Arka specjalizuje się w 0:0 poza domem

4 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

To już 7. mecz, a 3. z rzędu na wyjeździe, w którym Konrad Jałocha w tym sezonie w ekstraklasie nie wyjmował piłki z siatki. To już 7. mecz, a 3. z rzędu na wyjeździe, w którym Konrad Jałocha w tym sezonie w ekstraklasie nie wyjmował piłki z siatki.

Piłkarze Arki Gdynia stali się specjalistami od bezbramkowych remisów poza domem. Wynik 0:0 z Wisłą w Płocku to już trzeci taki wynik z rzędu w ekstraklasie w wyjazdowym spotkaniu. Poprzednio tak kończyli boje z Lechem Poznań i Górnikiem Łęczna. Punkt zdobyty w piątek jest bardzo fartowny dla żółto-niebieskich. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie zdołali tego dnia oddać żadnego celnego strzału, a po przerwie dali się zepchnąć do głębokiej defensywy. Gdy już nic nie mógł zrobić broniący szczęśliwie Konrad Jałocha, to z pustej bramki piłkę wybijał Krzysztof Sobieraj bądź futbolówka odbijała się od poprzeczki.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

WISŁA WISŁA
87 Kiełpin – 2 Sylwestrzak, 24 Bożić, 25 Szymiński, 95 Stępiński – 18 Wlazło, 8 Furman - 22 Kun, 30 Kriwiec, 10 Merebaszwili – 29 Kante
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Rostkowski, Lekki
Widzów: 3357
13 Jałocha - 33 Zbozień, 3 Sobieraj, 4 Sołdecki, 23 Warcholak - 7 Błąd, 21 Sambea, 20 Hofbauer, 19 Bożok - 10 Szwoch - 9 Abbott
  • 60' 22 Kun Zmiany 9 Reca
  • 75' 30 Kriwiec Zmiany 41 Iliew
  • 89' 10 Merebaszwili Zmiany 27 Gemeha
Zmiany Zmiany
  • 60' 20 Hofbauer Zmiany 11 Siemaszko
  • 67' 7 Błąd Zmiany 18 Yussuff
  • 73' 9 Abbott Zmiany 17 Marciniak
  • 37' Stępiński
Kartki Kartki
  • 22' Sołdecki
  • 74' Yussuff
  • 81' Marciniak
  • 86' Siemaszko
  • 90+3 Sobieraj

STANOWISKO ARKI W SPRAWIE KAR NAŁOŻONYCH NA KLUB I JEGO KIBICÓW PO DERBACH TRÓJMIASTA

Obrońca Arki spodziewał się ciężkiego meczu w Płocku, choć przypominał, że to jego drużyna wygrała w poprzednim sezonie oba spotkania w I lidze

WYWIAD Z KRZYSZTOFEM SOBIERAJEM, W KTÓRYM ODPOWIADA M.IN. LECHII: NIE JESTEŚMY RUGBISTAMI

Arka będzie musiała sobie radzić bez kibiców. To jedna z kar po derbach. Dziś klub wydał oświadczenie w sprawie sankcji nałożonych na niego przez Komisję Ligi

STANOWISKO ARKI W SPRAWIE KAR ORZECZONYCH PRZEZ KOMISJĘ LIGI PO DERBACH
w "11" Arki zmiany wymuszone kartkami. Po przymusowej pauzie do składu wrócił Bożok (ARKA), a absencje z konieczności ma Marcus. Ponadto do składu wskoczył strzelec gola Lechii, a na ławkę odesłany Marciniak

ADRIAN BŁĄD: GOL W DERBACH NAJWAŻNIEJSZY W KARIERZE

rezerwowi Arki: 1.Steinbors, 11. Siemaszko, 14. Nalepa, 17. Marciniak, 18 Yussuff, 22. Zjawiński,
32. Stolc
Arka w lidze i Pucharze Polski nie wygrała od 6 meczów. Wisła też ma kłopot, gdyż nie zwyciężyła od 5 spotkań ligowych, a 4 ostatnie przegrała
Wisła dokonała 2 zmian w porównaniu z "11" z przegranego meczu w ostatniej kolejce w Poznaniu (0:2). Obie roszady w drugiej linii. Do gry weszli Kun (WISŁA) i Kriwiec (WISŁA)
rezerwowi Wisły: 1. Kryczka, 5. Sielewski, 9. Reca
20. Stefańczyk, 21. Rogalski, 27. Gemeha, 41. Ilijew
piłkarze wychodzą na prezentacje. Arka na żółto, Wisła w biało-niebieskich strojach
opaska kapitańska wróciła do Bożoka (ARKA). Po nieobecność Marcusa i Łukasiewicza kolejnym w kolejce do opaski jest Sobieraj (ARKA)
kapitanem Wisły jest bramkarz Kiełpin (WISŁA), który w tej roli zastępuje Rogalskiego, odesłanego dziś na ławkę rezerwowych
1'
od środka rozpoczęła Wisła
2'
niecelny strzał z dystansu Hofbauera (ARKA)
3'
Stępiński (WISŁA) ręką blokował piłkę po dośrodkowaniu Sambei (ARKA). Wolny dla Arki z wysokości pola karnego
4'
źle z wolnego Błąd (ARKA). Trafił piłką w mur
4'
próba wyjścia z kontrą Wisły, ale Kriwiec (WISŁA) zagrał... ręką
4'
chyba sporo gospodarze oglądają meczów płockich piłkarzy ręcznych, którzy grają w Lidze Mistrzów
5'
Arka zamyka gospodarzy na ich przedpolu, wywalczyła róg
5'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) piłkę zgrał głową Zbozień (ARKA), a stojący tyłem do bramki Sołdecki (ARKA) również głową oddał strzał. Piłka poszybowała nad poprzeczką
6'
Stępiński (WISŁA) zagrał w pole karne Arki w kierunku Kriwca. Białoruś jej nie przejął
8'
Arka dobrze weszła w mecz. Widać, że Wisła ma respekt przed gośćmi
10'
niecelne podanie od obrony z pominięcie drugiej linii w kierunku Abbotta (ARKA)
11'
Kriwiec (WISŁA) przewrócił się w polu karnym po starciu ze Zbozieniem (ARKA). Sędzia nakazał grać dalej
11'
szybka kontra Abbotta (ARKA) i Bożoka (ARKA), ale źle podawał ten pierwszy, który zszedł do skrzydła
12'
niecelne uderzenie z dystansu Sambei (ARKA)
14'
Wisła może dłużej utrzymywać się przy piłce tylko na własnej połowie. Od środka boiska Arka ustawia pressing i dobrze rozbija już w zarodku ataki miejscowych
15'
Sołdecki (ARKA) bezpiecznie wybił piłkę w aut w pojedynku z Kriwcem
16'
niezła akcji, ale Abbott (ARKA) przegrał pojedynek jeden na jeden z Bożiciem (WISŁA)
16'
nieudany ni to strzał ni to dośrodkowanie Warcholaka (ARKA)
17'
Kiełpin (WISŁA) przejął piłkę po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA)
17'
Austriak ustawiony dziś w środku drugiej linii, a nie tak jak w derbach, gdzie był skrzydłowym
17'
mocny strzał z dystansu Furmana (WISŁA). Piłka przeszła nad poprzeczką
19'
niecelnie sprzed pola karnego uderzył Kante (WISŁA)
19'
drugie w krótkim czasie ostrzeżenie dla Arki, że przed własnym polu karnym należy grać jeszcze bardziej agresywnie, by nie pozwalać na uderzenia z dystansu
20'
na razie zbyt duże odległości pomiędzy formacjami Arki. Dlatego trudno o płynną grę w szybkim tempie
21'
Abbott (ARKA) próbuje przeszkadzać obrońcom Wisły w wyprowadzaniu piłki, a wspomaga go w tym Hofbauer (ARKA)
22'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA) sfaulował tuż przed polem karnym Wlazłę
23'
Jałocha (ARKA) wypiąstkował piłkę po miękkim dośrodkowaniu z wolnego Furmana (WISŁA)
24'
pierwszy celny strzał w tym meczu. Jałocha (ARKA) na róg wybił piłkę po strzale Merebaszwiliego (WISŁA)
25'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA)
25'
po dobrym początku Arki od kilkunastu minut zarysowuje się przewaga Wisły
26'
statystyki Ekstraklasa SA. Posiadanie piłki 56:44 na korzyść Wisły
26'
Bożok (ARKA) wywalczył róg
27'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) z rogu
27'
niecelny strzał Abbotta (ARKA)
27'
to już 6 niecelne uderzenie Arki tego dnia. Czekamy na strzał w światło bramki
28'
niecelny strzał Błąda (ARKA)
30'
Wisła częściej fauluje. Już po raz 7 przekroczyła przepisy. Arka faulowała 3 razy
31'
Sołdecki (ARKA) ma kłopoty z Wlazło (WISŁA). Znów go nieprzepisowo zatrzymał, a ma już kartkę
32'
trener Niciński domagał się wolnego, ale sędzia uznał, że Stępiński (WISŁA) czysto powstrzymał Bożoka (ARKA)
34'
Merebaszwili (WISŁA) jak ekspres przemknął lewym skrzydłem. Piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie wybił Sobieraj (ARKA)
35'
kontra Arki, ale dośrodkowanie Błąda (ARKA) nie doszło do Abbotta (ARKA)
36'
Bożić (WISŁA) kolejny raz dobrze główkuje. Tym razem wybił piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
37'
dobre wyjście Jałochy (ARKA), który przejął piłkę po dośrodkowaniu Merebaszwiliego (WISŁA)
kontuzja
37'
pomocy medycznej potrzebuje Bożok (ARKA), który ucierpiał w starciu ze Stępińskim (WISŁA) i to bez piłki
37'
Żółtą kartką został ukarany Stępiński (WISŁA) właśnie za to przewinienie na Bożoku
38'
Warcholak (ARKA) sfaulowany przez Merebaszwiliego (WISŁA). Wolny dla Arki z wysokości pola karnego
39'
strzał Błąda (ARKA), Kiełpin (WISŁA) ustawiał się do łapania piłki, a wybił ją tuż przed swoim bramkarzem Bożić (WISŁA)
40'
i już jesteśmy po drugiej stronie boiska. Niecelny strzał Merebaszwiliego (WISŁA)
42'
najlepsza okazja dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z wolnego Furmana (WISŁA) uderzał Wlazło (WISŁA) z 5.metra. Jałocha (ARKA) zdołał odbić piłkę, a przy próbie dobitki Wlazło (WISŁA) nie trafił w futbolówkę
44'
Wisła przycisnęła. Ma róg
44'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA) niezbyt pewna interwencja Jałochy (ARKA), ale wybił piłkę
45'
Arka znów fauluje blisko własnego pola karnego. Już 6:9 w przewinieniach
45'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Furmana (WISŁA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARK BEZBRAMKOWO REMISUJE W PŁOCKU
Bardzo przeciętna gra w meczu beniaminków ekstraklasy. Przede wszystkim wolne tempo akcji i forsowanie ich środkiem pola.
Arka starała się strzelać niemal z każdej pozycji, ale żadna z 7 takich prób nie trafiła do celu. Wisła dłużej wchodziła w mecz niż gdynianie, ale czym dłużej trwała gra spisywała się coraz pewniej. Wyraźnie osiągnęła przewagę w posiadaniu piłki, a przede wszystkim oddała 2 celne strzały. Jałocha (ARKA) dość szczęśliwie odbił strzał Wlały z kilku metrów oraz dobrze interweniował po uderzeniu z dystansu Merebszwiliego.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
47'
Szwoch (ARKA) wywalczył wolnego, ale dośrodkowanie Hofbauera (ARKA) nie zrobiła żadnej krzywdy miejscowym
kontuzja
49'
pomocy medycznej potrzebuje Hofbauer (ARKA). Austriak ucierpiał w starciu z Wlazło
50'
Arka na razie w "10", ale Hofbauer (ARKA) za chwilę wróci do gry
51'
Kriwiec (WISŁA) nie doszedł do podania Stępińskiego (WISŁA). Od bramki zacznie Jałocha (ARKA)
52'
Kriwiec (WISŁA) teraz opanował piłkę, ale pomógł sobie ręką, co nie uszło uwadze sędziego. Gra przerwana
53'
niecelny strzał głową Błąda (ARKA) po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
55'
obraz gry po przerwie taki sam jak przed przerwa. Zbyt wolna gra z obu stron, abyśmy mogli zobaczyć coś ciekawego pod bramkami
56'
niezbyt liczna miejscowa publiczność jeszcze wulgarnie skanduje, co natychmiast spotyka się z reakcją spikera
57'
Szwoch (ARKA) wybił piłkę na róg po zagraniu Wlazło (WISŁA)
58'
złe dośrodkowanie z rogu Furmana (WISŁA). Spokojnie piłkę głową wybił Abbott (ARKA), który przy stałych fragmentach gry pomaga kolegom w obronie
60'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hofbauer, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
60'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kun, w jego miejsce wchodzi Reca.
60'
zmiana w Arce ofensywna, gdyż napastnik wszedł za środkowego pomocnika. Cofnięty został Szwoch (ARKA), a Siemaszko (ARKA) zajął miejsce za plecami Abbotta (ARKA)
60'
w Wiśle wymiana skrzydłowego za skrzydłowego, choć jest zmiana na pozycji. Reca zagra z lewej strony, a Merebaszwili przejdzie na prawą
61'
kiks Recy (WISŁA), który nie trafił piłkę z 7. metra. Wyłożył mu ją na strzał Merebaszwiliego (WISŁA), który w polu karnym ograł Warcholaka (ARKA)
63'
Zbozień (ARKA) zablokował strzał Recy (WISŁA). Będzie róg
63'
kolejny róg dla Wisły po zamieszaniu w polu karnym. Blisko gola był Kante (WISŁA), ale dobrze spisał się Jałocha (ARKA)
64'
bez zagrożenia dla Arki po kolejnym dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA)
65'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę z pustej już bramki! Merebaszwili wyszedł do pojedynku sam na sam z Jałochą, ale zamiast strzelać wycofał piłkę piętą do Kriwca Białorusin celnie uderzył, ale zmierzającą do bramki piłkę wybił Sobieraj
66'
trwa napór Wisły. Kolejny róg
66'
67'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Błąd , w jego miejsce wchodzi Yussuff.
67'
Błąd (ARKA) otrzymał szansę, ale nie potwierdził wzrostu formy, który zasygnalizował golem w derbach. Inna sprawa, że w ofensywie nie idzie także pozostałym piłkarzom Arki
68'
Sylwestrzak (WISŁA) spudłował z narożnika pola karnego. Dośrodkował Stępiński (WISŁA) z prawego skrzydła, a piłkę przedłużył głową Kante (WISŁA)
69'
złe minuty Arki po przerwie. Nieskuteczności gospodarzy i szczęściu gdynianie zawdzięczają, że jeszcze nie przegrywają
69'
posiadanie piłki już 59:41 na korzyść Wisły
71'
Jałocha (ARKA) pewnie załapał piłkę po strzale głową Kante (WISŁA) z 8. metra. Dobrze dośrodkował z lewego skrzydła Reca (WISŁA)
73'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Marciniak.
73'
po dwóch zmianach ofensywnych Arki trzecia jest defensywna. Marciniak (ARKA) zara jako defensywny pomocnik, a zmienił napastnika. Teraz najbardziej wysuniętym piłkarzem Arki będzie Siemaszko (ARKA)
74'
Żółtą kartką został ukarany Yussuff (ARKA), który faulował Wlazłę
75'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kriwiec, w jego miejsce wchodzi Iliew.
77'
Jałocha (ARKA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Sylwestrzaka (WISŁA)
77'
niecelny strzał Yussuffa (ARKA)
77'
Arka nadal bez celnego strzału w tym meczu
78'
róg dla Wisły. Już 7. tego dnia
78'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Furman (WISŁA) z rogu
kontuzja
78'
pomocy medycznej potrzebuje Reca (WISŁA), który ucierpiał w starciu z Siemaszko (ARKA)
80'
coraz więcej przerw w grze. Teraz leży na murawie Marciniak (ARKA), który ucierpiał w zderzeniu z Merebaszwilim (WISŁA)
80'
statystyka fauli według Ekstraklasa SA: Wisła 20, Arka 9
81'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA), który złapał za koszulkę Iliewa
81'
to 4. żółta kartka Marciniaka (ARKA). W następnej kolejce będzie pauzować
82'
zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z wolnego Furmana (WISŁA). Jałocha (ARKA) wypuścił piłkę z rą, wybił ją Sobieraj (ARKA)
83'
poprzeczka uratowała Arkę. Głową strzelał Wlazło
83'
kolejne rogi dla Wisły
83'
wszystkie kornery bije Furman (WISŁA)
83'
Jałocha (ARKA) wypiąstkował piłkę po wrzutce Furmana (WISŁA) przed pole karne. Natychmiastowy strzał Iliewa (WISŁA), ale wysoko nad poprzeczką
85'
gra niemal cały czas toczy się na połowie Arki
86'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA), który w walce o górną piłkę faulował Wlazło
86'
nieudane dośrodkowanie Recy (WISŁA) z wolnego. Piłka wyszła poza boisko
87'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Merebaszwiliego (WISŁA)
88'
Arka już tylko się broni. Chce dowieźć 0:0 do końca
89'
Sołdecki (ARKA) wybił piłkę na kolejny róg
89'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Furmana (WISŁA) z rogu
89'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Gemeha.
90'
4 minuty doliczone