10 goli Lechii w sparingu z IV-ligowcem

mad, ras.
20 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:49 (20 października 2015)

Jakub Wawrzyniak miał w starciu z Górnikiem nie tylko problem z mięśniem uda, ale także z mocno opuchniętą, górną wargą. Oba urazy nie przeszkodzą mu w przygotowaniach do kolejnego meczu. Jakub Wawrzyniak miał w starciu z Górnikiem nie tylko problem z mięśniem uda, ale także z mocno opuchniętą, górną wargą. Oba urazy nie przeszkodzą mu w przygotowaniach do kolejnego meczu.

Jakub Wawrzyniak zapomniał o kontuzji, która nie pozwoliła mu dokończyć meczu z Górnikiem Zabrze. - Urazu nabawiłem się w sytuacji, w której rywale otrzymali karnego. Na szczęście nie jest on groźny - wyjaśnia lewy obrońca Lechii. Natomiast z trening wyłączony jest Lukas Haraslin, który się rozchorował. We wtorek biało-zieloni sprawdzili formę w sparingu z MKS Ciechanów. Gdańszczanie pokonali IV-ligowca aż 10:1 (5:0).

Lechia Gdańsk - MKS Ciechanów 10:1 (5:0)
Bramki: Krasić 36, 43, Kuświk 80, 82, Nazario 10, Żebrakowski 18, Valente 30, Makuszewski 69, Borysiuk 73, Gerson 83 - Matusiak 61

LECHIA I połowa: Bąk - Stolarski, Maloca, Valente, Rudinilson - Kovacević, Chrapek - Krasić, Mila, Nazario - Żebrakowski
II połowa: Marić - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Borysiuk, Łukasik - Buksa, Makuszewski, Krasić - Kuświk

Aż 21 piłkarzy sprawdził Thomas von Heesen w sparingu z IV-ligowcem. Po dwa gole strzelili piłkarze, którzy nie grali przeciwko Górnikowi: Milos Krasić (cały mecz w rezerwie) i Grzegorz Kuświk (pauza za żółte kartki). Serb jako jedyny zaliczył we wtorek pełne spotkanie. To na skutek przeziębienia Lukasa Haraslina, który jest wyłączony z treningów. Ponadto nie grali: Piotr Wiśniewski, który również na skutek kontuzji przedwcześnie opuścił boisko w ostatni piątek oraz skrzydłowi: Sławomir PeszkoMichał Mak.

Grał natomiast Aleksandar Kovacević, który ostatnią kolejkę opuścił z powodu kontuzji. Po przerwie zobaczyliśmy także Jakuba Warzyniaka, który w piątek urazu nabawił się, faulując przy rzucie karnym dla rywali.

- Co do jedenastki dla Górnika, to była ona prawidłowa. Urazu doznałem podczas fulu na rzut karny dla Górnika. Na szczęście nie jest on groźny - opisuje sytuację Wawrzyniak.
Po tej sytuacji sędzia zakończył drugą połowę. Obrońca mógł przejść szybkie leczenie urazu i pojawić się na boisku po przerwie. Wytrzymał na nim do 77. min. i został zmieniony przez Mario Malocę.

KAPITAN LECHII CHWALI NOWĄ POZYCJĘ

Wszystko przez uraz mięśnia uda. Na szczęście nie okazał się on poważny i reprezentant Polski wrócił do treningów z pełnym obciążeniem. Dzięki temu może przygotowywać się do niedzielnego meczu z Termaliką. W nim biało-zieloni będą chcieli zatrzeć złe wrażenie po drugiej połowie z Górnikiem.

- Oczywiście, że nie jesteśmy zadowoleni z wyniku z Górnikiem, anie z gry po przerwie. Pierwsza połowa była pod nasze dyktando, pomimo iż rywale nie wykorzystali karnego. My jednak także mieliśmy wiele sytuacji do strzelenia bramki i żałujemy, że ich nie wykorzystaliśmy. Można to rozpatrywać jednak także w ten sposób, że z jednej strony byliśmy lepsi, ale z drugiej to goście nie wykorzystali jedenastki - mówi Wawrzyniak.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

- Po przerwie nie mieliśmy pomysłu na dobrą defensywę Górnika. W konsekwencji nie stworzyliśmy żadnych groźnych sytuacji. Musimy być świadomi, że większość meczów właśnie tak będzie wyglądała. Przeciwnik będzie się cofał do obrony i próbował grać z kontry. Dlatego już teraz myślimy także w takich kategoriach o starciu z Termaliką - dodaje.
TRENERZY LECHII I GÓRNIKA ROZCZAROWANI

Co ciekawe, pomimo posadzeniu na ławce rezerwowych innego, bocznego obrońcy Nevena Markovicia, trener von Heesen wprowadził za Wawrzyniaka środkowego defensora, jakim jest Maloca. Dla tego piłkarza był to debiut na tej pozycji.

- W Hajduku Split zagrałem w około 10 meczach jako prawy obrońca, ale na lewej stronie nie grałem. W piątek był więc mój debiut, który nie stanowił jednak większego problemu. Tym bardziej, że jako zespół częściej atakowaliśmy i do zatrzymania miałem tylko dwa lub trzy kontrataki rywala. Mimo wszystko wolę grać na środku defensywy, bo to jest moja nominalna pozycja - mówi Maloca.
REMIS LECHII Z GÓRNIKIEM - PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ ZDJĘCIA, OCEŃ PIŁKARZY

Jedyna dobra sytuacja Lechii do strzelenia gola w drugiej połowie meczu z Górnikiem.

• 9 13

• Lechia grać i bramki strzelać ! A nie gadać !

• 42 9

• Jak zwykle

Najpierw grają drewno, a potem "musimy to, musimy tamto" i tak w kółko Macieju..

• 48 7

• Wywiady (2)

Znowu , rwał jego nać , wywiady. A gra padaka. Może zakupcie więcej żelu do włosów albo nowe dziary se poróbcie? Bo bez tego to cała Wasza gra może trafic jedynie psu pod ogon.
    Grać a nie zajmować się wywiadami. Od Wywiadów jest rzecznik a nie Wy . Wy macie grać i wygrywać a nie kocopoły sadzić jak to cieżko.

• 37 8

• (1)

A to ty myślisz że piłkarze lecą do dziennikarzy i mówią, ''Proszę pana ja chcę wywiad'' ?

Jest odwrotnie.

• 10 2

• Oj ,nie zawsze tak jest :) znam kilku takich którzy nr dziennikarzy mają na pierwszych pozycjach w telefonach :)

• 2 4

• Takie tuzy jak Termalika powinniście gonić po 5:0 (7)

• 48 12

• WIESMAKI (2)

Wlasnie wiesmakow sie leczy minimum 3:0 do przerwy ze 2:0 po przerwie i na luzie konczymy mecz A tu bedzie gra na remis lub wieski cos strzela i beda murowac...

• 12 10

• żeby ciebie kacapie nie wyleczyli

trochę szacunku i pokory

• 20 5

• chyba nie patrzysz na tabele ,jeden z drugim?

te wiesniaki potrafią grać ,gdyby nie potrafili to by nie byli w ekstraklasie i w dodatku wyzej od lechii,Nie ma wiekszej głupoty jak zlekceważyć przeciwnika!

• 29 4

• Termalica

Oby piłkarze Lechii mieli więcej szacunku do tego zespołu, niż niektóre osoby wpisujące się pod tym artykułem. Inaczej cienko to widzę.

• 31 3

• Zobaczycie jak wieśniaki łatwo będą ogrywać naszą obronę, zwłaszcza środkowych kołków.

• 15 6

• niby racja, ze powinni gonić

ale póki co to Nieciecz od tygodni jest wyżej od Lechii...obrońcy lwów od lat nie rozumieją swojej roli. napastnicy pudłują z 3 metrów na pustą bramkę. nadkapitan Seba się przewraca przy strzale. no to jak jest kurna Felicja z tymi panienkami. niestety jeśli talentu do kopania piłki precyzyjnie, jeśli głupienie zawodników przy oddaniu strzału, miast zimnej kalkulacji nie popycha do sukcesu, a jedynie honoraria wpływają na kontakt zawodników z klubem o który nawet nie trzeba powalczyć. to co się pieścić z takim towarzystwem. czy ten nabytek nie wie, że trzeba grać, ćwiczyć i dać z siebie coś w zamian za comiesięczną kasę. panie von Heesen, przetrzymaj wypłatę przez kwartał z powodu obiektywnych trudności i wypłacaj kasę jedynie dla tych co przynoszą sukces. zwlekaj, przeciągaj, olewaj i rób swoje.

• 3 3

• Nie dopowiedziałeś dla kogo ma być to 5 a dla kogo 0

• 1 0

• Jaka przyczyna. (3)

Wawrzyniak w reprezentacji gra dużo lepiej jak w Lechii, dlaczego?

• 21 6

• Może dlatego,że w reprezentacji ma lepszych partnerów asekurujących Wawrzyniaka, w ostatnim meczu z Górnikiem miał to być z założenia ........no kto.........takiego nie było.

• 13 1

• Generalnie zle nie gra. To profesor - czasami popełni drobny błąd ale kronice nie popełnia ? Kibicuje mu i życzę zdrowia

• 15 4

• tu nie ma z kim grać, ot co...

• 8 6

• (1)

warzywniak jak i cała reszta tylko gadają i nic ponad to...

• 20 8

• oni tu mają dobre sanatorium nad morzem...

• 8 5

• Ta, o kolegach nie zapomnij...

...niech się też przygotują. Przepraszam , ale jakoś nie wierzę byście mogli dobry wynik z Mielca przywieść. Aha, żeby nie było, ja po tych dwóch wygranych nie popadałem w żaden hurraoptymizm. Nadal jest meeega cieniutko.

• 10 11

• Tej drużynie potrzeba rozgrywającego pełną gębą. (2)

Widzę trzech kandydatów: Krasić, Mila i Nazario. Wszyscy w kiepskiej formie, dopóki ich trener nie doprowadzi do stanu "używalności" to nie widzę szans na poprawę gry Lechii.

• 14 7

• Tylko nie Nazario !!!!!!! (1)

• 6 1

• Dlaczego niby nie? Kiepsko poakazał się ostatnio, to fakt. Mimo to może trzeba konkretnie w obroty go wziąć i będzie dobrze. Z gó*wna bata nie ukręcisz ale są wyjątki od reguły. Nazario nie gra teraz bo być może w kość dostaje na treningach aby pewnego dnia wejść na boisko i wszystkich oczarować. Myślmy pozytywnie.

• 2 1

• peszko do rezerw (1)

A reszta da rade i wygramy w Mielcu!walczyć trenować Lechia musi panować !potem czekamy na te Warszawskie gwiazdeczk , co znów dostaną w Gdańsku!