Vistal prowadzi w półfinale 2-0

19 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:02 (19 kwietnia 2015)

Zobacz końcówkę meczu, który dał Vistalowi prowadzenie 2:0 w półfinałowej serii ze Startem Elbląg.

Piłkarki ręczne Vistalu prowadzą już w półfinale play-off 2-0. Drugi zwycięstwo we własnej hali nad Startem Elbląg przyszło gdyniankom łatwiej niż w sobotę, gdy wygrały 31:27. Tym razem podopieczne Pawła Tetelewskiego prowadziły od początku do końca, a po przerwie osiągnęły wyraźną przewagę, kończąc spotkanie zwycięstwem 30:22 (13:10). W rywalizacji do trzech zwycięstw pojedynek numer trzy odbędzie się 25 kwietnia na terenie rywalek. Gdyby wówczas nie było rozstrzygnięcia kolejne terminy wyznaczone są na 26 i 29 kwietnia.

PRZECZYTAJ RELACJĘ, OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO MECZU PÓŁFINAŁU VISTALU I STARTU

VISTAL: Gapska - Janiszewska, Łabuda 1, Niedźwiedź 4, Galińska 3, Dorsz 1, Kobylińska 10, Pawłowska 1, Zych, Kozłowska 2, Gutkowska, Zrnec 3, Kulwińska 5, Andrzejewska, Kłusewicz

START: Kędzierska, Sielicka - Mielczewska, Sakowska 4, Sądej 8, Waga 2, Cekała, Wolska, Aleksandrowicz 1, Lisewska 1, Grzyb 3, Kołodziejska 2, Jędrzejczyk 1, Szopińska

Na trybunach szybciej zorganizowali się kibice gości. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem usłyszeliśmy gromkie: "Start elbląski mistrzem Polski", a i potem częściej skandowana była nazwa przyjezdnej drużyny niż miejscowej.

Jednak na parkiecie lepiej w mecz weszły gdynianki. Po bramkach Patrycji KulwińskiejJoanny Kozłowskiej prowadziły 2:0. Start odwołał się do umiejętności szczypiornistek pierwszej linii. Małgorzatę Gapską jako pierwsza pokonała jej była koleżanka klubowa i reprezentacyjna, Katarzyna Kołodziejska, a gdy swoje skuteczne akcje dołożyły: Kinga GrzybHanna Sądej w 7. minucie doszło do remisu 4:4.

Co prawda w 11. minucie po dwóch bramkach z rzędu gospodynie znów odskoczyły na 6:4, ale szybko dwoma trafieniami odpowiedziała także Grzyb. Reprezentacyjna lewoskrzydłowa zaskakiwała gospodynie wbiegnięciami na koło.

Elblążance pod względem zdobyczy bramkowych w inauguracyjnym kwadransie kroku dotrzymywała Monika Kobylińska, ale to Vistal prowadził 8:6.

Szansa na powiększenie przewagi przed gospodyniami otworzyła się, gdy na ławkę kar trafiła Sądej. Jednak wykorzystana została tylko połowicznie. Kulwińska zdobyła bramkę na 9:6, ale nim siły się wyrównały, Start odpowiedział celnym rzutem z karnego Lidii Sakowskiej.

Z trybun donośniejsze skandowanie odezwało się w 22. minucie, gdy Kobylińska z karnego, a Magdalena Pawłowska po kontrze poprawiły wynik na 12:7. Zareagował także Antoni Parecki. Szkoleniowiec Startu wziął czas.

Po powrocie do gry Niedźwiedź nieprzepisowo powstrzymała Kołodziejską. Rozgrywająca gdynianek otrzymała 2-minutowe wykluczenie, a Start karnego. Jednak Małgorzata Gapska doskonale obroniła rzut z 7. metra Sakowskiej. Nie dała się też zaskoczyć kontrującym Joannie Wadze i Kołodziejskiej. Gospodynie grę w osłabieniu przetrwały bez strat. Z trybun natychmiast poniosło skandowanie "Ryba", bo taki boiskowy pseudonim nosi bramkarka Vistalu.

Monika Kobylińska (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką niedzielnego meczu, a Vistal po raz drugi pokonał w półfinale Start Elbląg. Monika Kobylińska (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką niedzielnego meczu, a Vistal po raz drugi pokonał w półfinale Start Elbląg.
W 27. minucie o przerwę poprosił Paweł Tetelewski, bo jego zawodniczki nie potrafiły ofensywie zagrać na równie wysokim poziomie jak w defensywie. Na niewiele się to zdało, gdyż zamiast ruszyć z 12. bramek, karę otrzymała Joanna Kozłowska.

Na szczęście w bramce była Gapska, która obroniła drugiego karnego, tym razem wykonywanego przez Grzyb. Jednak golkiperka oczywiście nie mogła odbić wszystkich piłek. W 29. minucie po bramkach Wagi i Sądej Start zbliżył się na 10:12.

Kozłowska zrehabilitowała się tuż przed zejściem na przerwę. To jej bramka ustaliła wynik pierwszej połowy i dała trzy bramki przewagi gdyniankom.

Gdy piłkarki ręczne odpoczywały w szatni, na parkiecie odbyła się licytacja dwóch reprezentacyjnych koszulek z autografem ich właścicielek z drużyny Vistalu. Trykot Niedźwiedź sprzedany został za 260 zł, a Kulwińskiej wyceniono na 120 zł. Pieniądze trafiły do gdyńskiego hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań im. św. Wawrzyńca.

Drugą połowę bramką otworzyła Kulwińska. Szybko odpowiedziała była szczypiornistka m.in. gdyńskiego klubu, Aleksandra Jędrzejczyk. W 34. minucie Gapska powtórzyła wynik z sobotniego meczu, gdy obroniła trzy karne. Jej kolejną "ofiarą" w niedzielę przy rzucie z 7. metra była Katarzyna Cekała.

Nerwy były jednak na obu ławkach rezerwowych, gdyż gdynianki nie grały w ofensywie tego co chciał trener Tetelewski. Dlatego w 36. minucie, przy 15:12 był kolejny czas dla miejscowego szkoleniowca. Natomiast nieco wcześniej żółtą kartką ukarana została Justyna Stelina, drugi trener Startu.

Po powrocie do gry Kobylińska zdobyła dwie bramki z rzędu, a elblążanki dwukrotnie zajmowały miejsca na ławce kar. Tylko 2-minutową "odsiadkę" zakończyła Sądej, poszła na nią Grzyb. W 39. minucie Niedźwiedź poprawiła wynik na 18:12.

Start jeszcze nie kapitulował. Do karnych oddelegowana została Sądej. Ona znalazła receptę na Gapską, w drugiej połowie zdobywając z tego elementu pięć bramek.

W 45. minucie zrobiło się 20:16. Ale w Vistal miał w ofensywie Kobylińską. Monika znów trafiła dwa razy z rzędu i już w 48. minucie osiągnęła 10 bramek w tym meczu.

W 51. minucie trener Parecki wziął jeszcze czas, ale było praktycznie po meczu. Gdy do szybkich kontr zaczęły biegać Kulwińska i wprowadzona po przerwie do gry Maja Zrnec Vistal odskoczył na 25:17.

Trener Tetelewski pozwolił wykazać się rezerwowym. Podobnie jak w sobotę dobrą zmianę dała Emilia Galińska. To po jej rzutach gdynianki oddaliły się na odległość 9 bramek, a po akcji Zrnec było nawet 29:19.

Po meczu nagrody dla najlepszych w poszczególnych drużynach trafiły w ręce tych, które zdobywały najwięcej bramek, czyli Kobylińskiej (10) i Sądej (8).