Polonia zremisowała z rezerwami Arki

Rafał Sumowski
19 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Gol Damiana Mosiejko zdobyty w ostatniej akcji pierwszej połowy zapewnił rezerwom Arki Gdynia jedynie remis w derbowym pojedynku z Polonią Gdańsk. Gol Damiana Mosiejko zdobyty w ostatniej akcji pierwszej połowy zapewnił rezerwom Arki Gdynia jedynie remis w derbowym pojedynku z Polonią Gdańsk.

Polonia zremisowała na własnym boisku z rezerwami Arki 1:1 (0:1). Dla podopiecznych Pawła Pagieły to dopiero drugi punkt zdobyty wiosną w III lidze. Jednak wynik nikogo nie cieszył. Gdynianie mogli ten mecz na swoją korzyść rozstrzygnąć już do przerwy, a po zmianie stron to gdańszczanie byli bliżsi zwycięstwa.

Bramki: Piątkowski 87 - Mosiejko 45+2
POLONIA: Kamola - Kudan, Skowroński, Gornowicz (62 Cichocki), Zgliński - K.Borkowski (90 Wons), Pikulski, Szuba, Cejer - Gierałtowski (62 Mikołajczak), Piątkowski

ARKA II: Kędra - Glauber, Robakowski, Kubowicz, Stolc - Mosiejko, Patelczyk - Sulewski (46 Bach), Koziara (60 Nalepa), Jankowski (83 Szulc) - Wardziński (80 Fierka)

Spotkanie rozpoczęło się od mocnej ofensywy gdynian, którzy zdominowali Polonię praktycznie spychając ją we własne pole karne. Akcje Arki kończyły się jednak na rzutach rożnych, po których piłka lądowała w rękach Patryka Kamoli, czyli bramkarza wypożyczonego do Gdańska z... Gdyni.

Żółto-niebiescy "siedzieli" na połowie gdańszczan niemal całe 45 minut i nie mieli z tego nic. Gola mogła za to zdobyć Polonia, ale zmarnowała praktycznie jedyną groźniejszą sytuację. Z prawej strony boiska wrzucał Piotr Gierałtowski, ale z piłką minął się próbujący główkować Jakub Zgliński.

Arka doczekała się gola tuż przed przerwą. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Koziara, a w polu karnym z półwoleja uderzył Damian Mosiejko.

Dla Koziary, który w poprzedniej kolejce debiutował w rezerwach, była to pierwsza asysta w III lidze. Przed tygodniem zdobył natomiast gola podczas wygranego 3:1 meczu z Kaszubią. Przypomnijmy, że 17-letni napastnik w poprzednim tygodniu podpisał profesjonalny kontrakt z Arką, a wcześniej zadebiutował w pierwszej drużynie pucharowym meczu z Zagłębiem Lubin.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a Polonia nareszcie zaczęła się zapuszczać w pole karne gości. Dawid Kędra obronił jednak uderzenia Michała Cejera, a następnie niecelnie głową uderzał Daniel Skowroński.

Polonia zaczęła poczynać sobie oraz śmielej, w efekcie czego coraz więcej pracy miał praktycznie bezrobotny w pierwszych 45 minutach Kędra.

Arka odpowiedziała akcją Michała Fierki, który dogrywał z prawej strony wzdłuż linii bramkowej, ale nie udało się zagrozić Kamoli. W końcówce spotkania w pole karne gdynian indywidualną akcją wszedł Adam Piątkowski, który pewnym uderzeniem posłał piłkę do siatki obok Kędry.

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
PAWEŁ PAGIEŁA (POLONIA): Prawdopodobnie pożegnamy się w tym roku z III ligą, ale chcemy zrobić to w dobrym stylu. Sytuacja jest ciężka, bo nękają nas kontuzje, a punkt z Arką to jest zawsze cenna rzecz. Brawa dla chłopaków, mam nadzieję, że to wleje w ich serca trochę optymizmu i jeszcze nieraz udowodnią, że nie jesteśmy dostarczycielami punktów.

GRZEGORZ WITT (ARKA II): W pierwszej połowie zamknęliśmy gospodarzy na ich połowie, ale niewiele z tego wynikało. Bramkę strzeliliśmy dopiero po stałym fragmencie gry, więc jakiejś dominacji nie było. W szatni w przerwie zdawaliśmy sobie sprawę, że Polonia postawi wszystko na jedną kartę i staraliśmy się po przerwie odgryzać po kontrataku. Polonia zasłużyła na gola i myślę, że wynik jest sprawiedliwy.

• Okocimski Brzesko - ARKA GDYNIA 0:0
  • Miedź Legnica - GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
  • Sandecja Nowy Sącz - Energetyk ROW Rybnik 1:0 (0:0)
  • Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 2:1 (1:0)
  • Wisła Płock - Kolejarz Stróże 1:0 (0:0)
  • GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:1 (1:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
  • GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 5:1 (4:0)
  • Stomil Olsztyn - Chojniczanka 0:2 (0:2)

Opinie (12)

• (3)

Polonia nie nadaje się do grania w 3 lidze i pokazała to już w poprzednim sezonie gdy szczęśliwie utrzymali się przy zielonym stoliczku dzięki innej drużynie

Czekam na minusy od wielkich kibiców Polonii która istnieje tylko w necie bo na stadionie garstka......