Widowiskowy debiut rugby na PGE Arenie

Krzysztof Klinkosz
22 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Zobacz widowiskowy debiut rugby na PGE Arenie.

Dobry mecz, w godnej oprawie - tak w skrócie można podsumować sobotnie derby Trójmiasta w rugby na PGE Arenie. Emocji nie brakowało, gra była szybka, obfitowała w efektowne akcje, a już od 10 minuty obydwie ekipy grały w uszczuplonych składach po krótkim epizodzie walk bokserskich. Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 47:25 (23:10).

Witoszyński, Saiur, Kaszuba, Nowak, Doroszkiewicz, Wantoch Rekowski, Majcher, Hebda, Janeczko, Buchajło, Płonka, Hedesz, Bryce, Piszczek, Jurkowski.
Widzów: 7000
Bachurzewski, Wojaczek, Wilczuk, Perzak, Andrzejczuk, Kwiatkowski, Grabowski, Raszpunda, Szostek, Banaszek, Motyl, Rakowski, Szrejber, Sirocki, Stępień.
  • 52' Witoszyński Zmiany Zieliński
  • 73' Wantoch Rekowski Zmiany Wójcik
  • 78' Hedesz Zmiany Olszewski
  • 78' Sajur Zmiany Auksztulewicz
  • 43' Perzak Zmiany Zdunek
  • 45' Andrzejczuk Zmiany Skindel
  • 51' Raszpunda Zmiany Medejewski
  • 61' Motyl Zmiany Chromiński
  • 76' Bachurzewski Zmiany Bartkowiak
  • 77' Szostek Zmiany Bury
  • 23' Nowak
  • 40' Hebda
  • 40+4 Sajur
  • 43' Bryce
  • 53' Majcher
  • 59' Bryce
Punkty Punkty
  • 16' Sirocki
  • 48' Grabowski
  • 80' Rakowski
  • 80+3 Wilczuk
  • 2' Buchajło
  • 13' Janeczko
  • 65' Janeczko
  • 30' Banaszek
  • 40+4 Janeczko
  • 43' Janeczko
  • 53' Janeczko
  • 59' Janeczko
  • 16' Banaszek
  • 59' Banaszek
  • 10' Piszczek
  • 10' Wojaczek

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Arka Rugby

Zobacz pokaz fontann, który odbył się po meczu na PGE Arenie.

- W takim miejscu, takie zwycięstwo, jestem przeszczęśliwy, tak jak cała drużyna, nie sądziliśmy, że to spotkanie tak się ułoży, że wynik będzie taki właśnie wysoki. O to chodziło jednak, aby w takim miejscu pokazać wszystko co w rugby jest najpiękniejsze. Drużyna Arki też się do tego dostosowała. całe spotkanie było świętem rugby, myśmy trochę lepiej realizowali nasze założenia. Na treningach mówiliśmy sobie, że taki mecz nie zdarzył się do tej pory, nie wiadomo czy się jeszcze zdarzy, motywując zawodników mówiliśmy im, że to jest dla nich szansa na pokazanie się w takim meczu - powiedział po spotkaniu trener Lechii Paweł Lipkowski.

- Ciężko to oceniać z własnej perspektywy, dla mnie zagraliśmy tragiczny mecz, szczególnie jeśli chodzi o moją osobę, przegraliśmy wszystkie auty więc nie mieliśmy z czego grać. Staraliśmy się ale znowu Henry przyszedł i nas wypunktował, jest klasą sam dla siebie co pokazał po raz kolejny. Mecz mógł się podobać ze względu na to, że było mnóstwo przyłożeń i to dobrze, poza tą awanturą, która wynikła na początku meczu myślę, że kibice mogą być zadowoleni - powiedział po meczu gracz Arki Rafał Kwiatkowski.

65% 305 typowań LECHIA Gdańsk
1% 3 typowania REMIS
34% 160 typowań ARKA Gdynia

1'
Rozpoczyna Lechia, gdynianie powstrzymali jednak atak na około 20 metrów przed własnym polem punktowym
2'
Karny dla Lechii szybko rozegrany ale Arka broni się twardo
3 punkty
2'
[3:0] Celny kop i Buchajło (LECHIA) zdobywa 3 punkty.
4'
Młyn dyktowany, piłkę wprowadzają gdynianie bardzo blisko pola punktowego
5'
Przekop Buchajło daleko na połowę Arki
5'
Karny dla Arki, kopie Banaszek
5'
Gdynianom nie udało się wyrównać
9'
Olbrzymie zamieszanie na połowie Arki, w momencie gdy sędzia podyktował karnego dla Lechii zawodnicy postanowili sami dochodzić sprawiedliwości na boisku. Wywiązała się ogólna bójka, w której nie uczestniczyła zaledwie kilku graczy. Sędziowie z trudem rozdzielili walczących a teraz konsultują kary indywidualne
czerwona kartka
10'
Piszczek (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę.
10'
Wojaczek (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę.
3 punkty
13'
[6:0] Celny kop i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty.
5 punktów
16'
[6:5] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Sirocki (ARKA). Gdynianie momentalnie odpowiedzieli, po sprincie Szymona Sirockiego żółto-niebiescy niwelują straty.
2 punkty
16'
[6:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Banaszek (ARKA).
16'
Kibice dopingują głośno swoje drużyny, jednak w przeciwieństwie do derby piłkarskich nie ma przejawów agresji.
16'
Kibice Lechii zaczęli skandować Wisła Kraków, Wisła Kraków
19'
Gdańszczanie próbują swojej szansy rozciągając grę
20'
Bryce próbował szarży ale został powstrzymany
20'
Aut dla Lechii kilka metrów przed polem punktowym Arki
23'
Gdynianie próbowali wyjść z akcją już z linii pola punktowego ale Kwiatkowski zgubił piłkę
5 punktów
23'
[11:7] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Nowak (LECHIA). Gdańszczanie wepchnęli młyn na pole punktowe Arki
23'
Janeczko nie podwyższył, miał jednak bardzo trudną pozycję, kopał praktycznie tuż przy linii bocznej
26'
Gdynianie w natarciu ale zagrali do przodu i młyn dla Lechii
26'
Na PGE Arenie kibice obserwują wyrównane spotkanie, raz jedna, raz druga drużyna przedostaje się pod pole punktowe rywala.
30'
Kolejna przerwa w grze jeden z gdynian wymaga interwencji lekarskiej
3 punkty
30'
[11:10] Celny kop i Banaszek (ARKA) zdobywa 3 punkty. Po karnym niemal z połowy boiska
34'
Bryce (LECHIA) przedarł się kilkadziesiąt metrów ale zatrzymany przez gdynian. Buchajło (LECHIA) próbował drop-gola ale tym razem nie trafił.
37'
Karny dla Lechii, Janeczko (LECHIA) kopał z około 25 metrów ale piłka nie doleciała do słupów
39'
Sajur próbował szarży został jednak powstrzymany, gdynianie wybili tak niefortunnie, że piłkę przejął Bryce (LECHIA), podał do Hebdy (LECHIA) a ten przebiegł kilkanaście metrów, został powalony, ale dosłownie wślizgnął się na pole punktowe
5 punktów
40'
[16:10] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Hebda (LECHIA).
40'
Sędzia dolicza 4 minuty do czasu gry w pierwszej połowie
40+1
Daleki kop Szostka ale przejmują gdańszczanie i Majcher (LECHIA) wybija na aut
5 punktów
40+4
[21:10] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Sajur (LECHIA). Gdańszczanie po aucie w okolicach pola punktowego gości przepchnęli rywali kilka metrów, z lewej strony urwał się Rafał Sajur i przyłożył punkty.
2 punkty
40+4
[23:10] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
41'
Gdynianie rozpoczęli drugą połowę meczu
42'
Akcja Hebdy (LECHIA) i Bryce (LECHIA) `a zatrzymana w ostatniej chwili przez gości.
5 punktów
43'
[28:10] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Bryce (LECHIA).
2 punkty
43'
[30:10] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
43'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Perzak, w jego miejsce wchodzi Zdunek.
45'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Andrzejczuk, w jego miejsce wchodzi Skindel.
48'
Karny dla Arki. gdynianie decydują się na rozegranie go przeszli az pod pole punktowe Lechii i w ogromnym zamieszaniu przyłożyli.
5 punktów
48'
[30:15] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Grabowski (ARKA).
49'
Banaszek (ARKA) nie podwyższył
51'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Raszpunda, w jego miejsce wchodzi Medejewski.
52'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Witoszyński, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
5 punktów
53'
[35:15] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Majcher (LECHIA). Po szybkiej akcji zainicjowanej przez Bryce `a
2 punkty
53'
[37:15] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
57'
Gdynianie teraz w natarciu Hebda (LECHIA) ratuje gdańszczan przłyożeniem obronnym
59'
Radykalna zmiana sytuacji na boisku, gdańszczanie błyskawicznie skontrowali. Bryce (LECHIA) dostał piłkę na wysokości połowy boiska i ruszył z błyskawiczną kontrą uciekając Arkowcom.
5 punktów
59'
[42:15] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Bryce (LECHIA).
2 punkty
59'
[44:15] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
59'
Żółtą kartką został ukarany Banaszek (ARKA).
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Motyl, w jego miejsce wchodzi Chromiński.
62'
Buchajło (LECHIA) próbował drop-gola ale nie powtórzył osiągnięcia z pierwszych minut meczu
3 punkty
65'
[47:15] Celny kop i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty. Po karnym z około 40 metrów.
67'
Karny dla Arki, gdynianie szybko rozegrali piłkę, przedarli się w okolice pola punktowego ale wyszli z piłką poza plac gry
67'
Kibice Lechii wzywają do głośniejszego dopingu fanów z Gdyni
71'
Marek Płonka (LECHIA) nie opanował piłki, na 3 metry przed polem punktowym Arki, gdynianie zdążyli dobiec i wybić "jajo".
73'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wantoch Rekowski, w jego miejsce wchodzi Wójcik.
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bachurzewski, w jego miejsce wchodzi Bartkowiak.
77'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szostek, w jego miejsce wchodzi Bury.
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hedesz, w jego miejsce wchodzi Olszewski.
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sajur, w jego miejsce wchodzi Auksztulewicz.
5 punktów
80'
[47:20] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Rakowski (ARKA).
80'
80+2
Sirocki (ARKA) zatrzymany kilka metrów przed polem punktowym
5 punktów
80+3
[47:25] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Wilczuk (ARKA).
80+3
Banaszek (ARKA) minimalnie przestrzelił podwyższenie
80'
Koniec meczu PGE Arena okazała się szczęśliwa dla rugbistów Lechii, którzy w meczu na szczycie ekstraklasy pokonali Arkę Gdynia. Może przykład z rugbistów wezmą piłkarze Lechii, którzy na swoim boisku tak dobrych wyników nie notują.

Tabela wprowadzona: 2012-09-22

W pozostałych meczach 3. Kolejki ekstraklasy rugby: Budowlani Łódź - Pogoń-Awenta Siedlce 11:23 (0:15), Posnania - AZS AWF Warszawa 73:7 (26:7), Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 22:22 (7:12).

Opinie (124) 9 zablokowanych

• Niezłe baty (3)

Ale wstyd !

• 37 16

• I LOVE RUGBY (2)

baty to by byly jakby Arka punktow nie zdobyla.ja nie rozumiem internetowych debili co to o rugby pojecia nie maja nie wiedza co to przylozenie podwyzszenie formacje mlyn czy rak ciagle porownania do pilki noznej rugby jest ponad podzialami przypomnijmy sobie jak Arka w zeszlym roku przy traugutta do ostatniej chwili przegrywala i wygrala a Lechia w gdyni pokazale klase mimo iz jestem fanem RC Arka to gratulacje dla Lechi i tak wole zeby mistrz zostal w trojmiecie czekam tylko zeby Ogniwo wrocilo do elity i trzy pierwsze miejsca mistrz wice i trzecia druzyna dla trojmiasta!!!Pozdrawiam Prawdziwych Fanow Rugby!!!

• 31 4

• (1)

dokładnie!

Żadne tam baty! Arka walczyli jak lwy, to nie był łatwy mecz, Lechia długo będzie lizała rany, Ale była tego dnia lepsza. To jest SPORT, ktoś musi przegrać, by ktoś wygrał, a wyniki meczy tych drużyn bywają różne.

Kibicowałem Lechii, wygrałem nawet mały zakład z żona, która jest z Gdyni. Ale oboje kibicowaliśmy SPORTOWI. Dla nas nowemu, nie wiedziałem że rugby to taki fun!

Ładny mecz. Genialne, że wejściówki były friko!!!

• 8 0

• Rugby to jest sport

Super mecz, szubki. Lechia zasłużyła na zwycięstwo. Ale wynk byłby inny, gdyby oba zespoły wykorzystały swoje szanse. Arka grała za wolno, czasami bez pomysłu. Brawo za walkę. I niech mi tu nikt nie pisze, że lechia odpuściła ostatnie 10 minut gry... Sędziowie popełnili dwa błedy, prawidłowo zdobyty karny dla ARKI i liniowy nie zauważył Byrce'a jak był na aucie z piłką, podał Hebdzie i ten przyłożył.
          Ciekawe, że widzieli aut 92 razy0 jak Lechiści ściągali do parteru Arkowca..
          Szkoda, że tak mało kibiców przyjechało. Jedna żecz mi się nie podobała, takiej bujki dawno nie widziałem, bez sensu, tym barziej, że nie było o co.

• 1 0

• Wstyd dla Arki Gdynia, gratulacje dla Lechii Gdańsk (3)

• 58 23

• jaki wstyd . Lechia to mistrz Polski a wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku

Lechia dominowała przez cały mecz i z tak naprawde wynik powinien wygądać 50-0.

• 16 5

• (1)

Arka do końca walczyła i za to należy im się szacunek. Niestety nasi pod koniec troszkę za bardzo się zrelaksowali.

• 12 1

• Może nie 50:0 ale jakieś 50:10 to już bym się zgodził. Tak naprawdę do 75 minuty szło wyśmienicie potem trochę Lechia stanęła. Ale mecz naprawdę wielki. Wielkie gratulacje dla Lechii i szacunek za grę dla Arki. Budowlani tydzień temu przegrali do zera.

• 8 0

• Słabiutko Rasiak...

• 23 19

• Brawo Arkowcy za walkę dokońca!

• 26 37

• Brawa (2)

A OGNIWO Sopot wygrało z Krakowską Juvenią 45-18 !! Gratulacje!