Tylko jeden punkt drużyn futsalu z Gdańska

2 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Wojciech Pawicki strzelił w Wieliczce dwie bramki, ale także obejrzał czerwoną kartkę. Wojciech Pawicki strzelił w Wieliczce dwie bramki, ale także obejrzał czerwoną kartkę.

Po udanej inauguracji rozgrywek w ekstraklasie i I lidze futsalu drużyny odpowiednio AZS Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej w 2. kolejkach swoich rozgrywek nie zdobyły kompletu punktów. Pierwsi okazali się gorsi w wyjazdowym starciu z Solnym Miastem Wieliczka 3:5 (2:2). Natomiast I-ligowa Politechnika zremisowała we własnej hali z Constractem Lubawa 3:3 (1:1).

Solne Miasto Wieliczka - AZS UG Gdańsk 5:3 (2:2)

Jeleń 9, 39, Cebula 18, Skórski 33, Lekki 38 - Osłowski 18, Pawicki 20, 27

AZS UG: Sasiak - Pawicki, Laskowski, Osłowski, Depta, Osiński, Cyman, Musik, Horbacz, Burglin, Kriezel, Pytka, Kubiszewski, Urtnowski

Futsaliści AZS UG od początku meczu w Wieliczce pokazywali świetne przygotowania motoryczne. Niestety nie przekładało się to na skuteczność pod bramką gospodarzy. Na pierwszego gola kazali czekać do 18 minuty.

Przeprowadzili wówczas kontrę, a strzałem przy słupku zakończył ją Maciej Osłowski. Tym samym doprowadził do remisu, który na tablicy wyników widniał około 30 sekund. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem. Ich przewagę zniwelował na koniec połowy Wojciech Pawicki. Także druga bramka dla gości padła po kontrataku.

AZS UG WYGRAŁ NA INAUGURACJĘ EKSTRAKLASY

W 27 min. gdańszczanie byli pierwszy i jedyny raz na prowadzeniu. Zawdzięczali je Pawickiemu. Udało się im utrzymać korzystny wynik przez 6 min. Wtedy gospodarze doprowadzili do wyrównania, a w 38 min. już prowadzili 4:3. Wtedy gdańszczanie zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, Solne Miasto przejęło piłkę, Pawicki popełnił taktyczny faul za co został ukarany czerwoną kartkę. Jego drużyna nie był już w stanie doprowadzić do wyrównania, a do tego straciła jeszcze jednego gola.

12. Euromaster Chrobry Głogów 2 0 0 2 0 2:16

Politechnika Gdańska - Constract Lubawa 3:3 (1:1)

T. Kopecki 1, 34, 38 - Wasiak 7, Ossowski 32, Sadowski 34

POLITECHNIKA: Bucholc, Dziecielski - Grodzicki, Orzoł, Bławat, Domżalski - Isowa, Martynowski, Navarro Fernandez, T. Kopecki, W. Kopecki, Szmydki, Reszka, Kolus

Kilka zwrotów akcji i bohatera po stronie Politechniki Gdańskiej miał mecz I ligi w Centrum Sportu Akademickiego. Już w 1 min. spotkania na listę strzelców wpisał się Tomasz Kopecki. Dostawiając nogę do piłki, którą w pole karne zagrał Łukasz Szmydki, rozpoczął kompletowanie hat-tricka.

W pierwszej połowie obejrzeliśmy jeszcze jedno trafienie, tym razem gości. Uczynili to w 7 min. Na kolejne trzeba było czekać aż 25 min. Wtedy padła szybka wymiana ciosów. Na gola gości po półtorej minuty odpowiedział Kopecki, który skierował piłkę do bramki pomiędzy nogami bramkarza.

ZABÓJCZE 5 MINUT FUTSALISTÓW POLITECHNIKI W 1. KOLEJCE

Constract pozwolił cieszyć się Politechnice z remisu niespełna 20 sekund. Na 2 min. przed końcem piłkę przechwycił Kopecki i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Tym samy strzelił trzecią bramkę i uratował gospodarzom punkt.