Żukowski będzie miał ciężko w Gdyni

4 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Bramkarz Krzysztof Żukowski nie mógł liczyć na ciepłe powitanie ze strony gdyńskich kibiców. Bramkarz Krzysztof Żukowski nie mógł liczyć na ciepłe powitanie ze strony gdyńskich kibiców.

Piłkarze Arki rozegrali piąty sparing, choć temperatura spadła poniżej -10 stopni Celsjusza, a na sztucznej murawie śnieg utrudniał poruszanie. Gdynianie pokonali II-ligową Chojniczankę 3:2 (0:0). Po przerwie w żółto-niebieskich barwach zadebiutował Krzysztof Żukowski. Bramkarz, który ma zostać wypożyczony ze Śląska Wrocław, został powitany... obelgami. Zdecydowanie lepiej do zespołu wprowadził się Piotr Tomasik, który zaliczył gola i asystę, potwierdzając zasadność podpisania z nim 2,5-letniego kontraktu

.

Jędrzejowski 54, Surdykowski 74, Tomasik 77 - Kanarek 66, Pach 75 (karny)

ARKA: Szromnik (46 Żukowski) - Chomiuk, Wallece, Brodziński, Szuszkiewicz - Kowalski (46 Jędrzejowski), Kasperkiewicz, Nakano, Radzewicz (46 Tomasik) - Flis (71 Surdykowski), Nwaogu (46 Edimo)

CHOJNICZANKA: Krakowiak (46 Misztal, 82 Krakowiak) - Gogo9l (60 Kanarek), Sierant (65 Jakosz), Kaśnikowski (46 Steinke), Lenart (46 Bednarek) - Posmyk, Pach, Parzy, Posmyk, Iwanicki (46 Wasikowski) - Tatara (70 Kaźmierowski), Kaźmierowski (46 Gregorek)

Pierwsza połowa stała bardziej pod znakiem adaptacji piłkarzy do trudnych zimowych warunków niż składnej gry w piłkę. W Arce zadebiutował Charles Nwaogu, który lada dzień powinien podpisać w Gdyni kontrakt (czytaj więcej). Nigeryjczyk starał się, ale nie miał okazji potwierdzić snajperskiej smykałki z poprzedniego sezonu, gdy dla Floty Świnoujście w I lidze strzelił 20 goli.

Przed przerwą gospodarze posiadali optyczną przewagę, ale najlepszą okazję na zdobycie gola mieli goście. W 40. minucie były piłkarz żółto-niebieskich, Tomasz Parzy wypuścił do pojedynku sam na sam z bramkarzem Szymona Kaźmierowskiego, ale napastnik Chojniczanki nie zdołał pokonać Michała Szromnika.

Na drugą połowę do gdyńskiej bramki wszedł Krzysztof Żukowski. Wychowanek Gryfa Słupsk, który jesień spędził w Śląsku, nie będzie miał łatwo z sympatykami Arki. Już dzisiaj pod jego adresem skandowano "wypie..." i innego typu wyzwiska. A wszystko przez krążący w internecie film z przedsezonowej prezentacji wrocławskiej drużyny.

-Nie analizujemy co piłkarz kiedyś powiedział. Zaprosiliśmy go, bo pamiętaliśmy, że w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych bramkarzy I ligi. Teraz od niego zależy, czy będzie potrafił poukładać sobie relacje z kibicami. My oceniamy jego umiejętności - tłumaczył Paweł Sikora, drugi trener Arki.

Żukowski dwukrotnie sięgnął do siatki. W 66. minucie dał się pokonać Przemysławowi Kanarkowi po strzale z około 35 metrów. Dziewięć minut później bramkarz skapitulował po uderzeniu z karnego Sławomira Pacha, który był faulowany na "jedenastkę".

Natomiast Żukowski dobrze wybronił w końcówce strzał z dystansu Pawła Posmyka, a w 57. minucie dopisało mu szczęście, gdyż Parzy, choć już wyszedł sam na sam z bramkarzem zamiast uderzać na bramkę starał się dograć do kolegi i szansa przepadła Chojniczance.

W drugiej połowie było zresztą bardzo dużo spięć podbramkowych, które wynagrodziły zziębniętym kibicom nudne inauguracyjne 45. minut. Arka miała sytuacje, aby strzelić jeszcze więcej niż tylko trzy gole.

W 54. minucie wynik meczu otworzył pozyskany ze Śląska skrzydłowy Patryk Jędrzejowski, który skierował do siatki piłkę, którą odbił bramkarz rywali po strzale Christiana Toko Edimo. Kameruńczyk z rezerw FC Koeln nadal jest w gdyńskim zespole na testach.

Dwadzieścia minut później gospodarze przeprowadzili najładniejszą akcję meczu. Do wybitej z obrony piłki na lewym skrzydle doszedł Piotr Tomasik. Pomocnik, który ma z Arką podpisać 2,5-letni kontrakt (czytaj więcej), dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Janusz Surdykowski uderzeniem z pierwszej piłki zdobył gola.

Ten duet wymanewrował również defensywę Chojniczanki w 77. minucie. Wówczas w polu bramkowym Surdykowski zagrał piłkę piętą do Tomasika, a ten zdobył bramkę. Był to bardzo udany debiut 25-latka, który może grać zarówno na lewej pomocy jak i z tej strony obrony.

Kolejny sparing Arka ma rozegrać w najbliższą środę. Przymierzano się do II-ligowej Nielby Wągrowiec, ale ostatecznie na Narodowym Stadionie Rugby ma stawić się III-ligowa Kaszubia Kościerzyna. Mecz wyznaczono na 15.00, ale godzina - podobnie jak to miało miejsce w sobotę - może jeszcze ulec zmianie.

1.02 (Gdynia) Gryf Wejherowo 3:1 (3:1) przeczytaj relację
Bramki dla Arki: Bartosz Flis 7, Damian Krajanowski 32 (karny), Christian Toko Edimo

• 65 50

• ARECZKE WYGRALA Z RYWALEM NA SWOIM POZIOMIE! BRAWO!!
      2 LIGA WASZA!!!!

• 0 1

• (1)

Aaaaaaaaaarka Gdynia Ponad Wszystko!!!

• 67 61

• To

piosenka o Niemcach nie o padłej Arce !!!

• po prostu

można być sympatykiem,fanem jakiegoś klubu ale będąc piłkarzem trzeba czasem myśleć co się mówi.Tak na przyszłość.

• 18 4

• bo powiedział że jako kibic Lechii nigdy nie zagra w Arce (2)

• 3 0

• Poziom meczu dno, i poziom drużyn ten sam. Wiecej z Floty panie Nemec, a będziemy grali regularnie z Chojniczanka w lidze. (2)

I nie zmienia tego bramka Tomasika. Stop zaciagowi z floty! Żenujacy poziom gry Arki.

• 35 61

• Nie pisz głupot! Bardzo dobra była gra a zawodnicy Nemca własnie się pozytywnie wyrózniali!

Stop prowokatorom!

• 20 4

• O czym ty mówisz. poziom był taki, bo warunki były beznadziejne. Ślisko i zimno. Akurat ci najemnicy z Floty zagrali dobrze. Charli krecił obrońcami jak chciał, szybki a to że nie strzelił nic, bo nie miał podań . Peres świetny w obronie, pewny i spokojny dyrygował obroną dobrze. Słabiej Kowal, który zwalniał akcjei słabo z dośrodkowaniami ale to mozna zwalić na sliska nawierzchnię. Daj Nemecowi czas i zobaczysz efekty.

• mieliby o sobie dodawać?

daj spokój, niech ciągną te swoje bajeczki....

Dodam jeszcze ; gdańsk stolicą kaszub, buahahahaha....