Lechia zremisowała z Podbeskidziem

28 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Ariel Borysiuk strzelił pierwszego gola w ekstraklasie od 5 grudnia 2011 roku. Był to szczęśliwy dzień dla defensywnego pomocnika Lechii, gdyż w południe dowiedział się, że ponownie został powołany do reprezentacji Polski. Ariel Borysiuk strzelił pierwszego gola w ekstraklasie od 5 grudnia 2011 roku. Był to szczęśliwy dzień dla defensywnego pomocnika Lechii, gdyż w południe dowiedział się, że ponownie został powołany do reprezentacji Polski.

Piłkarze Lechii już szósty oficjalny mecz z rzędu zakończyli bez porażki, ale po spotkaniu w Bielsku-Białej muszą odczuwać niedosyt. Gdańszczanie zremisowali z Podbeskidziem 1:1 (1:1), choć w drugiej połowie mieli znacznie więcej szans, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Grzegorz Kuświk posłał piłkę w poprzeczkę, a dogodnych okazji nie wykorzystali m.in. Sebastian MilaRafał Janicki. Jednak tego dnia musiał wykazać się także Marko Marić, który wybornie bronił strzały z kilku metrów Mateusza Szczepaniaka i Franka Adu. W tym pojedynku zdecydowanie ofensywa wzięła górę nad defensywą i tylko kiepska skuteczność sprawiła, że skończyło 30 strzałów wyprowadzonych z obu stron dało tylko 2 gole.

PODBESKIDZIE PODBESKIDZIE
1 Zubas - 10 Sokołowski, 3 Nowak, 90 Kolcak, 15 Mójta - 6 Kato - 14 Chmiel, 7 Możdżeń, 20 Szczepaniak, 5 Adu - 23 Demjan

Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Obukowicz
50 Marić - 41 Stolarski, 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk, 8 Łukasik - 10 Nazario, 6 Mila, 17 Haraslin - 30 Kuświk
  • 61' 7 Możdżeń Zmiany 9 Kołodziej
  • 73' 5 Adu Zmiany 8 Kowalski
  • 77' 6 Kato Zmiany 32 Pazio
  • 64' 17 Haraslin Zmiany 14 Wiśniewski
  • 69' 8 Łukasik Zmiany 21 Vranjes
  • 78' 3 Wawrzyniak Zmiany 33 Leković
  • 17' Adu
  • 21' Borysiuk
  • 14' Kato
  • 55' Kolcak
  • 58' Sokołowski
  • 45' Haraslin
  • 53' Borysiuk
  • 90+1 Stolarski

BORYSIUK I MILA POWOŁANI DO REPREZENTACJI POLSKI NA MECZE Z NIEMCAMI I GIBRALTAREM

Krajowe powołania na eliminacje Euro 2016. Siedmiu piłkarzy otrzymało zaproszenie na mecz z Niemcami i Gibraltarem, w tym dwóch z Lechii

ADAM NAWAŁKA PONOWNIE POWOŁAŁ SEBASTIANA MILĘ I ARIELA BORYSIUKA

W porównaniu z "11", która rozpoczynała zwycięski mecz z Górnikiem Łęczna, jedna, wymuszona zmiana. Na skrzydle kontuzjowanego Makuszewskiego zastąpił Nazario (LECHIA)

SPRAWDŹ, KTO ZŁAPAŁ, A KTO WYLECZYŁ KONTUZJĘ W LECHII?

ta zmiana to niespodzianka, gdyż z rezerwowych skrzydłowych przeciwko Górnikowi zdecydowanie lepiej od Nazario (LECHIA) zaprezentował się Wiśniewski. Wydawało się, że w Bielsku-Białej od początku ten ostatni zagra w "11" obok Mili (LECHIA). Obaj piłkarze mówili, że czekają na takie rozwiązanie

MILA I WIŚNIEWSKI CHCĄ GRAĆ RAZEM W "11" LECHII

Poza Wiśniewskim (nr 14) dzisiaj na ławce Lechii usiądą: 1. Budziłek,. Rudinilson, 9 Mak, 14 Wiśniewski, 19 Pawłowski, 21 Vranjes i 33 Leković
drużynę Podbeskidzia prowadzi były trener Lechii - Dariusz Kubicki. Są też w "18" dwaj byli piłkarze biało-zielonych. W "11" rozpocznie mecz Możdzeń, a na ławce Pazio
rezerwowi Podbeskidzia: 83 Kaczmarek, 92 Lazarus, 32 Pazio, 9 Kołodziej, 93 Hiszpański, 8 Kowalski, 17 Jonkisz

Podbeskidzie zajmuje przedostatnie miejsce w ekstraklasie, ale do zajmującej 12. pozycję Lechii traci tylko 3 punkty. To pokazuje jak ważny jest to mecz dla biało-zielonych
piłkarze wyszli na prezentację, Lechia w czerwonych strijach, rywale w białych koszulkach z czerwono-niebieskimi pasami oraz niebieskich spodenkach
rozbrzmiewa melodia z serialu "Janosik"
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
ruszył doping dla miejscowych, kibiców gości nie ma na trybunach, ciąży na nich zakaz wyjazdowy na mecze ekstraklasy
KOLEJNA KARA DLA KIBICÓW LECHII
3'
nieudane dośrodkowanie Mójty (PODBESKIDZIE) zakończyło atak gospodarzy
3'
Maloca (LECHIA) zablokował podanie Demjana (PODBESKIDZIE), będzie róg dla miejscowych
4'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu rywali
5'
zbyt mocne podanie Mili (LECHIA) do Haraslina (LECHIA)
5'
Janicki (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Szczepaniaka (PODBESKIDZIE)
6'
na spalonym Szczepaniak (PODBESKIDZIE) po rozegraniu rogu przez gospodarzy
6'
na razie gra z przewagą Podbeskidzia, Lechia cofnięta na własną połowę
7'
kolejne dośrodkowanie gospodarzy, pojedynek powietrzny wygrał Janicki (LECHIA) ze Szczepaniakiem, ale ucierpiał przy tej interwencji, potrzebna pomoc medyczna
8'
Janicki (LECHIA) podniósł się z murawy, ale trzyma się za głowę, Lechia na razie w "10"
9'
znów próba kontra Lechii zakończona zbyt mocnym podaniem Mili (LECHIA), tym razem starał się dogrywać na prawe skrzydło do Stolarskiego (LECHIA)
10'
Janicki (LECHIA) wrócił do gry
11'
nieudane dośrodkowanie Stolarskiego (LECHIA), piłka opuściła boisko
11'
trzeci róg dla Podbeskidzia, znów w narożniku Mójta (PODBESKIDZIE), ale ponownie defensywa Lechii radzi sobie z jego dośrodkowaniem
13'
kontra Lechii 3 na 2 zakończona po niecelnym podaniu Nazario (LECHIA)
13'
Kolcan (PODBESKIDZIE) wybił piłkę głową na róg po dośrodkowaniu Mili (LECHIA)
13'
Zubas (PODBESKIDZIE) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
14'
Żółtą kartką został ukarany Kato (PODBESKIDZIE), choć z powodzeniem mógł dostać czerwoną po ostrym faulu na Nazario
16'
akcje z obu stron, ale bez dobrego podanie w pole karne
16'
Zubas (PODBESKIDZIE) złapał piłkę po dośrodkowaniu Wawrzyniaka (LECHIA)
17'
[1:0] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adu. Chmiel uciekł Wawrzyniakowi przed polem karnym i dograł w pole bramowe do Adu. Piłkarz z Ghany wyprzedził Stolarskiego i z 3 metrów zdobył gola
18'
Lechia straciła gola w momencie, gdy wydawało się, że zaczyna przejmować kontrolę nad przebiegiem gry
19'
Łukasik (LECHIA) z wolnego wrzucił piłkę prosto w ręce Zubasa (PODBESKIDZIE)
20'
Zubas (PODBESKIDZIE) nogą odbił piłkę po strzale Kuświka (LECHIA) z 11. metra, napastnika Lechii do okazji bramkowej wyprowadziła akcja Mili i podanie Nazario
21'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Borysiuk. Stolarski ograł Adu i przekazał piłkę do Nazario, Brazylijczyk wycofał przed pole karne, a Ariel uderzył z pierwszej piłki nie do obrony
22'
przerwa na uzupełnienie przez piłkarzy płynów
22'
to pierwszy gol Borysiuka (LECHIA) w barwach Lechii, a ogólnie 5 tego piłkarza w ekstraklasie
22'
poprzednio Borysiuk (LECHIA) w ekstraklasie wpisał się na listę strzelców jeszcze jako piłkarz Legii, a miało to miejsce 5 grudnia 2011 roku w ostatniej minucie meczu z Zagłębiem w Lubinie, zakończonego zwycięstwem gości 4:0
26'
po powrocie do gry po przerwie niedokładne akcje z obu stron
27'
dośrodkowanie Mójty (PODBESKIDZIE) i strzał głową Demjana (PODBESKIDZIE) z 16. metra. Marić (LECHIA) pewnie łapie piłkę
28'
Wawrzyniak (LECHIA) odebrał piłkę Demjanowi (PODBESKIDZIE)
29'
Marić (LECHIA) z najbliżej odległości obronił strzał Adu, który w polu bramkowym dostał piłkę tym razem od Mójty
31'
kolejny róg dla Podbeskidzia, znów dośrodkowanie Mójty (PODBESKIDZIE) nie zagroziło Lechii
32'
Adu (PODBESKIDZIE) stracił piłkę w polu karnym Lechii, lewoskrzydłowego nie mógł zatrzymać Janicki, pomógł Maloca
33'
Kato (PODBESKIDZIE) fauluje Harslina, czy dostanie drugą żółtą kartkę?
34'
Japończyk wybłagał sędziego, by zostawił go na boisku
34'
Mójta (PODBESKIDZIE) wybił wślizgiem piłkę spod nóg Haraslina (LECHIA) na róg
35'
nieudane dośrodkowanie Łukasika (LECHIA), który najpierw z rogu krótko wymienił piłkę z Haraslinem (LECHIA), a potem kopnął ją daleko od bramkki
36'
zablokowany w polu karnym Kuświk (LECHIA)
36'
Zubas (PODBESKIDZIE) z trudem na róg wybił piłkę po bombie z woleja Stolarskiego (LECHIA)
36'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
38'
niecelny strzał z dystansu Nowaka (PODBESKIDZIE)
39'
wyrównana gra
40'
Maloca (LECHIA) wybił piłkę na róg
40'
niecelnie główkował Nowak (PODBESKIDZIE) po dośrodkowaniu z rogu Mójty (PODBESKIDZIE)
41'
zagranie ręką Szczepaniaka (PODBESKIDZIE) w polu karnym Lechii
43'
Zubas (PODBESKIDZIE) obronił strzał Kuświka (LECHIA), do którego dograł piłkę Nazario (LECHIA), przerzucając ją nad obrońcami
43'
pomocy medycznej potrzebuje Kuświk (LECHIA), który ucierpiał w starciu z Zubasem (PODBESKIDZIE)
45'
Żółtą kartką został ukarany Haraslin (LECHIA) po faulu na Kato
45'
3 minuty doliczone
45+2
nieporozumienie Nazario (LECHIA) i Kuświka (LECHIA), podanie Brazylijczyka prosto w ręce bramkarza
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE W BIELSKU-BIAŁEJ 1:1
Obie drużyny tego dnia lepiej czują się w ofensywie niż defensywie. Nawet boczni obrońcy Lechii: Stolarski (LECHIA) i Wawrzyniaka (LECHIA) więcej powodów do zadowolenia mają po atakach niż interwencjach pod własną bramką. Dlatego oglądaliśmy sporo sytuacji podbramkowych. Lechia oddała 4, a Podbeskidzie 3 celne strzały.
Wynik remisowy nie krzywdzi żadnej ze stron. Gdańszczanie mogli poprawić rezultat po dwóch sytuacjach Kuświka (LECHIA) oraz bombie z woleja wspomnianego Stolarskiego (LECHIA). Natomiast Marić (LECHIA) nie pozwolił po raz drugi wpisać się na listę strzelców Adu (PODBESKIDZIE), który zmarnował sytuację bardzo podobną do tej, po której otworzył wynik tego pojedynku. Piłkarz z Ghany zdobył pierwszego gola w ekstraklasie. Wyrównał Borysiuk, dla którego to pierwsze ligowe trafienie od blisko 4 lat.
46'
drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie, obie drużyny bez zmian w składach
48'
niecelny strzał głową Demjana (PODBESKIDZIE)
49'
Adu (PODBESKIDZIE) podał do Demjana (PODBESKIDZIE), który znalazł się sam na sam z bramkarzem Lechii, ale sędzia gwiżdżę, Słowak był na spalonym
51'
poprzeczka uratowała Podbeskidzia po strzale Kuświka (LECHIA) z linii pola karnego
51'
zablokowana dobitka Mili (LECHIA)
53'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA), który faulem taktycznym przerwał kontrę rywali
55'
Żółtą kartką został ukarany Kolcak (PODBESKIDZIE) po faulu na Nazario
56'
dobre dośrodkowanie Mili (LECHIA) z wolnego, ale Janicki (LECHIA), kilka metrów od bramki źle trafił głową w piłkę i wyszła ona obok słupka
56'
Kolcak (PODBESKIDZIE) zablokował dośrodkowanie Mili (LECHIA), będzie róg
57'
pomocy medycznej potrzebuje Haraslin (LECHIA), który ucierpiał w starciu z Sokołowskim (PODBESKIDZIE), Słowak na razie poza boiskiem
57'
bez zagrożenia dla gospodarzy po wrzutce z wolnego Łukasika (LECHIA)
58'
Zubas (PODBESKIDZIE) łapie piłkę po strzale Mile (LECHIA) z 20. metra
58'
Żółtą kartką został ukarany Sokołowski (PODBESKIDZIE), który faulował Haraslina
58'
to już 4 żółta kartka w tym sezonie dla kapitana "Górali". Oznacza to, że następnej kolejce będzie musiał pauzować
59'
Lechia osiąga przewagę
61'
mocno niecelny strzał z dystansu Możdżenia (PODBESKIDZIE)
61'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Możdżeń, w jego miejsce wchodzi Kołodziej.
62'
Stolarski (LECHIA) po przechwycie od razu z własnej połowy zagrał w pobliże pola karnego gospodarzy, ale Nazario (LECHIA) był za wolny, by dojść do podania
62'
zmianę przygotowuje także trener Brzęczek, rozgrzewa się Wiśniewski
64'
strzał głową nad poprzeczką Szczepaniaka (PODBESKIDZIE)
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
64'
to pierwszy mecz Słowaka w ekstraklasie, w którym nie strzelił gola, w pierwszych dwóch zdobył 3 bramki

KLASYFIKACJA ZAGRANICZNYCH PIŁKARZY, KTÓRZY STRZELALI GOLE DLA LECHII W EKSTRAKLASIE

65'
po dośrodkowaniu Stolarskiego (LECHIA) Nazario (LECHIA) zgrał piłkę głową w kierunku Kuświka (LECHIA), ale napastnik do strzału nie doszedł
66'
Demjan (PODBESKIDZIE) na spalonym
67'
rozgrzewa się Vranjes, zanosi się na drugą zmianę w drugiej linii
69'
na spalonym Adu (PODBESKIDZIE) po podaniu Demjana (PODBESKIDZIE)
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Vranjes.
70'
72'
Zubas (PODBESKIDZIE) szybszy od Vranjesa (LECHIA) i od przejął piłkę
72'
Vranjes (LECHIA) wyłożył piłkę Mili (LECHIA), a ten mając przed sobą tylko bramkarza źle trafił w piłkę i wyszedł lekki strzał prosto w ręce kładącego się na murawie bramkarza
73'
w drugiej połowie Lechia bliższa gola. To już trzecia sytuacja po strzale głową Janickiego (LECHIA) i uderzeniu w poprzeczkę Kuświka (LECHIA)
73'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola Adu, w jego miejsce wchodzi Kowalski, były piłkarz m.in. Arki Gdynia
75'
Marić (LECHIA) doskonale obronił strzał głową Szczepaniaka (PODBESKIDZIE), dośrodkowywał Kowalski (PODBESKIDZIE)
76'
Marić (LECHIA) sparował na róg piłkę po uderzeniu sprzed pola karnego Kołodzieja (PODBESKIDZIE), był to piekielnie mocny strzał
76'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Sokołowskiego (PODBESKIDZIE)
77'
PODBESKIDZIE przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kato, w jego miejsce wchodzi Pazio.
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Leković.
79'
niecelny strzał sprzed "16" Nazario (LECHIA)
80'
Wiśniewski (LECHIA) przejął piłkę odbitą od głowy Nowaka (PODBESKIDZIE) tuż przed polem karnym, Piotr próbował lobować Zubasa (PODBESKIDZIE), ale zbyt nisko podniósł piłkę i bramkarz ją złapał
82'
Wiśniewski (LECHIA) teraz pomógł kolegom w defensywie, zatrzymując atak Chmiela (PODBESKIDZIE)
83'
rykoszet po strzale Borysiuka (LECHIA) z dystansu, zmylony Zubas (PODBESKIDZIE), ale piłka mija słupek, będzie róg
83'
kolejny róg, gdyż Szczepaniak (PODBESKIDZIE) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Mili (LECHIA)
84'
zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia po wrzutce z rogu Wiśniewskiego (LECHIA), ale nie ma strzału w kierunku bramki Zubasa (PODBESKIDZIE)
85'
Wiśniewski (LECHIA) wywalczył kolejny róg
85'
Nowak (PODBESKIDZIE) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (LECHIA) z rogu
85'
w końcowych minutach Lechia przeważa
86'
strzał Nazario (LECHIA) nad bramką
88'
Sokołowski (PODBESKIDZIE) wywalczył róg
89'
Sokołowski (PODBESKIDZIE) z rogu dośrodkował prosto w ręce Maricia (LECHIA)
90'
4 minuty doliczone
90+3
Zubas (PODBESKIDZIE) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (LECHIA) z rogu
90+4
Vranjes (LECHIA) przewrócił się w polu karnym w pojedynku z Mójtą (PODBESKIDZIE), ale o jedenastce nie było mowy
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA W BIELSKU-BIAŁEJ 1:1
gwizdy z trybun kwitują ten wynik, bo "Górale" nadal bez wygranej w ekstraklasie w tym sezonie
Aż trudno uwierzyć, że przy tylu doskonałych okazjach wynik ustalony między 17. a 21. minutą nie uległ zmianie. Lechia oddała aż siedem celnych strzału, ale nie udało jej się wygrać. Po przerwie gdańszczanie mieli więcej szans na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Kuświk (LECHIA) posłał poprzeczkę, a precyzji w strzałach brakowało także: Mili (LECHIA), Janickiemu (LECHIA) i Wiśniewskiemu (LECHIA). O mały włos nie potwierdziło się porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Marić (LECHIA) kapitalną interwencją obronił uderzenie głową z 5. metra Szczepaniaka (PODBESKIDZIE).

16 Górnik Zabrze 7 0 3 4 8:15 2

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-08-30

Wyniki 7 kolejki

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:1)
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 4:2 (2:1)
  • Piast Gliwice - Górnik Łęczna 3:0 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 3:1 (0:0)
  • Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań 3:1 (2:0)
  • Górnik Zabrze - Cracovia 1:1 (1:1)

Opinie (253) 8 zablokowanych

• Obraz nędzy i rozpaczy (12)

Cóż to, że w klubie dzieją się złe rzeczy już większość osób wie było pisane tutaj, było na zebraniu (chyba, że ktoś dał się nabrać na kłamstewska mafiozów Mandziary, Piekarskiego i Jóźwiaka. Pomijając zupełnie temat, że Lechia jest pralnią pieniędzy co niedawno się potwierdziło,a od dawna były o to podejrzenia nie do uwierzenia jest, że mając takich piłkarzy z takimi płacami drużyna jest tak niewiarygodnie słaba. Nawet mając minimum ambicji trzeba coś pokazywać. Mam odruch wymiotny patrząc na pana Brzęczka, który 90 minut robi kołowrotki dłońmi krzycząc dobrze dobrze dawaj dawaj. Sebastia Mila, którego darze ja jak i wielu osób w środowisku piłkarskim sympatią nie nadaje się już do gry w ekstraklasie. Od dawna nie ma sił na 90 minut gry, przewraca się jak 80 letni dziadziuś przy każdym kontakcie z innym piłkarzem no i ta prawa noga...
    Proszę państwa tydzień temu cudem wygraliśmy z grającym prez 83 minuty w 10 Górnikiem Łęczna, dziś zremisowaliśmy z Podbeskidziem, które to grało bez 7 podstawowych piłakrzy w tym 4 obrońców. O poprzendich meczach i cudach z jasnej góry (udało się zremisować we Wrocławiu) czy porażkach z rezerwami Lecha czy Cracovią pisać nie trzeba.
    Na plus dziś Stolarski, pokazał dużo więcej niż grabarz klubowy z pieniędzy Wojtkowiak i jego menadżer. Marić bohater meczu uratował remis z Góralami... Daniel Łukasik powinien zrzec się pensji na rzecz domów dziecka. Zupełnie bez żartów i ironii uważam, że to co obecnie prezentuje nie jest lepsze od moich kolegów z orlika na Zaspie.
    Urzekła mnie także przerwa na napoje w 20 minucie meczu kiedy to nie było słońca, tempo meczu takie, że w te 20 minut na pewno nie wyzionął by ducha przeciętny obywatel nie uprawiający sportu. Obraz politowania. Ci ludzie drodzy państwo zarabiają po 50-80tys za miesiąc to nie jest żart.

• 343 23

• Wielka gwiazda lechii Haraslin przewraca się o własne nogi,

a Sokołowski dostaje kartkę

• 9 30

• Oczy bolą jak się patrzy na ten bezład w szeregach Lechii. Przypadek rządzi każdym meczem w którym gramy.. Dziękuję Ci Ariel za to, że uratowałeś ten jeden punkt!
      Wystawianie do wyjściowej 11stki Mili i Nazario to jakaś tragikomedia.
      Kiepsko to wygląda i nie ma widoków na poprawę..

• 46 3

• pralnia (3)

w jaki sposób się potwierdziło?.
      jeśli jak twierdzisz,klub służy tylko do przewalania kasy,z czego biorą się twoje oczekiwania.odnośnie reprezentowanego poziomu?.