Zmienne szczęście gdańskich żużlowców.

5 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Na czterech torach miały sie odbyć ćwiećfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. W Świętochłowicach z powodu deszczu przerwano zawody po rozegraniu czterech wyścigów i przełożono na niedzielę 10 czerwca na godz. 15.00. Na pozostałych obiektach walka była bardzo zacięta. Zawodnicy Wybrzeża występowali ze zmiennym szczęściem (dwa przegrane biegi barażowe). W Lublinie wystąpiło dwóch gdańszczan. Awans wywalczył Tomasz Piszcz, który był tylko rezerwowym, ale zastąpił Marka Hućkę. Krzysztof Cegielski po biegu barażowym zajął ósmą lokatę i został rezerwowym (jedno miejsce w tym ćwierćfinale było zarezerwowane dla Piotra Protasiewicza). W Warszawie, gdzie także przechodziła pierwsza siódemka (miejsce dla Tomka Golloba) awansował bezpośrednio Adam Fajfer. Tomasz Cieślewicz prowadził w biegu XX, ale ostatecznie przyjechał w nim na metę trzeci, a w barażu o miejsce pierwszego rezerwowego przegrał z Rafałem Okoniewskim.