Lechia przegrała w Gliwicach aż 0:3

24 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Teraz już tylko można gdybać, jakim wynikiem zakończyłby się mecz Piast - Lechia, jeśli Sebastian Mila strzeliłby karnego na 1:1 na niespełna kwadrans przed końcem meczu. Teraz już tylko można gdybać, jakim wynikiem zakończyłby się mecz Piast - Lechia, jeśli Sebastian Mila strzeliłby karnego na 1:1 na niespełna kwadrans przed końcem meczu.

Miał być atak na 3. miejsce w ekstraklasie i zmniejszenie dystansu do tytułu wicemistrzowskiego do 3 punktów. Zamiast tego piłkarze Lechii przegrali w Gliwicach aż 0:3 (0:1). Kluczowe dla wyniku były minuty między 77. a 81., czyli niewykorzystany karny przez Sebastiana Milę i celny strzał z jedenastki Mateusza Maka. Dla gdańszczan to pierwsza porażka od 1 marca, po siedmiu meczach bez przegranej i trzech ostatnich zwycięstwach. Biało-zieloni spadli na 6. pozycję w tabeli i o wyprzedzeniu Piasta, mimo że do końca sezonu jeszcze cztery kolejki, mogą zapomnieć. Natomiast szansa na europejskie puchary jeszcze nie przepadła.

1 Szmatuła - 22 Mokwa, 91 Hebert, 88 Korun, 2 Mraz - 5 Pietrowski, 9 Murawski, 82 Bukata, 12 Żivec - 90 Barisić, 16 Nespor
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Niemirowski, Wójcik
32 Milinković-Savić - 23 Wojtkowiak 2 Janicki, 3 Wawrzyniak - 4 Kovacević, 6 Mila - 20 Chrapek, 7 Krasić, 21 Peszko - 28 F.Paixao, 30 Kuświk
  • 73' 12 Żivec Zmiany 19 Mateusz Mak
  • 76' 16 Nespor Zmiany 26 Szeliga
  • 68' 4 Kovacević Zmiany 17 Haraslin
  • 79' 21 Peszko Zmiany 41 Stolarski
  • 84' 7 Krasić Zmiany 11 Kobylański
  • 32' Korun
  • 81' Mateusz Mak karny
  • 90+1 Barisić
  • 60' Nespor
  • 69' Bukata
  • 45+1 Wojtkowiak

Lechia zagra w Gliwicach o 3. miejsce i poprawienie rekordów strzeleckich

TUTAJ SZCZEGÓŁY
ważny mecz dla Krasicia (LECHIA), pod koniec lutego w pojedynku z Piastem otrzymał czerwoną kartkę już w 48. minucie. Mimo to Lechia wygrała 3:1

MILOS KRASIĆ: OSTATNIO TAK DOBRZE JAK TERAZ W LECHII GRAŁEM W JUVENTUSIE

dużą ochotę na gola w Gliwicach ma także inny Serb w barwach Lechii

KOVACEVIĆ O SWOJEJ ROLI W LECHII I OCHOCIE NA ZDOBYCIE DWÓCH TROFEÓW W JEDNYM SEZONIE
Lechia z jedną wymuszoną zmianą. Za pauzującego za kartki Malocę do "11" wchodzi Janicki (LECHIA), który w ostatniej kolejce wisiał za kartki. Mimo rozbitego łuku brwiowego do dyspozycji trenera jest Wojtkowiak

GRZEGORZ WOJTKOWIAK: MOŻE SIĘ UDA ZROBIĆ COŚ FAJNEGO
Pod koniec lutego to właśnie po porażce w Gdańsku Piast stracił pozycję lidera, na której znajdował się przez ponad pół roku

LECHIA WYGRAŁA Z PIASTEM I ZMIENIŁA LIDERA EKSTRAKLASY, A PIOTR NOWAK POTWIERDZIŁ, ŻE NA MECZACH JEGO PIŁKARZY NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ
Rezerwowi Lechii: 50 Marić, 8 Łukasik, 11 Kobylański, 17 Haraslin, 18 Buksa, 35 Gerson, 41 Stolarski
Piast w stosunku do ostatniego meczu i remisu 2:2 w Poznaniu dokonał dwóch zmian. Do "11" wrócili: Nespor (PIAST) i Pietrowski (PIAST), wychowanek Lechii, który przed tym sezonem przeniósł się do Gliwic
rezerwowi Piasta: 31 Rusov, 11 Moskwik, 19 Mateusz Mak, 21 Badia, 26 Szeliga, 28 Osyra, 77 Sapała
Piast zabezpieczył swoją prawą stronę ustawiając w drugiej linii z tej strony nominalnego obrońcę
Lechia w ustawionym wymyślonym w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego i mecz w Warszawie, czyli w schemacie 1-3-2-3-2, ale oczywiście jak to u trenera Nowaka żaden z piłkarzy nie jest "przywiązany" do swojej pozycji, a ma być ich duża wymienność
piłkarze wychodzą na prezentację, Lechia na biało-zielono, Piast w czerwono-niebieskich strojach
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
Korun (PIAST) wybił piłkę na róg spod nóg Peszki (LECHIA)
2'
dośrodkowanie Chrapka z rogu głową wybił Mraz (PIAST)
3'
powrót F.Paixao (LECHIA) przerwał akcję Mraza (PIAST)
4'
nikt nie zaatakował Wawrzyniaka (LECHIA) zatem lewy obrońca Lechii uderzył sprzed pola karnego, piłka minęła słupek o pół metra
5'
Wawrzyniak (LECHIA) głową do Milinkovicia (LECHIA) -Savicia po długim przerzucie Piasta
7'
Wojtkowiak (LECHIA) zabrał piłkę Murawskiemu (PIAST) przed "16" Lechii
10'
F.Paixao (LECHIA) sfaulował w polu karnym gospodarzy Mraza (PIAST)
10'
na razie wyrównany mecz
12'
dobre dogranie Żivca w pole karne Lechii, nabiegało dwóch jego kolegów, ale żaden nie trafił w piłkę i nie było strzału
13'
Peszko (LECHIA) popracował w obronie i odzyskał piłkę na wysokości swojego pola karnego
14'
Lechia próbuje ataków pozycyjnych, buduje akcje przez środkowych pomocników, natomiast Piast stara się atakować głównie przez skrzydła
15'
statystyki Ekstraklasa SA, na razie tylko jeden strzał, niecelny Wawrzyniaka (LECHIA), przewaga Lechii w liczbie podań i posiadaniu piłki
16'
poprzeczka ratuje Lechię po bombie z dystansu Nespora (PIAST)
16'
dobitka Barisicia (PIAST), broni Milinković-Savić (LECHIA)
17'
przecisnął Piast, poklepał w "16" Lechii, ale zbyt mocne podanie do Nespora (PIAST) i piłka uciekła poza boisko
17'
Milinković-Savić (LECHIA) dobrze wyszedł do dośrodkowania i złapał piłkę
19'
Wojtkowiak (LECHIA) wije się z bólu, bo został uderzony przez Barisicia (PIAST) w łuk brwiowy, który ucierpiał w meczu z Pogonią
20'
Nespor (PIAST) cofnął się i wybija piłkę niczym obrońca
20'
Milinković-Savić (LECHIA) wślizgiem poza "16" wybił piłkę spod nóg Barisicia (PIAST), ryzykował, gdyż gdyby nie trafił, otrzymałby zapewne czerwoną kartkę
21'
coraz większe zaufanie obrońców do bramkarza Lechii, teraz do niego piłkę podawał Janicki (LECHIA)
22'
Wojtkowiak (LECHIA) próbował kontrować, ale przed polem karnym Piasta stracił piłkę
22'
F.Paixao (LECHIA) zablokowany w "16" przez Heberta (PIAST), będzie róg
23'
Szmatuła (PIAST) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
24'
szybkie tempo tego meczu, żadna z drużyn nie ma zamiaru kurczowo się bronić
24'
według Ekstraklasy SA posiadanie piłki 57:43 na korzyść Lechii
25'
zostawili nieobstawionego Nespora (PIAST), ten z 16. metra uderzył po ziemi, na szczęście dla Milinkovicia (LECHIA) -Savicia piłka skierowana w środek bramki i golkiper Lechii ją złapał, choć z pewnymi kłopotami
25'
2. celny strzał Piasta, Lechia jeszcze nie sprawdziła Szmatuły (PIAST)
28'
Kuświk (LECHIA) nie opanował piłkę w "16" Piasta
28'
Wawrzyniak (LECHIA) po raz drugi w tym meczu po stracie piłki pod bramką Piasta od razu fauluje rywala, na razie bez kartkowej konsekwencji
28'
częściej jednak fauluje Piasta, na razie 7:4 w przewinieniach
30'
Barisić (PIAST) mógł zapytać bramkarza Lechii, w który róg ma strzelać, ale z 16. metra uderzył na siłę i przeniósł piłkę nad poprzeczką, defensywę Lechii wymanewrowała "klepka" Żivca
31'
F.Paixao (LECHIA) wybił piłkę na róg
32'
[1:0] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Korun. Po rogu Mraza zgrana piłka głową przez Heberta, który wyskoczył wyżej niż Janicki, a drugi środkowy obrońca Piasta wyprzedził Wawrzyniaka i kopnął mocno z 3. metra piłkę do siatki
33'
Peszko (LECHIA) faulowany około 25 metrów od bramki Piasta
34'
techniczne uderzenie z wolnego Kovacevicia (LECHIA), piłka wysoko nad poprzeczką
35'
biorąc pod uwagę tylko liczbę strzałów to Piastowi należał się gol, bo oddali już 3 celne, gdy Lechia żadnego
36'
wywołaliśmy jakby pierwszy celny strzał Lechii, z dystansu uderzał Mila (LECHIA), Szmatuła (PIAST) pewnie obronił
38'
niecelny strzał głową F.Paixao (LECHIA) po dośrodkowaniu Wawrzyniaka (LECHIA)
39'
błąd Szmatuły (PIAST), wybił piłkę nogą tylko na 30. metr od własnej bramki, ale Lechia nie potrafiła tego wykorzystać
40'
Barisić (PIAST) wywalczył róg
40'
po dośrodkowaniu z rogu Mraza (PIAST) niecelnie główkował Nespor (PIAST)
40'
jednak musi niepokoić Lechię łatwość w dochodzeniu do pozycji strzeleckich rywali
41'
Koryn na środku boiska faulem taktycznym przerwał kontrę Kuświka (LECHIA)
43'
Kuświk (LECHIA) wypuścił F.Paixao (LECHIA), ale ten z 5. metra zamiast strzelać próbował jeszcze podawać i skończyło się tylko na rogu
43'
bez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
44'
Kuświk (LECHIA) fauluje Mokwę (PIAST) w polu karnym Piasta
44'
przycisnęła Lechia, ale brakowało ostatniego podania
45'
jest odpowiedź Piasta, ale Milinković-Savić (LECHIA) bez kłopotu łapie piłkę po dośrodkowaniu
45+1
niecelny strzał Barisicia (PIAST) po kontrze Piasta
45+1
Żółtą kartką został ukarany Wojtkowiak (LECHIA), który przy tej kontrze faulował Nespora, sędzia zastosował przywilej korzyści, a po zakończeniu akcji ukarał obrońcę gdańskiego
45+1
to czwarta żółta kartka Wojtkowiaka (LECHIA), w następnej kolejce będzie pauzować, nie pojedzie do Poznania, gdzie w latach 2006-12 grał w Lechu
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1
komentatorzy Canal Plus skarżą się, że żaden z piłkarzy Lechii nie podszedł po pierwszej połowie do wywiadu, w ekipie Piasta ten obowiązek wypełnił Pietrowski (PIAST)
Za nami jak na warunku polskiej ekstraklasy szybki, żywy mecz, w którym obie drużyny dążą do wygranej. Piast zaczął z pewnym respektem dla Lechii, ale czym dłużej trwała gra atakował z coraz większym rozmachem. Ponadto gospodarze byli bardziej konkretni pod bramką przeciwnika. Poza golem, który padł po stałym fragmencie gry, bramkę gliwiczanom mógł przynieść także strzał Nespora (PIAST), który wylądował na poprzeczce. Lechia, choć miała kilka ciekawych akcji, to brakowało jej ostatniego podania bądź lepszych decyzji na skończenie tych ataków. Dlatego poprzestała na razie na jednym celnym strzale i to z dystansu Mili (LECHIA). W posiadaniu piłki i liczbie podań przewaga biało-zielonych, ale warto podkreślić, że tylko 72 procent zagrań było udanych.
w przerwie najmocniej z rezerwowych rozgrzewał się Stolarski, a do wywiadu do Canal Plus poszedł Łukasik
46'
drugą połowę rozpoczął Piast, na razie nie ma zmian w żadnej drużynie
47'
Kuświk (LECHIA) po indywidualnej akcji celnie strzelił, Szmatuła (PIAST) obronił, może byłoby groźniej, gdyby Grzegorz wycofał piłkę na strzał na 11. metr do F.Paixao (LECHIA)
48'
kolejny atak lewym skrzydłem w drugiej połowie, przebił się Krasić (LECHIA), ale w polu karnym niecelnie podał
48'
po meczu przerwy na wyjazdowe spotkanie mogli udać się kibice Lechii, od czasu do czasu przebijają się z dopingiem
49'
Janicki (LECHIA) wymaga pomocy masażystów
50'
powstrzymany atak Nespora (PIAST) i Żivca, ten ostatni jeszcze faulował
50'
Hebert (PIAST) zablokował Krasicia (LECHIA) w polu karnym i piłkę przejął Szmatuła (PIAST)
51'
Nespor (PIAST) faulował Wawrzyniaka (LECHIA), sędzia dziś chyba nie zabrał kartek
51'
15 fauli Piasta, 6 Lechii
52'
strzał z 25. metra Kovacevicia (LECHIA), broni Szmatuła (PIAST)
52'
Peszko (LECHIA) powinien wyrównać, F.Paixao (LECHIA) wyłożył piłkę na strzał głową, ale Sławek uderzył wprost w bramkarza
53'
Lechia w drugiej połowie atakuje, najgroźniej jest, gdy przedzierają się prawym skrzydłem, przed chwilą to stamtąd wrzucał Portugalczyk
54'
Krasić (LECHIA) znów wspomnianych skrzydłem atakuje, ale sędzia odgwizdał jego faul na Murawskim (PIAST)
54'
Lechia korzysta z tego że Mraz (PIAST) i Żivec (PIAST) bardziej myślą o ofensywnie niż defensywie i dlatego jest tam tak dużo miejsca, widać, że właśnie takie podpowiedzi otrzymali lechiści w przerwie
55'
Milinković-Savić (LECHIA) przerzucił piłkę nad poprzeczką. Po wrzutce z wolnego główkował Nespor (PIAST). Mogło być 2:0
56'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu Mraza
57'
Szmatuła (PIAST) na róg sparował strzał Mili (LECHIA), który do doskonałej okazji doszedł po długi zagraniu Wojtkowiaka (LECHIA)
57'
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Chrapka
58'
Lechia przeważa w drugiej połowie, wzrosło też posiadanie piłki na ich korzyść 57:43
59'
niecelny strzał z dystansu Chrapka
59'
pressing Lechii już na połowie Piasta
60'
kontra Lechii 3 na 3, ale Krasić (LECHIA) postanowił indywidualnie ją skończyć i stracił piłkę
60'
Wawzrzyniak zostawił piłkę F.Paixao (LECHIA) w "16", ale dośrodkowanie Portugalczyka niecelne
60'
Żółtą kartką został ukarany Nespor (PIAST) po faulu Janickiego. Jednak sędzia ma ze sobą kartki
61'
indywidualna akcja F.Paixao (LECHIA) w polu karnym gospodarzy, na drugim zwodzie się skończyło
62'
Milinković-Savić (LECHIA) nie doszedł do piłki podawanej przez Wawrzyniaka (LECHIA), róg dla Piasta
62'
tym razem krótko rozegrany róg przez Piast, a następnie niecelny strzał z około 25 metrów Bukaty (PIAST)
64'
kolejny faul Piasta, ma ich już 19, Lechia 10 mniej
65'
Lechia atakuje coraz większą liczbą piłkarzy, to ryzykowna taktyka, bo przy stracie może puść kontra rywali, ale do takiego stylu gry za trenera Nowaka już zdążyliśmy się przyzwyczaić
65'
Wawrzyniak faulem taktycznym przerwał próbę kontry, znów mu się "upiekło", kartki nie dostał
66'
rozgrzewa się Haraslin
67'
Wojtkowiak (LECHIA) wywalczył róg
67'
bez zagrożenia po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
68'
niecelny strzał Wawrzyniaka (LECHIA) z 14. metra
68'
LECHIA przeprowadza dość zaskakującą zmianę. Boisko opuszcza Kovacević, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
68'
trener Nowak zdjął praktycznie jedynego defensywnego pomocnika, a wprowadził do gry skrzydłowego
69'
Żółtą kartką został ukarany Bukata (PIAST) po faulu na Mili
69'
Haraslin (LECHIA) i Peszko (LECHIA) na skrzydłach, a Mila (LECHIA), Krasić (LECHIA) i Chrapek (LECHIA) na środku drugiej linii, Lechia przeszła na klasyczne ustawienie 1-3-5-2
70'
trener Piasta zapewne odpowie wprowadzeniem szybkiego Mateusza Maka, przypomnijmy że brat tego piłkarza - Michał już w tym sezonie w Lechii nie zagra, gdyż jest po operacji kolana
71'
wolny dla Lechii na wysokości pola karnego, po dośrodkowaniu F.Paixao (LECHIA) piłka w rękę uderzyła Heberta (PIAST)
72'
po wolnym jest i róg dla Lechii
72'
i jeszcze jeden róg, tym razem egzekutorem w obu przypadkach Krasić (LECHIA)
73'
Szmatuła (PIAST) złapał piłkę po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA)
73'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żivec, w jego miejsce wchodzi Mateusz Mak.
73'
ta zmiana świadczy, że Piast stawia na szybszego skrzydłowego, to Mateusz strzelił honorowego gola dla Piasta w Gdańsku, w meczu wygranym przez Lechię 3:1
74'
druga zmiana przygotowana przez Piasta, tym razem rozgrzewa się Szeliga
75'
pierwsza akcja Maka, ale nieudana, od bramki zacznie Lechia
76'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nespor, w jego miejsce wchodzi Szeliga.
76'
wycofany z gry jeden z dwóch napastników, w jego miejsce środkowy pomocnik, który zapewne ma za zadanie dłużej utrzymać się przy piłce
77'
karny dla Lechii! Mokwa (PIAST) sfaulował Wawrzyniaka (LECHIA)!
77'
piłkarze Piasta oczywiście protestuje, ale sędzia konsekwentnie wskazuje na "wapno"
77'
Szmatuła (PIAST) obronił karnego, którego strzelał Mila (LECHIA)! Sebastian uderzył w lewy róg bramki, ale zbyt podniósł piłkę tak że leciała ona na najlepszej dla bramkarza wysokości, Szmatuła zdążył odbić piłkę!
79'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
79'
ta zmiana pokazuje niezbyt liczną grupę gdańskich skrzydłowych, na prawym skrzydle musi grać Stolarski (LECHIA), który do przyjścia Nowaka do Gdańska był głównie prawym obrońcą
80'
karny dla Piasta. Stolarski (LECHIA) sfaulował Mraza (PIAST)!
81'
[2:0] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mateusz Mak z karnego. Strzał w prawy róg bramki, Milinković-Savić rzucił się w lewo
82'
Piast atakuje
83'
Szeliga (PIAST) minął Wawrzyniaka (LECHIA) i wyłożył piłkę przed bramkę na strzał dla Barisicia (PIAST), który skiksował
84'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Kobylański.
84'
kontra Piasta 3 na 2, Bukata (PIAST) niecelnie podaje do Murawskiego (PIAST)
85'
teraz Mraz (PIAST) wyłożył piłkę Szelidze, ale temu futbolówka zaplątała się i nie zdołał uderzyć
86'
róg dla Lechii po wybiciu głową Koruna (PIAST)
86'
zbyt mocne dośrodkowaniu z rogu Kobylańskiego (LECHIA)
87'
stolarski wywalczył wolnego na wysokości pola karnego
87'
po dośrodkowaniu Mili (LECHIA), głową piłkę wybił Hebert (PIAST), Kobylański (LECHIA) natychmiast uderzył z woleja z 17. metra, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką
88'
powstrzymany atak Haraslina (LECHIA)
89'
Chrapek (LECHIA) fauluje Murawskiego (PIAST) około 25 metrów od własnej bramki
90'
Milinković-Savić (LECHIA) nie dał się zaskoczyć strzałem po ziemi z wolnego Bukaty
90'
3 minuty doliczone
90+1
[3:0] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Barisić. Po dośrodkowaniu Maka, piłkę głową podbił Janicki, ale spadła ona na uderzenie z woleja Barisicia, który z narożnika pola bramkowego poprawił wynik
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA AŻ 0:3
Kluczowe dla losów meczu było to co wydarzyło się między 77. a 81. minutą. Decydowały karne. Mila (LECHIA) zmarnował szansę na wyrównanie na 1:1, a rezerwowy - Mateusz Mak (PIAST) nie zawiódł i poprawił wynik na 2:0. W doliczonym czasie Lechię jeszcze dobił Barisić (PIAST). Końcowy wynik nie oddaje tego co oglądaliśmy na boisku, ale za posiadanie piłki nie przyznaje się punkty, a nagradzane są nimi gole. A te w niedzielny wieczór w Gliwicach strzelali tylko gospodarze.

16 Górnik Zabrze 33 5 15 13 35:49 17

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2016-04-26

Wyniki 33 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 3:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 4:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Cracovia 4:0 (3:0)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:0 (0:0)
  • Grupa spadkowa
  • sobota
  • Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 0:0
  • Wisła Kraków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (0:0)

Opinie (346) ponad 20 zablokowanych

• Wielka Lechia Gdansk (19)

Najgorsze za nami. Teraz powinno byc z gorki. Trzeba ograc cienkiego jak barszcz w tym sezonie Lecha,pozniej u siebie Ruch,nastepnie powalczyc o remis z Legia. Mecz z Cracovia powinien zadecydowac o trzecim miejscu. A rzuty karne musimy po prostu wykorzystywac. Moze niech strzela Krasic lub Flavio.

• 103 112

• hahaha

nie ośmieszaj się więcej pisząc takie bzdety ..