Lechia przegrała dwa sparingi

18 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Lechia przegrała z Lechem Poznań. Remis mógł jej zapewnić Piotr Wiśniewski, ale w doliczonym czasie gry strzelił tylko w słupek. Lechia przegrała z Lechem Poznań. Remis mógł jej zapewnić Piotr Wiśniewski, ale w doliczonym czasie gry strzelił tylko w słupek.

Żadnego gola nie strzelili piłkarze Lechii w dwóch sparingach rozegranych w Jarocinie, bezpośrednio po zakończeniu zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Gdańszczanie przegrali z Lechem Poznań 0:1 (0:0), a następnie zostali rozgromieni przez II-ligową Wartę Poznań aż 0:4 (0:2). Biało-zieloni grali tak jakby chcieli przypomnieć potencjalnym nowym właścicielom klubu, że wzmocnienia są potrzebne. Wśród przymiarek transferowych pojawił się nawet Kamil Grosicki, który chce odejść z tureckiego Sivassporu, ale czy koniecznie do polskiej ekstraklasy?

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1 (0:0)
Bramka:
Claasen 88

LECHIA: M.Bąk - Oualembo, Janicki, Madera, Pazio - Kostrzewa (62 Pietrowski), Zyska - Deleu (72 Kacprzycki), Tuszyński, Wiśniewski - Grzelczak (46 Buzała)

LECH (pierwsza połowa): Kotorowski - Kędziora, Arboleda, Wołąkiewicz, Henriquez - Zgarda, Injac - Lovrencsics, Hamalainen, Możdżeń - Formella
(druga połowa): Gostomski - Bednarek, Arajuuri, Kamiński, Douglas) - Witt (76 Orłowski), Trałka - Woźniak, Zulciak (84 Zgarda), Claasen - Ślusarski

Dla Lechii był to trzeci, a dla Lecha dopiero pierwszy tegoroczny sparing. Gra kontrolna wzbudziła spore zainteresowanie. W Jarocinie stawiło się około tysiąca kibiców.

Michał Probierz po raz pierwszy w tym roku w przerwie nie wymienił całej "11". Po zakończeniu zgrupowania w Grodzisku zdecydował się sprawdzić formę podopiecznych przy obciążeniach zbliżonych do meczowych. W trakcie gry dokonał tylko trzech zmian, czyli tyle ile w oficjalnych spotkaniach.

Teoretycznie mocniejszy skład szkoleniowiec biało-zielonych wystawił właśnie przeciwko Lechowi. Jednak pierwszej połowie niewiele interesującego działo się na boisku. Oddano tylko jeden celny strzał. W 36. minucie Mateusz Bąk obronił uderzenie z rzutu wolnego Mateusza Możdżenia.

Co ciekawe pomocnik Lecha, który jesienią najczęściej grywał w obronie, nie wyklucza, że opuści Poznań, gdzie kontrakt ma ważny tylko do 30 czerwca. W gronie kilku klubów, które są zainteresowane 23-latkiem, wymieniana jest również... Lechia.

DELEU LIDEREM W PLEBISCYCIE NA LIGOWCA ROKU 2013. GŁOSOWANIE TRWA DO 31 STYCZNIA. WYBIERAMY JEDNEGO Z DZIEWIĘCIU KANDYDATÓW

W przerwie Mariusz Rumak wymienił całą "11". I właśnie wprowadzony na drugą połowę do gry Niklas Zulciak był bliski otworzenia wyniku. Po strzale niemieckiego 19-latka piłka odbiła się od poprzeczki.

Natomiast formę Macieja Gostomskiego sprawdził Piotr Wiśniewski. Bramkarz Lecha obronił uderzenia pomocnika Lechii, które zostały oddane w odstępie dwóch minut.

"Kolejorz" ponownie przycisnął w ostatnich dziesięciu minutach. Bąk popisał się udanymi interwencjami kolejno przy strzałach: Macieja Orłowskiego, Mariusza WoźniakaBartosza Ślusarskiego.

Niestety, w 88. minucie drogę do gdańskiej bramki znalazł Daylon Claasen. Jak się okazała gol piłkarza z RPA był jedynym w tym sparingu.

Już w doliczonym czasie gry szczęścia zabrakło Wiśniewskiemu, który posłał piłkę w słupek.

21.01 Gdańsk: Chojniczanka i Gryf Wejherowo
24.01-7.02 Turcja: cztery sparingi (terminy i przeciwnicy w trakcie ustalania)

BILANS: 1 zwycięstwo, 3 porażki, bramki 4:9

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 0:4 (0:2)
Rasiak 23, Kocot 45, Goliński 75, Gregorek 83

LECHIA: Małkowski - Deleu (15 Iwanowski), Powszuk, Kamiński, Garbacik - Pietrowski (62 Bobowski), Czerwiński - Kacprzycki (69 Górski), Buzała (46 Grzelczak), Łazaj (67 Gołuński) - Duda (56 Gorczyca)

WARTA: Bukvić - Kocot, Ngamayama, Onsorge, Oleksa, Chromiński, Bartkowiak, Pogonowski, Ciarkowski, Piceluk, Rasiak oraz Beser, Czerniejewicz, Wróblewski, Ł.Jasiński, Grzesiek, Scherfchen, Goliński, Marciniak, Gregorek, Nowak, Spławski

W Jarocinie Lechia wystawiła do gry piłkarzy, którzy byli na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, a ponadto z uwagi na kontuzje niektórych graczy (m.in. Frankowski, Dawidowicz, Machaj), ściągnięto z Gdańska aż 6 zawodników zespołów rezerw i juniorów. Dwaj z nich - Przemysława CzerwińskiegoKrzysztofa Iwanowskiego - byli już w pierwszej drużynie jesienią, ale nie dobili się do debiutu w ekstraklasie.

REZERWY LECHII ROZGROMIONE W BYTOWIE

Przypomnijmy, że na razie jedynym nowym piłkarzem, który został zakontraktowany na rundę wiosenną, jest Japończyk Tsubasa Nishi. Trwają negocjacje z Wisłą, aby Pawła Stolarskiego, który z Lechią związał się umową od 1 lipca, wykupić z Krakowa już teraz.

Rozmowy prowadzi Mariusz Piekarski. Także piłkarze tego menedżera, którzy mają kłopoty z grą w klubach zagranicznych, przymierzani są do Lechii. Obok Marcina Makuszewskiego z Tereka Grozny pojawił się spekulacja odnośnie przenosin do Gdańska Kamila Grosickiego. 25-letni skrzydłowy w Sivassporze ma kontrakt ważny do 30 czerwca, ale w tym sezonie zagrał tylko w 6 spotkaniach.

Wydaje się jednak, że powrót do kraju dla 22-krotnego reprezentanta Polski to ostateczność. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że przeniesie się on do innego tureckiego klubu Rizesporu, a kwotę odstępnego szacowano na 700 tysięcy euro. To bardzo dużo, jeśli przypomnijmy, że w styczniu 2011 roku popularnego "Grosika" sprzedała tylko za kwotę 200 tysięcy wyższą, a piłkarz podpisał 3,5-letni kontrakt.

Sparing Lechii z czwartą drużyną grupy zachodniej II ligi pokazał, że obecni zmiennicy nie są w stanie wydatnie pomóc drużynie ekstraklasowej. W pojedynku z Wartą od początku biało-zieloni byli w opałach.

Gdański zespół początkowo najbardziej nękał Grzegorz Rasiak. Byłby napastnik gdańszczan już w 4. minucie posłał piłkę w poprzeczkę, a w 23. minucie w swoim stylu strzelił gola po rzucie rożnych, który wykonał Michał Ciarkowski.

Lechia mogła szybko wyrównać, ale strzały Łukasza KacprzyckiegoAdama Dudy obronił Semir Bukvić.

Na 2:0 Warta podwyższyła golem do szatni. Natomiast dwie następne bramki, które były autorstwa piłkarzy z dużą przeszłością w ekstraklasie: Michała GolińskiegoKarola Gregorka, padły w ostatnim kwadransie. Wówczas w składzie Lechii na boisku zostało tylko dwóch doświadczonych piłkarzy: Sebastian MałkowskiPiotr Grzelczak.

I właśnie ten ostatni najmocniej walczył o honorowego gola dla biało-zielonych. Jednak w ostatnich minutach kolejne dwa strzały napastnika obronił Paweł Beser.

- Po tych spotkaniach mamy już pełny przegląd zawodników, których mamy. Teraz przyjdzie czas na decyzje - ocenił trener Probierz, który na najbliższy wtorek dwa kolejne sparingi zamierza rozegrać w Gdańsku.

RUCHY TRANSFEROWE LECHII W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
Przyszli: Paweł Stolarski (obrońca, Wisła Kraków, wolny transfer, kontrakt do 30.06. 2017, ważny od nowego sezonu), Tsubasa Nishi (pomocnik, Japonia, kontrakt do 30.06.2017, ostatni klub Gwardia Koszalin, wolny transfer)

Mogą przyjść:: Kamil Grosicki (pomocnik, Sivasspor, Turcja), Roderick Miranda (obrońca, Rio Ave, Portugalia), Maciej Makuszewski (skrzydłowy, Terek Grozny, Rosja, wypożyczenie), Łukasz Kopka (napastnik), Przemysław Kamiński (obrońca) - obaj z juniorów, Damian Garbacik (obrońca) - z rezerw

Przedłużył kontrakt: Kacper Rosa (bramkarz, do 30.06.2017)

Byli na testach: Minori Sato (pomocnik, Japonia, Dinamo Brześć, Białoruś), Ricardo Nuno dos Santos Nunes (lewy obrońca/lewy pomocnik, RPA/Portugalia, MSK Żilina, Słowacja), Lamine Diarrassouba (napastnik, Wybrzeże Kości Słoniowej, FK Senica, Słowacja).

Odeszli: Daisuke Matsui (ofensywny pomocnik, Japonia, Jubilo Iwata, Japonia, 50 tysięcy euro), Bartłomiej Smuczyński (pomocnik, do rezerw)

Mogą odejść: Łukasz Kacprzycki (pomocnik), Adam Duda (napastnik) - wypożyczenie na rundę wiosenną

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ PIERWSZEJ DRUŻYNY LECHII

Opinie (122) ponad 20 zablokowanych

• Grosicki w lechii? (9)

• 26 19

• Tym skladem co najwyżej walka o utrzymanie

• 21 11

• możesz pomarzyć kto wyłoży z 300 tysiaków w euro za wykup (1)

i z 20 tysiaków euro miesięcznie ?!

zastanów się trochę

• 15 6

• Jeśli nie chcą go to taniej oddadzą aby mu nie płacić. Bogatsze kluby często kupują tanich ale obiecujących zawodników a potem sprzedają ich gdy sie nie sprawdza. Jak jednak trafi sie chociaż jedna wybitna jednostka to i tak są zarobieni.

• 6 3

• Dobrze ze warta wystawila drugi sklad w drugiej polowie bo bylby pogrom (2)

• 9 7

• (1)

wy z gorszymi druzynami w lidze przegrywacie!!!to jest dopiero wstyd stróże,ząbki,okocimski itp. :):)