Statystyki sezonowe Wybrzeża
Ogólne
ligowe
puchar
zdobyte
stracone
Meczowe
* zaliczane są wyniki osiągane w podstawowym czasie gry (bez dogrywek, rzutów karnych itp.)
zwycięstwa
remisy
porażki
Skuteczność zespołu
Najwyższe zwycięstwo
Piłkarze ręczni Port Service Wybrzeża Gdańsk zajęli 1. miejsce w...
Najwyższa porażka
Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Kielce Handball 28:41 (13:19) w mecuz 2....
Terminarz
30.03 (sob) godz.18:00 | Corotop Gwardia Opole | typuj | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
24.03 (nd) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 36:28 | Arged Rebud Ostrovia | |
20.03 (śro) godz.20:00 | Azoty Puławy | 35:32 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
08.03 (pt) godz.16:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 28:24 | Grupa Azoty Unia Tarnów | |
02.03 (sob) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 35:20 | Piotrkowianin | |
23.02 (pt) godz.18:00 | Grupa Azoty Unia Tarnów | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
17.02 (sob) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 29:29 karne 3:4 | Górnik Zabrze | |
14.02 (śro) godz.18:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 28:23 | Azoty Puławy | |
11.02 (nd) godz.16:00 | Energa Kalisz | 26:24 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
08.02 (czw) godz.18:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 23:35 | Orlen Wisła Płock |
Tabela
Drużyny | M | Z | Rz | Rp | P | Bramki | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Industria Kielce | 25 | 24 | 0 | 0 | 1 | 957:657 | 72 |
2 | Orlen Wisła Płock | 25 | 24 | 0 | 0 | 1 | 847:560 | 72 |
3 | Górnik Zabrze | 25 | 16 | 3 | 0 | 6 | 740:663 | 54 |
4 | KGHM Chrobry Głogów | 25 | 17 | 0 | 0 | 8 | 716:716 | 51 |
5 | Azoty-Puławy | 25 | 14 | 0 | 2 | 9 | 790:748 | 44 |
6 | Energa MKS Kalisz | 25 | 11 | 2 | 1 | 11 | 644:690 | 38 |
7 | Agred Rebud Ostrovia | 25 | 10 | 1 | 1 | 13 | 697:757 | 33 |
8 | MMTS Kwidzyn | 25 | 8 | 1 | 3 | 13 | 691:746 | 29 |
9 | Corotop Gwardia Opole | 25 | 7 | 3 | 2 | 13 | 667:720 | 29 |
10 | Piotrkowianin | 25 | 8 | 1 | 0 | 16 | 668:784 | 26 |
11 | Grupa Azoty Unia Tarnów | 25 | 7 | 1 | 1 | 16 | 647:761 | 24 |
12 | Zagłębie Lubin | 25 | 6 | 2 | 1 | 16 | 655:746 | 23 |
13 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 25 | 5 | 0 | 2 | 18 | 720:775 | 17 |
14 | Zepter Legionowo | 25 | 4 | 0 | 1 | 20 | 679:795 | 13 |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Wyniki 25 kolejki:
- ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Arged Rebud Ostrovia 36:28 (21:15)
- Zepter Legionowo - Industria Kielce 23:31 (11:15)
- Grupa Azoty Unia Tarnów - Orlen Wisła Płock 26:35 (12:16)
- KGHM Chrobry Głogów - Corotop Gwardia Opole 26:25 (15:14)
- Górnik Zabrze - Piotrkowianin 26:25 (18:16)
- Energa Kalisz - Azoty Puławy 29:29 (13:18) - karne 4:2
- Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:25 (18:13)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża
-
Amine Bedoui
ocena
4.94(33 oceny) -
Mateusz Jachlewski
ocena
4.89(36 ocen) -
Patryk Pieczonka
ocena
4.80(35 ocen)
Aktualna kadra Wybrzeża
- Patryk Rombel
- ur.
- 1983
Amine Bedoui- ur.
- 1993
- Jakub Będzikowski
- ur.
- 2003
- wzrost
- 186
Damian Domagała- ur.
- 2002
- wzrost
- 196
- Mateusz Góralski
- ur.
- 1994
- wzrost
- 178
Mateusz Jachlewski- ur.
- 1984
- wzrost
- 184
- Tomasz Kiejdo
- ur.
- 2006
- wzrost
- 188
Paweł Miklikowski- ur.
- 2005
- wzrost
- 175
- Jovan Milicević
- ur.
- 2000
- wzrost
- 188
Patryk Niedzielenko- ur.
- 1999
- wzrost
- 193
- Piotr Papaj
- ur.
- 1992
- wzrost
- 178
Maciej Papina- ur.
- 2001
- wzrost
- 176
- Michał Peret
- ur.
- 1987
- wzrost
- 185
Patryk Pieczonka- wzrost
- 198
- Jakub Powarzyński
- wzrost
- 192
Kornel Poźniak- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
- Patryk Siekierka
- ur.
- 2004
- wzrost
- 181
Rafał Stępień- ur.
- 1999
- wzrost
- 188
- Mateusz Syga
- ur.
- 2006
- wzrost
- 190
Wiktor Tomczak- ur.
- 2002
- wzrost
- 200
- Adam Witkowski
- ur.
- 2004
- wzrost
- 187
Adam Zakrzewski- ur.
- 2006
- Nejc Zmavc
- ur.
- 1990
- wzrost
- 195