Arka rozbiła Wigry 3:0

28 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Rafał Siemaszko (nr 11) strzelił drugiego gola, a Dariusz Formella (77) trzeciego oraz wypracował karnego, który dał pierwszą bramkę. Rafał Siemaszko (nr 11) strzelił drugiego gola, a Dariusz Formella (77) trzeciego oraz wypracował karnego, który dał pierwszą bramkę.

Piłkarze Arki Gdynia zrobili wielki krok w kierunku finału Pucharu Polski i nawiązania do 1979 roku, gdy po raz jedyny w historii zdobyli to trofeum. W pierwszym meczu pokonali na wyjeździe I-ligowe Wigry Suwałki aż 3:0 (1:0). Jeśli 4 lub 5 kwietnia przed własną publicznością żółto-niebiescy nie roztrwonią tej zaliczki, zagrają 2 maja na Stadionie Narodowym. W drugiej parze półfinałowej Lech Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin.

1 Podleśny – 18 Bucholc, 19 Wichtowski, 5 Cverna, 15 Adu Kwame – 4 Karankiewicz - 11 Kądzior, 25 Gąska, 10 Radecki, 17 Wroński - 24 Zapolnik
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Golis, Mielczewski
Widzów: 3066
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 21 Sambea, 20 Hofbauer - 8 Marcus, 10 Szwoch, 77 Formella - 90 Barisić
  • 61' 4 Karankiewicz Zmiany 26 Adamek
  • 71' 17 Wroński Zmiany 20 Ryczkowski
  • 71' 25 Gąska Zmiany 9 Kozak
  • 61' 90 Barisić Zmiany 11 Siemaszko
  • 67' 21 Sambea Zmiany 14 Nalepa
  • 81' 8 Marcus Zmiany 19 Bożok
  • 37' Szwoch karny
  • 68' Siemaszko
  • 90+2 Formella
  • 64' Zbozień

obecnie Arka jest faworytem rywalizacji, gdyż występuje w ekstraklasie, a za rywala ma I-ligowe Wigry Suwałki

GRZEGORZ NICIŃSKI: JESTEŚMY FAWORYTEM. PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM ARKI

Przed niespełna rokiem, gdy obie drużyny rywalizowały w I lidze, wygraną Arce w Suwałkach zapewnił gol Formelli

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI W SUWAŁKACH BLISKO ROK TEMU
W "11", która rozpocznie mecz w Suwałkach znalazło się 6 piłkarzy zaczynających w podstawowym składzie ostatnie spotkanie ligowe. Największe zmiany w defensywie, w której ostał się tylko Marcjanik. Do ataku wrócił Barisić

ARKA ROZBIŁA W EKSTRAKLASIE KORONĘ 4:1. OCEŃ PIŁKARZY, ZOBACZ WIDEO, ZDJĘCIA, PRZECZYTAJ RELACJĘ
3 piłkarze z ostatniej ligowej "11" dostali tego dnia wolne. W meczu z Wigrami na pewno nie zobaczymy bocznych obrońców: Marciniaka i Sochy oraz napastnika Trytki
Nadal nie ma w "18" pozyskanego zimą Gruzina Zarandii
Ławka rezerwowych Arki: 13 Jałocha, 4 Sołdecki, 7 Błąd, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 19 Bożok, 32 Stolc
Wigry ostatni oficjalny mecz rozegrały 25 listopada. Wówczas w I lidze wygrały na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 5:4
z tamtego meczu w "11" Wigier zostało tylko 5 piłkarzy
piłkarzy pozyskanych zimą do "11" gospodarzy wszedł tylko bramkarz Podleśny (WIGRY), wypożyczony na rundę wiosenną z Lechii Gdańsk
w Pucharze Polski nie obowiązuje zasada znana z europejskich pucharów, że piłkarz, który grał w jednym klubie to w tej samej edycji nie może wystąpić w innej. Dlatego na boisku znajdą się Formella (ARKA) (wypożyczony z Lecha do Arki) i wspomniany Podleśny (WIGRY)
na ławce rezerwowych Wigier jeden z dwóch najlepszych snajperów jesienią w I lidze - Adamek (8 goli). Tyle samo strzelił Kądzior (WIGRY), który jest w "11"
rezerwowi Wigier: 12 Zoch, 3 Remisz, 8 Augustyniak, 9 Kozak, 16 Bogusz, 20 Ryczkowski, 26 Adamek
piłkarze na prezentacji. Arka na żółto-niebiesko, Wigry na niebiesko-biało
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
strzał w boczną siatkę Marcusa (ARKA), który dziś jest kapitanem
3'
nieudane zagranie Hofbauera do Warcholaka (ARKA)
4'
Ark gra pressingiem już na połowie Wigier, próbując utrudnić miejscowym rozgrywanie piłki
6'
gdy rywale przebijają się na 30 metrów od bramki arkowcy nie boją się faulować. Już dwukrotnie w takich sytuacjach dośrodkowywał Kądzior (WIGRY)
7'
niecelny strzał Wrońskiego (WIGRY) po rozegraniu drugiego wolnego
7'
szybka kontra gospodarzy. Steinbors (ARKA) na róg wybił piłkę po strzale Kądziora (WIGRY)
8'
niecelnie główkował Karankiewicz (WIGRY) po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (WIGRY)
10'
Arka na razie zbyt dużo niecelnych podań, by przejąć kontrolę nad meczem
12'
teraz pierwsza długa akcja Arki, która przygotowywana jest wieloma podaniami na własnej połowie
13'
skończyło się stratą i próbą kontry Kądziora (WIGRY), ale nie tak groźną jak ta poprzednia
14'
nieco kłopotów defensywy Arki z wybiciem piłki zagrywanej z wolnego przez Kądziora (WIGRY). Ostatecznie udało się przeciąć podanie Radeckiego (WIGRY)
15'
Marcjanik (ARKA) dobrze wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Bucholca (WIGRY)
16'
gospodarze atakują głównie prawą stroną, czyli tam gdzie na obronie gra Warcholak (ARKA), a przed nim ustawiony jest Formella (ARKA)
17'
Wigry coraz częściej na połowie Arki
18'
Hofbauer (ARKA) zabrał piłkę Radeckiemu (WIGRY) i przekazał do Formelli (ARKA), ale skrzydłowemu nie udało się dośrodkować
20'
dośrodkowanie Warcholka nie doszło do Barisicia (ARKA)
21'
niecelny strzał z dystansu Formelli (ARKA)
22'
pierwszy celny strzał Arki. Po indywidualnej akcji uderzał Formella (ARKA). Podleśny (WIGRY) nie miał kłopotów z obroną
22'
ci piłkarze dobrze znają się ze zgrupowań młodzieżowej reprezentacji Polski. Właśnie po to zdecydowali się na wypożyczenia, by regularnie grać w lidze i otrzymać powołanie na finały młodzieżowych mistrzostw Europy
24'
nadal dość wyrównany mecz w Suwałkach. Gospodarze nie oddają zbyt mocno pola
25'
Sobieraj (ARKA) atakowany przez Zapolnika (WIGRY) głową zagrał do Steinborsa (ARKA)
26'
zablokowane strzały Sambei (ARKA) i Formelli (ARKA)
28'
dośrodkowanie Szwocha (ARKA) w ręce Podleśnego (WIGRY)
30'
53:47 posiadanie piłki na korzyść Arki
30'
w kontrze Kądzior (WIGRY) stracił piłkę
31'
Podleśny (WIGRY) złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Hofbaauera. Do bramki było 35 metrów, a Austriak wrzucił piłkę zbyt głęboko
32'
Arka przejmuje inicjatywę
33'
Marcusowi (ARKA) nie udało się wywalczyć rogu. Od bramki zacznie Podleśny (WIGRY)
34'
przydałoby się, aby Arka przyspieszyła grę
36'
karny dla Arki. Cverna blokując strzał Formelli zagrał ręką w "16"
37'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch. Mateusz uderzył w lewy róg bramki, golkiper rzuci się w drugą stronę
38'
idealnie układa się mecz dla Arki. Prowadzi na boisku rywala, który teraz będzie musiał się bardziej odsłonić, co powinno dać możliwość kontrowania
39'
nieznacznie niecelny strzał z dystansu Wrońskiego (WIGRY)
41'
Wigry ruszyły do przodu
43'
nieudane dośrodkowanie Warcholaka (ARKA)
44'
po akcji Formelli (ARKA) dośrodkowanie Hofbauera (ARKA) w ręce Podleśnego (WIGRY)
44'
są te kontry Arki, o których możliwości pojawienia się, niedawno pisaliśmy
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Arka gra w Suwałkach przede wszystkim ostrożnie, z nastawieniem, aby nie stracić gola. Gospodarze zaczęli nawet nieźle, pierwsi dobili się do groźnego strzału, ale później jakby zaczęło uchodzić z nich powietrze. Gdynianie w ofensywie nie podyktowali dużego tempa, nie było też wielkiej składności w ich atakach, ale starali się konsekwentnie przenosić grę na połowie rywali. Czym dłużej trwał mecz, ty udawało im się to coraz częściej. Przy jednej z takich akcji Cerna wyruszył blokować strzał z wysoko podniesionymi rękami. W jedną z nich trafiła piłka uderzana przez Formelli (ARKA). Sędzia podyktował słusznie karnego, którego na gola zamienił Szwoch (ARKA).
Arka znajduje się na dobrej drodze do finału Pucharu Polski, choć do końca tej rywalizacji jeszcze 45 minut w Suwałkach a 4 lub 5 kwietnia cały mecz w Gdyni.
46'
drugą połowę rozpoczęły Wigry. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
róg dla Wigier po akcji Radeckiego (WIGRY)
47'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Kądziora (WIGRY) z rogu
48'
Arka na razie czeka na rywali na własnej połowie
48'
niecelny strzał Zapolnika (WIGRY)
49'
po przechwycie Marcusa (ARKA) kontra Arki, ale przerwana faulem Wichtowskiego (WIGRY) na Szwochu (ARKA)
50'
strzał Radeckiego (WIGRY) nad poprzeczką. Zawodnik gospodarzy uderzył z 13. metra po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Sobieraja (ARKA)
52'
Arka nadal czeka po przerwie na to co zrobią rywale i kiedy nadarzy się okazja do kontry
53'
po indywidualnej akcji Gąska (WIGRY) oddał strzał, ale wywalczył jeszcze róg
53'
bez zagrożenia dla Arki po rogu gospodarzy. Steinbors (ARKA) przejął piłkę
54'
po dalekim wrzucie z autu Zbozienia (ARKA) zagranie ręką w polu karnym gospodarzy, jednak tym razem przydarzyło się do Szwochowi (ARKA)
56'
po dośrodkowaniu Adu Kwame (WIGRY) najpierw główkował Sobieraj (ARKA), a po chwili piłka znalazła się w rękach Steinborsa (ARKA)
57'
kontra Wigier. Wrońska (WIGRY) zbyt mocno podawał do Zapolnika (WIGRY), a piłkę złapał Steinbors (ARKA)
59'
kolejna akcja ofensywna Adu Kwame (WIGRY). Poślizgnął się w polu karnym Arki Radecki (WIGRY)
59'
rozgrzewa się Siemaszko. Może on pobudzi Arkę do ofensywnej gry, bo na razie po przerwie przeważają Wigry
60'
w Wigrach też przygotowuje się do gry napastnik - Adamek
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Barisić, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
61'
WIGRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Karankiewicz, w jego miejsce wchodzi Adamek.
61'
o ile w Arce napastnik za napastnika to w Wigrach napastnik zastąpił defensywnego pomocnika
62'
Adu Kwame (WIGRY) wybił piłkę na róg
63'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
64'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA), który faulem przerwał kontrę Wrońskiego
64'
rozgrzewa się Nalepa
64'
przy próbie walki o powietrzną piłkę Sobieraj (ARKA) uderzony w głowę przez Cvernę (WIGRY)
64'
obrońca Arki może kontynuować grę
65'
po zmianach personalnych nie ma zmiany obrazu gry. Po przerwie Arka nadal uważnie w defensywie, a optyczną przewagę mają gospodarze
67'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
68'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Po dośrodkowaniu z wolnego celna główka Rafała, który uderzył z 5. metra. Mierzący 170 cm przeskoczył dwóch wyższych od siebie rywali oraz skorzystał z tego, że bramkarz pozostał na linii bramkowej
68'
już 17 lutego pisaliśmy, że Arka potrzebuje tego napastnika

PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM SIEMASZKO

69'
Wigry przygotowują podwójną zmianę
70'
rykoszet po strzale Marcusa (ARKA), broni Podleśny (WIGRY)
71'
WIGRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Wroński, w jego miejsce wchodzi Ryczkowski.
71'
WIGRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Gąska, w jego miejsce wchodzi Kozak.
72'
akcja Ryczkowskiego (WIGRY) i Zapolnika (WIGRY). Piłkę przejął Steinbors (ARKA)
76'
Podleśny (WIGRY) złapał piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
77'
róg dla Wigier
77'
bez zagrożenia dla Arki po rogu rywali
77'
rozgrzewa się Bożok
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus , w jego miejsce wchodzi Bożok. Słowak przejmuje też kapitańską opaskę od Brazylijczyka
83'
Arka kontroluje już wyraźnie ten mecz
85'
Crvena sfaulował Szwocha (ARKA). Wolny w dobrej pozycji do dośrodkowania
86'
Hofbauer (ARKA) z wolnego z wysokości pola karnego oddał strzał. Piłka wysoko nad poprzeczką
87'
Steinbors (ARKA) pewnie złapał piłkę po główce Kądziora (WIGRY)
89'
Bożok (ARKA) w pojedynku sam na sam z Podleśnym (WIGRY) umieszcza piłkę w siatce, ale gola nie ma, gdyż sędzia uznał, że po podaniu Hofbauera (ARKA) Słowak był na spalonym
90'
3 minuty doliczone
90+1
Wigry jeszcze starają się walczyć o honorową bramkę, ale nadal są niedokładni na połowie Arki
90+2
[0:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Formella. Darek strzelał z 8. metra na pustą bramkę. Piłkę po akcji lewym skrzydłem wyłożył mu Bożok
90+3
na spalonym aż dwóch piłkarzy Wigier
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA W SUWAŁKACH AŻ 3:0
Arka doskonale rozegrała ten mecz pod względem taktycznym. Od początku nastawiła się na to, by przede wszystkim nie stracić bramki. Gdy drugą połowę mogła rozpocząć z prowadzeniem (1:0) oddała z pozoru przewagę rywalom i szukała kontry na kolejne bramki. Drugiego gola strzelił super rezerwowy Siemaszko (ARKA), a praktycznie kwestie awansu do finału załatwił Formella (ARKA). Trudno bowiem założyć, że 4 lub 5 kwietnia na własnym boisku żółto-niebiescy roztrwonią taką przewagę.

• odpowiadam w/s koalicji : (5)

FRYZJER+ARKA= najbardziej skorumpowany klub w Polsce co sądownie udowodniono. ps. A skazany za korupcję jest nadal zawodnikiem Arki Gdynia.

• 10 31

• boli Areczka, oj boli i ma boleć! (3)

• 18 8

• Smieszy areczka, oj smieszy...i bedzie smieszyc. (2)

• 7 18

• lechia - a co to jest? (1)

• 17 5

• lechia to najbardziej przereklamowany klub w historii, łącznie z kibicami.