Klęska Vistalu Łączpolu

Marta
23 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Katarzyna Duran (w zółtym stroju) po meczu nie kryła rozżalenia z postawy swojej drużyny, podkreśliła, że wspólnie z koleżankami nie trzymała się wcale przedmeczowych założeń Katarzyna Duran (w zółtym stroju) po meczu nie kryła rozżalenia z postawy swojej drużyny, podkreśliła, że wspólnie z koleżankami nie trzymała się wcale przedmeczowych założeń

Vistal Łączpol podjął się organizacji turnieju Finalu Four Pucharu Polski, gdyż liczył, że po raz pierwszy piłkarki ręczne wniosą do klubowej kolekcji to trofeum. Niestety, gospodynie, które w dwóch ostatnich latach grały o pierwsze miejsce w tej rywalizacji, tym razem przegrały już w półfinale. Gdynianki po raz trzeci w tym sezonie rozbiły się o konsekwentną i twardą obronę Zagłębia KGHM Metraco Lubin. Skończyło się sromotną przegraną 20:30 (8:17). W niedzielę podopieczni Jensa Steffensena zagrają jedynie o trzecią lokatę z Ruchem Chorzów, który przegrał z SPR Lublin 30:33 (10:22). Początek gry w hali przy ul. Górskiego o godzinie 14:30. Finał planowany jest na 17:00.

Kowalczyk, Gapska - Mateescu 5, Duran 3, Białek 2, Kalska 2, Koniuszaniec 2, Kulwińska 2, Petrinja 2, Andrzejewska 1, Zych 1, Janiszewska 0, Kozłowska 0, Krnić 0, Królikowska 0.
Sędziowie: U.Gutowska, M.Gutowska
Widzów: 700
Ćwirko, Maliczkiewicz - Byzdra 9, Pałgan 5, Semeniuk-Olchawa 5, Bader 4, Jochymek 2, Paluch 2, Jelić 1, Piekarz 1, Załęczna 1, Kobzar 0, Pielesz 0.

- Cieszę się, że mamy sposób na Vistal, trzeci mecz wygrany i trzeci wygrany wysoko, na pewno to jest radosne przed play-offami. To jest mecz pucharowy. Wszystko musieliśmy zrobić dzisiaj, żeby było jutro. Dziewczyny musiały wyjść bardzo skoncentrowane, żeby to zwycięstwo u gospodarzy przypieczętować - powiedziała po meczu trener Zagłębia Bożena Karkut.

- Wychodzimy na mecz, pierwszy gwizdek, pierwsza minuta, odcięło nam prąd, ułańska fantazja nas ponosi i nie gramy nic z tego co było w założeniach. Tydzień czasu przygotowań, dzień oglądania wideo, wkładania łopatą do głowy tego co mamy grać a wychodzimy na boisko i jesteśmy zupełnie innym zespołem niż od poniedziałku do piątku, nie rozumiem tego. Mam tylko nadzieję, że w końcu się przełamiemy i niech to nastąpi jak najszybciej, bo zbliżamy się ku końcowi sezonu zasadniczego. Mecz z Ruchem będzie zupełnie innym meczem. Na pewno tego meczu sie nie da wygrać tyłem, trzeba biegać, trzeba walczyć. Mam nadzieję, że wygramy i pokażemy, że potrafimy w pikę ręczną grać, mamy już powoli dosyć tego udowadniania, bo po takich meczach jak dziś odechciewa się, podcina skrzydła taka sytuacja, kiedy dostaje się dychę w plecy - powiedziała po spotkaniu Katarzyna Duran.

Mecz Vistalu Łączpolu z Zagłębiem będzie drugim półfinałem gdyńskiego Final Four. W pierwszym meczu SPR Lublin wygrało z Ruchem Chorzów 33:30 (22:10). Lublinianki z impetem rozpoczęły spotkanie, gromiąc Ruch już na początku pierwszej połowy. Po 30 minutach SPR prowadził różnicą aż 12 bramek i kiedy zaczął oszczędzać siły na niedzielny finał chorzowianki zwietrzyły swoją szansę, zniwelowały straty ale w nerwowej końcówce większym opanowaniem wykazały się wielokrotne mistrzynie Polski i utrzymały prowadzenie do ostatniego gwizdka.
1'
Mecz rozpocznie Zagłębie
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
1'
Atak pozycyjny gdynianek
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
2'
Wolny dla Zagłębia
3'
Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) z lewego skrzydła ale nieskutecznie
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
4'
[1:3] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Z karnego
4'
[2:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
4'
[2:4] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE). Błyskawiczna kontra gości
5'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) z drugiej linii ale nie trafia
5'
[2:5] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
5'
Strata gdynianek po faulu Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
7'
Strata Zagłębia
8'
[3:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL). Po szybkiej kontrze
9'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) lepsza tym razem od Jelić (ZAGŁĘBIE)
9'
9'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) nie doszła do podania Zagłębie skontrowało ale Byzdra (ZAGŁĘBIE) zgubiła piłkę przed bramką gdynianek
11'
[3:6] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
czas
11'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL).
11'
Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) oddała rzut, Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) sparowała go i piłka potoczyła się minimalnie obok słupka
11'
[3:7] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Z karnego
13'
Kolejny karny dla Zagłębia, do bramki Vistalu wchodzi Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
14'
[3:8] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Z karnego
14'
Upomnienie dla Pałgan (ZAGŁĘBIE)
15'
[4:8] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL). Z drugiej linii
15'
[4:9] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE). Puściła piłkę między nogami Gapskiej
16'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) powalona na parkiet wymaga interwencji lekarskiej
17'
Jelić (ZAGŁĘBIE) nie przebiła się przez obronę gdynianek
18'
Udana interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
18'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
18'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) z drugiej linii ale obok bramki
18'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) zbyt słabo aby pokonać bramkarkę gości
wykluczenie
18'
Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
19'
[4:10] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Z karnego
20'
[4:11] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
czas
20'
21'
[4:12] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
21'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) zatrzymana przez obronę Zagłębia
22'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) nad bramką
23'
[5:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL). Wreszcie przerywa niemoc gdynianek w ofensywie
24'
[5:13] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
24'
[6:13] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL). Z karnego
24'
[6:14] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
czas
25'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE).
25'
[6:15] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
25'
[7:15] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
27'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) z karnego nad bramką
28'
[7:16] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
29'
[7:17] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
30'
Rzuty Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL) i Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) w ostatniej akcji pierwszej połowy zablokowane
30'
[8:17] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL). Z karnego już po czasie pierwszej połowy
30'
Koniec pierwszej połowy: Vistal Łączpol - Zagłębie 8:17.
31'
[8:18] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
32'
[8:19] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE). Po kontrze
34'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) trafia w nogę bramkarki Zagłębia
34'
[9:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
37'
[10:19] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
37'
[10:20] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
38'
[11:20] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
39'
[11:21] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
39'
[12:21] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL).
39'
[12:22] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
39'
Gdynianki grają chwilami bez bramkarki, Trener Steffensen w akcjach ofensywnych wprowadza do gry Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) zamiast bramkarki
40'
[12:23] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE). Tym razem Mateescu nie zdążyła wrócić do bramki
wykluczenie
41'
Bader (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
42'
[13:23] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL). Z karnego
44'
[13:24] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
44'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
44'
[13:25] Bramkę zdobywa Paluch (VISTAL ŁĄCZPOL).
45'
[14:25] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
46'
[14:26] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
48'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) obok bramki
49'
[14:27] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
49'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) prosto w ręce rywalek
50'
Janiszewska (VISTAL ŁĄCZPOL) powalona na parkiet przy rzucie
50'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) uderzona w twarz, bez wykluczenia
50'
51'
Kolejna gdynianka na parkiecie wymaga interwencji lekarskiej
51'
[15:27] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL). Z karnego
wykluczenie
52'
Kobzar (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
53'
Błąd kroków Zagłębia
czas
53'
53'
[15:28] Bramkę zdobywa Piekarz (ZAGŁĘBIE).
53'
[16:28] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL).
54'
[17:28] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL). Po samotnej kontrze
55'
Janiszewska (VISTAL ŁĄCZPOL) nieprzepisowo zatrzymywana
55'
[18:28] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL). Z karnego
wykluczenie
55'
Byzdra (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
56'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) potrzebuje pomocy lekarskiej
57'
[18:29] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
58'
Kozłowska (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
59'
[18:30] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
59'
[19:30] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
60'
60'
[20:30] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
Koniec meczu Vistal Łączpol - Zagłębie 20:30 W niedzielnym finale Pucharu Polski, Zagłębie zagra z SPR Lublin, gdynianki z ruchem Chorzów tylko o 3 miejsce w turnieju.

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
KGHM Metraco Zagłębie Lubin

81% 320 typowań VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
1% 5 typowań REMIS
18% 70 typowań KGHM Metraco Zagłębie Lubin

SPR Lublin - Ruch Chorzów 33:30 (22:10)
SPR: Gawlik, Czarna, Baranowska - Wojtas 8, Stasiak 6, Wilczek 6, Małek 5, Kocela 3, Konsur 2, Majerek 2, Wojdat 1, Jarosz 0, Repelewska 0.

RUCH: Wąż, Montowska - Grzyb 10, Migała 7, Jasinowska 7, Lanuszny 4, Sucheta 1, Rzeszutek 1, Malec 0, Jovović 0, Rodak 0.

Chorzowianki wprawdzie objęły na początku meczu prowadzenie 1:0 za sprawą Karoliny Jasinowskiej ale za chwilę zespół z Lublina całkowicie przejął kontrolę nad grą. SPR po 15 minutach meczu prowadziło już 14:6. "Siódemka" SPR-u nie zwalniała tempa, wykorzystywała bezwzględnie błędy Ruchu i po 30 minutach było 22:10.

Pierwszych kilka minut drugiej połowy stało pod znakiem wyrównanej gry, raz jedna, raz druga drużyna zdobywała bramkę ale przewaga SPR-u utrzymywała się. Od około 40 min. meczu Ruch poprawił defensywę a spora w tym zasługa Moniki Wąż. Chorzowianki zaczęły odrabiać straty i szybko okazało się, że mecz wcale nie jest rozstrzygnięty.

W 52 minucie Ruch zniwelował straty do 2 trafień 27:25, później jeszcze dwukrotnie niwelował straty do tego poziomu. W końcówce spotkania chorzowianki przy stanie 32:30 dla SPR po raz trzeci nie znalazły sposobu na przełamanie rywalek i po nerwowej końcówce musiały uznać wyższość wyżej notowanych rywalek.
Marta

Opinie (28) 1 zablokowana

• pokazały oblicze i wartość

mocne to one są ale w buzi co pokazały na parkiecie to żenada 3 mecz w tym sezonie z miedziowymi i 3 w ucho i to mocno i z czym do ludzi z taką formą to one se mogą pomarzyc i tyle ich!

• 16 1

• Ale łomot! (2)

Ciekawe co teraz nasze dzielne dziewoje (czekam na głos Kasi Koniuszaniec) powiedzą... Przykry styl no i to, że kolejny puchar - po europejskich w plecy. Tylko znów nie piszcie, dziewczyny nic się nie stało! Bo się stało i zwycięstwa ze słabymi zespołami polskiej ligi tego nie zmienią. No i standard 200-300 kibiców na meczach zostanie utrzymany

• 17 2

• Chłopku (1)

Z Sopotu czy tez Gdanska po co pozujeszna Gdynianina skoro jestes tylko internetowym trollem Jak zwykla jestes pierwszy do zamieszczenia swoic nic nie wartych wypocin i pseudo analiz.

• 1 3

• Lolku

Z tego co wiem, są tez oni którzy piszą pod tym nickiem. Jestem Gdynianinem od urodzenia, ale trollom lolkom tłumaczyc się nie muszę. Przyjmij, że każdy ma prawo do własnego zdania, póki nie obraża innych. Trolla lolka, nawet członka KK tego zespołu, też to powinno dotyczyć

• 2 0

• (3)

to było jasne jak d*** anioła...:) dziwił mnie optymizm kibiców (81% za zwycięstwem Vistalu w typerze), a teraz, jeszcze bardziej, niedowierzanie kibiców, że Vistal dostał baty od Zagłębia..:)

• 11 1

• Kolega od Huckenbusha (1)

Z tą d...? ;)

• 3 1

• nieeee...:) ja od Karcera;)

• 1 1

• A ja dostałam kolejne punkty do kolekcji w typerze :)

• 2 0

• III plac szansa (3)

Witanko Witomianin :) Przerwę miałeś w kibicowaniu?

• 3 2

• O, mój Friend! (2)

Ano, wyobraź sobie, ze tak. Jakoś po tym bara bara w Bera Bera odeszła mnie ochota na kibicowanie, ale Ty na pewno byłeś obecny? Jak tam wrażenia?

• 3 1

• :) (1)

Byłem na Pogoni. Mogę być na meczu jak praca pozwala.
        Bara Bara to laski w głowach miały:)

• 2 0

• Ja to samo aczkolwiek dzisiaj wolałem po prostu odpocząć po pracy. Nie lubię olewactwa i lekceważenia swoich obowiązków, więc bardzo mnie to bara bara zdenerwowało. Nadal kibicuję tej drużynie (może raczej paru zawodniczkom z tej druzyny, które szanuję za postawę w większości meczy) ale całość mnie drażni, łacznie - z całym szacunkiem - z głupimi tekstami na forum pomiedzy zawodniczkami, trenerami i ch.. wie kim jeszcze plus nawiedzeni fanatycy niedopuszczający krytyki. A tam, nieważne;)

Pozdrawiam.

• 4 1

• WSTYD!!!

a w półfinale szybkie 3-0 w plecy i dziekuje dobranoc.
    Wystarczyłoby wyrzucić krnic i petrinje i zakupić 2 DOBRE zawodniczki pokroju Siódmiak, Niedżwiedż i mistrz nasz. Polska liga jest słaba. Brakuje 2-3 zawodniczek wyższych lotów i by było ok.

• 13 2

• Kto jeszcze chce oglądać te podrygi zdychającej ostrygi?

• 11 4

• jak można grać 10 minut bez bramkarki... (1)