Szczypiorniści Wybrzeża wygrali w Legionowie

30 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:29 (1 kwietnia 2017)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
KPR RC Legionowo było blisko odrobienia 8 bramek straty do Wybrzeża z pierwszej połowy meczu. Ich ambitna pogoń zakończyła się na rzucie karnym, który obronił na niespełna minutę przed końcem meczu Maciej Pieńczewski. KPR RC Legionowo było blisko odrobienia 8 bramek straty do Wybrzeża z pierwszej połowy meczu. Ich ambitna pogoń zakończyła się na rzucie karnym, który obronił na niespełna minutę przed końcem meczu Maciej Pieńczewski.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe KPR RC Legionowo 27:25 (18:10). Niewiele brakowało a podopieczni Damiana Wleklaka roztrwoniliby zaliczkę z pierwszej połowy, ale bohaterską pogoń legionowian zatrzymał na niespełna minutę przed końcem meczu Maciej Pieńczewski, który obronił rzut karny. Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej PGNiG Superligi podopieczni Damiana Wleklaka wciąż mają szansę na bezpośredni awans do play-off.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 4, Podobas, Skwierawski, Kornecki 1, Sulej 2, Niewrzawa 3, Rogulski 7, Prymlewicz 4, Kondratiuk 3, Wróbel, Abram 1

Gdańscy szczypiorniści do Legionowa pojechali podwójnie zmotywowani. Raz, że walczą o bezpośredni awans z do fazy play-off, a dwa że muszą starać się o niego przy znaczących osłabieniach kadrowych. Podopieczni Damiana Wlekaka udanie weszli w mecz zdobywając prowadzenie 7:4 po rzucie Wojciecha Prymlewicza.

Po serii 3:0 w tym dwóch trafieniach Łukasza Rogulskiego i jednym Jacka Suleja było już 10:5. Dobrą postawą w bramce kolegów wspierał Artur Chmieliński. Po trafieniu Pawła Niewrzawy gdańszczanie odskoczyli na 7, a po bramce Ramona Oliveiry na 8 bramek.

KONIEC SEZONU DLA DAMIANA KOSTRZEWY

Na trafienie po przerwie kibice musieli czekać ponad 3 minuty. Wtedy Rogulski podwyższył prowadzenie gdańszczan na 19:10. Miejscowi odpowiedzieli serią 3 trafień. Rzut karny Prymlewicza po faulu na "Rogulu" obronił Mikołaj Krekora, a chwilę później popisał się przy kontrze, która próbował wykończyć Niewrzawa.

Trener Wleklak postanowił interweniować i poprosił o czas. Po powrocie na parkiet goście przestali trwonić prowadzenie, ale tylko na kilka minut. Gdy 2 razy pod rząd trafił Michał Prątnicki, a po kontrze trafił Kamil Ciok, Wybrzeże wygrywało już tylko 22:18. Bramki Rogulskiego i Suleja pozwoliły jednak wrócić gdańszczanom na dobry tor.

Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać, gdyż dla nich pojedynek z Wybrzeżem był ostatnią szansą, aby zachować szanse na play-off choćby po barażach. Długo nie byli jednak w stanie zbliżyć się bardziej niż na 4 trafienia. Na nieco ponad 2 minuty do końca gry szkoleniowiec KPR RC Robert Lis poprosił o czas.

Podziałało, bo jego podopieczni w kolejnych akcjach zmniejszyli stratę do 2 bramek, a w dodatku wywalczyli rzut karny na 41 sekund przed ostatnim gwizdkiem. Rzut z 7. metra obronił jednak Maciej Pieńczewski i ostatecznie zatrzymał imponującą pogoń gospodarzy.

Dzięki wygranej Wybrzeże pozostaje w grze o 3. miejsce w rundzie zasadniczej i bezpośredni awans do play-off. W sobotę swoje spotkanie wygrał jednak Chrobry Głogów i to, która z tych drużyn wypełni założony cel, rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Wybrzeże pojedzie do Puław, a Chrobry do Mielca. Przypomnijmy, że w razie równej liczby punktów pomiędzy Wybrzeżem a Chrobrym, 3. miejsce zajmą głogowianie, którzy wygrali bezpośredni dwumecz. Właśnie to kryterium będzie bowiem decydowało na koniec sezonu zasadniczego.

7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 25 4 21 638:746 11
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-04-01

Wyniki 25 kolejki

• KPR RC Legionowo - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:27 (10:18)
  • Azoty Puławy - Vive Tauron Kielce 32:40 (11:18)
  • MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 19:35 (9:19)
  • Piotrkowianin - Górnik Zabrze 29:36 (18:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - Chrobry Głogów 20:30 (7:16)
  • Gwardia Opole - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:29 (15:12)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lubin 24:27 (12:13)

Opinie (10)

• GKS

Gratulacje dla chłopaków

• 16 4

• Gratki!

• 8 2

• seria 5 ciu straconych bramek pod rząd (1)

i gdyby nie bramkarz to byłoby znowu po meczu

• 5 10

• racja....

Chmieliński jest super!!! Do kadry z nim!!!!

• 4 3

• Brawo GKS Wybrzeże!

• 10 2

• (1)

Małe wyjaśnienie. Jeżeli w sobotę CHG przegra w Elblągu to Wybrzeże ma pewne 3 miejsce

• 6 2

• ...jeżeli... przegra, na co trudno liczyć, skoro Głogów wygrał dwa mecze
      z Wybrzeżem, i toczył wyrównane boje z innymi zespołami(patrz tabela: zprp.pl) to wygra z Elblągiem...

• 4 2

• Gratulacje chłopaki !!!!!

Choć nie widziałem meczu i opieram się na przekazie trojmiasto.pl to widać że dwie różne połówki były. Pierwsza +8 druga -6. Ogólnie jednak plus dwa !!!! Brawo że wytrzymaliscie !!!

• 8 2

• GKS! (1)

Walczcie Panowie jeszcze o ten sezon. Wiem, ze sa kontuzje zmeczenie itd. ale walczcie jeszcze o jak najwyzsze miejsce! Za rok bedziemy duzo mocniejsi i kto wie, moze zagramy o medale...