Piłkarki Sztormu oddaliły się od ekstraligi

Rafał Sumowski
15 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Początek rundy wiosennej nie był udany dla "Sztormówek". W czwartek gdańszczanki postarają się poprawić dorobek w tabeli punktowej po tym, gdy wicelider I ligi odskoczył im na 9 punktów. Początek rundy wiosennej nie był udany dla "Sztormówek". W czwartek gdańszczanki postarają się poprawić dorobek w tabeli punktowej po tym, gdy wicelider I ligi odskoczył im na 9 punktów.

Piłkarski Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na własnym boisku ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 1:4 (0:1) na inaugurację rundy wiosennej I ligi kobiet. Ta porażka znacząco oddaliła od "Sztormówek" perspektywę awansu do ekstraligi. W czwartek o godzinie 14 trójmiejski zespół podejmie u siebie rezerwy Medyka Konin.

Bramki: Świętoniowska karny - Wawer, Salamon dwie, Zasowska

SZTORM AWFIS: Szulc - Rabiega, Wierzbicka (80 Lublewska), Marczak, Ramotowska - Zańko, K.Bużan, Stasiulewicz (85 Anna Kopecka), Świętoniowska (85 Kołacz), Aleksandra Kopecka (46 Rucińska) - Pielowska (85 Sikorska)

CHECZ GDYNIA WYCOFANA Z ROZGRYWEK, SZTORM AWFIS WALCZY O AWANS

Gdańszczanki rozpoczynały wiosnę z nadzieją na zmniejszenie dystansu punktowego do wicelidera rozgrywek. Szansa na to wydawała się tym bardziej realna, iż jesienią w Gorzowie Wielkopolskim Sztorm AWFiS wywalczył remis 2:2.

Pierwsze 45 minut premierowego spotkania w tym roku było bardzo wyrównane. Obydwie drużyny walczyły głównie w środku pola tworząc praktycznie po jednej dogodnej sytuacji. Tuż przed przerwą prowadzenie objęły jednak przyjezdne. Gola "do szatni" strzeliła gdańszczankom Klaudia Wawer uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po zmianie stron "Sztormówki" wyszły na boisko żądne wyrównania i dopięły swego w 75. minucie. Rzut karny pewnie egzekwowała Natalia Świętoniowska.

Chwilę później efektownym lobem nad Luizą Szulc piłkę posłała do bramki Marzena Salamon ponownie dając prowadzenie gorzowiankom.

- Po tym ciosie dziewczyny nie były już w stanie się podnieść i w końcówce spotkania Stilon zdobył jeszcze dwie bramki. Szkoda, że wcześniej nie udało nam się wykorzystać kilku dobrych sytuacji, w tym sam na sam, które miały Monika Pielowska i Martyna Zańko - mówi trener Robert Chałaszczyk.

Przypomnijmy, że do ekstraligi z grupy północnej awansują dwa zespoły. Dzięki wygranej w Gdańsku Stilon utrzymał pozycję wicelidera i odskoczył Sztormowi aż na 9 punktów.

Kolejne spotkanie gdańszczanki również rozegrają na własnym boisku. W czwartek na obiekt przy ul. Górskiego zawitają rezerwy Medyka Konin. Początek meczu o godzinie 14, wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Opinie (4)

• głowy do góry dziewczyny! W czwartek będą punkty;)