Marta
20 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piotr Włodarczyk strzelcem dwóch goli. Piotr Włodarczyk strzelcem dwóch goli.

Nie pomogły dwa gole Piotra Włodarczyka, na razie niewiele dała zmiana trenera. W debiucie Adama Topolskiego piłkarze Bałtyku przegrali na wyjeździe z Calisią 2:3 (2:2). Ze względu na to, że stadion beniaminka nie posiada jeszcze licencji, zamiast w Kaliszu grano w Turku, skąd na inaugurację, w rywalizacji z tamtejszym Turem, gdynianie potrafili wywieźć punkt. Biało-niebiescy w grupie zachodniej II ligi spadli na 15. miejsce. W najbliższym tygodniu czekamy na zapowiadane, solidne transfery.

1:0 Matuszewski 5. minuta
2:0 Ciesielski 8
2:1 Włodarczyk 14
2:2 Włodarczyk 38
3:2 Gościniak 55

CALISIA: Ludwikowski - Lisiecki, (46. Wiącek), Wergiłow, Nedialkow, Maksymow - Dziubek (46. Migawa), Kotwica, (70. Świergiel), Gościniak, Matuszewski (70. Lis) - Ciesielski -
Odunka

BAŁTYK: Matysiak - Musuła, Martyniuk, Filipiak (77 Byczkowski), Dettlaff - Manelski, Jędryka (75 Loda), Ziemak (46 Benkowski), Lemanek (57 Noga) - Włodarczyk, Kudyba.

Żółte Kartki: Maksymow (Calisia), Manelski, Dettlaff (Bałtyk)

Nie minęło nawet 10 minut gry a gdynianie już przegrywali 0:2. Pierwszego gola dla tegorocznego beniaminka 2.Ligi już w 5 minucie meczu zdobył uderzeniem zza pola karnego Szymon Matuszewski. Trzy minuty później ten sam zawodnik wykonywał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego Bałtyku, zagrał przed bramkę, gdzie w ogromnym zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Ciesielskiego a ten na nieszczęście dla gdynian zachował najwięcej zimnej krwi i podwyższył na 2:0.

To jednak nie załamało gdynian, którzy grając po raz pierwszy pod wodzą Adama Topolskiego ruszyli do odrabiania strat. Po kolejnych kilku minutach było już 2:1. Wreszcie pełnię swoich umiejętności pokazał Piotr Włodarczyk. Eks-reprezentant Polski minął nie dał się zatrzymać przez atakujących go obrońców Calisii, strzelił płasko, po ziemi i było już tylko 2:1 dla gospodarzy.

Gdynianie postanowili jak najszybciej odrobić straty, już 6 minut po pierwszej bramce Włodarczyk mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz jego silny strzał został zablokowany. W 30 minucie piłkarze Calisii wręcz z linii bramkowej wybili piłkę zmierzającą do siatki po uderzeniu Dariusza Kudyby.

W 38 minucie gdynianom udało się wyrównać, po raz drugi w sobotę do siatki trafił Włodarczyk , tym razem dopadł do piłki odbitej przez obrońców i z kilkunastu metrów strzelił przy słupku nie do obrony.

Niestety 10 minut po przerwie gospodarze prowadzili już 3:2. Gdynianie zostali zaskoczeni przez ich szybka kontrę i Matysiak był bezradny przy strzale w okienko Gościniaka. W kolejnych minutach nieco więcej z gry mieli gospodarze, wynik jednak nie uległ zmianie.

Najlepszą okazję do wyrównania goście zmarnowali w 80 minucie. Manelski zagrał wówczas wzdłuż bramki jednak żaden z jego kolegów nie zdołał sięgnąć futbolówki choć bramka "wisiała na włosku".

Bałtyk w piątym kolejnym meczu w drugiej lidze nie zdołał zdobyć kompletu punktów, po raz drugi nie wygrał w starciu z tegorocznym beniaminkiem, kilka składnych akcji, podobnie jak w meczu na własnym boisku z ROW-em to za mało by myśleć o pełnej puli punktowej. Biało-niebiescy muszą przede wszystkim być skuteczniejsi.

Pozostałe wyniki 5 kolejki:
Ruch Zdzieszowice - Czarni Żagań 1:2 (0:2), Elana Toruń - Tur Turek 2:0 (1:0), Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 4:3 (2:0), Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0), GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:1), Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin 2:0 (1:0), Bytovia Bytów - Miedź Legnica 2:0 (0:0). Energetyk ROW Rybnik - MKS Kluczbork 0:1 (0:0).
Marta

Opinie (52) ponad 20 zablokowanych

• Będzie lepiej

Wzmocnienia są potrzebne od zaraz, a praca Topolskiego przyniesie rezultat, oby nie było za późno. Mamy Zarząd, który coś chce osiągnąć. Na razie nie idzie ale gramy dalej. Tylko Bałtyk Gdynia!!! A awans i tak bedzie.

• 39 23

• Panie dyrektorze sportowy,czas oddac komuś innemu to stanowisko !!!!!!!!!! (1)

!!!!!!!!!!!!!!!!

• 15 17

• W klubie nie ma stanowiska dyrektora sportowego. To tyle na razie.

• 5 0

• SKS CISOWA (1)

Ciekawe ile bramek poszło na konto naszego super bramkarza bo to cienias

• 12 13

• sks cisowa

Coś bardzo ci zal pupe sciska ciągle te same żale weś sie do roboty CISOWA a nie pray komoie trzepiesz kapucyna i sie napinasz na naszych zawodników . Ukryj sie bardziej pomysłowo bo jużjesteś namierzony

• 0 0

• Spokojnie!

Bez napinania się na awans bo i tak się rozczarowaniem skończy. Na początku stawiałem, że będziemy na koniec w pierwszej 6-ce i na to mam nadzieję. Jeszcze tylko Jędryki, Ziemiaki, Detlaffy się odcedzi i będzie OK. Dajmy Panu Topolskiemu spokojnie pracować. Ważne, by się Amica nie odwróciła od klubu... No bo jak się reklamować ludziom serwując takie widowiska jak ostatnie z ROW?!

• 22 11

• Nie mogę wejść na stronę nieoficjalną, czy Wy też macie takie problemy

• 2 12

• Spokojnie trener mógł zobaczyć na kogo może liczyć z zawodników.

Teraz czas na wyciągnięcie wniosków z kim dalej chcę pracować a kto będzie mu potrzebny i na jaką pozycje,czyli układanie klocków.Dajmy mu kredyt zaufania i życzmy mu powodzenia w pracy i bądzmy dobrej myśli,wynik będzie dobry,ja w to wierze.

• 13 5

• (2)

Klątwa trwa...

• 21 5

• (1)

wywalić Matysiaka!!! co to za bramkarz! tyle szmat wpuszcza!, weście dajcie doświadczonego Grubego w końcu, a nie cięgle ten młody bramkarz!

• 2 4

• Bezsensu gadasz... Gruby lepiej bramki strzela niż broni.Jak Gruby stał na bramce to źle było i wszyscy mówili, że potrzebny jest nowy. Jak Matysiak wszedł to na początku ochy i achy a teraz znowu się powtarza sytuacja, że nowego trzeba itp itd.

• 1 0

• już po was.Za rok derby w Wejherowie.Pa.

• 22 17

• Śledziki zajmijcie się swoimi grajkami (6)

Tysiące ślepców,których ciągnie magia stadionu,chęc bycia na meczu i tyle...to wszystko co macie,my mamy swoje problemy ale sie pozbieramy.Pozdrawiam.Kibic BIAŁO-NIEBIESKI.