Arka przegrała z mistrzem Cypru

17 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Marcin Warcholak zdobył kontaktową bramkę dla Arki w meczu z Apolem, ale gdynianom zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu z mistrzem Cypru. Marcin Warcholak zdobył kontaktową bramkę dla Arki w meczu z Apolem, ale gdynianom zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu z mistrzem Cypru.

Arka Gdynia przegrała w Gniewinie sparingowy mecz z Apoelem Nikozja 1:2 (0:2). W spotkaniu z mistrzem Cypru żółto-niebiescy zdołali jednak przełamać serię czterech spotkań bez strzelonego gola. To zasługa Marcina Warcholaka. Co ciekawe na razie obie letnie bramki dla żółto-niebieskich to zasługa obrońców. Kolejny sparing podopieczni Dariusza Dźwigały rozegrają w środę przeciwko Olimpii Elbląg. Wcześniej, bo w niedzielę odbędzie się przedsezonowa prezentacja drużyny.

Warcholak 57 - Manduca 33, 43 karny

ARKA: Kędra (46 Miszczuk) - Kowalski (86 Glauber), Marcjanik (86 Szur), Sobieraj , Warcholak - Łukasiewicz (83 Gałecki), Nalepa (58 Calderon) - Jagiełło (86 Brzuzy), Lech, Wojowski (81 Sulewski) - Abbott (86 Koziara)

APOEL
I połowa: Pardo - Sérgio, Guilherme, Carlao, Ioánnou - Gomes, Vinícius, Morais, Nektários - Manduca, Sheridan
II połowa: Chiotis - Sérgio, Guilherme, Carlao, Antoniádes - Gomes, Charalambídes, Morais, Nektários - Manduca, Alex

APOEL POKONAŁ LECHIĘ W CHOJNICACH

Arka mecz z Apoelem rozpoczęła z Dawidem Kędrą między słupkami, który zastąpił leczącego uraz Łukasza Skowrona. Ponadto trener Dariusz Dźwigała, który na środowych zajęciach miał do dyspozycji zaledwie 12 graczy z pola, posadził na ławce rekonwalescenta Antonio Calderona.

SKŁAD ARKI OKROJONY PRZEZ KONTUZJE I MECZ REZERW

Gniewino w czwartek przywitało piłkarzy upałem. Od pierwszych minut lepiej czuli się w takich warunkach Cypryjczycy, którzy już w 2. minucie zagrozili bramce Kędry. Indywidualna akacją popisał się Nektarios, który ograł gdyńskich obrońców, ale piłka po jego strzale trafiła zaledwie w boczną siatkę.

Gdynianie nieśmiało próbowali przedostać się w pole karne rywali przez następny kwadrans, ale gdy już byli blisko, stracili piłkę, co omal nie zaowocowało drugim golem dla Apoelu. Karygodny błąd popełnił Marcin Warcholak, a piłkę przejął Gustavo Manduca, który przed "szesnastką" ograł jeszcze Krzysztofa Sobieraja i posłał piłkę nad spojeniem bramki.

Arce udało się groźnie zaatakować dopiero w 22. minucie, gdy indywidualną akcję popisał się Aleksander Jagiełło. Skrzydłowy otrzymał dokładne długie podanie od Antoniego Łukasiewicza, minął obrońcę i oddał mocny strzał, ale piłkę odbił bramkarz mistrzów Cypru. O dobitkę pokusił się Paweł Wojowski, ale posłał futbolówkę obok prawego słupka. Chwilę później uderzał jeszcze Grzegorz Lech, ale jego strzał został zablokowany.

Po pół godziny gry, ze względu na panujący upał, sędzia zarządził krótką przerwę dla piłkarzy na nawodnienie. Niestety, zaraz po wznowieniu, długie prostopadłe podanie znakomicie wykorzystał Manduca, który uderzeniem zza pola karnego pokonał zaskoczonego Kędre. Tuż przed przerwą Manduca ponownie pokonał gdyńskiego bramkarza, tym razem z rzutu karnego, który sam wywalczył po faulu Krzysztofa Sobieraja.

Po zmianie stron jeszcze raz groźnie zaatakowali goście, ale skuteczną interwencją popisał się Jakub Miszczuk, który zmienił w bramce Arki Kędre. Chwilę później żółto-niebiescy zdołali zdobyć kontaktowe trafienie. Serię czterech kolejnych sparingów bez strzelonego przez gdynian gola przerwał Warcholak, który zdołał pokonać bramkarza Apoelu skutecznie zamykając dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Za ciosem poszedł wprowadzony w drugiej połowie Calderon, który rozegrał dobrą akcję z Pawłem Abbottem i umieścił piłkę w bramce, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Gdynianie nie ustawali w atakach, ale na ponowne, tym razem przepisowe wyrównanie zabrakło już czasu.

SPRAWDŹ CENY KARNETÓW NA MECZE ARKI

Przypomnijmy, że w niedzielę na dawnym stadionie Arki przy ul. Ejsmonda odbędzie się przedsezonowa prezentacja gdyńskiej drużyny. Będzie ona miała miejsce podczas III Spotkania Pokoleń, które otrzyma wyjątkowy charakter, gdyż przypada w 35. rocznicę zdobycia przez żółto-niebieskich Pucharu Polski oraz na 85-lecie klubu. Bramy obiektu tego dnia otwarte zostanie o godzinie 18:00, a impreza rozpocznie się o 19:29.

Tymczasem zawodnicy żółto-niebieskich zachęcają fanów do zakupu karnetów, których sprzedaż trwa od poniedziałku.

Piłkarze Arki zachęcają do zakupu karnetów.

LETNIE SPARINGI ARKI
Bilans: 3 remisy, 3 porażki bramki: 2:6

28 czerwca Gniewino Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Bramka: Kamil Juraszek
2 lipca Gniewino Legia Warszawa 0:0
5 lipca Gdynia Znicz Pruszków 0:0
9 lipca Gdynia Panathinaikos Ateny 0:1 (0:1)
13 lipca Gdynia Reprezentacja AFE (Hiszpania) 0:2 (0:2)
18 lipca Gniewino Apoel Nikozja 1:2 (0:2)

23 lipca Gdynia Olimpia Elbląg
26 lipca Grudziądz Olimpia Grudziądz

Opinie (27) ponad 20 zablokowanych

• Jaki sens mają zmiany w 86 minucie?? (5)

Myślałem, ze w sparingach chodzi o sprawdzenie poszczególnych zawodników. A co można powiedzieć o 5 mi nutach występu na boisku??