Wielka szansa

27 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Koszykarki Lotosu stają przed wielką szansą na odzyskanie po rocznej przerwie mistrzowskiej korony. Jeśli gdynianki wygrają trzy spotkania u siebie, zdetronizują Wisłę Can-Pack Kraków. Na razie nadarza się okazja, aby poprawić stan finałowego play off na 3-1. W hali przy ul. Olimpijskiej mecze zaplanowane są w piątek o godzinie 19.00 oraz w sobotę o 16.00.

Pierwszy krok w kierunku korony gdynianki zrobiły przed tygodniem. Wygrały jedno z dwóch spotkań w Krakowie i tym samym zabrały rywalkom handicup parkietu, który był im należny z racji lepszego miejsca po rundzie zasadniczej. - Nie mówmy jeszcze o tym, że staliśmy się faworytem finału. W tym kierunku zmierzamy, ale większa pewność, że szala przechyla się na naszą korzyść będzie już wtedy, gdy wygramy w piątek. Na razie najbardziej cieszę się z tego, że w wyjazdowym meczu, który wygraliśmy, w decydującej czwartej kwarcie na parkiecie Lotos miał aż trzy Polki - podkreśla Mieczysław Krawczyk, prezes gdyńskiego klubu.

Rywalizacja w finale toczy się do czterech zwycięstw. Zakładając, że gdynianki wygrałyby wszystkie mecze na własnym parkiecie, to tytuł zdobyłyby 3 maja przy ul. Olimpijskiej przy stanie rywalizacji 4-2. Wiślaczki u siebie grać mogą 1 maja i ewentualnie w siódmej grze, 5 maja. - To prawda, że drużyny się doskonale znają, ale wciąż widzę możliwości zaskoczenia przeciwnika. My możemy poszukać rezerw jeszcze w obronie, a Wisła z pewnością będzie próbowała maksymalnie wykorzystać doświadczenie Skerovic i De Forge oraz umiejętności Holdsclaw i Canty - dodaje prezes Krawczyk.

W ostatnich dniach jedynym kłopotem w gdyńskich szeregach były dolegliwości Ruth Riley. Amerykańska center boryka się z bólami Achillesów. Mistrzyni olimpijska z Aten 2004 była oszczędzana na treningach i nie powinno jej zabraknąć w składzie na piątkowo-sobotnie mecze.