Arka II wygrała w III lidze aż 8:0

30 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Niespełna kwadransa potrzebował Maciej Wardziński by skompletować hat-tricka w meczu z Bałtykiem Koszalin. Niespełna kwadransa potrzebował Maciej Wardziński by skompletować hat-tricka w meczu z Bałtykiem Koszalin.

Piłkarze rezerw Arki Gdynia doczekali się pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Gdy już im to się udało, zrobili to w wielkim stylu. Na Narodowym Stadionie Rugby podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego pokonali Bałtyk Koszalin aż 8:0 (3:0)! W starciu z grającym w dziesięciu rywalem hat-trickiem popisał się Maciej Wardziński.

Bramki: Wardziński 54, 57, 67, Mosiejko 51, 65 karny, Bach 33, Tomczak 35, Czenko 43 samobójcza

ARKA II: Miszczuk - Stolc, Skrzypczak, Wojcinowicz, Borski - Regulski (46 Wolak), Mosiejko - Czapłygin (75 Foks), Bach, Tomczak (60 Koziara) - Szerszeń (46 Wardziński)

Początek sezonu nie był udany dla Arki II. Gdynianie rozegrali dwa mecze wyjazdowe w Pelplinie i Przodkowie w oby przypadkach wracając bez punktów. Jeszcze przed sezonem trener Robert Wilczyński uczulał, że domowy obiekt, czyli Narodowy Stadion Rugby, wcale nie będzie atutem jego podopiecznych. W pierwszym meczu u siebie okazało się jednak inaczej. Na sztucznej nawierzchni żółto-niebiescy rozbili w pył Bałtyk Koszalin.

ROBERT WILCZYŃSKI: KAŻDY MECZ BĘDZIE DLA NAS WALKĄ O ŻYCIE

- Mecz ustawiła czerwona kartka dla bramkarza gości w 12. minucie. Wyszedł poza pole karne do prostopadłego podania i instynktownie zatrzymał piłkę ręką. Po tym zdarzeniu Bałtykowi broniło się coraz trudniej z każdą minutą - mówi trener Wilczyński.
Gospodarze trafiać do siatki zaczęli dopiero po pół godziny gry. Gdy jednak się odblokowali, nie było sposobu by ich zatrzymać. W 33 minucie prowadzenie Arce II dał Jakub Bach, a chwilę później podwyższył Dawid Tomczak. Na dokładkę tuż przed przerwą piłkę we własnej bramce umieścił obrońca gości Michał Czenko.

Druga połowa należała do Macieja Wardzińskiego. Napastnik, który w tym sezonie szansę występu w pierwszym zespole otrzymał wyłącznie przez 11 minut w pucharowym meczu z Pogonią Siedlce, w niedzielę nie miał litości dla rywali. Przeciwko Bałtykowi wszedł po zmianie stron zmieniając Sebastiana Szerszenia. Chwilę później cieszył się z hat-tricka, którego skompletował pomiędzy 54 a 67 minutą.

W powiększaniu prowadzenia pomagał mu Damian Mosiejko, który najpierw trafił na 4:0, a później przy stanie 6:0 wykorzystał rzut karny. Na wyróżnienie zasługuje ostatnia bramka meczu autorstwa Wardzińskiego. 21-latek hat-tricka ukoronował uderzeniem przewrotką z 5. metra po koźle.

- Taki wynik rzadko się zdarza, nawet przy osłabieniu rywali. Z pewnością przejdzie do historii, choć myślę, że mieliśmy okazję by dobić do dwucyfrowego wyniku - mówi trener Wilczyński.
PORAŻKI LECHII I BAŁTYKU W III LIDZE

Za tydzień rezerwy Arki czeka derbowy pojedynek z Lechią II Gdańsk. Spotkanie przy Traugutta odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 11.

Wyniki 3 kolejki

• Zagłębie Sosnowiec - ARKA Gdynia 4:2 (2:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica 4:1 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 3:2 (1:1)
  • Stomil Olsztyn - Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
  • Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)
  • Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1:2 (0:0)
  • Wisła Płock - Pogoń Siedlce 0:2 (0:0)
  • GKS Katowice - MKS Kluczbork 5:1 (3:0)
  • Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 2:2 (2:1)

Opinie (11) 1 zablokowana

• Brawo

• 19 3

• Brawo Arka, piekny pogrom

rezerwy Lechii porażka, rezerwy sksu porażka, tylko Arka wygrywa i gromi 8-0!

Za tydzien w Gdańsku wygrać z betonami jak rok temu

• 26 21

• Brawo Rezerwy Arki! (1)

Jestem kibicem Bałtyku,ale taki wynik 8:0!!! Wzbudza SZACUNEK.Ciekawe czy trener Martyniuk był na meczu i widział jak stwarzać i wykorzystywać sytuacje pod bramką przeciwnika.Bo porażka z beniaminkiem z Wolina to kpina i kompromitacja patrząc na skład jaki ma trener Martyniuk do dyspozycji.

• 40 7

• Był

Trener Martyniuk , nawet okulary założył żeby lepiej widzieć :-)

• 4 0

• A co ci z Bałtyku mieli opaski na oczach ?