Wygrana Politechniki, porażka AZS UG

22 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Wojciecha Pawickiego (z lewej) i jego podopiecznych z AZS UG czeka walka o utrzymanie w futsalowej elicie. Wojciecha Pawickiego (z lewej) i jego podopiecznych z AZS UG czeka walka o utrzymanie w futsalowej elicie.

Futsaliści AZS UG zakończyli rundę zasadniczą ekstraklasy wyjazdową porażka z Gattaą Active Zduńska Wola 1:4 (0:2). Do rundy finałowej przystąpią z 10. lokaty iw najbliższych pięciu spotkaniach powalczą o utrzymanie. Sezon w I lidze na bezpiecznej 7. lokacie zakończyła Futsal Politechnika, która wygrała wyjazdowy mecz z Team Lębork 4:1 (0:0).

Gatta Active Zduńska Wola - AZS UG Gdańsk 4:1 (2:0)
Bramki: Olczak 6, Kreft 18 samobójcza, Krawczyk 39, Szymczak 39 - Urtnowski 24

AZS UG: Burglin - Poźniak, Laskowski, Kriezel, Kreft, Osiński, Cyman, Osłowski, Horbacz, Sasiak, Kubiszewski, Urtnowski

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego futsaliści AZS UG nie mieli już szans na awans do grupy mistrzowskiej. Stawką sobotniego meczu w Zduńskiej Woli była dla nich 9. lokata przed rundą finałową.

Wprawdzie w starciu z wiceliderem ekstraklasy gdańszczanie stracili bramkę już na początku spotkania, ale walczyli dzielnie. Obie drużyny poszły na otwartą wymianę ciosów nie dając chwili wytchnienia bramkarzom. Na przerwę gospodarze zeszli z prowadzeniem różnicą 2 trafień.

Po zmianie stron kontaktowe trafienie dla akademików zdobył Maciej Urtnowski. Miejscowi mieli okazje, by powiększyć prowadzenie, ale nie grzeszyli skutecznością, a dodatkowo dobrze w bramce gdańszczan spisywał się Jacek Burglin.

Gatta odpaliła w ostatnich minutach kompletując 2 kolejne gole i przypieczętowując zwycięstwo. Ich czeka walka w górnej szóstce o mistrzostwo Polski, zaś AZS UG będzie broniło się przed spadkiem. W rundzie finałowej podopiecznych Wojciecha Pawickiego czeka 5 meczów w dolnej szóstce, których wyniki będą doliczane do dorobku z rundy zasadniczej. Elitę opuszczą na koniec dwie najsłabsze drużyny, a trzecia od końca zagra w barażach z trzecim zespołem I ligi.

12. Red Devils FC Chojnice 22 1 3 18 44:102 6

Team Lębork - Futsal Politechnika Gdańska 1:4 (0:0)
Bramki: Stawikowski 30 - KOpecji 26,27, Orzoł 29, Szmydki 30

POLITECHNIKA: Chodorowski - Orzoł, Szmydki, Bławat, Domżalski, Martynowski, Gusowski, Lis, Kopecki, Reszka

Rozgrywki I ligi zakończyli już I-ligowcy z Futsal Politechniki. Na pożegnanie sezonu gdańszczanie wygrali w Lęborku i przypieczętowali 7. lokatę. Ostatni akord sezonu rozczarował w pierwszej połowie, gdy ani jeden ani drugi zespół nie był w stanie zdobyć bramki.

Golami obrodziło natomiast po przerwie. Rywali napoczął Wojciech Kopecki, który w minutę skompletował dwa gole. Chwilę później było już 3:0 za sprawą Marka Orzoła. Gospodarze poprosili o czas i ruszyli z kontratakiem. Michał Stawikowski dał im honorową bramkę, a mógł też powtórzyć wyczyn Kopeckiego. Piłka po jego strzale w następnej akcji zatrzymała się jednak na słupku.

Wymiana ciosów w ostatnich minutach sprawiła, że bramkarze mieli sporo pracy. Skapitulował jednak ten po stronie miejscowych, bo wynik ustalił niezawodny Łukasz Szmydki zdobywając kolejne trafienie na rzez "polibudy".

- Po pierwszej rundzie liczyliśmy na lepszy wynik. Brakowało nam trochę doświadczenia, choć potencjał jest duży. Słabo zaczęliśmy drugą rundę, pojawiły się kontuzje i zamiast grać o czołowe lokaty, broniliśmy się przed strefą spadkową. Budujące jest to jak się podnieśliśmy i skończyliśmy sezon w dobrym stylu - mówi trener Michał Janiak
Z I ligi spadają Toruń i Unisław. Awans do ekstraklasy wywalczył Słoneczny Stok Białystok, a Constract Lubawa zagra dodatkowy dwumecz z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice o prawo gry w barażu z zespołem, który zakończy rozgrywki elity jako trzeci od końca.

• Walczyć AZS UG!

Chłopaki pokażcie w tych 5 meczach o utrzymanie na co Was stać. Wszystkie zespoły są w Waszym zasięgu! Walczyć AZS UG!