie da radę ustawić blok, czy wszystko odbywa się nico obok taktyki?

Siatkarze rosyjscy są ze sobą świetnie zgrani. Do tego dochodzą atakujący często nad blokiem Leon oraz najlepszy siatkarz USA Anderson. Dlatego też trudno zablokować ich akcje. Zenit jest najlepszym zespołem ligi rosyjskiej, gdzie gra dużo wysokich zawodników. Dlatego też siatkarze przyzwyczajeni są do tego, aby atakować długo. Przy takiej koncepcji nie jest łatwo bezpośrednio zablokować piłkę. Mieliśmy kilka fajnych wybloków, ale poza tym Zenit był zdecydowanie lepszy.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Zenit jest o wiele lepszy od drużyny z Modeny, czyli bardzo mocnego rywala, którego pokonaliście w fazie grupowej Ligi Mistrzów?

Na pewno bardzo duża różnica jest w elemencie zagrywki. Pod tym względem Zenit zdecydowanie przeważa. Trzeba także podkreślić to, że drużyna z Modeny zagrała z nami dwa spotkania, z czego w drugim była już pewna pierwszego miejsca w grupie. Gdy zmierzyliśmy się we Włoszech, to znacząco ulegliśmy rywalom. Pokazali wówczas świetną siatkówkę. W drugim starciu zagrali na luzie, do tego byliśmy osłabieni i pewnie myśleli, że wygrają bez większego zaangażowania. Wtedy udało się ich zaskoczyć i równorzędnie pograć. Z Zenitem byłoby to możliwe, gdyby na przykład Leon musiał odpocząć w drugim meczu.

W OSTATNIEJ LIGOWEJ KOLEJCE LOTOS TREFL ZDEMOLOWAŁ SKRĘ

Wypowiada się pan pozytywnie o Leonie, czyli nie ma pan wątpliwości, czy powoływać go do kadry Polski?

Nie ma co ukrywać, że prezentuje się imponująco. Nie jest zawodnikiem idealnym, więc są elementy, w których musi pracować nad sobą. Dlatego też staraliśmy się zagrywać w niego, ponieważ przyjmował piłki nieco słabiej niż pozostali. Jego siła ognia w ataku była jednak dwa razy większa od innych siatkarzy. Tym nadrabiał braki w przyjęciu.

Wyniki 17 kolejki

• LOTOS TREFL GDAŃSK - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)
  • Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa 3:1 (27:25, 23:25, 25:P17, 25:21)
  • AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:11, 25:23, 22:25, 15:13)
  • Cuprum Lubin - MKS Będzin 3:2 (23:25, 25:14, 25:20, 23:25, 15:7)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 15:25, 14:25)

Opinie (11) 1 zablokowana

• (1)

Arena Gdynia !?

Nie, nie wybieram się do Gdyni na mecze Trefla Gdańsk .