Bramkarz z Egiptu w Bałtyku

16 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Adam Duda (z lewej) podczas zimowych sparingów strzelił osiem goli, w tym połowę z nich dla pierwszej drużyny. Przy piłce stoper Bałtyku, Karol Wasielewski. Adam Duda (z lewej) podczas zimowych sparingów strzelił osiem goli, w tym połowę z nich dla pierwszej drużyny. Przy piłce stoper Bałtyku, Karol Wasielewski.

Bałtyk Gdynia zremisował z rezerwami Lechii Gdańsk 2:2 (1:1). Strzelecką formę podtrzymuje Adam Duda, który po raz czwarty tej zimy, a po raz drugi w barwach drugiej drużyny zakończył mecz z dwiema bramkami na koncie. Tym samym odpowiedział Karol Szostek, który jest pierwszym zimowym nabytkiem biało-niebieskich, ale z pewnością nie ostatnim. Na Olimpijskiej stawili się na testy: Daniel Kokosiński, "założyciel" słynnego Klubu Kokosa oraz egipski bramkarz Osama Mohamed Yehia.

BAŁTYK: Yehia - Pionk (60 Barnik), Wasielewski (46 Byliński), Kokosiński (60 Wawrzyniak), Byczkowski - Drzymała (70 Rasmus), Prusaczyk (60 Piekarski), Klawikowski (46 Bodzak), Bułka - Szostek (70 Kowalski), Wojciechowski (46 Kiełdanowicz)

LECHIA II: Rosa (46 Jajkowski) - Iwanowski (46 Zbrzyzny), Przybylski (46 Powszuk), Andriuskevicius (70 Kostrzewa), Jaroszek (46 Karwat) - Brzeski (46 Borzyszkowski), Dawidowicz (46 Gac), Grzelak, Kaszuba (46 Kucharski), Preizner - Duda.

Adam Duda nie pojechał z Lechią do Turcji, gdyż leczył uraz mięśnia czworogłowego. Kontuzja nie okazała się tak poważna jak pierwotnie się spodziewani. Napastnik podjął treningi z rezerwami, a ten mikrocykl zakończył sparingiem z Bałtykiem.

Na Narodowym Stadionie Rugby 22-letni napastnik zdobył zimowe bramkami numer siedem i osiem. To czwarty mecz, w którym Duda strzelił dwa gole! Poprzednio ta sztuka udawała mu się w spotkaniach pierwszej drużyny - ze Stomilem Olsztyn (przeczytaj relację) i Gryfem Wejherowo (przeczytaj relację), a także już w barwach rezerw przeciwko Polonii Gdańsk.

Zimowe sparingi Lechii II Gdańsk:
bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, bramki: 9:5
2 luty Olimpia 2004 Elbląg (III liga) 0:1 (0:0)
6 luty Olimpia Sztum (V liga) 5:1 (2:0)
9 luty Polonia Gdańsk 2:1 (2:0) - przeczytaj relację

Dwa trafienia w tym sparingu zanotował również Karol Szostek, Napastnik do Bałtyku wrócił po dwuletniej przerwie, która nie wyszła na dobre ani rozwojowi kariery napastnika, uznawanego za duży talent, ani klubowi z Gdyni.

Biało-niebiescy szukają cały czas piłkarzy, którzy pozwolą włączyć się klubowi jeszcze wiosną do walki o awans do II ligi. Szymon Hartman w sobotę sprawdzał kolejnych zawodników. Cały mecz między słupkami rozegrał egipski bramkarz, mający na koncie grę w IV-ligowym Orliczu Suchedniów - Osama Mohamed Yehia, a w obronie testowano byłego gracza Polonii Warszawa Daniela Kokosińskiego.

Kwestią czasu wydają się natomiast angaże Kamila WojciechowskiegoBartosza Bylińskiego. W sobotnim meczu zabrakło natomiast Szymona Rychłowskiego, który przekonał do siebie sztab szkoleniowy, ale w jego przypadku nadal brakuje porozumienia z Polonią Gdańsk. Podziękowano już natomiast Tomaszowi Wawrzyniakowi z Unii Janikowo.

Niebawem do Gdyni mają zawitać kolejni Azjaci, mimo że trzech Japończyków zdążyło już oblać testy przy ul. Olimpijskiej (czytaj więcej). Tym razem dalekowschodnia agencja menedżerska, z którą Bałtyk nawiązał współpracę, obiecuje lepszy "towar". Na testy mają przyjechać piłkarze, którzy grali w młodzieżowych reprezentacjach swoich krajów.

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia:
bilans: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 0 porażek, bramki: 14:6
26 stycznia Pomorze Potęgowo (IV liga) 1:1 (0:1)
30 stycznia Polonia Warszawa (ME) 2:1 (1:0)
2 luty Amator Kiełpino (V liga) 6:0 (1:0)
9 luty Gryf Wejherowo (II liga) 3:2 (1:1) - przeczytaj relację

W sparingowym meczu Arka II Gdynia pokonała na wyjeździe Gryf 2009 Tczew 3:1 (1:1). Podopieczni Grzegorza Witta, który w pierwszej połowie wsparł prawoskrzydłowy z seniorskiej drużyny, Paweł Brzuzy, od początku zdominowali IV-ligowego rywala. Jednak na gola przyszło im czekać aż do 40 minuty, kiedy po podaniu Łukasza Kwaśnika piłkę do siatki posłał Patryk Zenik.

W drugiej połowie żółto-niebiescy dołożyli dwie kolejne bramki, a ich autorami byli piłkarze, którzy do gry weszli w drugiej połowie. W 65. minucie Wprowadzony na ostatnie pół godziny spotkania Kewin Wesołowski wywalczył karnego, a następnie pewnie go wykorzystał. Natomiast na dziesięć minut przed końcem gry wynik ustalił Damian Matys.

ARKA II: Kamola (46 Kędra) - Sulewski (46 Haberka), R.Robakowski (46 Marcjanik), P.Robakowski (60 Strzelecki), Strzelecki (46 Dampc) - Stolc (46 Matys) - Brzuzy (46 Kowalczyk), Kwaśnik (46 Nalepa), Słowiński (46 D.Patelczyk), Róg (30 Zenik, 60 Wesołowski) - Wardziński (46 Fierka).

Zimowe sparingi Arki II Gdynia:
bilans: 4 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek, bramki: 12:4
19 stycznia Gryf Wejherowo (II liga) 2:1 (1:1)
3 luty Concordia Elbląg (II liga) 4:1 (2:0)
9 luty KS Chwaszczyno (IV liga) 1:1 (0:0) - przeczytaj relację
13 luty Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 2:0 (1:0) - przeczytaj relację

W ostatnim sobotnim sparingu z udziałem III-ligowego zespołu z Trójmiasta Polonia Gdańsk przegrała w Elblągu z Olimpią 2004 2:4 (1:2). Bramki dla trójmiejskiego zespołu zdobyli Jakub Zgliński i Kamil Borkowski.

POLONIA:
I Połowa: Wojtowicz - Stanisławski, Skowroński, Neubaer, Zgliński Ł.Borkowski, Kozłowski, Mikołajczak, zawodnik testowany - Piątkowski, Jaśniewski.

II Połowa: Cimanowski - Bernatowicz, Rusinek, Gornowicz, Wiącek - K.Borkowski, Osłowski, Szuba, zawodnik testowany - Gierałtowski, Anusik.

Zimowe sparingi Polonii Gdańsk:
bilans: 3 zwycięstwa, 0 remisów, 5 porażek, bramki: 22:13
19 stycznia Concordia II Elbląg 2:0 (0:0)
26 stycznia Elana Toruń (II liga) 2:0 (2:0)
31 stycznia KS Chwaszczyno (IV liga) 2:3 (0:1)
2 luty Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 2:3 (1:1)
6 luty Cartusia (III liga) 0:1 (0:0)
9 luty Lechia II Gdańsk 1:2 (0:2) - przeczytaj relację
13 luty Pogoń Prabuty (V liga) 11:0 (2:0) - przeczytaj relację

ZIMOWE ZMIANY KADROWE W TRÓJMIEJSKICH DRUŻYNACH III LIGI
ARKA II GDYNIA
PRZYBYLI: Jakub Olszowiec, Michał Sztandar, Maciej Dampc, Paweł Kowalczyk, Bartosz Maślak, Michał Nalepa, Michał Fierka (wszyscy z zespołów juniorskich), Piotr Robakowski (z pierwszej drużyny)
UBYŁ: Janusz Surdykowski (pierwszy zespół)
Mogą ubyć: Kamil Patelczyk, Michał Gałecki, Paweł Wojowski (do pierwszej drużyny), Robert Ziętarski (testy w Warcie Poznań)

BAŁTYK GDYNIA:
PRZYBYŁ: Karol Szostek (Pomezania Malbork)
UBYŁ: Wojciech Musuła (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron), Kamil Biecke (kontuzja)
Mogą przybyć: Osama Mohamed Yehia (Egipt, Orlicz Suchedniów), Daniel Kokosiński (Znicz Pruszków), Kamil Wojciechowski (Cartusia), Bartosz Byliński (Wigry Suwałki), Szymon Rychłowski (Polonia Gdańsk)

LECHIA II GDAŃSK
PRZYBYLI: Vytautas Andruskievicius, Piotr Grzelczak, Paweł Dawidowicz (z pierwszej drużyny)
UBYLI: nikt
Mogą ubyć: Przemysław Czerwiński (do pierwszego zespołu), Łukasz Wiśniewski (Gryf Wejherowo)

POLONIA GDAŃSK
PRZYBYLI: nikt
UBYŁ: Łukasz Skarżyński (przerwał treningi)
Może ubyć: Szymon Rychłowski (Bałtyk Gdynia)