Zwycięstwo SMS, Kar-Do Spójnia pokonana

25 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Dziewięć bramek Bartosza Kowalczyka pomogło wygrać SMS Gdańsk w Białej Podlaskiej. Dziewięć bramek Bartosza Kowalczyka pomogło wygrać SMS Gdańsk w Białej Podlaskiej.

Szczypiorniści SMS Gdańsk wygrali wyjazdowy mecz z AZS AWF Biała Podlaska 29:26 (15:16). O drugim zwycięstwie z rzędu przesądził ostatni kwadrans, w którym licealistom udało się zdominować rywali. Niestety porażki w drugim kolejnym meczu doznała Kar-Do Spójnia Gdynia, która przegrała w Kościerzynie z Sokołem 30:28 (16:15). Dla obu trójmiejskich I-ligowców były to ostatnie mecze wyjazdowe w tym sezonie. Rozgrywki zakończą za tydzień we własnych halach.

AZS AWF Biała Podlaska - SMS Gdańsk 26:29 (16:15)
SMS: Skrzyniarz, Ram - Moryto 5, Orzechowski 5, Brukwicki, Mauer, Sićko, Majdziński 6, Mrozowicz 3, Gasin, Kowalczyk 9, Marszałek, Salacz 1, Kawka

Gracze SMS przed tygodniem pomimo kadrowych osłabień zdołali pokonać różnicą jednej bramki przedostatnie w tabeli Henri Lloyd Brodnica. W ostatnim w tym sezonie meczu wyjazdowym podopiecznym Marcina Pilcha przyszło zagrać z zamykającym hierarchię grupy AZS AWF Biała Podlaska.

W składzie gdańskich licealistów ponownie zabrakło narzekających ostatnio na urazy Michała Myszka, Kacpra Pawłowskiego, Miłosza Bekisza i wyłączonego z gry do końca sezonu Tomasza Pietruszko (złamana kość w śródstopie). Wrócili za to Borys BrukwickiWiktor Kawka.

Prym wiódł jednak w gdańskim zespole zdobywca dziewięciu trafień Bartosz Kowalczyk. W pierwszej połowie rozgrywający pokonał bramkarza gospodarzy trzy razy, a gdańszczanie na prowadzenie zdołali wyjść tylko raz, w 7. minucie przy stanie 5:4. Jedną lub dwiema bramkami przez większość czasu przeważali jednak akademicy.

Po przerwie Kowalczyk podwoił swój dorobek w ciągu zaledwie 5 minut, ale gdy tylko licealiści wyszli na prowadzenie, gospodarze zaraz doprowadzali do remisu lub odzyskiwali przewagę. Przełom nastąpił pomiędzy 47 a 51 minutą, gdy rzut Kowalczyka i trzy Macieja Majdzińskiego dały SMS czterobramkową serię i prowadzenie 26:23. Podopieczni trenera Pilcha upilnowali tej przewagi w ostatnich minutach i zapewnili sobie drugi ligowy triumf z rzędu.

Przypomnijmy, że SMS w I lidze utrzyma się bez względu na miejsce, które ostatecznie zajmie w rozgrywkach. To przywilej zarezerwowany przez regulamin dla drużyn licealnych.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 30:28 (15:16)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Moszczyński 8, Szlinger 5, Bielec 5, Rychlewski 3, Wróbel 3, Derdzikowski 2, Staniszewski 1, Kowalski 1.

Zespół Kar-Do Spójni Gdynia, który już dawno zapewnił sobie utrzymanie, w sobotę stawił się w Kościerzynie. Dla gospodarzy tego meczu było to niezwykle ważne spotkanie, bowiem wygrana pozwalała im zachować miejsce w I lidze bez potrzeby udziału w barażach.

Spotkanie od początku było wyrównane, choć przed przerwą gospodarze zdołali odskakiwać na przewagę różnicą 2-3 trafień. Goście m.in. za sprawą bramek doświadczonego Damiana Moszczyńskiego zdołali jednak odbić prowadzenie. W ostatniej minucie przed zakończeniem pierwszej połowy dokonał tego Michał Derdzikowski.

Gdynianie tę część meczu skończyli jednak ze stratą Mateusza Zimakowskiego. Bramkarz przy jednej z interwencji nieszczęśliwie spadł na nogę Adama Lisiewicza i prawdopodobnie skręcił staw skokowy.

- Po zmianie stron przeważaliśmy przez większość czasu, ale w końcówce popełniliśmy kilka błędów, które kosztowały nas utratę prowadzenia - mówi drugi bramkarz i kierownik drużyny Łukasz Skowron.

W ekipie gospodarzy skuteczni w decydującym momencie byli Lisiewicz i Kamil Ringwelski, a w całym spotkaniu skutecznie punktowali także Maciej ReichelMichał Janusiewicz. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą dwóch trafień i zapewnili sobie pozostanie na zapleczu Superligi.

Wyniki 25 kolejki

• Vetrex Sokół Kościerzyna - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 30:28 (15:16)
  • AZS AWF Biała Podlaska - SMS GDAŃSK 26:29 (16:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - MKS Henri Lloyd Brodnica 32:32 (13:13)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań 20:28 (9:11)
  • KPR Borodino Legionowo - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:25 (15:11)
  • Real Astromal Leszno - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:32 (11:18)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Warszawianka Warszawa 33:21 (15:9)

Opinie (1)

• niestety znow w plecy, choc tym razem po walce

Za tydzien bedzie pewnie podobnie... Zdrowia naszemu bramkarzowi zycze, aby jak najszybciej mogl zagrac. Gratulacje dla mlodych z SMS, kolejny dobry wystep.