Udana inaugracja żużlowców Wybrzeża

Rafał Sumowski
9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Jest nowa data pierwszego treningu żużlowców. Iversen startował w Anglii

Zobacz wypadek Linusa Sundstroema.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonali na własnym torze Lokomotiv Daugavpils 52:38 na inaugurację Nice 1. Ligi Żużlowej. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był ich ubiegłoroczny lider Oskar Fajfer. Kapitalne zawody zanotował też junior Dominik Kossakowski, który rywalom oddał tylko jeden punkt. Według klubowych danych spotkanie oglądało ok. 5 tysięcy kibiców.

7. Davis Kurmis 2+1 (1*,0,1)

Oskar Fajfer i Kacper Gomólski przypieczętowali w ostatnim wyścigu wygraną Wybrzeża na inaugurację sezonu. Oskar Fajfer i Kacper Gomólski przypieczętowali w ostatnim wyścigu wygraną Wybrzeża na inaugurację sezonu.

Dla trenera Kowalika dzisiejszy mecz będzie ligowym debiutem w roli szkoleniowca Wybrzeża. Ponadto po raz pierwszy w oficjalnych występach w gdańskich barwach zaprezentują się Gomólski i Batchelor.
Do inauguracji Nice 1. Ligi Żużlowej doszło już w piątek. Stal Rzeszów dość nieoczekiwanie uległa na własnym torze Polonii Piła 42:47.
Trwa próba toru. Z zespołu gości zapoznać się z nawierzchnią wyjechali Lahti i Poudżuks
Gospodarzy na próbie toru reprezentują Batchelor i Kossakowski
Przed kasami wciąż kolejki, kibice cały czas wchodzą na stadion.
Zawodnicy wychodzą do prezentacji
Zawodnicy Lokomotivu wyszli w okolicznościowych koszulkach na cześć Joonasa Kylmaekorpiego, który zakończył karierę z powodu kontuzji i nie wspomoże Łotyszy w tym sezonie. Przypomnijmy, że Fin w 2009 roku startował także w Gdańsku.
Trwa prezentacja.
Kibice zaprezentowali kartodniadę w barwach gdańskiego klubu. Na trybunach ok. 5000 widzów, ale szczegółowe dane poznamy dopiero po podliczeniu wejść przez nowy system na gdańskim stadionie.
Poudżuks jako zastępstwo zawodnika
1'
Awaria taśmy startowej, powtórka w czterech.
bieg 5:1
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Maksim Bogdanow (0 pkt).

Świetny start gospodarzy i niezagrożone zwycięstwo. Gdańszczanie udanie rozpoczynają sezon 2017!
II
[8:4] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Jewgienij Kostygow (2 pkt), Davis Kurmis (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Po przepychance na wejściu w pierwszy łuk na prowadzenie wyszedł Kossakowski i nie dał szans rywalom. Bieliński trzymał kontakt z rywalami przez pierwsze dwa okrążenia.
III
[12:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Siergiej Łogaczow (2 pkt), Linus Sundstroem (1 pkt), Kjastas Puodżuks (0 pkt).

Świetnie rozegrał pierwszy łuk Gafurow i uciekł do przodu wygrywając z ogromną przewagą. Pozostała trójka cały wyścig jechała w kontakcie, ale bez przetasowań. Sundstrom po słabym starcie wyszedł na trzecią pozycję, ale nie zdołał przebić się na drugą.
IV
  Troy Batchelor,
  Timo Lahti.
bieg 5:1
IV
[17:7] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Davis Kurmis (0 pkt).

Atomowy start gdańszczan. Batchelor już w pierwszym wyścigu pokazał, że będzie drużynowym jeźdźcem. Cały bieg oglądał się za Kossakowskim upewniając się, że wspólnie dowiozą 5:1.
Przerwa na równanie toru.
Kibicom żużla, ale i Lechii Gdańsk przypominamy, że równolegle relacjonujemy na żywo mecz piłkarskiej ekstraklasy. Biało-zieloni grają dziś w Gliwicach

TUTAJ LIVE Z MECZU PIŁKARZY
V
  Timo Lahti,
Lahti jako zz
V
Wyścig przerwany. Po słabym starcie w łuku upadli obaj gdańscy zawodnicy
5'
Powtórka wyścigu w pełnym składzie. Sędzia zastosował zasadę pierwszego łuku - zabrakło w nim miejsca, by złożyli się do skrętu wszyscy zawodnicy.
bieg 5:1
V
[18:12] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Maksim Bogdanow (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Linus Sundstroem (0 pkt).

Pierwsza wygrana gości i od razu podwójna. Gafurow cały wyścig gonił Lahtiego, ale nieskutecznie.
VI
bieg 4:2
VI
[20:16] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Siergiej Łogaczow (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Dobrze wyszedł spod taśmy Batchelor, ale na wyjściu z łuku po zewnętrznej części toru świetnie zaatakował go Łogaczow, który nie oddał prowadzenia. Upomnienie dla Bielińskiego za niebezpieczną jazdę.
VII
  Jewgienij Kostygow,
  Timo Lahti.
bieg 3:3
VII
[23:19] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Kiepski start gdańszczan, ale szybko w pierwszym łuku na prowadzenie przy "kredzie" przedarł się Gomólski. Do końca Fajfer naciskał ambitnie Kostygowa, ale nieskutecznie. Przerwa na równanie toru.
VIII
Łogaczow jako zz
VIII
Batchelor wjechał w taśmę i zostaje wykluczony z powtórki.
8'
Batchelora zgodnie z regulaminem zastąpi junior Bieliński.
bieg 3:3
VIII
[26:22] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Siergiej Łogaczow (2 pkt), Maksim Bogdanow (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Świetny start gdańskich juniorów, którzy wyszli na 4:2. Niestety, Bieliński na trzeciej lokacie utrzymał się tylko 1,5 okrążenia. Na prostej przy krawężniku minął go Bogdanow.
IX
4 minuty przerwy dla Łogaczowa, który wystartuje bieg po biegu
bieg 3:3
IX
[29:25] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Siergiej Łogaczow (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Kacper Gomólski (0 pkt).

Gdańszczanie ze startu wyszli na 5:1, ale Gomólski dał się minąć obu rywalom na prostej po wyjściu z pierwszego łuku. Fajfer wygrał z dużą przewagą. Trzeci remis z rzędu.
X
  Timo Lahti.
bieg 3:3
X
[32:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Davis Kurmis (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Dobry start gdańszczan i wzorowa jazda parą. Niestety tuż przed metą "kapcia" złapał Gafurow i wyprzedzili go obaj rywale. Rosjanin jest wściekły, bo wykonał w tym wyścigu kapitalną pracę. Przerwa na równanie toru.
XI
  Maksim Bogdanow,
Bogdanow jako zz.
bieg 4:2
XI
[36:30] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Maksim Bogdanow (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Kjastas Puodżuks (d/0 pkt).

Fenomenalna walka pomiędzy Batchelorem i Bogdanowem, którzy wymieniali się na drugiej pozycji praktycznie przez cały wyścig. Ostatecznie górą Łotysz. Niezagrożone zwycięstwo Fajfera.
XII
bieg 4:2
XII
[40:32] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Maksim Bogdanow (2 pkt), Aureliusz Bieliński (1 pkt), Jewgienij Kostygow (0 pkt).

Pewna wygrana Gafurowa. Bieliński przez cztery okrążenia bronił się przed Kostygowem. Skutecznie, za co gdański wychowanek otrzymał ogromne brawa.
XIII
Nareszcie na trybunach zerwało się gromkie "GKS! GKS!"
XIII
  Timo Lahti.
XIII
Wyścig przerwany. Na dojeździe do łuku Łogaczow wjechał w Sundstroema. Szwed upadł pociągając za sobą Lahtiego.
kontuzja
XIII
Łogaczow wykluczony z powtórki. Karetka na torze.
kontuzja
XIII
Na torze są już dwie karetki.
13'
Lahti podniósł się o własnych siłach i wraca do parku maszyn. Kibice nagrodzili go brawami.
13'
Niestety, nadal leży Sundstroem.
XIII
Sundstroem wstał o własnych siłach. Teraz przejdzie badanie lekarskie, po którym dowiemy się czy jest zdolny do dalszej jazdy.
13'
Środkiem murawy wraca też Gafurow. Kapitan gdańskiej drużyny razem z trenerem Kowalikiem czuwał z lekarzami przy koledze.
13'
Gromkie oklaski dla Sundstroema.
XIII
Decyzją lekarza Sundstroem może kontynuować zawody
bieg 4:2
XIII
[44:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Linus Sundstroem (1 pkt), Siergiej Łogaczow (w/0 pkt).

Świetna walka między Sundstroemem a Lahtim. Linus wyszedł na drugą pozycję na wyjściu z drugiego łuku, ale 1,5 okrążenia później zawodnik gości odgryzł mu się atakiem na prostej po wewnętrznej części toru. Gomólski cały wyścig prowadził niezagrożony. Przerwa na równanie toru.
XIV
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Batchelora
bieg 3:3
XIV
[47:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Maksim Bogdanow (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Kjastas Puodżuks (0 pkt).

Bogdanow uciekł ze startu. Wyścig bez historii, ale przypieczętował wygraną gdańszczan w tym meczu.
XV
  Timo Lahti,
  Siergiej Łogaczow.
15'
Wyścig przerwany. Fajfer "skradł" start
bieg 5:1
XV
[52:38] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Siergiej Łogaczow (0 pkt).

świetny wyścig w wykonaniu gdańszczan. Para wychowanków Startu Gniezno poradziła sobie, gdy "zakotłowało" się na pierwszym łuku. Gomólski spadł na trzecią lokatę, ale szybko ją odbił. Na metę obaj gospodarze wjechali podnosząc ręce w geście triumfu.
15'

• 12 5

• Działo się coś na dystansie czy standardowo tylko pierwszy łuk i potem jazda gęsiego? (5)

Bo po "arcyciekawym" turnieju Zorra odpuściłem sobie dziś wizytę na stadionie i nie wrócę dopóki nie zaczną robić toru do walki.

• 11 43

• Jak nie chcesz chodzić na mecze, to co cię to obchodzi jak było! (1)

I kup sobie wreszcie jakiś tani, używany telewizorek, to sobie obejrzysz na Polsat Sport.

• 22 3

• Chcę chodzić na mecze. Nie na flaki z olejem.

• 10 16

• Właśnie wróciłem - i bylo dokladnie odwrotnie niż piszesz = tor moim zdaniem sensowny bardziej niż beton..

była walka i mijanki.. Kossakowski klasa! Będzie nowy Pieszczek! Co do Aureliusza Bielińskiego to myślę, że będą z niego ludzie.. co prawda w juniorskim biegu przywiózł jajo, ale we wszyskich wyścigach jechał w kontakcie z przeciwnikiem i w biegu XII wybronił się przed Kostgowem!!!
      Ogólnie fajne zawody, dużo walki, dużo słońca i piwka i nasi wygrali - czego chceić więcej?

P.S.
      Jonas - salut!!!

• 13 6

• (1)

Walki było sporo. Oglądałem w TV, było bardzo ciekawie. Wiele zależy od pogody. Na Zorro było zimno to tez ma znaczenie.

• 7 4

• tylko c*oty narzekaja

reszta kibicuje GKS!

• 3 2

• Masa pracy przed całą drużyną (5)

Tor gorszy nawet niż zwykle. Czemu jechał Linus z kontuzją to wie chyba tylko Zdunek. Do Bydgoszczy z Thomsenem po zwyciestwo, a siłę drużyny pokaże mecz w Łodzi.

• 33 1

• (4)

Linus nie jechał z żadną kontuzją, no chyba, ze ta w 13 biegu po upadku. To tylko kreda, jedna ścieżka, żenada, duża w ogóle nie chodziła, tor moze być twardy jak w Grudziądzu, ale musi być na nim kila ścieżek zarówno przy krawężniku jak i pod bandą.

• 8 1

• mówił, że bardzo boli jego noga(utykał) po wypadku na turnieju pożegnalnym Magnusa (3)

po co więc jedzie zawodnik nie będący w pełni sił?

• 5 1

• (2)

Przez tydzień bólu się można pozbyć. W Bydgoszczy pojedzie za niego Thomsen.

• 5 0

• ale Szwed to mówił dzisiaj ;) (1)

dobry z niego chłopak, ale forma b. słaba

• 3 2

• Od zdrowia jest lekarz, chciał zarobić pieniądze to jechał, zawodnicy z poważniejszymi kontuzjami jadą w meczach,do Bydgoszczy już nie pojedzie.