Krok Arki w kierunku ekstraklasy

23 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Gol Bartosza Ślusarskiego otworzył wynik spotkania. Gol Bartosza Ślusarskiego otworzył wynik spotkania.

Piłkarze Arki zrobili ważny krok w kierunku ekstraklasy. Na własnym boisku gdynianie pokonali Górnika Łęczna 2:1 (0:0) i zmniejszyli stratę do wicelidera I ligi do dwóch punktów. Sukces żółto-niebieskich mógł być bardziej okazały, gdyż zwłaszcza przez pół godziny drugiej połowy gospodarze mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenie. W końcówce niepotrzebna czerwona kartka dla Radosława Pruchnika sprawiła, że siły na boisku wyrównały się, a przy grze 10 na 10 goście strzelili honorowego gola i mieli szansę na kolejnego.

Szromnik - Cichocki, Juraszek, Sobieraj, Radzewicz - Rzuchowski, Jarzębowski - Tomasik, Szwoch, Wojowski - Ślusarski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Rostkowski, Pierściński
Widzów: 4782
Prusak - Sasin, Kalkowski, Szmatiuk, Mraz - Tadrowski, Zawistowski - Bonin, Nowak, Szałachowski - Woźniak
  • 69' Jarzębowski Zmiany Pruchnik
  • 74' Rzuchowski Zmiany Aleksander
  • 81' Sobieraj Zmiany Budka
  • 56' Szałachowski Zmiany Niedziela
  • 78' Bonin Zmiany Kozacuks
  • 88' Tadrowski Zmiany Kwiecień
  • 54' Ślusarski
  • 64' Szwoch karny
  • 86' Kozacuks
  • 39' Tomasik
  • 69' Rzuchowski
  • 82' Pruchnik
  • 31' Kalkowski
  • 33' Tadrowski
  • 47' Zawistowski
  • 83' Pruchnik
  • 63' Mraz

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW:
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka):
Chyba to był nasz najlepszy mecz, jeśli chodzi o sposób prowadzenia gry i ataku pozycyjnego. Powinniśmy zdobyć więcej bramek, bo mieliśmy sytuacje np. Wojowski czy Aleksander. Szkoda, że tego nie strzeliliśmy.

Potem złapaliśmy czerwoną kartę i wkradło się trochę nerwowości. Przeciwnik był zdeterminowany, dążył do wyrównania. Radek Pruchnik na pewno nie zrobił tego specjalnie, nie chciał nas osłabić. Może trochę adrenalina w nim zagrała. Wszedł obiema nogami, niebezpieczne zagranie i od razu czerwona kartka. Myślę, że sam zawodnik przemyśli to wszystko. Otrzymał czerwoną kartkę, więc nie zagra przynajmniej dwa mecze.

Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i dyscyplinę taktyczną, a kibicom za doping. To jest zawsze tutaj nasz 12 zawodnik.

Zostało 8 meczów i zarówno ja, jak i zawodnicy musimy mieć "chłodną" głowę. Musimy mieć pokorę, bo piłka pokazała nie raz, że potrafi zaskakiwać. Szczególnie w pierwszej lidze. Jest dużo kolejek i wszystko może się zdarzyć.

BARTOSZ ŚLUSARSKI PRZED MECZEM: MOJE BRAMKI POMOGĄ ARCE

Jurij Szatałow Jurij Szatałow
JURIJ SZATAŁOW (Górnik):
Na pewno Arka była dzisiaj lepsza od nas. Nie ma tutaj dyskusji. Stworzyła bardzo dużo sytuacji podbramkowych. My zaczęliśmy grać dopiero wówczas, gdy zostaliśmy w "10". Trochę to dziwne, że dopiero wówczas gra zaczęła nam się kleić. Musimy o tym porozmawiać, jakie były tego powody.

Nie widzę podobieństwa z początkiem sezonu. Wtedy mieliśmy nowy zespół, odeszło 16 piłkarzy. Teraz nasz problem jest mentalny. Niektórzy nie wytrzymują presji, choć w zasadzie tej presji z mojej strony czy klubu nie ma. Umiejętności piłkarzom nie brakuje. Brakuje raczej "chłodnej" głowy.

Tadrowski chciał pokazać się na tym stadionie, na którym już grał. Stąd ta jego nerwowość na boisku.

Pod względem kibicowania to czuć było ekstraklasę. Jednak z tym trzeba poczekać, awans trzeba wywalczyć na boisku. Na pewno przyjemnie się gra w takiej atmosferze.

kontuzja kolana, której nabawił się Cienciała w Legnicy, okazała się na tyle groźna, że prawy obrońca Arki będzie musiał się poddać operacji
defensywa Arki dzisiaj w ustawieniu sprawdzony w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Polski, na prawą obronę został przesunięty nominalny stoper Cichocki (ARKA), a partnerem Sobieraja (ARKA) na środku obrony będzie Juraszek (ARKA), oby ta formacja zagra równie skutecznie jak przeciwko Zagłębiu, gdyż wówczas gdynianie na własnym boisku nie stracili gola
niespodzianką jest brak w składzie Arki Budki, który zajął miejsce na ławce rezerwowych, trener Sikora na prawe skrzydło zdecydował się przesunąć Tomasika (ARKA), który w sobotę, w Legnicy opuścił przedwcześnie boisko po urazie stawu skokowego, gdy zaczynał mecz na lewym skrzydle
w "11" Górnika aż czterech byłych piłkarzy Arki: Kalkowski (GÓRNIK), Szmatiuk (GÓRNIK), Tadrowski (GÓRNIK) i Zawistowski (GÓRNIK), wszyscy zadbają o zabezpieczenie defensywy na środku obrony i drugiej linii
na ławce Górnika dwaj kolejni eksarkowcy: Bożok i Niedziela
zakończyły się trzy mecze 26. kolejki, dobry wynik dla Arki padł w Ząbkach, gdyż drużyny, które próbują gonić gdynian, czyli Dolcan i GKS Katowice podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie
piłkarze wychodzą na prezentacje przy dźwiękach Roty Arki, gospodarze w tradycyjnych żółto-niebieskich strojach, goście w zielonych trykotach
kapitanem Arki jest dzisiaj Jarzębowski (ARKA), on losuje strony boiska z odpowiednikiem z Górnika bramkarzem Prusakiem (GÓRNIK)
na trybunach transparent na cześć Miroslava Bożoka, mimo że w składzie ze Słowakiem Arka spadła z ekstraklasy
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
2'
"Zwycięstwo czeka nas" - śpiewają kibice
3'
kibiców gości na razie nie słychać, choć miało być ich ponad pół tysiąca
3'
od pierwszych minut Arka stara się atakować, na razie niecelne wrzutki w pole karne
4'
niecelny strzał z wolnego z 30. metra Rzuchowskiego (ARKA)
5'
ryzykowne zagranie Cichockiego, ale Szromnik (ARKA) wyjaśnił sytuację po zagraniu głową Juraszka
8'
po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA) piłki głową w polu karnym nie sięgnął Ślusarski (ARKA), którego dobrze blokował Szmatiuk
8'
Wojowski (ARKA) wywalczył róg, piłkę poza boisko wybił Sasin (GÓRNIK)
9'
Prusak (GÓRNIK) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha
10'
"Arka gol" - cały czas doping z trybun
12'
Arka nadal jest stroną dominującą, jednak gospodarze muszą uważać na niefrasobliwe zagrania, które już skutkowały stratami
12'
dwóch piłkarzy Górnika ruszyła na Szromnika (ARKA), sędzia długo czekał, ale wreszcie odgwizdał pozycję spaloną Woźniaka (GÓRNIK), gdyby nie to, byłby gol dla gości
14'
Zawistowski (GÓRNIK) zablokował strzał z dystansu Szwocha (ARKA)
16'
na spalonym Woźniak (GÓRNIK), już trzeci raz w tym meczu
17'
Szromnik (ARKA) musiał interweniować poza własną "16"
18'
drugi róg w tym meczu dla Arki
19'
niecelny strzał głową Juraszka po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
20'
Ślusarski (ARKA) nie skorzystał z błędu Szmatiuka (GÓRNIK) przed polem karnym Górnika
21'
kolejna próba prostopadłego podania do Woźniaka (GÓRNIK), tym razem nie było spalonego, ale zagranie zbyt mocne, od bramki rozpocznie Szromnik (ARKA)
23'
od kilku minut Górnik coraz dalej od własnej bramki rozbija ataki Arki
23'
Szromnik (ARKA) wybił piłkę w aut, bo nadbiegał Woźniak (GÓRNIK)
24'
gwizdy na trybunach, gdyż Tomasik (ARKA) domagał się faulu, ale sędzia nakazał grać dalej
24'
na spalonym Szałachowski (GÓRNIK)
25'
Ślusarski (ARKA) stracił piłkę w "16" Górnika
25'
niecelny strzał z dystansu Rzuchowskiego (ARKA)
27'
strzał z wolnego z około 35 metrów Tomasika (ARKA), uderzenie celne, ale w środek bramki, Prusak (GÓRNIK) złapał piłkę
28'
szybka akcja Arki zakończona strzałem Szwocha (ARKA), po podaniu Ślusarskiego, dobrze broni Prusak (GÓRNIK)
31'
Żółtą kartką został ukarany Kalkowski (GÓRNIK) po faulu na Tomasiku
32'
mecz z przewagą optyczną Arki, goście nie oddali jeszcze żadnego strzału w kierunku bramki gdynian, próbują grać prostopadłe podania, ale gospodarze dobrze ustawiają pułapki ofsajdowe
33'
Żółtą kartką został ukarany Tadrowski (GÓRNIK) po faulu na Rzuchowskim
33'
dośrodkowanie z wolnego Szwocha (ARKA), piłka prosto w ręce Prusaka (GÓRNIK)
35'
najlepsza szansa Arki na gola, Szwoch (ARKA) do Ślusarskiego (ARKA) ten wyłożył piłkę Wojowskiemu (ARKA), ale Paweł kopnął wprost w Prusaka (GÓRNIK)
37'
"Hej, Arka gol" - z trybun
38'
zablokowany strzał z dystansu Radzewicza (ARKA)
38'
Kalkowski (GÓRNIK) blokuje kolejny strzał, tym razem Sobieraja (ARKA)
39'
przepychanki między piłkarzami, rozpoczęło się od tego, że sędzia odgwizdał faul Tomasika (ARKA), mimo że piłkarz Arki po wślizgu trafił w piłkę
39'
jeszcze żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA).
40'
róg dla Górnika
40'
po dośrodkowaniu Zawistowskiego (GÓRNIK) z rogu z lewej stron piłka na przeciwnej flance trafiła do Tadrowskiego (GÓRNIK), który wywalczył kolejny róg
40'
w polu karnym sędzia upomina Sobieraja (ARKA) i Szmatiuka (GÓRNIK), którzy walczyli o pozycje
41'
będzie trzeci róg z rzędu dla gości, tym razem piłkę poza boisko wybił Jarzębowski (ARKA)
42'
tym razem krótkie rozegranie piłki przez Górnika z rogu, a potem zbyt mocne dośrodkowanie Zawistowskiego (GÓRNIK), piłka wyszła poza bramkę Arki
43'
niecelny strzał z dystansu Zawistowskiego (GÓRNIK)
43'
zakończyły się kolejne mecze w ramach 26. kolejki, GKS Bełchatów wygrał ze Stomilem Olsztynie 1:0 i to ten zespół będzie nadal na szczycie tabeli, w sobotę lider tabeli zagra w Gdyni
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45'
"Arka gol" - cały czas doping
45'
dośrodkowanie Szwocha (ARKA) prosto w ręce Prusaka (GÓRNIK)
45+1
na spalonym znów Woźniak (GÓRNIK)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Obraz gry zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami. Arka ma optyczną przewagę, prowadzi grę, forsuje atak pozycyjny, ale nie potrafi strzelić gola, mimo że na bramkę rywali oddała już 7 uderzeń. Najlepszej okazji na gola nie wykorzystał Wojowski (ARKA).
Górnik jest nastawiony na grę z kontry. Widać, że goście mają dobrze zorganizowany szybki atak. Po przejęciu piłki potrafią składnie wyprowadził kilku piłkarzy na połowę Arki, bądź też szukają prostopadłego podania za plecy gdyńskich defensorów. Ta taktyka na razie również nie przyniosła efektu bramkowego, gdyż górnicy często są łapani na spalone. W pierwszej połowie nie oddali tylko jeden, niecelny strzał na bramkę Szromnika (ARKA).
Oficjalna frekwencja 4782 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczął Górnik, obie drużyny bez zmian w składach
47'
Żółtą kartką został ukarany Zawistowski (GÓRNIK), który faulował Rzuchowskiego
48'
niecelny strzał Bonina (GÓRNIK) z pola karnego Arki
49'
Prusak (GÓRNIK) ratuje Górnika od gola samobójczego, po dośrodkowaniu Tomasika (ARKA) "strzelał" głową Zawistowski (GÓRNIK)
50'
Tadrowski (GÓRNIK) ma szczęście, bo łapał za koszulkę Szwocha (ARKA) i sędzia mógł mu pokazać drugą żółtą kartkę
51'
Bonin (GÓRNIK) wybił piłkę na róg dla Arki
51'
bez zagrożenia dla Górnika po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
52'
Mraz (GÓRNIK) wybił piłkę na róg spod nóg Szwocha (ARKA)
52'
Mraz (GÓRNIK) wybił piłkę z "16" Górnika po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
54'
kolejny róg dla Arki, tym razem Szwoch (ARKA) po ziemi, ale też bez zaskoczenia Górnika
54'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ślusarski. Spore zamieszanie w polu karnym Górnika. Wrzucił piłkę z prawego skrzydła Tomasik, podanie przedłużył Rzuchowski, a Bartek, choć miał kłopoty z przyjęciem futbolówki, to jednak skierował ją do siatki
55'
zasłużona bramka dla Arki, gdyż gdynianie bardzo "wysoko" podeszli do rywala po przerwie i praktycznie nie opuszczali połowy przyjezdnych
56'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szałachowski, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
56'
niecelny strzał Niedzielny (GÓRNIK), to kolejny piłkarz Górnika, który w przeszłości grał w Arce
59'
powinno być 2:0, Prusak (GÓRNIK) obronił strzał Wojowskiego (ARKA) w pojedynku sam na sam ze skrzydłowym Arki
61'
Radzewicz (ARKA) wywalczył róg
61'
zamieszanie w "16" gości po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA), Prusak (GÓRNIK) z trudem odbił piłkę po strzale Wojowskiego (ARKA), a dobitka głową Jarzębowskiego (ARKA) tuż obok słupka
62'
Mraz (GÓRNIK) wyręczył swojego bramkarza, wybijając piłkę zmierzającą do siatki po strzale Tomasika
czerwona kartka
63'
Mraz (GÓRNIK), który w polu karny sfaulował Tomasika, otrzymał czerwoną kartkę, będzie jeszcze karny dla Arki, pomocnikowi gospodarzy drogę w "16" ładnym podaniem otworzył Rzuchowski
64'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch z karnego. Bramkarz rzucił się lewą stronę, a Mateusz uderzył w prawy róg
66'
"Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun
68'
Szromnik (ARKA) złapał piłkę po strzale Niedzieli (GÓRNIK), to pierwsze celne uderzenie gości w tym meczu
68'
"Arka gol" - z trybun
69'
Żółtą kartką został ukarany Rzuchowski (ARKA) po faulu na Zawistowskim
69'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jarzębowski, w jego miejsce wchodzi Pruchnik.
71'
piłkarze Arki domagają się karnego, sygnalizując zagranie ręką Zawistowskiego (GÓRNIK) po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA), sędzia nakazał grać dalej
72'
dwa rożne z rzędu dla Arki, ale bez zagrożenia bramki rywali
73'
"Arka najlepsza jest" - śpiewają kibice
74'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Aleksander.
75'
trener Sikora dał drużynie znak, że gdynianie mają atakować, gdyż napastnik wszedł za defensywnego pomocnika, gospodarze przeszli do ustawienia 1-4-4-2, na środek drugiej linii wycofany został Szwoch (ARKA)
76'
Sasin (GÓRNIK) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA)
77'
Aleksander (ARKA) na spalonym
77'
77'
niecelny strzał z pola karnego Szwocha (ARKA), ta akcja została poprzedzona wrzutką Radzewicza (ARKA) do Tomasika (ARKA)
78'
Arka, mimo korzystnego wyniku, nadal atakuje i ma dużą przewagę, goście grają w liczebnym osłabieniu
78'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bonin, w jego miejsce wchodzi Kozacuks.
79'
niepewna interwencja Sobieraja (ARKA) po dośrodkowaniu Kozacuksa (GÓRNIK), piłka uderzyła w boczną siatkę bramki Arki
79'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z rogu Sasina (GÓRNIK)
80'
Zawistowski (GÓRNIK) wybił piłkę na róg spod nóg Wojowskiego (ARKA)
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobieraj, który zgłosił kontuzję, w jego miejsce wchodzi Budka.
81'
zmiana ustawienia w Arce, Cichocki (ARKA) przesunięty na środek obrony, a Budka (ARKA) na prawej stronie defensywy
82'
Żółtą kartką został ukarany Pruchnik (ARKA) po faulu na Tadrowskim
83'
Pruchnik (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę za kolejny faul na Tadrowskim, nie jest to jednak druga żółta kartka, a sędzia od razu sięgnął po czerwoną, oznacza to że pomocnik nie zagra co najmniej w dwóch najbliższych meczach
84'
Szromnik (ARKA) obronik strzał z woleja Niedzieli (GÓRNIK)
86'
[2:1] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kozacuks. Pięciu gdynian było w polu karnym, a mimo to pozwoliło się wyprowadzić w pole trójce rywali, asystę zaliczył Woźniak
88'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tadrowski, w jego miejsce wchodzi Kwiecień.
90'
pięć minut doliczonych do meczu
90+1
po rozegraniu autu przez gości w dobrej pozycji spudłował Niedziela (GÓRNIK)
90+2
Niedziela (GÓRNIK) w kontrze 1 na 2, ale zabrakło mu szybkości i jeszcze sfaulował rywala
90+2
"Arka gol" - skandowanie z trybun
90+5
rozpoczęła się ostatnia minuta doliczonego czasu gry
90+5
Cichocki (ARKA) sfaulował Szmatiuka (GÓRNIK), wolny dla Górnika 30 metrów od bramki Arki

• ARKA GDYNIA - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
  • Kolejarz Stróże - Okocimski Brzesko 2:0 (1:0)
  • Dolcan Ząbki - GKS Katowice 0:0
  • GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:0 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 0:0
  • Chojniczanka - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
  • Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 0:3 (0:1)

Opinie (175) ponad 10 zablokowanych

• zolto-niebieski S. (11)

barwy klubu
    barwy miasta

• 116 55

• 23 Marca od zawsze na zawsze Żółto Niebieska ulica . TAG SOPOT (3)