Koszykarze Trefla triumfowali w Kutnie

5 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl wygrał pierwszy mecz w PLK pod wodzą Marcina Klozińskiego. Na zdjęciu trener w towarzystwie Jakuba Karolaka (nr 11) i Piotra Śmigielskiego (5). Trefl wygrał pierwszy mecz w PLK pod wodzą Marcina Klozińskiego. Na zdjęciu trener w towarzystwie Jakuba Karolaka (nr 11) i Piotra Śmigielskiego (5).

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na wyjeździe Polfarmex Kutno 75:59 (19:8, 20:15, 17:17, 19:19). O zwycięstwie żółto-czarnych nad outsiderem PLK przesądziło 25 minut meczu, w których goście osiągnęli 24-punktowe prowadzenie. To pierwszy sukces pod wodzą Marcina Klozińskiego, który niespełna 2 tygodnie temu przeniósł się z funkcji asystenta na głównego trenera.

POLFARMEX Fraser 11 (15 zb.), Kowalczyk 7 (1x3), Grochowski 4, Gabiński 3 (1x3, 7 zb.), Jarecki 0 oraz Elegant 12 (1x3), Thompson 8 (2x3), Sobczak 5 (1x3), Kobus 4, Sałasz 3, Marek 2, Pawlak 0

TREFL: Mielczarek 14 (2x3), Ireland 10, Marković 6 (6 zb.), Stefański 6, Śmigielski 5 (1x3) oraz Karolak 11 (3x3), Dylewicz 10 (2x3), Ireland 10, Laser 9, Kulka 2, M.Kolenda 2

ANDRZEJ KWAŚNIEWSKI O PRZYCZYNACH ZAPAŚCI W TRÓJMIEJSKIEJ KOSZYKÓWCE. PRZECZYTAJ KOMENTARZ

Trefl wygrał w Kutnie, gdyż był skuteczniejszy od rywali oraz grał bardziej zespołowo. Za 2 i 3 punkty sopocianie trafili powyżej 47 procent, gdy rywale z trudem osiągali odpowiednio 40 i 30 procent. Co więcej w inauguracyjnej kwarcie Polfarmex trafił tylko 2 z 12 rzutów z gry.

Ponadto goście prezentowali się lepiej jako zespół. Mieli 15 asyst wobec 11 przeciwnika, a ponadto cała dziesiątka zawodników punktowała. Dzięki tam długiej ławce bez konsekwencji było wcześniejsze zakończenie gry przez: Marcina Stefańskiego, Nenada MarkoviciaJakuba Karolaka. Cały tercet "spadł" z parkietu po pięciu faulach.

Miejscowym nie pomogła nawet wygrana gra na tablicach i double-double Michaela Frasera. Kanadyjski center zaliczył 15 zbiórek i 11 punktów. Mimo to jego drużyna przegrała bardziej wyraźniej niż miało to miejsce w grudniu w Sopocie (72:77).

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ TREFLA Z POLFARMEKSEM

Sukces Trefla ani przez moment nie był zagrożony. Gospodarze tylko raz wyszli na prowadzenie, gdy w 2. minucie Fraser akcją 2+1 odpowiedział na inauguracyjne trafienie Markovicia. Gra była w miarę wyrównana do wyniku 8:12. Ostatnie 97 sekund pierwszej kwarty zostało wygrane przez sopocian 7:0.

W drugiej osłonie po "trójce" Artura Mielczarka przewaga przekroczyła 10 punktów (24:13), a w 18. minucie żółto-czarni mieli już dwa razy pokaźniejszy dorobek od rywali (31:15).

Równie mocno Trefl zagrał po zmianie stron. W 25. minucie przewaga podopiecznych Marcina Klozińskiego osiągnęła rekordowe tego dnia rozmiary. Po akcji Markovicia było 47:23. Potem gra się wyrównała, a wszelkie próby pogoni gospodarzy załamywały się, gdy sprowadzali różnicę w granicę 15-17 punktów.

Jest to pierwsza wygrana żółto-niebieskich pod wodzą szkoleniowca, który sezon zaczynał jako asystent. Sukces ten przedłuża szanse drużyny na udział w play-off. Układ gier na finiszu rundy zasadniczej wydaje się być sprzyjający. Cztery kolejne mecze też Trefl może wygrać, bo zmierzy się z drużynami niżej notowanymi od siebie, w tym czekają go derby Trójmiasta.

Wyniki 26 kolejki

• Polfarmex Kutno - TREFL SOPOT 59:75 (8:19, 15:20, 17:17, 19:19)
  • ASSECO GDYNIA - Rosa Radom 80:89 (22:16, 20:16, 19:30, 19:28)
  • AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 (21:10, 16:14, 21:28, 24:28)
  • Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 81:68 (22:13, 23:17, 15:19, 21:19)
  • Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański 74:85 (22:19, 9:19, 17:31, 26:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Siarka Tarnobrzeg 92:86 (23:25, 21:19, 22:19, 26:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 90:79 (23:28, 18:17, 31:15, 18:19)
  • TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:73 (16:20, 15:17, 20:17, 13:19)
  • AZS - PGE Turów Zgorzelec (przełożony na 12.04)