Rugbiści Arki przegrali w Sochaczewie

10 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Arka Rugby

Szymon Sirocki (z prawej) zdobył dla Arki w Sochaczewie 6 punktów. To jeden z nielicznych podstawowych rugbistów z rundy jesiennej, który gra w gdyńskich barwach także wiosną. Coraz słabszy skład przyczynia się do niespodziewanych przegranych. Szymon Sirocki (z prawej) zdobył dla Arki w Sochaczewie 6 punktów. To jeden z nielicznych podstawowych rugbistów z rundy jesiennej, który gra w gdyńskich barwach także wiosną. Coraz słabszy skład przyczynia się do niespodziewanych przegranych.

Sensacja w Sochaczewie. Rugbiści Arki przegrali na wyjeździe z Orkanem 11:13 (8:10). Tym samym gdynianie zdobyli tylko punkt i na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego oddali prowadzenie w ekstralidze Lechii Gdańsk. Maciej Stachura ma coraz większe kłopoty z zestawieniem składu. W niedzielę szkoleniowiec "Buldogów" zdecydował się grać jedynie "15", nie dokonując żadnej zmiany.

Punkty zdobyli:
Orkan:
Tomasz Gasik 8, Michał Kępa 5
Arka: Szymon Sirocki 6, Wiktor Zaradzki 5

ARKA: Bojke, Podolski, Bartkowiak - Zypper, Mikołajczyk - Witt, Plichta, P.Dąbrowski - Szostek - Stępień - Kubalewski, Rakowski, Zaradzki, M.Dąbrowski - Sirocki

Wiosenny kryzys Arki pogłębia się. Gdynianie przegrali po raz drugi tej wiosny. W dużej mierze na niepowodzeniu w Sochaczewie zaważył skład. W wyjściowej "15" było co najwyżej sześciu zawodników, którzy jesienią mogli mówić o sobie, że są podstawowymi w szeregach mistrzów Polski.

Mimo to Maciej Stachura zdecydował się całe spotkanie rozegrać bez żadnej zmiany. Całe spotkanie rozegrał m.in. debiutant Bartosz Kubalewski, wypożyczony zimą z Posnanii. Po meczu nie udało nam się dodzwonić do trenera Arki. Nie odbierał telefonu.

Z Sochaczewa "Buldogi" wywożą tylko punkt za porażkę niższą niż 7 punktami. Zwycięstwo pozwolili sobie wydrzeć w końcówce gry, gdy zostali zaskoczeni po karnym. I trudno mówić, że z przebiegu gry wynik jest niezasłużony. Cały czas oscylował on bowiem wokół remisu.

Arka objęła prowadzenie po kwadransie gry po karnym Szymona Sirockiego. Jednak potem Orkan dwukrotnie zdobywał przyłożenia. W 38. minucie gospodarze mieli korzystny rezultat 10:3, gdyż nie wykorzystali żadnego z podwyższeń.

"Buldogom", jak się później okazało jedyne przyłożenie, udało się zdobyć pod koniec pierwszej połowy. Na pole punktowe rywali przedarł się Wiktor Zaradzki. W tym przypadku także nie udał się kop na dwa kolejne punktu i Orkan zszedł na przerwę z prowadzeniem 10:8.

Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się dobić do "piątki". Arka osiągnęła znów nieznaczną przewagę w 50. minucie, gdy Sirocki kopnął z karnego na 11:10. O zwycięstwie Orkana przesądził w końcówce stały fragment, który na 3 punkty zamienił Tomasz Gasik.

LECHIA ZDEMOLOWAŁA OGNIWO. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z DERBÓW TRÓJMIASTA

Wynik w Sochaczewie dla pozycji Orkana nie ma większego znaczenia, gdyż ta drużyna zapewne zakończy sezon na 6. miejscu. Natomiast Arka oddała prowadzenie w tabeli Lechii, która dzień wcześniej 50:7 wygrała w derbach z Ogniwem Sopot. Kolejność będzie miała znaczenie przy ustalaniu terminarza w grupie mistrzowskiej (pierwsza czwórka). Oczywiście liczyć się będą teraz zdobywane punkty, gdyż drużyny zachowają połowę dorobku z sezonu zasadniczego.

Mimo porażki z Lechią pewne miejsca w "4" jest już Ogniwo. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego sopocianie otrzymają punkty walkowerem od wycofanej z rozgrywek Posnanii, a to oznacza, że na pewno nie wyprzedzi ich już Pogoń.

8 Posnania 13 1 0 12 147:494 3

* Posnania nie przystąpiła do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2016-04-10

Wyniki 13 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - OGNIWO SOPOT 50:7 (31:0)
  • Orkan Sochaczew - ARKA GDYNIA 13:11 (10:8)
  • Pogoń Siedlce - Budowlani Łódź 12:15 (3:7)
  • Skra Warszawa - Posnania 25:0 (walkower)

Opinie (34) 3 zablokowane

• a TAG się napinali co to nie oni w komentarzach...

podać numer do Gruzji i Ukrainy? ten do straży miejskiej już nie pomoże chyba

• 29 15

• Jakim składem Arka grała?

Same kontuzje ale jeszcze tylko 2 tyg. Mistrz Polski 2015 i 2016 TAG

• 10 18

• Młodzież (3)

Szkoda ze arka nie potrafi zachęcić do dalszej gry młodzieży bo było kilka osób nadających się do gry. Szkoda ale cóz może 3 miejsce będzie

• 18 3

• Nazwy klubów

Piszemy z wielkiej litery. Nawet tych których nie lubimy :)

• 11 0

• (1)

Może warto zadzwonić, napisać do tych chłopaków czy nie chcą kontynuować gry bo jak tak dalej pójdzie to będzie słabo.

• 6 0

• Moza zadzwonic po Kacale i Formela, oni wiedza jak sie walczy

• 4 4

• Mistrz Polski i nie ma kim grać. Stachu... Wstyd.

• 34 1

• masakra (5)

ale trudno ,wkrotce sie podniesiemy.Ktos wie kiedy wracja Dawid,Karol i Kwiatek?Na playoff dolaczy Bartoszek,Czajka i moze ktos jeszcze i wtedy pokazemy kto jest najlepszy w kraju

• 9 13

• Wszystko ok, ale mistrz Polski powinien mieć pełen skład na cały sezon nawet w obliczu kontuzji i o to musi zadbać trener i zarząd.