Zagrali skutecznie i szczęśliwie

Marta
8 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Ricardinho w Białymstoku zaliczył asystę i bramkę. Ricardinho w Białymstoku zaliczył asystę i bramkę.

Pięć dni po wyeliminowaniu z Pucharu Polski po rzutach karnych Lechia wróciła do Białegostoku, by wziąć rewanż w meczu o ligowe punkty. Gdańscy piłkarze wygrali 2:0 (1:0), mając sporo szczęścia, gdyż Tomasz Frankowski dwukrotnie strzelał głową w poprzeczkę. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Bogusława Kaczmarka awansowali na szóste miejsce w ekstraklasie i tę pozycję zajmować będą przez blisko dwa tygodnie, gdyż w rozgrywkach nastąpi przerwa.

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
Słowik - Norambuena, Gusić, Ukah, Pejović - Plizga, Tymiński, Dzalamidze, Grzyb, Kupisz - Frankowski
Sędziowie: Borski (Warszawa)
Kaniecki - Brożek, Madera, Bieniuk, Janicki - Wiśniewski, Surma, Machaj, Pietrowski, Ricardinho - Traore
  • 56' Grzyb Zmiany Gajos
  • 67' Gusić Zmiany Zahorski
  • 76' Dzalamidze Zmiany Tarnowski
  • 44' Madera Zmiany Deleu
  • 54' Wiśniewski Zmiany Andreu
  • 80' Machaj Zmiany Łazaj
  • 8' Machaj
  • 83' Ricardinho
  • 35' Madera
  • 62' Brożek

8 października 2012, godz. 18:30
Jagiellonia Białystok

34% 178 typowań Jagiellonia Białystok
24% 128 typowań REMIS
42% 219 typowań LECHIA Gdańsk

po meczu w Białymstoku nastąpi przerwa w rozgrywkach, Lechia od wtorku zamierza testować czterech graczy: Bartosza Machaja (LECHIA Gdańsk) (obecnie Chrobry Głogów, młodszy brat Mateusza), Hiszpana Fernando Arriero Garcję (FK Olimpik, Bośnia i Hercegowina), Japończyka Seiji Saito (Armed Forces, Singapur) oraz Kongijczyka Christophera Clarka Oualembo (Czernomorca Burgas, Bułgaria)
Lechia po raz pierwszy w tym sezonie wystawiła tę samą jedenastkę w drugim meczu ligowym z rzędu, w ostatnią niedzielę gdańszczanie w tym ustawieniu ograli Lecha 2:0
1'
Rozpoczynają gdańszczanie, którzy zagrają dziś w białym komplecie strojów z zieloną szarfą na koszulkach.
2'
Bardzo "spokojny" początek meczu w Białymstoku
3'
Bieniuk (LECHIA Gdańsk) daleko do Traore (LECHIA Gdańsk) ale gdański piłkarz został złapany na spalonym
4'
Gdańszczanie starają się wysoko atakować gospodarzy
5'
Niebezpieczna sytuacja po niefortunnym zagraniu Wiśniewskiego (LECHIA Gdańsk), Grzyb (Jagiellonia Białystok) ze środka pola karnego podał do Frankowskiego (Jagiellonia Białystok) a "Franek" uderzył wprost w ręce bramkarza
6'
Brożek (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę na róg
8'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Machaj. Po rzucie rożnym rywali gdańszczanie wyszli z błyskawiczną kontrą, przed polem karnym Ricardinho podał do kompletnie nieobstawionego Machaj, który uderzył precyzyjnie przy "krótkim słupku"
10'
Kolejna akcja ofensywna Lechii jednak zatrzymana jeszcze przed polem karnym
10'
Gdańszczanie zagęszczają środek pola uniemożliwiając rozegranie piłki Jagiellonii
12'
Od bramki rozpoczyna Słowik (Jagiellonia Białystok)
14'
Grzyb (Jagiellonia Białystok) z dystansu mocno ale niecelnie
16'
Nieporozumienie w szeregach gospodarzy i Tymiński (Jagiellonia Białystok) podał w aut
16'
Gdańszczanie nadal bardzo agresywnie, atakują Jagiellonię już na jej połowie
17'
Od bramki Kaniecki (LECHIA Gdańsk)
17'
Gdańszczanie wywalczyli kornera
18'
Machaj (LECHIA Gdańsk) z prawej strony pola karnego zagrywał w pole bramkowe ale gospodarze wybili na kolejny róg
19'
Wiśniewski (LECHIA Gdańsk) z linii pola karnego obok bramki
19'
Słowik (Jagiellonia Białystok) rozpoczyna akcję od bramki ale gdańszczanie przechwytują piłkę
20'
Machaj (LECHIA Gdańsk) mocno uderzył z dystansu, ale tym razem Słowik (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę
21'
Ricardinho rozgrywał piłkę w pobliżu pola karnego gospodarzy ale strzał pozostawiał wiele do życzenia.
23'
Sędzia z aptekarską dokładnością ustawia Machajowi (LECHIA Gdańsk) piłkę do rzutu wolnego
24'
Bieniuk (LECHIA Gdańsk) nie utrzymał piłki w polu gry
25'
Pierwszy od dłuższego czasu kontakt Kanieckiego (LECHIA Gdańsk) z piłką
26'
Norambuena (Jagiellonia Białystok) strzelał na bramkę Lechii ale został zablokowany
27'
Traore (LECHIA Gdańsk) w efektownym dryblingu z piłkarzami Jagiellonii, piłka wychodzi na aut
28'
Dośrodkowanie Grzyba (Jagiellonia Białystok) łapie Kaniecki (LECHIA Gdańsk)
29'
Gospodarze (Kupisz (Jagiellonia Białystok) ) złapani na spalonym
29'
Gdańszczanie zablokowani dopiero w polu karnym "Jagi".
30'
Kontrę białostocczan kończy Madera (LECHIA Gdańsk)
31'
Frankowski (Jagiellonia Białystok) podnosi się z murawy reklamują, że był faulowany
32'
Tymiński (Jagiellonia Białystok) z dystansu i Kaniecki (LECHIA Gdańsk) z trudem wybił na róg
33'
Rzut rożny Jagiellonii nie przyniósł zagrożenia
34'
Gospodarze coraz częściej przedostają się pod pole karne Lechii
35'
Żółtą kartką został ukarany Madera (LECHIA Gdańsk). Taktyczny faul gdańszczanina
36'
Błąd defensorów Jagiellonii Gusić (Jagiellonia Białystok) zamiast do kolegi zagrywa na aut
36'
Kupisz (Jagiellonia Białystok) wychodził sam na sam ale w ostatniej chwili zatrzymany został przez Bieniuka (LECHIA Gdańsk)
37'
Frankowski (Jagiellonia Białystok) daleko obok bramki
38'
Składna akcja gospodarzy w ostatniej chwili gdańszczanie wybijają na róg
39'
Po kornerze gdańszczanie wybijają w okolice linii środkowej
40'
Frankowski (Jagiellonia Białystok) asekurowany przez dwóch gdańszczan a piłkę złapał Kaniecki (LECHIA Gdańsk)
41'
Traore (LECHIA Gdańsk) uderza obok bramki
41'
Dzalamidze (Jagiellonia Białystok) zastopowany w polu karnym Lechii
42'
Kaniecki (LECHIA Gdańsk) w ostatniej chwili przeciął dośrodkowanie Frankowskiego (Jagiellonia Białystok)
43'
Gdańszczanie starają się odrzucić grę z daleka od własnej bramki
44'
Ricardinho (LECHIA Gdańsk) pośliznął się w okolicach pola karnego "Jagi" i z dryblingu nic nie wyszło
44'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Madera, w jego miejsce wchodzi Deleu. Madera musiał oopuścić plac gry po jednym ze starć
45'
Sędzia doliczył 1 minutę do czasu gry w pierwszej połowie
45+1
Koniec pierwszej połowy. LECHIA PROWADZI 1:0
46'
Rozpoczyna się druga połowa, obie drużyny w składach, w których kończyły pierwszą połowę
47'
Jagiellonia zaatakowała od pierwszych sekund drugiej połowy
48'
Nieporozumienie Frankowskiego (Jagiellonia Białystok) z Plizgą (Jagiellonia Białystok), a zapowiadał się groźny atak
48'
Machaj (LECHIA Gdańsk) z daleka, mocno ale nad bramką
48'
Róg dla gdańszczan
48'
Wiśniewski (LECHIA Gdańsk) próbował strzału głową z bliska, ale nie trafił, wywalczył jedynie róg
49'
Piłkę do gry wprowadza Słowik (Jagiellonia Białystok)
51'
Gdańszczanie otrząsnęli się nieco z przewagi gospodarzy
53'
Traore (LECHIA Gdańsk) z siódmego metra ale Słowik (Jagiellonia Białystok) instynktownie odbija
54'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Andreu.
54'
Traore (LECHIA Gdańsk) ograł trzech rywali odegrał do kolegi z zespołu ale ten stracił piłkę
55'
Plizga (Jagiellonia Białystok) z wolnego ale Kaniecki (LECHIA Gdańsk) bez problemu łapie piłkę
56'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzyb, w jego miejsce wchodzi Gajos.
57'
Dzalamidze (Jagiellonia Białystok) w pole karne ale Frankowski (Jagiellonia Białystok) minął się z piłką
58'
Kupisz (Jagiellonia Białystok) z daleka ale wysoko nad bramką
60'
61'
Traore (LECHIA Gdańsk) dośrodkowywał ale Tymiński (Jagiellonia Białystok) wybił na drugi rzut rożny
62'
Po kornerze Słowik (Jagiellonia Białystok) pewnie złapał piłkę
62'
Żółtą kartką został ukarany Brożek (LECHIA Gdańsk). Za faul na Kupiszu
62'
Wolny dla gospodarzy ale gdańszczanie wybijają na aut
63'
Gra przeniosła się pod bramkę Jagiellonii ale bez większego zagrożenia
65'
Tymiński (Jagiellonia Białystok) zablokowany w polu karnym przez Bieniuka (LECHIA Gdańsk)
65'
Kupisz (Jagiellonia Białystok) po centrze główkował i w ostatniej chwili na róg wybił Kaniecki (LECHIA Gdańsk)
66'
Po kornerze gdańszczanie rozpoczynają od własnej bramki
67'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gusić, w jego miejsce wchodzi Zahorski.
67'
Frankowski (Jagiellonia Białystok) uderza w poprzeczkę
68'
Gdańszczanie pogubili się w ataku
69'
Ricardinho (LECHIA Gdańsk) za daleko wypuścił sobie piłkę
70'
Kupisz (Jagiellonia Białystok) zacentrował do Plizgi (Jagiellonia Białystok), Kaniecki (LECHIA Gdańsk) jednak na posterunku
71'
Traore (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki w polu gry
71'
Osaczony Brożek (LECHIA Gdańsk) zdołał wybić piłkę
74'
Kupisz (Jagiellonia Białystok) z lewej strony zagrywał ale piłkę przejęli goście
75'
Gajos (Jagiellonia Białystok) spoza pola karnego i piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką
76'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dzalamidze, w jego miejsce wchodzi Tarnowski.
76'
Ricardinho (LECHIA Gdańsk) uderzony piłką pada jak długi na murawę
77'
Plizga (Jagiellonia Białystok) faulowany przez Pietrowskiego (LECHIA Gdańsk) i będzie wolny z około 18 metrów
79'
Plizga (Jagiellonia Białystok) uderza w mur i będzie rzut rożny
79'
Po kornerze dobra interwencja Kanieckiego (LECHIA Gdańsk)
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
80'
W kadrze Lechii debiutuje siedemnastolatek
81'
Surma (LECHIA Gdańsk) fauluje Kupisza (Jagiellonia Białystok)
82'
Wolny dla "Jagi"
82'
Wrzutka Gajosa (Jagiellonia Białystok) kończy się rogiem dla gospodarzy
83'
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho. Traore pociągnął z akcją kilkadziesiąt metrów lewym skrzydłem zagrał w pole karne idealnie do Ricardinho a ten z łatwością umieścił piłkę w siatce
85'
Pietrowski (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę ale sytuację wyjaśnił Brożek (LECHIA Gdańsk)
87'
Kupisz (Jagiellonia Białystok) wrzucił w pole bramkowe a tam szarżującego gospodarza ubiegł Kaniecki (LECHIA Gdańsk)
88'
Frankowski (Jagiellonia Białystok) po raz drugi w poprzeczkę, tym razem po dośrodkowaniu Plizgi (Jagiellonia Białystok)
89'
Róg dla gospodarzy
90'
Gdańszczanie wybijają piłkę
90'
Pejović (Jagiellonia Białystok) wysoko nad poprzeczką
90'
Ricardinho (LECHIA Gdańsk) nie zdołał przełożyć sobie piłki na "lepszą" nogę ale ze strzału nic nie wyszło, do piłki doszedł Łazaj (LECHIA Gdańsk) ale uderzył obok bramki
90+4
Słowik (Jagiellonia Białystok) wygrywa pojedynek z Traore (LECHIA Gdańsk)
90'

16 GKS Bełchatów 7 0 1 6 4:11 1

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-10-08

Pozostałe wyniki 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy: Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 2:1 (0:0), Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 (2:1), Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0). Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 1:3 (0:1), Lech Poznań - Piast Gliwice 4:0 (0:0), Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 1:3 (0:0), Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:1 (1:1).
Marta

• (8)

Bravo i 6 miejsce w tabeli :)

• 224 7

• Arko cos tak cicho!!!

patrzec i podziwiac jak sie gra na wyjazdach.. nawet ten wasz lider lech baty dostal!!

• 38 3

• Pieprzyć puchary

LICZY SIĘ LIGA . A tu mamy zaskakujące i już niewątpliwe sukcesy.
      Zaczynam wierzyć że dołożymy kolegom z Wrocka. I aż nie chce się myśleć gdzie w tabeli wylądujemy już po kilku kolejkach. Obstawiam 5 miejsce (przez skromność)

• 26 1

• "Jezu jak się cieszę ........................."

Że nie mieszkam w Białym stoku i nie muszę tam chodzić na mecze.

• 34 1

• (4)

nie 6 a 7. piast lepszy w bezposrednim spotkaniu (1-2)

• 4 18

• Bzdura.

Ma ma gorszy ogólny bilans bramkowy.

• 18 2

• Byłoby tak, gdyby był koniec sezonu. (2)

W trakcie sezonu o miejscu decyduje bilans bramkowy.

• 6 0

• co? (1)

a nie bezposredni mecz przypadkiem???

• 0 4

• Nie, w trakcie sezonu bilans bramkowy, na koniec sezonu decyduje bilans bezpośrednich spotkań.

• 3 0

• Brawo Lechia! (7)

Machaj i Traore - Men of the Match

p.s. mecze na tym stadionie w Białymstoku to żenada, zero atmosfery i wieczny plac budowy ;/

• 232 3

• haha

gdzie sa Ci pisarze z gdyni teraz ?
      wielkie brawa dla Machaja

• 28 1

• (3)

nastepny ktory polskiego nie mial a na angielskim nie uwazal.
      "Machaj i Traore - Men of the Match" - albo jeden albo drugi albo nie Men

pozniej sie dziwicie ze nazywa sie w kolo Was osiedla: sea towers, oliva gate i inne wynalazki jak wszyscy popieracie takie opinie

• 4 27

• (1)

jeden i drugi to własnie men, czyli liczba mnoga od man mądralo.