Trefl wygrał ostatni w sezonie mecz u siebie

17 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Koszykarze Trefla w efektowny sposób pożegnali się ze swoimi kibicami w sezonie 2015/2016. W ostatnim meczu w Hali 100-lecia pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17) prezentując ciekawą grę w ataku przez trzy kwarty. W nim pierwsze skrzypce grali Anthony Ireland i Piotr Śmigielski. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej TBL żółto-czarni zmierzą się na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec 24 kwietnia. Tam zamkną sezon, w którym nie zagrają w fazie play-off.

TREFL: Ireland 25 punktów (4x3, 8 zb.), Majok 6, Śmigielski 21 (2x3, 7 zb.), Stefański 2 (5 zb.), Kolenda 5 (1x3) oraz Bilinovać 8 (2x3), Kulka 4 (5 zb.), Dutkiewicz 3 (1x3), Motylewski 2, Dzierżak 2, Stefanik 0

BM Slam Stal: Wangmene 8, Nikołow 11 (2x3), Zębski 1 (6 zb.), Millage 18, Suliński 4 oraz Ochońko 12, Delaney 4, Niedźwiedzki 1, Żurawski 1, Sroka 0, Kaczmarczyk 0

Wygrana w niedzielnym meczu dawała sopocianom pewne 15. miejsce i włączenie się do walki ze Śląskiem Wrocław o 14. pozycję na zakończenie sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi, który zamknie żółto-czarnym rozgrywki 2015/2016.

Rywal z Ostrowa Wielkopolskiego także gra mecze bez najwyższej stawki w obecnej rundzie, którą jest awans do play-off. Trefl wykorzystał to skrupulatnie w pierwszej kwarcie, rozgrywając jedne z najlepszych 10 min. w sezonie. W mecz dobrze wszedł Piotr Śmigielski, a gdy efektowny wsad wykonał Michał Kolenda żółto-czarni prowadzili 7:0. Kiedy tyle samo punktów z rzędu zdobył Anthony Ireland w 6. min. gospodarze prowadzili 14:4. Sopocianie często starali się wchodzić w strefę trzech sekund. Czasami byli zatrzymywani przez rywali, a ogólnie siało to duże spustoszenie w ich szeregach. Pozwalało m.in. otwierać czyste pozycji na obwodzie. Dlatego też Trefl zakończył kwartę trzema celnymi rzutami za trzy punkty - dwoma Śmigielskiego i jednym Josipa Bilinovacia (27:14).

Najbardziej aktywną osobą po stronie rywali był trener Zoran Sretenović. Często łapał się za głowę po akcjach swoich koszykarzy, krzyczał na nich znajdując się przy linii bocznej boiska, to jednak nie przynosiło zamierzonych efektów. Serię trójek przedłużył Bilinovać, za dwa trafił Jakub Motylewski i przewaga Trefla urosła w 14. min. do 32:16. To były wszystkie punkty gospodarzy do połowy drugiej kwarty. Na szczęście rozrzucali się od 15 do 20 min. Zdobyli wówczas aż 16 pkt. Kwartę zamknął rzutem za trzy równo z końcową syreną Ireland dając wynik 48:27. Dla Amerykanina był to 15 pkt w meczu.

Tak dobrze z zespołem żółto-czarnych nie było w trzeciej kwarcie. Sopocianie nie mogli trafić do kosza przez ponad 3 min. tej części gry. Dopiero przerwa na żądanie wzięta przez trenera Zorana Marticia zmieniła ten stan. Punkty Śmigielskiego, po akcji za dwa z faulem i wolnym, przyniosły wynik 50:32. Ale Trefl dorzucił jeszcze w tej kwarcie tylko 2 "oczka". Natomiast rywale wstrzelili się w kosze w Hali 100-lecia i na ostatnie 10 min. wchodzili ze stratą 10 pkt (53:43).

To była jednak chwilowa zadyszka zespołu Marticia. Ten postanowił w efektowny sposób pożegnać się z kibicami w sezonie 2015/2016. Kolejną ofensywną serię zapoczątkował Śmigielski, szybko dołączyli do niego Marcin StefańskiMarcin Dutkiewicz wiec na tablicy wyników było 63:43 dla Trefla. To wyhamowało gości, trener Martić mógł spokojnie wpuścić na boisko koszykarzy, którzy wcześniej nie grali ze Stalą, a kibice w ramach podziękowań za ostatnie spotkanie w sezonie w tym obiekcie skandować imię i nazwisko każdego z zawodników i trenerów Trefla.

Wyniki 29 kolejki

• Energa Czarni Słupsk - ASSECO GDYNIA 101:58 (35:21, 20:15, 17:6, 29:16)
  • TREFL SOPOT - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 89:64 (25:23, 15:13, 30:12, 19:16)
  • Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 83:64 (25:11, 19:20, 22:16, 17:17)
  • Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 81:72 (17:22, 19:11, 17:19, 28:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 87:93 (23:31, 16:23, 24:18, 24:21)
  • Polfarmex Kutno - Rosa Radom 62:64 (14:17, 16:16, 16:11, 16:20)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 70:68 (9:18, 24:11, 15:22, 22:17)
  • środa
  • Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin
  • Zaległe mecze 13. kolejki:
  • Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 89:71 (22:20, 23:20, 22:22, 22:9)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, 21 kwietnia
  • Zaległy mecz 22. kolejki:
  • ASSECO GDYNIA - Stelmet Zielona Góra 55:71 (14:23, 18:10, 12:18, 11:20)

Opinie (16)

• Brawo Korsarze ! Szkoda że już gasimy światło !

• 2 12

• To jest liga co?....

trefl konczy za tydzien sezon i 6 mies.przerwy az ruszy nastepny sezon.I jak mamy miec koszykowke na wysokim poziomie.Przeciez to dramat.... 6miesiecy przerwy,to tylko Polscy smieszni (dzialacze) koszykowki potrafia zorganizowac taka zenade.