Szczypiorniści Wybrzeża przegrali z Azotami

Rafał Sumowski
20 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Piłkarze ręczni nie tylko przegrali pierwszy ćwierćfinał play-off, ale na skutek kontuzji stracili dwóch zawodników. Na zdjęciu Łukasz Rogulski. Piłkarze ręczni nie tylko przegrali pierwszy ćwierćfinał play-off, ale na skutek kontuzji stracili dwóch zawodników. Na zdjęciu Łukasz Rogulski.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z Azotami Puławy w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi 24:27 (12:13), gdyż pogubili się w końcówce pojedynku. Jeszcze po przerwie gospodarze prowadzili 3 bramkami, a przewagę utrzymywali do 50 minuty. Niestety, w ostatnich 10 minutach zaliczyli 1 trafienie. Sami zainkasowali aż 5. Na domiar złego kończyli bez: Łukasza Rogulskiego i Ramona Oliveiry, którzy nabawili się urazów. Do rewanżu dojdzie w środę, 26 kwietnia o godz. 18:30 na parkiecie rywali. W półfinale zagra zwycięzca dwumeczu.

Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira, Wróbel 3, Sulej 3, Kornecki 4, Prymlewicz, Kondratiuk 2, Rogulski 3, Niewrzawa 6, Podobas, Skwierawski 1, Podobas 2
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin)
Widzów: 1200
Bogdanow, Koszowy - Krajewski 8, Przybylski, Grzelak, Prce 3, Łyżwa 3, Jurecki 3, Kubisztal 1, Sobol 2, Kuchczyński 3, Orzechowski 2, Petrowski 2

Gdańszczanie do play-off awansowali po sensacyjnym zwycięstwie w Puławach. Mimo tego, to Azoty są faworytem.

DAMIAN WLEKLAK: NIKT NAM SIĘ NIE PODŁOŻYŁ
1'
Rozpoczęła się I połowa meczu.
1'
Faulowany Prce (AZOTY)
1'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Jureckiego (AZOTY), ale ten był faulowany w kole
2'
Fatalnie pudłuje Sulej (WYBRZEŻE) w pojedynku 1 na 1
2'
Bogdanow (AZOTY) wygrał pojedynek sam na sam z Rogulskim (WYBRZEŻE)
3'
[0:1] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
4'
Jurecki (AZOTY) rzuca w słupek
4'
[3:1] Bramę zdobywa Kondratiuk
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
6'
Niecelne próby po oby stronach
9'
[3:3] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY).
10'
[3:4] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
10'
To pierwsze prowadzenie gości
10'
[3:5] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
czas
11'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Nic dziwnego, bo Wybrzeże ze stanu 3:1 dało doprowadzić gościom do 3:5
12'
[4:5] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE).
12'
Świetnie broni Chmieliński (WYBRZEŻE)
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
13'
Bogdanow (AZOTY) znakomicie powstrzymał Rogulskeigo (WYBRZEŻE)
14'
[5:6] Bramkę zdobywa Sobol (AZOTY).
14'
Bogdanow (AZOTY) broni rzut Korneckiego (WYBRZEŻE)
15'
Znów ratuje gdańszczan Chmieliński (WYBRZEŻE)
15'
[6:6] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE) świetnym rzutem z biodra
16'
[6:7] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
18'
Rzut karny wywalczył Rogulski (WYBRZEŻE)
18'
Bogdanow (AZOTY) obronił rzut karny Niewrzawy (WYBRZEŻE)
19'
[6:8] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY).
19'
[7:8] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
20'
Faulowany Jurecki (AZOTY). Rzut karny
20'
[7:9] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kuchczyński (AZOTY).
21'
[8:9] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
22'
[8:10] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY).
24'
[8:11] Bramkę zdobywa Orzechowski (AZOTY).
24'
[9:11] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE).
24'
Dobra interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
25'
[10:11] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE).
czas
25'
Przerwa na żądanie (AZOTY).
wykluczenie
25'
Wróbel (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
25'
[10:12] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
27'
[11:12] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
29'
[12:12] Bramkę na remis zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE).
29'
[12:13] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kuchczyński (AZOTY).
30'
Oliveira (WYBRZEŻE) trafił w słupek!
30'
Chmieliński (WYBRZEŻE) powstrzymał Kuchczyńskiego (AZOTY), a następnie Jureckiego (AZOTY)! Znakomita postawa bramkarza Wybrzeża
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże przegrywał z Azotami 12:13. Kibice w hali AWFiS obserwują ciekawe, wyrównane spotkanie z dużą ilością fizycznej gry. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 3:1, ale następnie stracili 4 bramki z rzędu. Cały czas są jednak w kontakcie z wyżej notowanym rywalem.
30'
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
[13:13] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
31'
Bogdanow (AZOTY) broni rzut Niewrzawy (WYBRZEŻE)
32'
Broni rzut Suleja (WYBRZEŻE) Bogdanow (AZOTY)
34'
[13:14] Bramkę zdobywa Kuchczyński (AZOTY).
35'
[14:14] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
36'
[15:14] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
wykluczenie
36'
Orzechowski (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[16:14] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE). Trafił do pustej bramki, bo goście grali w osłabieniu z wycofanym bramkarzem po karze dla Orzechowskiego
39'
[17:14] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE). Trzecia bramka z rzędu gdańszczan!
41'
[17:15] Bramkę zdobywa Orzechowski (AZOTY).
42'
Bpgdanow zatrzymał Rogulskiego (WYBRZEŻE) w pojedynku sam na sam
43'
Świetna interwencja Pieńczewskiego (WYBRZEŻE) przy rzucie Krajewskiego (AZOTY)
43'
[18:15] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE).
44'
[18:16] Bramkę zdobywa Sobol (AZOTY).
44'
[19:16] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE). Świetne podanie Niewrzawy
44'
[19:17] Bramkę zdobywa Petrowski (AZOTY).
45'
[20:17]
45'
Opatrywany na parkiecie Rogulski (WYBRZEŻE)
45'
To coś poważniejszego, zawodnik opuści boisko na noszach. Obrotowy nabawił się urazu kostki
45'
Brawa żegnają kapitana Wybrzeża, który opuszcza parkiet z grymasem dużego bólu
46'
[20:18] Bramkę z karnego zdobywa Krajewski (AZOTY).
47'
[20:19] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
47'
[21:19] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
47'
[21:20] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY). To jego ósma bramka
48'
Sulej (WYBRZEŻE) trafia prosto w bramkarza
48'
Spudłował Łyżwa (AZOTY)
49'
Z biodra groźnie rzucał Kornecki (WYBRZEŻE), ale broni Koszowy (AZOTY)
49'
[21:21] Bramkę zdobywa Petrowski (AZOTY).
czas
49'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
50'
[22:21] Bramkę zdobywa Podobas (WYBRZEŻE).
50'
[22:22] Bramkę zdobywa Kubisztal (AZOTY).
50'
[23:22] Bramkę zdobywa Podobas (WYBRZEŻE).
wykluczenie
51'
Podobas (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
[23:23] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Jurecki (AZOTY).
53'
[23:24] Do pustej bramki trafia Łyżwa (AZOTY).
53'
Na ławkę wrócił kulejący Rogulski (WYBRZEŻE).
55'
[23:25] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY).
56'
[23:26] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Jurecki (AZOTY). Seria 4:0 gości
czas
57'
58'
Gdańszczanie rozbijają się o defensywę gości
59'
[24:26] Bramkę z dystansu zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
59'
Fatalne pudło Krajewskiego (AZOTY)
czas
60'
60'
Skwierawski (WYBRZEŻE) ze skrzydła trafia potężnie w słupek!
60'
[24:27] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY).
60'
Koniec meczu. Azoty pokonały Wybrzeże 27:24 (13:12). Rozgrywany w Gdańsku ćwierćfinał był znakomitym i wyrównanym widowiskiem. Choć gospodarze prowadzili różnicą nawet 3 bramek, końcówka należała do przyjezdnych. Gdańszczan osłabiły urazy Rogulskiego (WYBRZEŻE) i Oliveiry (WYBRZEŻE). Rewanż odbędzie się w środę o godz. 18:30 w Puławach.

• Fajnie się oglądało

była walka,były emocje.Brawa dla obu zespołów za widowisko.

• 25 5

• Dziadostwo

• 5 25

• Gladiatorzy !

Strata do odrobienia, tylko grać jak dzis.

• 14 4

• Zagraki chyba na tyle ile dzis mogli, choc zmarnowane setki strasznie bola. Strasznie potrzeba tu wysokich chlopakow z mocnym rzutem, bo nasze polowki strasznie sie mecza. Roznica w warunkach fizycznych zrobila swoje!

• 16 2

• Moja rodzinka gardło zdarła, ale niestety przegraliśmy...

Mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy :-)

• 7 3

• (3)

Dzięki za nieustępliwość i heroiczną walkę. Przeciwnik był silniejszy fizycznie,bardziej ograny , naszpikowany byłymi lub aktualnymi reprezentami kilku krajów, dysponował większą możliwością zmian w składzie. W tej konfrontacji Wybrzeże zaprezentowało się bardzo przyzwoicie. Owszem potrzeba kilku korekt i wzmocnienia " siły ognia" drugiej linii. Dodatkowo skrzydła , szczególnie prawe to nie poziom Superligi. A poza tym trzeba mieć trochę farta. Gdyby weszły wszystkie " setki" też grało by się łatwiej. Dobry mecz, dobra promocja piłki ręcznej. Tak trzymać .Powodzenia.

• 16 2

• (1)

Byłem na meczu. Dopingowałem. podzielam zdnie przedmówcy. W tej drużynie drzemie duży potencjał.

• 8 2

• Zdecydowanie popieram powyższe opinie. Wybrzeże wspaniale promuje piłkę reczna i godnie reprezentuje swoje miasto. Ta drużyna to przyszłość Gdanska.

• 8 2

• ANDRIEJ

Najzwyczajniej w końcówce zabrakło sił,Chwała chłopakom za walkę,bo trzeba oddać że w obronie walczyli bardzo dobrze na każdej pozycji plus bramka.SZACUN
      Co do ataku to z każdej pozycji tej skuteczności zabrakło,myślę że to jest do odrobienia lekcja na treningach.
      Nie zgadzam się z opinią że prawe skrzydło to nie poziom Superligi,tam po prostu grają chłopcy najmniej obyci z tą ligą z całej drużyny Wybrzeża,a gdzie mają się ograć jak nie w takich meczach.Ja bym ich nie skazywał bo jeszcze będzie z nich pożytek dla naszego szczypiorniaka.
      Podsumowując przyzwoity mecz,szkoda że przegrany ale trzymam kciuki w następnych.

• 2 1

• podpuscili wybrzeze (1)

puscili im mecz-grajac powaznie wygrali w gdansku.

• 3 8

• Dobrze wiesz jak to się robi!!! Dlatego jesteś na emeryturze - za moje pieniądze! Więc siedź cicho i się nie wychylaj!

• 2 1

• Wybrzeze.

Jak się nie potrafi prostej piłki złapać a rzuty na bramkę to dramat,co oni robią na treningach?Brazylijczyk najsłabszy na boisku,z taką forma nie powinien grać.

• 3 9

• Szacunek Panowie.
    Pytanie czy kontuzje Łukasz i Ramona są poważne=uniemożliwią chłopakom
    grę w rewanżu.
    Tak czy inaczej gra w play-offach, to bezcenne doświadczenie,
    nawet, jeśli miałaby się skończyć w dwumeczu.
    Drużyna w Super Lidze JEST po zakończeniu sezonu, więc pozostaje
    rozwijać drużynę sportowo i klubowo(organizacyjnie).

14 Zepter Legionowo 25 4 0 1 20 679:795 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.