Gdańskie szczypiornistki liderkami I ligi

28 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:14 (28 września 2014)
Szczypiornistki AZS AWFiS Łączpolu jak na razie górują nad rywalkami w I lidze. Szczypiornistki AZS AWFiS Łączpolu jak na razie górują nad rywalkami w I lidze.

Szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrały w Nowym Sączu z Dwójką Profil 24:17 (13:9) i zachowały pozycję liderek I ligi. Wygraną odnieśli także szcyzpiorniści Kar-Do Spójni Gdynia, którzy pokonali we własnej hali Henri Lloyd Brodnica 26:21 (12:12). Gorzej powiodło się zawodnikom SMS Gdańsk. Licealiści przegrali w Kościerzynie z Vetrex Sokołem 24:25 (11:10).

Dwójka Profil Nowy Sącz - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 17:24 (9:13)
AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Gelińska 4, Pesel 2, Konefał 4, Orzłowska 1, Siódmiak 4, Maszota 1, Bunikowska 5, Sujka 1, Dajda 1, Karwecka 1 oraz Kilanowska, Neitsch.

DWÓJKA PROFIL: Błaszczyk, Kamieniarz - Kawa 2, Cempa 8, Sroka 3, Kulig 1, Olejarczyk 3 oraz Kuroś, Bodziony, Prechitko, Fecko, Waligóra

Po pewnym zwycięstwie na inaugurację przeciwko Sparcie Oborniki we własnej hali, szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk napotkały większy opór w Nowym Sączu. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:1, które zapewniła im w 5. minucie gry Karmen Bunikowska.

GDAŃSKIE SZCZYPIORNISTKI GROMIĄ NA INAUGURACJĘ

Później zespół gdańskiego beniaminka zdołał nawet powiększyć przewagę do pięciu trafień, gdyż dwukrotnie notował serie 3 punktów z rzędu. To samo udało się jednak gospodyniom, głównie za sprawą Marzeny Cempy i na przerwę akademiczki zeszły prowadząc 13:9.

Gdańszczanki "ustawiły" mecz zaraz po przerwie. Wprawdzie najpierw bramkę rzucił miejscowy zespół, ale Łączpol odpowiedział serią 5:0 i po rzucie Joanny Gelińskiej osiągnął przewagę 19:10. Udane akcje następowały falami, a więc i Dwójka Profil zapisała na swoim koncie cztery kolejne trafienia.

Na 12 minut przed końcem spotkania gdańszczanki miały jednak wciąż przewagę 5 bramek i nie pozwoliły na to, by wymiana ataków odebrała im taką zaliczkę. Po rzucie Adrianny Konefał było już 24:15, a dwa ostatnie celne rzuty nie poprawiły gospodyniom nastrojów.

12. KPR Kobierzyce 2 0 0 2 40:55 0

Kar-Do Spójnia Gdynia - Henri Lloyd Brodnica 26:21 (12:12)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron, Dyszer - Rychlewski 6, Staniszewski 6, Szlinger 4, Naus 3, Derdzikowski 3, Wróbel 2, Stelmasik 1, Chyła 1 oraz Kowalski, Bielec, Nowaliński.

HENRI LLLOYD: Jankowski, Kaczmarski, Muszak - Olszewski 6, Malinowski 5, Sadowski 2, Kruszewski 2, Cichocki 2, Orłowski 2, Matlach 2 oraz Biliński, Kryczka, Netz, Mazur, Wajc.

Po remisie i porażce przyszedł czas na zwycięstwo w I lidze mężczyzn dla Kar-Do Spójni Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego po 6 minutach gry z beniaminkiem z Brodnicy przegrywali 2:3, ale zanotowali serię trzech trafień pod rząd i uzyskali prowadzenie.

Goście przed przerwą kilkukrotnie doprowadzali do remisu, ale drugą połowę gdynianie rozpoczęli od bramek Łukasza NausaMichała Chyły. Zdobytego na nowo prowadzenie nie oddali już do końca spotkania. Spora w tym zasługa dobrze dysponowanych Rafała RychlewskiegoRafała Staniszewskiego, którzy zdobyli po 6 bramek.

Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS GDAŃSK 25:24 (10:11)
VETREX SOKÓŁ: Pieńczewski, Kasperek - J.Reichel 5, A.Bronk 5, M.Reichel 4, Ringwelski 3, Lisiewicz 3, Czaja 2, Janusiewicz 2, Piechowski 1 oraz Szala, T.Bronk.

SMS: Skrzyniarz - Kowalczyk 7, Szała 5, Moryto 4, Bekisz 3, Mrozowicz 3, Pawłowski 1, Kawka 1 oraz Pietruszko, Skwierawski, Brukwicki.

W Kościerzynie bardzo blisko pierwszego ligowego zwycięstwa byli szczypiorniści SMS Gdańsk. Wprawdzie na początku spotkania to miejscowy Sokół prowadził 3:1, ale podopieczni Marcina Pilcha między 5. a 13. minutą zdobyli 5 bramek z rzędu i po trafieniu najskuteczniejszego w swoich szeregach Bartosza Kowalczyka objęli prowadzenie 6:3.

Gra obydwu zespołów w pierwszej połowie mocno falowała i następnie cztery trafienia pod rząd zaliczyli gospodarze. Na minutę przed przerwą znów prowadził jednak SMS i to 11:8. Gracze Sokoła zdołali jednak zminimalizować straty do jednej bramki.

W drugiej połowie gdańszczanie zbudowali prowadzenie 16:12, ale stracili je na 10 minut przed końcem gry. W 57. minucie podopieczni Pilcha zdołali doprowadzić do remisu po 22, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Po rzucie karnym Jakuba Reichela było 25:23 dla Sokoła i trafienie Przemysława Mrozowicza w ostatniej minucie pozwoliło jedynie na zminimalizowanie rozmiarów porażki gdańszczan.

Wyniki 3 kolejki

• Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS GDAŃSK 25:24 (10:11)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - MKS Henri Lloyd Brodnica 26:21 (12:12)
  • MKS Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork 23:33 23:33 (11:15)
  • Warszawianka Warszawa - KPR Legionowo 20:35 (9:18)
  • AZS AWF Biała Podlaska - Wolsztyniak Wolsztyn 23:28
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Meble Wójcik Elbląg 32:27
  • Warmia Traveland Olsztyn - Real Astromal Leszno 35:27

Opinie (7) 1 zablokowana

• Brawo Dziewczyny!

Oglądać Wasze mecze to prawdziwa przyjemność. Tak trzymac!

• 8 3

• Na razie wszystko idzie zgodnie z planem - na czarnego konia rozgrywek wyrasta SMS, który i tak nie może awansować, a teoretycznie najgroźniejsi rywale, czyli Kościerzyna i Kobierzyce, gubią punkty.

• 3 1

• (4)

Oj chyba trzeba bedzie powoli rozsuwać
    drugą trybune na hali, 4 października na mecz Azsu Lączpolu z Polonia Kępno .Handbal szybki , kombinacyjny i co najważniejsze skuteczny i przedwszystkim walka dziewczyn od poczatku do końca co pokazuje szacunek do swojej pracy i do kibica oby tak dalej , taką drużynę chce się oglądać mam nadzieje że z Polonia będzie tak samo.

• 6 2

• (2)

Na razie to postarajcie się zapełnić chociaż jeden sektor w 50%, a dopiero potem kolejny i kolejny, no i jeszcze kolejny. Potem górny poziom trybun czeka na zapełnienie, a dopiero później może przyjdzie czas na rozłożenie trybuny z drugiej strony.
      Zawodniczkom gratulujemy zwycięstwa!

• 1 1

• (1)

Nie za duzo tych sektorów do zapełnienia ? bo może mówimy o różnych halach , ale jak nie wiesz jak wygląda hala azs to nie marudz, weź kolege , koleżankę , czy kota i wpadaj na mecz będzie łatwiej zapełniać te ogromne ilości sektorów.

• 4 0

• hmmm...

krótko: sektorowym malkontentom mowimy gromkie papa!!! bo to wszystko naprawde jest bardzo proste: lubisz ten sport/druzyne/emocje? idziesz na mecz. nie lubisz? nie idziesz. i jest git, bez otwierania okien, sektorow czy czegokolwiek. wszyscy sie zmieszcza ;-) ps.gratulacje dla dziewczyn i do zobaczenia 4-go pazdziernika! bedzie sie dzialo :-)

• 4 0

• Z tego co widzę na ZPRP...

To na pierwszym meczu było 75 (słownie - siedemdziesiąt pięć) osób. Naprawdę uważasz, że trybuny na 800 osób to za mało i Polonia Kępno przyciągnie 15 razy więcej osób?