Bałtyk, Arka II, Lechia II solidarnie na remis

13 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:32 (13 lutego 2016)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Gerson nie znalazł się w składzie na pierwszy ligowy mecz Lechii pod wodzą trenera Piotra Nowaka. Brazylijski obrońca odpowiedział na to golem w sparingu rezerw. Gerson nie znalazł się w składzie na pierwszy ligowy mecz Lechii pod wodzą trenera Piotra Nowaka. Brazylijski obrońca odpowiedział na to golem w sparingu rezerw.

Lechia II Gdańsk pomimo wsparcia siedmiu zawodników z pierwszej drużyny tylko zremisowała w Sopocie sparingowy mecz z Huraganem Morąg 1:1 (1:0). Natomiast grający w Gdańsku Bałtyk Gdynia zakończył spotkanie z GKS Przodkowo wynikiem 2:2 (0:0). Debiutanckiego gola w biało-niebieskich barwach zdobył Krzysztof Rzepa. Arka II Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby zremisowała z GKS Luzino 2:2 (0:2).

Lechia II Gdańsk - Huragan Morąg 1:1 (1:0)
Bramka dla Lechii II: Gerson 28
LECHIA II: Milinković-Savić (46 Bąk) - Marković (46 Gołębiewski), Rudinilson, Gerson, Czapliński - Kostyrka, Dźwigała (46 Goerke), Wolski, Letniowski (46 Kałahur), Kobylański (46 Danowski) - Żebrakowski (46 Karczewski, 56 Dźwigała)

Rezerwy Lechii sparing w Sopocie zaplanowane miały na ten sam dzień, w którym pierwszemu zespołowi przypadła inauguracja rundy wiosennej w ekstraklasie. Dlatego też trener Piotr Nowak skierował do drugiego zespołu aż siedmiu zawodników, dla których zabrakło miejsca w składzie na pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała na Stadionie Energa Gdańsk.

III-ligowy zespół trenera Adama Fedoruka wsparli: Vanja Milinković-Savić, Neven Marković, Gerson, Adam Dźwigała, Juliusz Letniowski, Martin KobylańskiMichał Żebrakowski.

TAKA BĘDZIE LECHIA PIOTRA NOWAKA

Choć III-ligowy Huragan prezentował się od pierwszych minut jako dobrze zorganizowany zespół, przewagę mieli biało-zieloni. Gorzej było z jej udokumentowaniem. To udało się tylko raz i to po stałym fragmencie gry. Do wrzutki Letniowskiego z rzutu rożnego doszedł Gerson i głową zapakował piłkę do siatki. Huragan raz doszedł do sytuacji sam na sam, ale dobrze w niej spisał się Milinković-Savić.

W przerwie trener Fedoruk dokonał kilku zmian. Na boisku pojawił się m.in. Dawid Karczewski, który opuścił je po zaledwie 6 minutach. Gdański napastnik ostro zaatakował rywala wślizgiem i doszło między nimi do przepychanki. Obaj otrzymali czerwone kartki. Trenerzy obu zespołów umówili się jednak, iż w takiej sytuacji po 5 minutach będą mogli w miejsce ukaranych desygnować innych zawodników. Karczewskiego zmianą powrotną zastąpił Dźwigała, a Lechia II do końca grała bez nominalnego napastnika.

W międzyczasie do wyrównania doprowadzili goście. W 54. minucie po akcji lewą stroną minięty przez rywala został wychodzący Mateusz Bąk, a piłka po strzale z ostrego kąta znalazła drogę do bramki. Później prowadzenie gdańszczanom ponownie próbował dać Gerson, ale tym razem skierował futbolówkę głową w boczną siatkę.

Ruchy kadrowe Lechii II przed rundą wiosenną 2016
Może przyjść: Abneet Bharti (Indie, obrońca, szuka klubu)

Odszedł: Tiago Valente (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Może odejść: Maciej Wolski (pomocnik, testy w Olimpii Grudziądz)

Sparingi Lechii II przed rundą wiosenną 2015/16
kolejno: data, miejsce, rywal, wynik
16.01 Sopot Gedania (IV liga) 4:0 (0:0, 0:0, 3:0, 1:0)
Bramki: Rynkowski dwie, Karczewski, Filipek

23.01 Sopot KP Starogard Gd. (IV liga) 1:2 (0:2)
Bramka: Fila

30.01 Sopot GKS Kolbudy (IV liga) 3:0 (1:0)
Bramki: Goerke, Kałahur, Karczewski karny

06.02. Sopot Wierzyca Pelplin (III liga) 3:2 (2:1)
Bramki: Żebrakowski, Dźwigała, Karczewski

13.02. Sopot Huragan Morąg (III liga) 1:1 (1:0)
Bramka: Gerson

20.02. Ostróda Sokół Ostróda (III liga) godz. 14:30
05.03. Sopot Kaszubia Kościerzyna (III liga) godz. 13:00

Krzysztof Bułka (na zdjęciu) zaliczył asystę przy bramce Krzysztofa Rzepy, a następnie sam zdobył gola po indywidualnej akcji. Krzysztof Bułka (na zdjęciu) zaliczył asystę przy bramce Krzysztofa Rzepy, a następnie sam zdobył gola po indywidualnej akcji.

Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 2:2 (0:0)
Bramki dla Bałtyku: Rzepa 54, Bułka 74

BAŁTYK I połowa: Matysiak - Piekarski, Wypij, Karasiński, Jaroszek - Garczewski, Zyska, Łatka, Węgliński - Żołnowski, Krysiński

Klebba - Wieczorek, Proena, Wypij, Wesołowski - Bułka, Zejglic, Młynarczyk, Poręba - Żołnowski, Rzepa

Na wiosnę Bałtyk i GKS Przodkowo będą należeć do faworytów w walce o zwycięstwo w Grupie Bałtyckiej III ligi. Póki co, gdynianie mają do lidera 7 punktów straty, a sobotni sparing na boisku Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej był cennym przetarciem przed rundą wiosenną.

TOMASZ WYPIJ: MAM WIĘKSZE AMBICJE NIŻ GRA W III LIDZE

Bałtyk zagrał praktycznie na dwa składy. Cały mecz rozegrał jedynie napastnik i najskuteczniejszy strzelec gdynian jesienią Sebastian Żołnowski. Pierwsze 45 minut nieco rozczarowało, choć obu stronom nie można było odmówić walki.

Worek z bramkami rozwiązał się jednak po zmianie stron. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bułki z rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym i odbicie piłki od słupka wykorzystał Krzysztof Rzepa. Zimowy nabytek Bałtyku to kolejny nowy gracz obok Dariusza ŁatkiKrzysztofa Garczewskiego, który wpisał się na listę strzelców w zimowych sparingach.

DARIUSZ ŁATKA: W GDYNI JESTEM ZE WZGLĘDU NA ŻONĘ

Do wyrównania doprowadził w 70. minucie Michał Marczak, ale błyskawicznie odpowiedział na to trafienie Bułka. Gdynianie przejęli piłkę na połowie przeciwnika, a skrzydłowy ruszył z solową akcją mijając stopera, a następnie golkipera i kierując piłkę do pustej bramki.

GKS zdołał jednak wyrównać na krótko przed końcem meczu. Po rzucie rożnym uderzeniem z 16 metrów popisał się Marczak, który drugi raz pokonał powracającego po urazie Daniela Klebbę.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed rundą wiosenną 2016
Przyszli: Krzysztof Garczewski (pomocnik, Sadownik Waganiec), Krzysztof Rzepa (pomocnik, Gryf Wejherowo), Dariusz Łatka (pomocnik, ostatni klub, FK Jeglava)

Mogą przyjść: Michał Choszcz (pomocnik, Anioły Garczegorze), Mateusz Gretkowski (napastnik, Rodło Kwidzyn), Michał Bartkowiak (bramkarz), Cezary Gołubiński (pomocnik), Mateusz Młynarczyk (pomocnik), Marcin Poręba (pomocnik, wszyscy z juniorów)

Mogą odejść: Tomasz Gródek (pomocnik), Paweł Rasmus (pomocnik) - obaj zawiesili treningi

Harmonogram sparingów Bałtyku przed rundą wiosenną
kolejno: data, miejsce, rywal
23.01. Gdynia (NSR) Gryf Wejherowo (II liga) 1:0 (1:0)
Bramka: Garczewski

30.01. Gdynia (NSR) Rodło Kwidzyn (IV liga) 1:1 (1:0)
Bramka: Łatka

03.02. Gdynia (NSR) Znicz Pruszków (II liga) 1:2 (0:2)
Bramka: Rusinek

06.02. Elbląg Concordia (III liga) 3:1 (1:0)
Bramki: Łatka, Wypij, Garczewski

10.02. Gdynia (GCS, boisko B) KS Chwaszczyno (III liga) 0:1 (0:0)
13.02. Gdańsk (CSA PG) GKS Przodkowo (III liga) 2:2 (0:0)
17.02. Gdynia (GCS, boisko B) GOSRiT Luzino (IV liga) godz. 17:30
27.02. Gdynia (NSR) Drwęca N.Miasto Lubawskie (III liga)
05.03. Luzino GOSRiT Luzino (IV liga)

Arka II Gdynia - GKS Luzino 2:2 (0:2)
Bramki: Węsierski 55, Stepnowski 66

ARKA II: Miszczuk (46 Kotkowski) - Kaszorek (46 Gębiś), Lisowski (80 Kaszorek), Niciński (46 Skrzypczak), Wawszczyk - Wolak, Regulski (46 Stepnowski) - Lomski, Hebel, Bach (46 Czapłygin) - Węsierski

Remisem sobotni sprawdzian zakończyły także rezerwy Arki Gdynia. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego zagrali już bez wypożyczonego do Pogoni Lębork Macieja Wardzińskiego. Żółto-niebieskich wsparli za to Patrik LomskiMaksymilian Hebel oraz bramkarze Jakub MiszczukKamil Kotkowski trenujący na co dzień z pierwszym zespołem.

Spotkanie z GKS Luzino dla gdynian rozpoczęło się fatalnie, bo już w 21. minucie goście wykorzystali sytuację sam na sam z bramkarzem. 10 minut później GKS prowadził już 2:0 po strzale głową. Tego gola gdynianie stracili po stałym fragmencie gry.

Kontaktową bramkę po przerwie zdobył Mateusz Węsierski. 17-latek poprawił po strzale Jakuba Stepnowskiego. Ten drugi nie chciał jednak być gorszy i niedługo później sam wpisał się na listę strzelców. Przy tym golu znakomitym prostopadłym podaniem popisał się obrońca z rocznika 1998 Damian Gębiś, a i samo uderzenie było efektowne. Stepnowski posłał piłkę w samo okienko bramki. Gdynianie mieli ochotę na więcej, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem.