Derby w Młodej Ekstraklasie

1 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Dziś zainaugurowali rozgrywki trójmiejscy piłkarze w Młodej Ekstraklasie. W Gdyni Arka zremisowała z Lechią 2:2 (0:0). Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią transmisję z tego spotkania Poniżej jej treść.

Bułka 56, Wilczyński 84 (karny) - Osłowski 78 (karny), Duda 89.

ARKA: Witkowski - Wilczyński, Brodziński, Siebert, Kowol - Budziński, Sulima (67 Czoska) - Karwan (46 Jaszczyk), Kaźmierczak (88 Patejczyk), Bułka - Trytko (63 Wiśniewski).

LECHIA: Małkowski (45 Ziółkowski) - Weber (60 Duda), Kożans (9 Gładczuk), Osłowski, Loda - Kawa, Pietrowski, Hirsz, Łuczak (46 Rybski), Szuprytowski - Buzała (46 Zabłocki).

0' zapowiada się interesujące spotkanie, gdyż w obu drużyn są piłkarze z pierwszych zespołów z Bartoszem Karwanem i Pawłem Buzałą na czele. Na trybunach m.in. trener Lechii, Tomasz Kafarski. Przyjechał także Bogdan Basałaj, dyrektor Ekstraklasy SA. Mało jedynie kibiców. Około 300 osób.

2' pierwsza groźna akcji Arki. Z własnej połowy rajdem popisał się Krzysztof Bułka. Akcję strzałem zakończył Przemysław Trytko, ale za słabym, aby zaskoczyć Sebastiana Małkowskiego.

7' pierwszy rzut rożny dla Arki po akcji Bułki.

8' dynamiczna akcja Adriana Sulimy, ale zakończona faulem gdyńskiego pomocnika.

9' pierwsza zmiana w Lechii. Boisko opuścił kontuzjowany Łotysz Sergejs Kożans.

12' po niedokładnym wybiciu Norberta Witkowskiego groźna akcja Lechii. Damian Szuprytowski podbrym podaniem znalazł w polu karnym Mateusza Łuczaka, ale lewoskrzydłowy zbyt długo zwlekał ze strzałem i okazja na gola przepadła.

15' rzut wolny na wysokości pola karnego Lechii po faulu na Bułce.

16' strzał z rzutu wolnego Karwana. Bramkarz po poprzeczce wybił piłkę na róg.

16' po dośrodkowaniu z kornera główkował Przemysław Kaźmierczak. Piłka przeszła tuż obok słupka.

18' strzał z około 25 metrów z wolnego Macieja Osłowskiego. Dobra interwencja Hieronima Zocha.

23' kolejny groźny strzał z rzutu wolnego Karwan. Tym razem Małkowski złapał piłkę.

24' szybka odpowiedź Lechii. Z wolnego uderzał Łuczak. Piłka nieznacznie minęła "okienko" bramki Witkowskiego.

25' Żółta kartka dla Michała Kowola za brzydki faul na Buzale.

27' Kowol spróbował strzelić bezpośrednio z... rogu. Małkowski wypuścił piłkę, ale nikt z Arki nie zdążył z dobitką.

28' Żółta kartka dla Karwana za faul na Szuprytowskim.

37' od kilku minut gra toczy się głównie w środku pola.

38' miękka wrzutka z wolnego z około 40 metrów Kowola. Dobre wyjście Małkowskiego zażegnało niebezpieczeństwo.

39' Żółta kartka dla Łuczaka za symulowanie karnego w polu karnym.

41' najlepsza sytuacja bramkowa dla Lechii. Jakub Kawa przedarł się środkiem boiska i wyszedł sam na sam, mimo że Mateusz Siebert próbował go łapać za koszulkę. Jednak gdańszczaninowi wybitnie nie wyszedł strzał. Kopnął słabo i prosto w Witkowskiego, który dobrze wyszedł z bramki.

44' dobra akcja Bułki zakończona strzałem Kaźmierczaka. Niekonwencjonalna obrona Małkowskiego, który mógł spokojnie złapać piłkę, a bramkarz ją od razu odkopnął.

45' kontuzja Małkowskiego. Do bramki wchodzi Kai Ziółkowski.

45' sędzia dolicza dwie minuty

45+1' daleki wrzut z autu Wojciecha Wilczyńskiego. Piłka spadła na głowę Przemysława Trytki. Napastnik Arki strzelił niecelnie.

45+2' Daniel Stefański zakończył pierwszą połowę przy bezbramkowym remisie.

46' rozpoczyna się druga połowa. W Lechii weszło dwóch napastników Jakub Zabłocki i Andrzej Rybski. W Arce zszedł Karwan. Siebert został przesunięty na prawą obronę, a na stoperze gra Wilczyński. Brakuje chorego Piotra Robakowskiego.

49' dobry strzał Jaszczyka. Broni Ziółkowski.

50' Bułka nie mógł się zdecydować, czy jest kontuzjowany, czy nic mu nie dolega po jednym ze starć z rywali. Skrzydłowy Arki wstawał i kład się na przemian, a że sędzia nie reagował, po drugim upadku podniósł się na dobre.

56' Arka objęła prowadzenie 1:0! Dobre podanie Sulimy do Trytki. Przemek mógł próbować wychodzić sam na sam z bramkarzem, ale wycofał piłkę przed pole karne. Z około 18 metrów celnym uderzeniem popisał się Krzysztof.

60' Lechia wzmacnia siłę ofensywną. Za obrońcę wprowadzony został do gry napastnik.

63' na boisko wszedł Mateusz Wiśniewski. To debiut w Arce 20-latka pozyskanego z Bałtyku Koszalin.

66' Sulima złapał się za mięsień czworogłowy. Kilka minut później sygnalizował tę kontuzję trenerowi. Gdyński pomocnik opuszcza boisko na noszach.

69' żółta kartka dla Szuprytowskiego za faul na Kaźmierczaku.

70' kilkanaście sekund później Szuprytowski zasłużył na kolejną kartkę, ale sędzia pozwolił mu pozostać na boisku.

71' z wolnego strzał na bramka Kowola. Łapie piłkę Ziółkowski.

72' dobry rajd prawym skrzydłem Sieberta. Idealnie wyłożył on piłkę Wiśniewskiemu, ale ten źle w nią uderzył i oddał strzał niecelny.

73' dobra okazja Marcina Budzińskiego, ale pomocnik miał problemy z przyjęciem piłki i nawet nie oddał strzału.

74' doskonałe podanie Łukasza Jaszczyka. Wiśniewski wyszedł sam na sam z bramkarze, ale strzelił wprost w niego.

75' w odpowiedzi szybka kontra Lechii. Budziński przerywa ją faulem i zarobił żółtą kartkę.

76' uderzenie Pawła Czoski zza "16" minimalnie niecelne

77' karny dla Lechii po wątpliwym faulu na Kawie. Wielkie protesty publiczności.

78' Maciej Osłowski z karnego wyrównał na 1:1

84' karny dla Arki. Po kolejny dalekim wrzucie piłki z autu przez Wilczyńskiego piłkę ręką dotknął Osłowski.

84' Arka objęła prowadzenie 2:1. Skuteczny strzał z karnego Wilczyńskiego.

88' Arka "urywa" czas robiąc zmianę. Debiutuje w drużynie 17-letni Kamil Patejczyk.

89' Adam Duda doprowadził do wyrównania 2:2

90' Żółtka kartka dla Jaszczyka.

90' koniec meczu Arka zremisowała z Lechią 2:2. Podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn. Gdynianie mogą mieć pretensje do samych siebie, że nie odnieśli zwycięstwa. Podobnie jak w poprzednim sezonie ich pięta achillesową i dziś była słaba skuteczność.

Tabela wprowadzona: 2009-08-03

Pozostałe wyniki 1. kolejki: GKS Bełchatów - Polonia Bytom 1:3 (0:3), Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0), Cracovia - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1), Ruch Chorzów - Wisła Kraków 0:0, Polonia Warszawa - Korona Kielce 2:0 (2:0), Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:1 (0:0), Lech Poznań - Piast Gliwice 0:1 (0:0).

Opinie (89) ponad 20 zablokowanych

• PRAWDZIWI WŁADCY PÓŁNOCY LECHIA GDAŃSK (4)

• 59 25

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• i po przeczytaniu tego, wy chcecie wmówić, że kibice to nei idioci?